Wszystko o Squadra Azzurra

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2019, 22:02

Nie ma chyba wątpliwości że Mancini to dobry trener. Może nie wybitny, miewał w karierze wpadki, ale jeśli chodzi o całokształt pracy trenerskiej to raczej nie ma się czego wstydzić. No i niezły z niego cwaniak - przejął kadrę w idealnym momencie, gorszym od dziada Ventury się chyba być nie da, a Włosi mają dobre pokolenie które można ulepić w świetną drużynę. Donnarumma, Romagnoli, Barella, Chiesa, Kean, Bernardeschi, Zaniolo, a nawet odrodzony pod skrzydłami Mazzarriego Belotti - każdy z nich jest młody i ma potencjał by przez najbliższą dekadę stanowić podporę kadry.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 listopada 2019, 22:38

Ależ Włosi rozbili Armenię. 😮 Z przytupem zakończyli eliminacje. Jestem bardzo ciekawy jak zaprezentują się na Euro, bo wygląda tak jakby wychodzili z kryzysu. 🙂


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Lambi120

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2011
Posty: 289
Rejestracja: 05 maja 2011

Nieprzeczytany post 18 listopada 2019, 23:10

Szkoda, że ktoś na pomysł zmiany pokoleniowej we włoskiej kadrze nie wpadł +/- 2 lata temu- może udałoby się uniknąć kompromitacji ze Szwecją.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 19 listopada 2019, 06:45

Masakra. Kto by pomyślał, że za Manciniego kadra będzie aż tak grać i pobije rekord wygranych z rzędu.

Fajna ta nowa młoda reprezentacja. Jest potencjał - Barella, Tonali, Zaniolo i Chiesa. Włoska piłka wreszcie może mieć pokolenie sensownych grajków (oczywiście o ile ich rozwój nie zahamuje).

P.S. Ciekawe czy zwolnią Manciniego za brak szacunku do rywala. Kto to widział ładować 9 bramek :prochno:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 listopada 2019, 10:04

Rywal co prawda niezbyt wymagający ale reprezentacja Manciniego podoba mi się. Tym razem nie można powiedzieć, że Italia nie ma zdolnego pokolenia młodych Włochów bo jak widać jednak ma i mogą liczyć się na turnieju mistrzowskim. Dobrze, że Italia wraca tam gdzie jej miejsce bo jak Ventura rozmienił drużynę na drobne to myślałem, że nie prędko zaczną ponownie liczyć się w Europie.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 listopada 2019, 02:16

Typowy włoski szkoleniowiec myśli: "zadzwonię do Tottiego, może się zgodzi". Natomiast Mancini: "potrzebuję głodu i ambicji, halo, Orsolini?". Nie widzę w tej drużynie gwiazd poza Chiellinim, Bonuccim, wiecznie niedostępnym Verrattim oraz - niech mu będzie - Insigne. Ciężko za to przeoczyć u zawodników chęć pokazania się, udowodnienia czegoś, a także zgranie i pozytywną atmosferę w ekipie. Do tego umiejętności piłkarskie na dobrym poziomie i Włosi wydają się wracać na należyte miejsce w świecie piłki reprezentacyjnej.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 listopada 2019, 09:34

To prawda, gdyby Ventura nie poleciał to pewnie nadal numerem 1 w bramce byłby Buffon a pierwsze skrzypce graliby De Rossi. Wiadomo, że kilku bardziej doświadczonych musi być ale Barella, Orsolini, Chiesa to wyróżniające się młode postacie Serie A i to na nich powinno opierać się drużynę narodową. Mancini nie ma swoich pupilków i to się ceni a wyniki procentują dlatego nie mogę się doczekać kiedy zobaczę tę drużyna na turnieju. W Serie A obecnie są takie perełki, że grzechem byłoby tego nie wykorzystać.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 listopada 2019, 22:15

nie będę tu bronił Ventury bo ma tyle za uszami, że nie ma czego bronić ale to był trochę jednak efekt formy eliminacji - wylosowaliśmy Hiszpanię i praktycznie od 1 kolejki było wiadomo, że trzeba liczyć na baraże a tu szczęścia nie było ani w losowaniu ani w żadnym z meczów ze Szwedami

nie było też takich graczy jak Chiesa a Insigne to jednak zwykły przereklamowany zawodnik pasujący jedynie do jednego systemu gry ale i w nim nie jest wcale zbawcą drużyny tylko trybikiem

Mancini robi świetną robotę i tak jak już wcześniej pisałem nie spodziewałem się po nim ani takiej gry ani wyników, kompletnie mnie zaskoczył nie tyle powołaniami co całą resztą


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Tassano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2012
Posty: 141
Rejestracja: 15 lipca 2012

Nieprzeczytany post 25 listopada 2019, 14:58

Maly pisze:
20 listopada 2019, 22:15
wylosowaliśmy Hiszpanię i praktycznie od 1 kolejki było wiadomo, że trzeba liczyć na baraże
Jesteś Włochem? Nie wiedziałem, że na forum siedzi tyle osób z Półwyspu Apenińskiego tak dobrze mówiących po polsku :bravo:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 listopada 2019, 16:04

czy jak Juventus wylosował Ajax w 1/4 to nie mówiłeś "wylosowaliśmy Ajax"?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 26 listopada 2019, 12:26

Tassano pisze:
25 listopada 2019, 14:58
Maly pisze:
20 listopada 2019, 22:15
wylosowaliśmy Hiszpanię i praktycznie od 1 kolejki było wiadomo, że trzeba liczyć na baraże
Jesteś Włochem? Nie wiedziałem, że na forum siedzi tyle osób z Półwyspu Apenińskiego tak dobrze mówiących po polsku :bravo:
Też mówiąc o klubie/reprezentacji w stosunku do Juve/Italii mówię "wylosowaliśmy"...
To że jestem Polakiem nie zobowiązuje mnie do kibicowania Polskim kopaczom, tak samo jak nie zobowiązuje mnie to do kibicowania polskiemu klubowi... Bardziej utożsamiam się ze Squadra Azzurra niż z rep.Polski, więc jako jeden z kibiców mówię "my", sądzę że Mały ma podobnie. :ok:


Tassano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2012
Posty: 141
Rejestracja: 15 lipca 2012

Nieprzeczytany post 26 listopada 2019, 20:35

Maly pisze:
25 listopada 2019, 16:04
czy jak Juventus wylosował Ajax w 1/4 to nie mówiłeś "wylosowaliśmy Ajax"?
Nie, bo coraz rzadziej używam takiego nazewnictwa odkąd ten klub staje się korporacją, co nie zmienia faktu, że dalej jestem jego oddanym kibicem. Niemniej jednak widzę różnicę między mówieniem tak na klub a na reprezentację narodową. Również sympatyzuję z reprezentacją Włoch (choć po porażce w eliminacjach nie rozpaczałem, wręcz widziałem w tym pozytyw - mniejsze ryzyko kontuzji i impuls do przebudowy), ale mimo nawet znajomości języka włoskiego nie uważam się za Włocha i nie widzę powodu, aby mówić o nich per "my". Żeby nie było, kadra Brzęczka to też jest parodia, ale w spotkaniu Polska-Włochy raczej nie miałbym wątpliwości komu mam kibicować.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 listopada 2019, 21:58

Dyskusja na ten temat mielona była już wiele razy na tym forum, nie ma sensu do tego wracać wg mnie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 27 listopada 2019, 09:48

ale w spotkaniu Polska-Włochy raczej nie miałbym wątpliwości komu mam kibicować.
Ja również :)


Tassano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2012
Posty: 141
Rejestracja: 15 lipca 2012

Nieprzeczytany post 27 listopada 2019, 15:10

Może i nie ma do czegoś wracać, ale dla mnie to po prostu śmieszne, coś w stylu Griezmanna będącego Urugwajczykiem.


ODPOWIEDZ