Manuel Arboleda - za, czy przeciw?

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ

Czy Manuel Arboleda powinien reprezentować nasz kraj?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 11:20

steru pisze:Weź pod uwagę, że jeszcze nie ma pewności czy i kiedy to obywatelstwo dostanie. Powiedz mi kogo byś postawił na środku obrony gdybyśmy nie mieli możliwości powołania Arboledy? Nie mów, że nie masz typów. Polskich typów ;)
No właśnie nie za bardzo. Glik jest cienki, Sadlok też nie zachwyca, pozostaje Perquis, który prawie na pewno będzie powołany. Nie wiadomo jak Kolodziejczak, a więc kolejny zagraniczny typ. Środek obrony akurat prezentuje się najgorzej ze wszystkich formacji więc warto jednak rozważyć Arboledę.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 11:30

Mietson pisze:No właśnie nie za bardzo. Glik jest cienki, Sadlok też nie zachwyca, pozostaje Perquis, który prawie na pewno będzie powołany. Nie wiadomo jak Kolodziejczak, a więc kolejny zagraniczny typ. Środek obrony akurat prezentuje się najgorzej ze wszystkich formacji więc warto jednak rozważyć Arboledę.
Ja akurat uważam, że Glik i Głowacki mogą tworzyć parę stroperów. Oczywiście zarówno jednemu jak i drugiemu zdarzają się wpadki, ale jak zagrają na 100 % zaangażowania i będą w formie (którą każdy piłkarz, rzekomo przed Euro powinien mieć) to myślę, że tragedii na tej pozycji nie będzie.

Dalej. Co jest z Augustynem? Chyba jakaś kontuzja o ile dobrze pamiętam. Jeśli wróci to gry to czemu on nie może grać na środku.

Co z Wasilewskim? Nie może być tym "awaryjnym" środkowym obrońcą? Facet ma warunki i gra regularnie w klubie. Taki walczak podniósłby wartość naszego zespołu.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 12:38

Augustyn i Wasilewski częściej grają na boku obrony. Pechem Wasilewskiego jest, że na jego pozycji występuje Łukasz Piszczek. Jedynym słusznym kandydatem do gry w obronie jest Sebastian Madera i jestem pewien, że już podczas następnego zgrupowania zostanie powołany. O wielki Widzewie :oops:


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 12:39

steru pisze: Ja akurat uważam, że Glik i Głowacki mogą tworzyć parę stroperów
Glik jest bardzo słaby. Zwykły poziom ligowy. Ale ekstraklasy, a nie Serie A. W Serie B też sobie nie poradzi. Przy każdej bramce Bari, gdzieś tam widać tego Glika, który mógły sobie lepiej poradzić. Za szybko uciekł z Polski. Nie dał rady.

Głowacki? Przez tyle lat swojej kariery, ani razu mnie nie przekonał. Jest solidny, gra w klubie, był na wielkiej imprezie. Ok. W kadrze na Euro mógłby się znaleść. Ale jako 3-4 stoper.

Augustyn, po fatalnej kontuzji grywa w Catanii coraz częściej. Na pewno jest lepszy niż Glik. Zakręciłbym się koło niego bardziej.

Sadlok? Na pewno nie lewy obrońca. Smuda się machnął.
steru pisze: Taki walczak podniósłby wartość naszego zespołu.
O to to!!


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 12:50

Nevermind pisze:Jedynym słusznym kandydatem do gry w obronie jest Sebastian Madera i jestem pewien, że już podczas następnego zgrupowania zostanie powołany.
Eh nawet bym się z Tobą założył, że żaden Madera nie zostanie powołany, ale po co? Przecież Ty i tak nie potrafisz honorowe przyjąć porażki...

Madera. Jedyny słuszny? Oł - maj - gad! Wasilewski nawet bez ręki, ze złamaną nogą i rozwalonym łbem, będąc prawym obrońcą - zagrałby lepiej na środku od Madery...
Nevermind pisze:O wielki Widzewie :oops:
Tylko Ł-K-S! :whistle:


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 13:05

Oczywiście, że jedyny słuszny. Możliwe, że gdybyś obejrzał PRZYNAJMNIEJ jeden mecz w wykonaniu Madery stuliłbyś nieco buzie. Ciekaw jestem ile spotkań Augustyna oraz Wasilewskiego obejrzałeś w tym sezonie, skoro oceniasz ich przydatność pod kątem reprezentacji. No ile?


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 13:20

Nevermind pisze:Oczywiście, że jedyny słuszny. Możliwe, że gdybyś obejrzał PRZYNAJMNIEJ jeden mecz w wykonaniu Madery stuliłbyś nieco buzie.
Niczego nie zamierzam "stulić". Madera nie jest lepszy od Wasilewskiego.
Facet zagrał 5 meczów w ekstraklasie a Ty go na środek obrony w kadrze wciskasz? Nie będę opowiadał, że oglądam co kolejkę mecze Widzewa. Nie oglądam. Zazwyczaj ograniczam się do skrótów meczowych oraz not zawartych w różnego rodzaju mediach.
Nevermind pisze:Ciekaw jestem ile spotkań Augustyna oraz Wasilewskiego obejrzałeś w tym sezonie, skoro oceniasz ich przydatność pod kątem reprezentacji. No ile?
Oczywiście, że Augustyna w tym sezonie nie oglądałem, dlatego wspominam tylko że jest ciekawą alternatywą.

Natomiast Wasilewskiego często oglądam na SportKlubie i o jego formę jestem spokojny. Facet na dodatek ma charakter, nie to co większość naszych piłkarzy w kadrze. No ale co, Smuda takich nie chce bo się ich najwyraźniej boi...


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 13:35

Racja, że boi się piłkarzy z charakterem. Poza tym powołując Marcina do kadry musiałby się przyznać do błędu, kiedy to lekką ręką oddał go do Anderlechtu tłumacząc, że jest to bardzo przeciętny obrońca. Pomimo wszystko nie jestem sobie w stanie wyobrazić Wasilewskiego w roli stopera. Za bardzo ciągnie go do przodu i często zapomina o zadaniach defensywnych.

Poza tym podziwiam Cie, że nie oglądając ani jednego spotkania Madery zdążyłeś go ocenić. Gratulacje :roll:


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 14:06

Łukasz pisze:
Nevermind pisze:6. Nie ma czarnych polaków, prawda?
Ola Szwed
Mietson pisze:Lepiej się do tego przyzwyczaj bo czarnych Polaków będzie przybywało coraz więcej.
Wam sie w glowach pomieszalo?
Ja rozumiem ze globalizacji nie zatrzymamy, ale nazywanie kogos kogo ojciec pochodzi z Nigerii, a matka jest Polka, Polakiem, to lekkie przegiecie. To zwykly mieszaniec. Polak to ktos kogo matka jest Polka, a splodzil go Polak. Koniec, kropka...
To ze jakis koles o innym kolorze skory przyjedzie do Polski i naplodzi dzieciakow, to nie znaczy ze jego potomkow mamy nazywac Polakami...


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2011, 11:20

Niedzielan nawet zabrał głos odnośnie Arboledy :

"Przestańmy już o tym mówić. Jeżeli to ma być „zbawienie" polskiej reprezentacji i recepta na jej wszystkie problemy to znaczy, że jest już nie źle, tylko katastrofalnie źle."

Żeby nie było, że gada tylko żeby gadać to podaje swoje uzasadnienie :

"Raz - Arboleda jest dziś w bardzo przeciętnej formie i na kadrę nie zasługuje. Dwa - nie możemy budować zespołu na trzy, może cztery mecze Euro 2012, bo po tej imprezie Polak-Arboleda wyjedzie za granicę i więcej w niej nie zagra. A takich piłkarzy może być jeszcze więcej. To ślepa droga."

Chyba nikt nie powie, że mówi tak bo boi się konkurencji ze strony Arboledy, nie ta pozycja na boisku ;)

źródło : http://ekstraklasa.wp.pl/kat,37358,titl ... omosc.html

Cała ta sytuacja strasznie dzieli ludzi w Polsce. Arboleda zdaje się tym nie przejmować bo co jakiś czas w wywiadach podkreśla, że wiedział że będzie miał przeciwników i go to wcale nie martwi. Co więcej, wziął się chłop za kompletowanie brakujących dokumentów do wniosku o obywatelstwo i jest pewien, że przed EURO cała procedura dobiegnie końca.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2011, 11:30

Niedzielan ma rację. Jeżeli będziemy budować kadrę na 3, daj Boże 4 mecze to potem zostaniemy znowu w tej papce przez kilka lat. Angaż Arboledy wydaje się bezsensowny. Nie chcę już tu przedstawiać wątków narodowościowych itp. ale tylko i wyłącznie aspekt sportowy. Arboledy po Euro sobie nie wyobrażam w Polskiej kadrze. Poza tym tak jak powiedział Wtorek. Czy jest faktycznie lepszy niż Polscy stoperzy? Chyba nie.

Namówiliśmy do gry w kadrze Boenischa, ok. Chłopak młody, w kadrze będzie mógł pograć dla nas przez kilka lat. Wierzę, że poradzi sobie po kontuzji. Teraz Perquis. Na pewno bardziej polski niż Maniek. I również wydaje się, że może dać nam więcej niż te kilkadziesiąt minut na Euro.


Obrazek
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2011, 11:31

steru pisze: No ale co, Smuda takich nie chce bo się ich najwyraźniej boi...
Myśle, że Franek boi się czegoś innego :-D

Wasilewski nie raz jechał po Smudzie i choćby grał lepiej niż Piszczek to i tak nie zostanie powołany.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2011, 17:28

gregor_g4 pisze:
Łukasz pisze:
Nevermind pisze:6. Nie ma czarnych polaków, prawda?
Ola Szwed
Mietson pisze:Lepiej się do tego przyzwyczaj bo czarnych Polaków będzie przybywało coraz więcej.
Wam sie w glowach pomieszalo?
Ja rozumiem ze globalizacji nie zatrzymamy, ale nazywanie kogos kogo ojciec pochodzi z Nigerii, a matka jest Polka, Polakiem, to lekkie przegiecie. To zwykly mieszaniec. Polak to ktos kogo matka jest Polka, a splodzil go Polak. Koniec, kropka...
To ze jakis koles o innym kolorze skory przyjedzie do Polski i naplodzi dzieciakow, to nie znaczy ze jego potomkow mamy nazywac Polakami...
Kolego, mieszańcem to może być pies. Nie wyjeżdżaj tu ze swoimi teoriami, bo to, że ktoś ma ojca/matkę z Nigerii czy innego kraju nie znaczy, że nie może być Polakiem.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2011, 09:44

Mietson pisze:Kolego, mieszańcem to może być pies. Nie wyjeżdżaj tu ze swoimi teoriami, bo to, że ktoś ma ojca/matkę z Nigerii czy innego kraju nie znaczy, że nie może być Polakiem.
a dlaczego Polakiem, a nie Nigeryjczykiem?


Gathafi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2003
Posty: 238
Rejestracja: 26 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2011, 10:43

Nevermind pisze:Augustyn i Wasilewski częściej grają na boku obrony.
hmm, z tego co pamiętam to za kadencji pewnego Serba - Sinišy Mihajlovicia Błażej grywał dość często jako DMC :think:

na bok obrony to ja wolałbym sprawdzić Celebana ze Śląska (oczywiście jako zmiennika dla Piszczka), na lewej obronie ciekawym rozwiązaniem byłoby postawienie tam na Rogera, (czytałem z nim wywiad i mówił że w Brazyli i w Celcie grywał właśnie na tej pozycji), para stoperów na dziś to raczej Jodłowiec-Głowacki. Glik jest bez formy więc narazie powinno się z niego zrezygnować, na stoperze może grać też Sadlok więc aż tak źle nie jest aby na siłę naturalizować Arbolede.


Obrazek
ODPOWIEDZ