Wszystko o Squadra Azzurra

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 11 października 2020, 14:52




Przewidywany skład na dzisiaj:

Donnarumma-Florenzi,Bonucci,Chiellini,Spinazzola-Barella,Jorginho,Verratti-Chiesa,Immobile,Kean

Podobno pod znakiem zapytania stoi występ Chielliniego, ma jakieś problemy ze zdrowiem. Jeżeli nie zagra, w jego miejsce Acerbi. Włoskie gazety też mają wątpliwości czy Kean czy El Shaarawy.


Obrazek
Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 października 2020, 19:45

Studio Polsatu to żenada jak stąd do Moskwy. Wlasnie dowiedzialem się że w Lazio na 9 gra Giro Immobile, a wg blond panienki Cirro Immobile :|

Wichniarek który z każdym się kłóci bo wie lepiej. Pojęcie o włoskiej lidze żadne, poza Czachowskim. Tak trzymać Polsat...


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 11 października 2020, 20:57

Pudło Chiesy ale Berny ;)


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 11 października 2020, 21:42

Paulo pisze:
11 października 2020, 19:45
Studio Polsatu to żenada jak stąd do Moskwy. Wlasnie dowiedzialem się że w Lazio na 9 gra Giro Immobile, a wg blond panienki Cirro Immobile :|

Wichniarek który z każdym się kłóci bo wie lepiej. Pojęcie o włoskiej lidze żadne, poza Czachowskim. Tak trzymać Polsat...
Do studia TVP tez mam mieszane uczucia. Wieczne powtarzanie tych samych frazesow, wychwalanie cieniakow, bo wyczytali, ze w ostatnim meczu strzelil albo zaliczyl asyste (tyczy sie to repry Italii rzecz jasna). Ale Pani Sylwia - TOP :dodger:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 października 2020, 22:53

Sylwia na pewno lepsza niż Paulina która niestety w studio miała większych prostaków vide Wichniarek. O poziomie wiedzy na temat włoskiej piłki szkoda się wypowiadać - niektórzy w obu stacjach nadal są na poziomie Chiesy ale seniora, ewentualnie słyszeli o Pirlo i parze stoperów Juve :)


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 12 października 2020, 00:03

Jacky pisze:
11 października 2020, 21:42
Do studia TVP tez mam mieszane uczucia. Wieczne powtarzanie tych samych frazesow, wychwalanie cieniakow, bo wyczytali, ze w ostatnim meczu strzelil albo zaliczyl asyste (tyczy sie to repry Italii rzecz jasna).
Z ciekawości, którzy "cieniaki" byli wychwalani?


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 października 2020, 08:29

niestety w Polsce Serie A "dziennikarze" ani najpopularniejsi "eksperci" się nie interesują i jedyne co wiedzą o włoskich zawodnikach to że symulanci i cwaniacy grający catenaccio
dlatego tak długo trzeba było czekać aż w necie pojawi się na YT program o lidze włoskiej mimo bardzo dużej liczby polaków w niej grających, w końcu powstał ale prowadzi go Pol, który już na wstępie przyznał, że się na tej lidze nie zna i jej za bardzo nie śledzi ale od tego ma ekspertów w studio, których też z pewnością nie było tak łatwo znaleźć bo nie mogli skorzystać z Eleven i C+

co do meczu to Kean znów dobre zawody w kadrze, nie dziwi mnie, że wybrał PSG bo tam powinien wskoczyć w sezon na poziom lub dwa wyżej jeśli sodówa mu nie uderzy, a u nas prawie niczego by się nie nauczył a i grał pewnie 3 razy mniej


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 12 października 2020, 11:22

Zresztą jednym z expertów jest nasz stary dobry znajomy z forum :) (i fajnie)

Serie A była deprecjonowana i ignorowana nawet w okresie "prime" (lata 2000-2006), więc nie dziwota- dlatego sobie te studia zazwyczaj odpuszczam.

Nasi w kadrze:
Bonucci kilka razy w defensywie miał "art of defense" (czyli poważne błędy), ale bez konsekwencji. Chiesa ładnie kręcił, ale bezowocnie + ta zmarnowana (na szczęście... :)) sytuacja faktycznie przywołała ducha Bernardeskiego, Kean dobre wejście, ale też przykryty. Po prostu reprezentacja Polski zagrała bardzo dobre zawody, a smyki typu Moder, Jóźwiak czy Karbownik dają nadzieję na lepsze jutro. BTW od kiedy interesuję się piłką (ca 2001 rok) Polska nie miała chyba nigdy takiego bogactwa (potencjalnie) w pomocy, gdzie na dwie pozycje są: Zieliński, Moder, Linetty (ostatnio dobra piłka), Krychowiak, Klich + ew. Szymański + ew. Milik (na ATM), zresztą Włosi też tam mają na bogato :P

Zresztą Polska ma fajny skład i pod 4231 i pod 352 (w obronie Bednarek, w pomocy na wahadle mógłby wejść Reca). Dobrze to wygląda.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 października 2020, 11:59

Szwamb pisze:
12 października 2020, 11:22
Zresztą jednym z expertów jest nasz stary dobry znajomy z forum :) (i fajnie)
który? jaki miał nick?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 12 października 2020, 14:53

Maly pisze:
12 października 2020, 11:59
Szwamb pisze:
12 października 2020, 11:22
Zresztą jednym z expertów jest nasz stary dobry znajomy z forum :) (i fajnie)
który? jaki miał nick?
Borkowski, ale on na solojuve siedział. Program o wloskiej pilce jest już od roku na yt, Calcio Truck. Prowadzą go Dumanowski z Guziakiem (Z Eleven) I jest 3 półki wyżej od tego tworu z kanału sportowego. Chlopaki maja luz, wiedze i zakulisowe historie. Znają pilkarzy, jeżdżą do Włoch, jaraja sie tym. A ten program z KS obejrzalem 2 odcinki, dałem szansę I wiecej nie włączę. Borkowski siedzi i gada jakby miał kija w dupie, dla mnie lepiej wypada gosc z acmilan.com.pl, druga sprawa, nic nowego się z tego programu nie jestem wstanie dowiedzieć, ich wiedza to wiedza co drugiego gościa z twittera czy forum piłkarskiego. Strata czasu.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 października 2020, 15:21

wiem znam i trochę tak jest jak piszesz, z drugiej strony słuchanie Calcio Truck jeśli oglądało się 3-4 mecze w weekend jest kompletnie bez sensu bo chłopaki powtarzają anegdoty i informacje, które można już było usłyszeć w trakcie meczów, dochodzi też to jak się słucha jednych a jak drugich - CT nie ma prowadzącego co wg mnie w takich audycjach jest kluczowe, nadaje rytm etc, do tego nieprzyjemny dźwięk bo z komentatorskich mikrofonów, dla mnie to bardziej słuchowisko niż "program" dlatego zawsze ciężko mi się spędzało czas przy CT, nawet jeśli w weekend obejrzałem tylko Juve
no i osobiście nie wiem czy na prawdę cokolwiek czego nie da się wyczytać na polskich www można się dowiedzieć z CT poza anegdotami także czy warto każdy musi sobie sam odpowiedzieć, mi godzina z Curva Sud mija zdecydowanie szybciej


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 października 2020, 19:49

Il Fenomeno pisze:
12 października 2020, 00:03
Jacky pisze:
11 października 2020, 21:42
Do studia TVP tez mam mieszane uczucia. Wieczne powtarzanie tych samych frazesow, wychwalanie cieniakow, bo wyczytali, ze w ostatnim meczu strzelil albo zaliczyl asyste (tyczy sie to repry Italii rzecz jasna).
Z ciekawości, którzy "cieniaki" byli wychwalani?
Ot np. Acerbi lub nasz dobry znajomy Leo Bonucci, ktory wg ekspertow jest skala. No i ciagle tłukli, ze wyjdzie w parze z Kielonem... W bonusie trener w studio stwierdzil, ze Florenzi narypal tak duzo bramek i tak duzo asyst, a przeciez gra jako obronca - jak wiadomo, jest to polprawda, bo Alessandro spora czesc swojej kariery gral jako pomocnik i to nie tylko defensywny.
Naprawde, jak juz robia jakis "wloski" mecz, to niech zaprosza do tej rozmowy kogos, kto ma wieksza wiedze na temat makaroniarskiej pilki, niz rzut oka na naglowki w gazetach.

Szwamb pisze:
12 października 2020, 11:22
zresztą Włosi też tam mają na bogato :P
Chcialem sie tutaj odniesc do tych lamentow, ze w Italii nie ma obecnie porzadnych grajcarow (totez nie ma ich w Juve). Otoz, jak widac po reprze dobrzy, wloscy pilkarze owszem istnieja. Problemem jest raczej burackie podejscie dzialaczy innych druzyn do Juve i dyktowanie nam zaporowych cen za utalentowanych grajkow. Aczkolwiek pewnie nasz skouting (znowu) nie jest tez tutaj bez winy.


Co do Keana, to musze przyznac ze bylem swiecie przekonany, ze to nasz Zarzad go olal, a to jednak on wybral PSG. Z drugiej strony moze Mino dostal jakis szmalec od szejkow za to, ze przekonal go do pojscia wlasnie do Francji. Z trzeciej strony: mlody ma na pewno uraz do naszych po tym, jak zostal potraktowany i odstrzelony, bo nie bylo piniyndzy.


ED.
Dobrze, my bad - Acerbi tytan.
Ostatnio zmieniony 14 października 2020, 22:48 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 12 października 2020, 22:44

Jacky pisze:
12 października 2020, 19:49
Ot np. Acerbi
?? Acerbi był w ubiegłym sezonie chyba obok De Vrija najlepszym obrońcą Serie A. Na pewno ścisła czołówka. Wybierany przez wiele serwisów do 11 sezonu. Nie rozumiem dlaczego by mu mieli szczędzić pochwał i dlaczego wg Ciebie jest "cieniakiem".


Obrazek
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 14 października 2020, 21:40



Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2021, 08:47

Obejrzałem wszystkie 3 mecze w tym oknie i jestem zawiedziony. Gdzieś brakowało tego panowania w środku pola, szybkiej piłki, tego co grali od ponad 2 lat. Wczoraj do tego jeszcze był dramat w defensywie bo Litwa mogła spokojnie zdobyć jakieś punkty. Nie wiem na ile to efekt dużej rotacji i szukania kadry na EURO ale nie za ciekawie to wyglądało. Na pewno tak grająca Italia nie ma szans na cokolwiek w ME, muszą wrócić do tego co grali wcześniej.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ