MŚ 2014: Koszyki - Polska w 4 koszyku.

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
paruf

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lipca 2006
Posty: 317
Rejestracja: 19 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 12:50

Polska w 4 koszyku, jeśli trafimy bardzo źle to będziemy mieli w grupie min. Hiszpanów, Rosjan, Turków a to nie wróży nam dobrze.
Moim zdaniem jak mawia się w żargonie gier komputerowych mamy "gg no re"

link - http://anglia.goal.pl/index.php?dzial=a ... kul=198992

Zastanawia mnie Norwegia w 1szym koszu. Swoją drogą w newsie jest symulacja słabej możliwej do wylosowania drupy , w takim przypadku byłaby szansa awansu, ale czasu jeszcze dużo i pewnie 3 trenerów po drodze nam się przytrafi.


lukasz.wm

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 października 2004
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2004

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 13:54

koszyki nie są jeszcze oficjalne ( zadecyduje ranking FIFA z 29.07) ale nic już się nie powinno zmienić. Gdyby Austria pokonała Niemcy ostatnio albo Turcję wcześniej to by nas wyprzedzili pewnie... Ja uważam, że właśnie te eliminacje są najważniejsze bo na Euro i tak zagramy. Warto by się dobrze zaprezentować ale nawet przy dobrej grze o awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy będzie niezmiernie trudno. Taka gra jak Szwajcarii na Euro 2008 byłaby w porządku - nie wyszli z grupy ale na pewno nie zawiedli kibiców. Grupa marzeń - Norwegia, Czarnogóra, Bułgaria, Macedonia, San Marino


Qba

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 września 2010
Posty: 2
Rejestracja: 17 września 2010

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 14:10

Heh, jeśli mamy zamiar wygrać MŚ , powinniśmy wygrać eliminacje, niezależnie w jakiej grupie.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 14:29

Grecja i Norwegia w pierwszym koszyku? No bez przesady. Może być dobrze nawet z czwartego koszyka ;)

Licze na taką grupe
1.Grecja
2.Czarnogóra
3.Bułgaria
4.Polska
5.Azerbejdżan
6.San Marino :D

No i mamy szanse ;)


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 14:51

paruf pisze: Zastanawia mnie Norwegia w 1szym koszu.
A mnie nie. W ostatnich 4 imprezach zawsze byli o krok od awansu w eliminacjach na imprezę, odpadali 3 razy w barażach. Uzbierali sobie małe punkty, tak jak Bundesliga na pucharze uefa.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 14:51

Ja wychodzę z założenia, że nie ważne w jakim koszyku jesteśmy. Ważne jak gramy. Co za różnica czy trafimy na ten "łatwieszy" czy "trudniejszy" wariant? Z grą naszej kadry to i na Kazachstanie się możemy wyłożyć.

Przyznam meczu z Argentyną nie widziałem. Wynik znam, ale nie jest on przecież miarodajny jeśli chodzi o styl gry. Oceniam więc nasze szansę na podstawie wiedzy sprzed kilku dni.

P.S. Za mecz z Argentyną wpadną jakieś punkty do rankingu, tak? Za mecz z Francją (powiedzmy wygrany) też? Co w takiej sytuacji - jest szansa na trzeci koszyk?
paruf pisze: Moim zdaniem jak mawia się w żargonie gier komputerowych mamy "gg no re"
Ke? :think:


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 14:57

steru pisze: P.S. Za mecz z Argentyną wpadną jakieś punkty do rankingu, tak? Za mecz z Francją (powiedzmy wygrany) też? Co w takiej sytuacji - jest szansa na trzeci koszyk?
http://www.fifa.com/worldfootball/ranki ... 0&rank=204
Tu masz ranking. Za 2 mecze nie dostaniemy 150 punktów. Prędzej spadniemy do 5 koszyka, bo Austria tuż za nami.
Tzn. byśmy spadli, bo koszyki już są.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
lukatg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 sierpnia 2008
Posty: 26
Rejestracja: 02 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 15:07

Niech to Dyzmie powiedzą, przecież on cały czas twierdzi że rankingi są niepotrzebne.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 15:08

steru pisze:P.S. Za mecz z Argentyną wpadną jakieś punkty do rankingu, tak? Za mecz z Francją (powiedzmy wygrany) też? Co w takiej sytuacji - jest szansa na trzeci koszyk?
My i tak do Ojro 2012 zbytnio się nie dźwigniemy w rankingu FIFA bo gramy tylko towarzyskie mecze, czyli praktycznie nic z nich nie mamy.
Jeśli wygramy Euro to będziemy w pierwszym koszyku ;)


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 15:18

Push3k pisze:http://www.fifa.com/worldfootball/ranki ... 0&rank=204
Tu masz ranking. Za 2 mecze nie dostaniemy 150 punktów. Prędzej spadniemy do 5 koszyka, bo Austria tuż za nami.
Tzn. byśmy spadli, bo koszyki już są.
Zrezygnowałem z przeglądania tego rankingu jak trafiłem na Burkina Faso... Wyżej od Polski :roll:
lukatg pisze:Niech to Dyzmie powiedzą, przecież on cały czas twierdzi że rankingi są niepotrzebne.
Przypuszczam, że każdy z Nas by tak gadał po takiej krytyce jaka na kadrę spada każdego dnia.
<<W@jTEk>> pisze:My i tak do Ojro 2012 zbytnio się nie dźwigniemy w rankingu FIFA bo gramy tylko towarzyskie mecze, czyli praktycznie nic z nich nie mamy.
Ale za zwycięstwo a Argentyną w meczu towarzyskim jest mniej punktów niż za wygraną z jakimś San Marino w eliminacjach, czy więcej? Tak czysto teoretycznie pytam...
<<W@jTEk>> pisze:Jeśli wygramy Euro to będziemy w pierwszym koszyku ;)
Jak już wytrzeźwiejesz to edytuj swojego posta
:wink: :prochno:


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 15:32

steru pisze:Ale za zwycięstwo a Argentyną w meczu towarzyskim jest mniej punktów niż za wygraną z jakimś San Marino w eliminacjach, czy więcej? Tak czysto teoretycznie pytam...
Mniej...:whistle:
steru pisze:
<<W@jTEk>> pisze:Jeśli wygramy Euro to będziemy w pierwszym koszyku ;)
Jak już wytrzeźwiejesz to edytuj swojego posta
:wink: :prochno:
Spoko spoko wiem co mówie ;)


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 17:05

steru pisze: Zrezygnowałem z przeglądania tego rankingu jak trafiłem na Burkina Faso... Wyżej od Polski :roll:
I co z tego? Wyniki mają, my nie, zresztą my teraz większość meczy towarzyskich gramy to sporo na tym tracimy, choć i tak pewnie bylibyśmy niżej od nich.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
lukasz.wm

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 października 2004
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2004

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2011, 18:18

Trochę temacie czy za zwycięstwo z San marino w eliminacjach jest więcej punktów rankingowych niż za zwycięstwo w meczu towarzyskim z Argentyną.

W meczu towarzyskim zdobyte 3 punkty mnoży się razy 1 a w meczu eliminacyjnym razy 2,5. Dochodzi też mnożenie ze względu na siłę konfederacji i siłę zespołu. Tu są te zasady: http://www.fifa.com/mm/document/fifafac ... points.pdf

z Argentyną: 3(punkty za zwycięstwo) x 1 (tyle za towarzyski mecz jest) x 1 (siła konfederacji piłkarskiej) x 1,96 (siła 5 drużyny rankingu FIFA, siła pierwszej drużyny to 2, drugiej 1,99, trzeciej 1,98 itd) = 5,88 punktów
z San Marino w eliminacjach: 3 x 2,5 x 1 x 0,5 (siła drużyny nie może być mniejsza niż 0,5) = 3,75 punktów

A więc wygrana w eliminacjach z San Marino daje mniej punktów niż pokonanie Argentyny w meczu towarzyskim. Ogólnie jednak nawet pokonanie towarzysko Hiszpanii (lider rankingu) to max 6 punktów a w eliminacjach ta sama wygrana daje 15. Trudno się więc dziwić, że Polska tak leci w tym rankingu.
Bardzo imponuje mi Czarnogóra, która niedługo po uzyskaniu podmiotowości międzynarodowej zdążyła wskoczyć do 2giego koszyka. Francuzi za to mogą trafić na kogoś mocnego. Losowanie odbędzie się 30.7. Format taki jak w eliminacjach 2010. Zwycięzcy jadą na mundial a 8 najlepszych zespołów z drugich miejsc gra baraże.


paruf

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lipca 2006
Posty: 317
Rejestracja: 19 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2011, 14:51

paruf pisze: Moim zdaniem jak mawia się w żargonie gier komputerowych mamy "gg no re"
steru pisze: Ke? :think:
gg no re znaczy Good Game no Rematch, mawia się to do przeciwnika, którego podczas gry zdominowałeś tak bardzo, że nie masz ochoty grać z nim rewanżu bo to strata czasu :-D


Push3k w sumie to racja, obecna forma drużyny nie zawsze przekłada się na ranking i uzbierane punkty. Z drugiej strony ciekawostka, że najwięcej goli dla reprezentacji Norwegii strzelił J&#248;rgen Juve nazwisko ma fajne. :dance:


Damianoss60

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2010
Posty: 120
Rejestracja: 27 lutego 2010

Nieprzeczytany post 30 lipca 2011, 23:00

1. Anglia
2. Czarnogóra
3. Ukraina
4. Polska
5. Mołdawia
6. San Marino

Jest realna szansa na awans.Tylko trza włożyć dużo pracy :D bo z obecną formą to ciężko będzie nawet z San Marino.


Obrazek
ODPOWIEDZ