Nowe logo PZPN

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2011, 16:32

Mnie się bardzo podoba. Gdybyśmy organizowali Euro sami to takie logo turnieju byłoby w porządku. A tak to mamy jakieś...coś.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2011, 16:44

Na czarnym tle kolory czarno, czerwono, żółte kojarzą mi się z Niemcami a nie z Polską. Na białym tle jakoś to wygląda ale te wstawki złote (prócz korony) zastąpiłbym białymi czy coś. Wtedy lepiej by wyglądało, tak bardziej Polsko.
Obrazek

To logo mógł sobie PZPN przejąć i byłaby gitara :-D


FORZA JUVE!!!
boryseusz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2007
Posty: 111
Rejestracja: 13 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2011, 17:11

Osobiscie mi sie calkiem nie podoba.. Bardziej bylbym za tym czeby jakos 'zmodernizowac' stare logo :) Bo jednak oddawalo jakas POLSKOŚĆ ale jak ktos juz pisal, wygladalo jak jpg jakis, wiec tylko podrasowac lekko grafike i bylo by cudo ;D


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2011, 21:02

Nowe logo jest całkiem ładne jak dla mnie, ale nie uważam, że stare było złe.
Ciekawy jestem ile ono kosztowało? Myślę, że można było lepiej spożytkować te pieniądze. Logo to nie priorytet.

Nie mniej jednak logo to dobry początek aby zmienić całą resztę w związku z prezesem na czele :pray:


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2011, 21:15

Bez przesady, nie jest aż takie tragiczne :wink:


#AllegriOut
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 14:14

Myślę, że to dobry temat. Oto mój felieton dla serwisu pilka.pl
http://www.pilka.pl/czy-to-aby-nie-sa-herezje
:D


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 15:20

szczypek pisze:
Plastykiem nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę, ale osobiście rzygać mi się chce jak na to patrze. Już nie chodzi o te porównania do PIS-u, których się niejeden dopatrzył, ale o ogólne wrażenia estetyczne.
Ani to całe logo mi się nie podoba ani instytucja,dlatego można stwierdzić,że jaka instytucja takie logo. A to,że istnieje podobieństwo do loga PiS-u,tym bardziej pewnie nie podoba się posłowi Jankowi :prochno:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 15:25

Michael900 pisze:Myślę, że to dobry temat. Oto mój felieton dla serwisu pilka.pl
http://www.pilka.pl/czy-to-aby-nie-sa-herezje
:D
należy Ci się wielka piona i kufel złotego trunku, ale nie wrzucaj tutaj tego tekstu. Za podobne teksty ja i K. zostaliśmy publicznie zjechani i wyoutowani z Polski. Pełny ostracyzm. Niektórzy nie potrafią trzeźwo pomyśleć.

Choć nie wiem co się stało z tymi postami, pewnie jakiś mod znów pousuwał pełno moich postów.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 16:25

Michael900 pisze:Myślę, że to dobry temat. Oto mój felieton dla serwisu pilka.pl
http://www.pilka.pl/czy-to-aby-nie-sa-herezje
:D
Przeczytałem. Mógłbym napisać cały esej na temat godła ale wszystko zostało już właściwie powiedziane więc będę się streszczał.

Wykazałeś się sporą nieznajomością tematu (dlaczego siatkarze nie mają godła) a także nie pojąłeś istoty całego tego zamieszania. Bo tu nie chodzi o fakt samego orła, tylko o pozbycie się pewnej tradycji i zrobienie tego ZA PLECAMI całego narodu. A potem idiotyczne podpieranie się danymi z których wynikało, że Polakom podoba się logo pzpnu. Są kraje, które pozbyły się flagi/godła już dawno a są też takie, które tego nie zrobiły.

I dodam, że oburzenie byłoby zapewne mniejsze gdyby nie fakt, że pzpn ma wyjątkowo beznadziejny PR i jest jedną z najbardziej pogardzanych instytucji w Polsce.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 17:24

@Mietson Mnie nie obchodzi czy to było zrobione za plecami czy nie, oraz nie patrzę na żadne statystyki. Po prostu moim zdaniem orzeł nie musi (ale może) się znajdować na koszulkach, nie trzeba się trzymać tradycji. Po za tym są ważniejsze sprawy od orła.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 19:07

Czyli Twoja opinia na ten temat jest oparta właściwie na niczym, skoro nie interesują Cię okoliczności, i chciałeś po prostu zabłysnąć kontrowersyjnym tekstem. No sorry ale tak to wynika z Twojej wypowiedzi.

Przyczepię się jeszcze do tego fragmentu:
Michael900 pisze:Więc wygląda na to, że kibice zachowują się trochę jak zaborcza matka, która mówi jak ma się ubierać jej dorastające dziecko.
Ta metafora się kupy nie trzyma. To "dziecko" nie ubiera się samo tylko jest ubierane przez pzpn a, jak wyjaśniłem wyżej, ta instytucja ma reputację złodziei i pijaczków. Nie wiem także na jakiej zasadzie relacje matka-dziecko są podobne do kadra-kibice. Piszesz, że nie jesteś przeciwnikiem orła ale, że nie musi być na koszulkach więc zapytam - pasuje Ci, że w miejscu godła jest logo pzpnu?

A to, że są ważniejsze sprawy od orła, bo niewątpliwie są, nie znaczy, że należy olać ten problem. Bardzo dobrze się stało, że ludzie nie byli obojętni.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 19:24

Popieram mimo wszystko Mietka. Orzeł zostaje, nie dlatego, że Polska jest jakimś wielkim zaściankiem i jak to powiedział ten Pan dyrektor marketingu "nie jesteśmy gotowi na to" ale dlatego, że orzeł zawsze na koszulkach był i usunięcie go tuż przed największa imprezą jest po prostu marketingowym strzałem w stopę, Polacy są bardzo przywiązani do swoich barw i symboli a PZPN jest postrzegany jako banda złodziei i pijaków, którzy na usunięciu tego orła chcą zarobić.

Widocznie niektórym nie wystarczył incydent z granatowymi koszulkami kadry, które po jednym meczu zniknęły.
Zamiana orła na coś innego jest raczej kwestią czasu, ale akurat w obecnym układzie pzpn - kibice, zamiana go na logo znienawidzonego związku i to przed Euro 2012 jest po prostu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> posunięciem i każdy w miarę uczeń liceum by na to wpadł. Tylko nie Ci, którzy za wymyślanie takich rzeczy biorą grube pieniądze.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 19:44

Mietson pisze:To "dziecko" nie ubiera się samo tylko jest ubierane przez pzpn a, jak wyjaśniłem wyżej, ta instytucja ma reputację złodziei i pijaczków.
Tak wiem, że PZPN ma taką reputację, ale na boisku będą biegać Błaszczykowski, Lewandowski, a nie Lato, czy Kręcina.

Ja po prostu wyraziłem swoje zdanie bo na tym też przecież polega felieton. A co do tej metafory to owszem, PZPN ubrał piłkarzy w nowe stroje, ale te im do pewnego stopnia odpowiadały, bo nie zgłaszali sprzeciwu.


krokodile1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 czerwca 2013
Posty: 3
Rejestracja: 22 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 01 lipca 2013, 13:56

mnie sie tam logo podoba - całość wygląda jak głowa orła przytwierdzona do piłki - rewelacyjny pomysł :)


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2013, 14:34

Dla mnie logo jest świetne. Jest proste, estetyczne, nawiązuję do dwóch najważniejszych rzeczy, które powinny się nam z nim kojarzyć. Piłka - związek zajmujący się piłką nożną oraz orzeł symbolizujący nasz kraj.
Czego chcieć więcej?


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
ODPOWIEDZ