MŚ 2014: Koszyki - Polska w 4 koszyku.

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 30 lipca 2011, 23:11

Mogliśmy trafić łatwiej? Mogliśmy ale tak się składa, że łatwiejszych rywali niż Czarnogóra & Ukraina wylosować nie mogliśmy. Mołdawia w 5 koszyku to też dobry traf bo mogliśmy trafić np. Finlandię (która leży u mnie w lodówce).

Gdybyśmy zamiast Anglików mieli Grecję to by dopiero było! Z Angolami przegramy ale 2 miejsce naprawdę jest w zasięgu drużyny prowadzonej przez, miejmy nadzieję, kogoś innego niż Dyzma.


strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 30 lipca 2011, 23:30

Mietson pisze: Gdybyśmy zamiast Anglików mieli Grecję to by dopiero było! Z Angolami przegramy ale 2 miejsce naprawdę jest w zasięgu drużyny prowadzonej przez, miejmy nadzieję, kogoś innego niż Dyzma.
Wywalić Dyzmę-spoko. Kogo jednak niby zatrudnić- Czesia? On powinien wisieć za korupcje, jak mi się zdaje. Chociaż Smuda również za czasów prowadzenia Zagłębia. Nawet w Cafe Futbol pokazywali jeden taki dziwny mecz. Ukraina jest z pewnością lepsza od Węgier, czy Izraela. Nie wiem, czemu uważasz, że Ukraińcy odstają negatywnie od pozostałych zespołów z tego trzeciego koszyka. Od Czechów, czy Bośni np są IMO także nieco lepsi. Losowanie ostatecznie nie najgorsze, ale nie robiłbym sobie dużych nadzei na baraże. W grupie z Czarnogórą do ME gra w końcu Szwajcaria i Anglia, a oni naprawdę dobrze sobie tam radzą.


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 09:46

Kolejne bardzo dobre losowanie dla nas, lecz nie ma co popadać w hurraoptymizm bo pamiętamy co było w el. do MŚ 2010.
Zamiast Anglii mogliśmy trafić na Hiszpanie, zamiast Czarnogóry na Francje, więc świetnie trafiliśmy. Oczywiście Czarnogóre większość lekceważy (me too :prochno: ), kto wie może z nimi na Euro zagramy :whistle:
Kolejny raz San Marino :D


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 10:44

strong return pisze:
Mietson pisze: Gdybyśmy zamiast Anglików mieli Grecję to by dopiero było! Z Angolami przegramy ale 2 miejsce naprawdę jest w zasięgu drużyny prowadzonej przez, miejmy nadzieję, kogoś innego niż Dyzma.
Wywalić Dyzmę-spoko. Kogo jednak niby zatrudnić- Czesia? On powinien wisieć za korupcje, jak mi się zdaje. Chociaż Smuda również za czasów prowadzenia Zagłębia. Nawet w Cafe Futbol pokazywali jeden taki dziwny mecz. Ukraina jest z pewnością lepsza od Węgier, czy Izraela. Nie wiem, czemu uważasz, że Ukraińcy odstają negatywnie od pozostałych zespołów z tego trzeciego koszyka. Od Czechów, czy Bośni np są IMO także nieco lepsi. Losowanie ostatecznie nie najgorsze, ale nie robiłbym sobie dużych nadzei na baraże. W grupie z Czarnogórą do ME gra w końcu Szwajcaria i Anglia, a oni naprawdę dobrze sobie tam radzą.
Szczerze mówiąc, nie wiem kto miałby nastąpić Smudę, wiem tylko, że Smuda przechodzi teraz mniej więcej to co Lippi rok-dwa temu (bardzo przepraszam Lippiego za to porównanie) i nie sądzę, żebyśmy mogli coś osiągnąć. Ale nie chcę zapeszać bo wciąż jestem kibicem kadry. Co do Ukrainy - nie jest to rywal, którego nie damy rady pokonać, tak mi się wydaje. Szwajcaria czy Irlandia albo nawet Belgia chyba byłyby trudniejsze.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 11:00

<<W@jTEk>> pisze:Kolejne bardzo dobre losowanie dla nas, lecz nie ma co popadać w hurraoptymizm bo pamiętamy co było w el. do MŚ 2010.
Zamiast Anglii mogliśmy trafić na Hiszpanie, zamiast Czarnogóry na Francje, więc świetnie trafiliśmy. Oczywiście Czarnogóre większość lekceważy (me too :prochno: ), kto wie może z nimi na Euro zagramy :whistle:
Kolejny raz San Marino :D
Powiem tak - akurat to, czy z pierwszego koszyka byśmy trafili na Anglię, Niemcy czy Hiszpanię to nie miało większego znaczenia, bo to i tak są bęcki. Na podobnej zasadzie nie było się czym emocjonować w temacie "kogo wylosujemy z ostatniego koszyka" bo to i tak będzie dostarczyciel punktów (no, może Liechtensteinu chciałem uniknąć, po tym jak ostatnio "korespondencyjnie" dostaliśmy od nich 0:4). Najważniejsi są tutaj potencjalni rywale do drugiego miejsca czyli Czarnogóra, Ukraina i Mołdawia (??). No dobra, Mołdawia jest outsiderem, ale tak jak pisze Mietson, gdyby tam była np. Finlandia, z którą ostatnio uzbieraliśmy w dwumeczu cały jeden punkt, to mogłoby być gorzej.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 11:17

Mietson pisze:Mogliśmy trafić łatwiej? Mogliśmy ale tak się składa, że łatwiejszych rywali niż Czarnogóra & Ukraina wylosować nie mogliśmy. Mołdawia w 5 koszyku to też dobry traf bo mogliśmy trafić np. Finlandię (która leży u mnie w lodówce).

Gdybyśmy zamiast Anglików mieli Grecję to by dopiero było! Z Angolami przegramy ale 2 miejsce naprawdę jest w zasięgu drużyny prowadzonej przez, miejmy nadzieję, kogoś innego niż Dyzma.
Ja bym wolał Norwegię, te eliminacje ma niezłe, ale dalej nie łapie skąd się wzięli w drugim koszyku, z resztą Ukraina+Norwegia czy wam coś by to nie przypominało :D ?
Z Czarnogórą przywoite losowanie, całe piękno drużyn z dawnej Jugosławi (a może i całych Balkanów) to to, że są nieprzywidywalne i często jest tak, że udane mają co drugie eliminacje, Nawet się wymieniają na tym półwyspie: raz awansuje Chorwacja i Turcja, innym Srbia, Słowenia i Bośnia też była blisko. Teraz Czarnogóra na fali, więc potem mogą grać słabiej, ale nie ma reguły. Słyszeliście jak ten koleś obok Szpaka chwalił Czarnogórców? :) W sumie też pół eliminacji dobrych i już drugi koszyk, ciekawe to... Generalnie nieźle to rozmieszane, niedawno Słowenia w piątym, teraz też już w drugim, nie ma co się aż tym sugerować.
A propos piątego koszyka to obyło się tym razem na szczęście bez Łotwy i Finlandii.
Co do Ukrainy, to fajny smaczek. Nie zgadzam się, że był to najfajniejszy rywal (np. lepiej Izrael, może Belgia), ale przesadą byłoby narzekać.
strong return pisze:Wywalić Dyzmę-spoko. Kogo jednak niby zatrudnić- Czesia? On powinien wisieć za korupcje, jak mi się zdaje. Chociaż Smuda również za czasów prowadzenia Zagłębia. Nawet w Cafe Futbol pokazywali jeden taki dziwny mecz.
Ja jestem zdani żeby poczekać co na euro pokaże, tym bardziej, że właśnie nie ma lepszych kandydatów (Lenczyk?).
A Cafe futbol czasem oglądam, bywa ciekawe, ale bym się nie przejmował, bo też farmazony pociskają. Kiedyś był Żewłakow i starał się łagodnie, że wierzy że Smuda coś ugra, że poczekajmy. I tu wcina się Kołtoń: że nie, że napewno nic się nie uda itp. No prorok kurna. Wkurzają mnie te jego wstawki, to czepianie się zdjęć które robili sobie pilkarze na stadionie na MŚ, też bym sobie walnął. Dobra, może lekkie przegięcie, ale gdyby wygrali to by nikt nawet o tym nie mówił...
Poza tym po co psuć atmosferę w kadrze, jeszcze w zarodku, bez sensu. Mam wrażenie, że wiele osób ma klapki na oczach widząc tylko ranking Fifa i nic więcej. Szkocja, Bulgaria, Rumunia były losowane z tego koszyka co my, też są gorsi od Białorusi czy Izraelu?

Anglia się nas obawia według onetu:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/reprez ... omosc.html
pewnie dalej spać po nocach nie mogą po tym remisie w 1973.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 11:18

zahor pisze: Powiem tak - akurat to, czy z pierwszego koszyka byśmy trafili na Anglię, Niemcy czy Hiszpanię to nie miało większego znaczenia, bo to i tak są bęcki
Tu się nie zgodze, bo z Anglią możemy wywalczyć 2,3pkt a z Niemcami, Hiszpanią czy Holandią byłoby dużo ciężej wywalczyć wgl jakiś punkt :whistle:


Damianoss60

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2010
Posty: 120
Rejestracja: 27 lutego 2010

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 11:22

Możemy powalczyć z każdym.Co już nie pamiętamy dwu meczu z Portugalią?
Ale z obecną dyspozycją nie wróżę nić dobrego.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 11:48

My to mamy farta. Ostatnio trafiliśmy akurat na Lecha, teraz praktycznie jednego dnia dowiedzieliśmy się, że Vucinic będzie piłkarzem Juventusu i jednym z największych rywali w grupie eliminacyjnej. Jak dostaniemy się do LM i polski klub również to możemy być pewni że dostaniemy ich do grupy.
Damianoss60 pisze:Możemy powalczyć z każdym.Co już nie pamiętamy dwu meczu z Portugalią?
Portugalia bardzo często zawala mecze eliminacyjne. Przeciwnie do Niemców czy Hiszpanów.


strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 11:54

Wojtek Zawsze tak się w Polsce gada i gada, a potem jeden punkt pozostaje w sferze marzeń. Uważam, że zahor ma tutaj rację.
Adaś Lenczyk ma już swoje lata, a po drugie-i ważniejsze(bo przecież Rehagel był starszy) nie wiem ,czy chciałoby mu się użerać z Latą. Tak naprawdę to nawet, nie wiadomo, jak ta kadra będzie wyglądać.
Uważam, że sporo tych "Polaków z odzysku", mogą rozboleć plecy. Tak, jak w przybliżeniu Olisadebe.
Co mnie wkurza w Cafe Futbol to ogólne mądrzenie się Romka na tle innych i jego przerywanie. Ale co do naszych szans na Euro, to uważam, że ma rację. Sportowo jest średnio, a atmosfera dzięki Smudzie i jego rozlicznym "aferom", brakowi lojalności-też leży. Ja tam bym się żle czuł, jakbym był Polakiem i musiał grać z Polanskim.
Co do drużyn bałkańskich i ich braku regularności w eliminacjach-to szczególnie przodują Serbowie-i tak jest to pełna racja, ale wbrew pozorom Czarnogóra IMO nie odstaje ani od Słowenii ani od Słowacji, a może nawet trochę na odwrót, bo w końcu Szwajcaria słaba nie jest(traci sześć punktów), a już my musimy mieć taką nadzieję-podwójnie. :whistle:
Rumuni akurat sami są sobie winni, bo zdarza im się przegrywać z kim popadnie.
Mietson-może i da się wyciągnąć baraże, ale trzeba się będzie maksymalnie napocić, ogarnąć i jest to według mnie na granicy. Dynamo i Szachtar błysnęły w pucharach, a towarzysko Ukraińcy mają lepiej dobranych rywali i jakoś sobie radzą.
Choć oczywiście mogło być gorzej. Niech grają chociażby tak, żeby w następnym losowaniu przesunąć się do trzeciego koszyka. Jasne, że fajnie jakby awansowali jednak,nocne mecze itp.
Włosi trafili do ciekawej grupy-o ile Czesi odbudują swoją reprezentacjne w okolice przyzwoitego poziomu.
Ouh_yeah Zawalała raczej. Odkąd Bento ich objął radzą sobie, tak jak powinni. Jak awansujemy do LM z SerieA, to wygramy z Lechem, nie ma się co łamać. :prochno:
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2011, 12:02 przez strong return, łącznie zmieniany 2 razy.


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 11:57

Jeśli nasz realny polski skład:

Fabiański/Szczęsny/Kuszczak czy Boruc
Piszczek-Głowack/Jodłowieci-Glik/Augustyn-Boenisch
Kuba-Polański-Mierzejewski-Obraniak
Lewandowski-Brożek/Jeleń

....,będzie często ze sobą grał i nie będą wypadać najlepsi gracze to możemy stawić czoła każdemu w tej grupie nawet Anglii,ale już tak nie będzie bo na 6 miesięcy jest zawiszony Piszczek,brawo PZPN;p

Co do losowania chyba lepiej grać z Anglią i Ukrainą niż z Hiszpanią i Francją,dobra grupa,można w niej powalczyć :-D


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 11:58

Ukraina i Anglia? Nie wyjdziemy z tej grupy. Przy odrobinie szczęścia od Czarnogóry tyż zbierzemy bęcki.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 12:01

Piotr Juvefan pisze:Jeśli nasz realny polski skład:

Fabiański/Szczęsny/Kuszczak czy Boruc
Piszczek-Głowack/Jodłowieci-Glik/Augustyn-Boenisch
Kuba-Polański-Mierzejewski-Obraniak
Lewandowski-Brożek/Jeleń

....,będzie często ze sobą grał i nie będą wypadać najlepsi gracze to możemy stawić czoła każdemu w tej grupie nawet Anglii,ale już tak nie będzie bo na 6 miesięcy jest zawiszony Piszczek,brawo PZPN;p

Co do losowania chyba lepiej grać z Anglią i Ukrainą niż z Hiszpanią i Francją,dobra grupa,można w niej powalczyć :-D
Przede wszystkim, Polanski a nie Polański. Polański to jest Roman.

A co do tego składu to chyba żartujesz. Stoperzy są kiepscy, nie mówiąc o tym, że Głowacki chyba odpadnie. Co do Piszczka to zobaczysz, że zaraz zawieszą karę i tak to się skończy. Dzięki Piszczkowi, a raczej dzięki jego fantastycznej formie, prawdopodobnie wszystkim skorumpowanym się upiecze.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 12:07

Mietson pisze:
Piotr Juvefan pisze:Jeśli nasz realny polski skład:

Fabiański/Szczęsny/Kuszczak czy Boruc
Piszczek-Głowack/Jodłowieci-Glik/Augustyn-Boenisch
Kuba-Polański-Mierzejewski-Obraniak
Lewandowski-Brożek/Jeleń

....,będzie często ze sobą grał i nie będą wypadać najlepsi gracze to możemy stawić czoła każdemu w tej grupie nawet Anglii,ale już tak nie będzie bo na 6 miesięcy jest zawiszony Piszczek,brawo PZPN;p

Co do losowania chyba lepiej grać z Anglią i Ukrainą niż z Hiszpanią i Francją,dobra grupa,można w niej powalczyć :-D
Przede wszystkim, Polanski a nie Polański. Polański to jest Roman.

A co do tego składu to chyba żartujesz. Stoperzy są kiepscy, nie mówiąc o tym, że Głowacki chyba odpadnie. Co do Piszczka to zobaczysz, że zaraz zawieszą karę i tak to się skończy. Dzięki Piszczkowi, a raczej dzięki jego fantastycznej formie, prawdopodobnie wszystkim skorumpowanym się upiecze.


jeśli gra dla Polski to Polański :P

A co wolisz parę Arboleda i Perquis,bo ja jakoś nie a lepszych Polaków nie widzę,Głowacki ma duże szansę,żeby zagrać na naszym Euro,bo doświadczeniem bije na głowę każdy wynalazek typu Glik czy Kokoszka,jeden doświadczony i ogarnięty musi być na środku. Co do Piszczka to bardzo dobrze,że tak zrobią bo dawno takiego obrońcy nie było,dodam jeszcze,że Marco Motta czy nim to trampkarz.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2011, 12:12

Piotr Juvefan pisze:jeśli gra dla Polski to Polański :P

A co wolisz parę Arboleda i Perquis,bo ja jakoś nie a lepszych Polaków nie widzę,Głowacki ma duże szansę,żeby zagrać na naszym Euro,bo doświadczeniem bije na głowę każdy wynalazek typu Glik czy Kokoszka,jeden doświadczony i ogarnięty musi być na środku. Co do Piszczka to bardzo dobrze,że tak zrobią bo dawno takiego obrońcy nie było,dodam jeszcze,że Marco Motta czy nim to trampkarz.
Nawet jeśli Dyzma go powołał to on wciąż nazywa się Polanski. Jeszcze by brakowało, żeby ktoś zaczął na niego mówić Eugeniusz albo, co gorsza, Gienek :prochno: Tak samo jak Podolski jest Lukas a nie Łukasz a Klose to nie Mirosław tylko Miroslav. Może jeszcze powinniśmy pisać Ludowik Obraniak albo Sebastian Benisz? :P

Co do Głowackiego to na EURO zagra ale potem chyba już nie będzie powoływany. Ciemno widzę ten środek obrony, Perquis to chyba dobre rozwiązanie, mógłby nas poratować.

A co do Piszczka to prawda jest taka, że gdyby on nie brał udziału w tej aferze to pewnie zawieszeń by nie było tylko kary bezwzględne a tak to uratował wszystkich. Może i chłopak był młody i pod presją ale miał swój rozum. Zarzucanie w tej kwestii czegokolwiek PZPNowi jest śmieszne.


ODPOWIEDZ