Wszystko o Squadra Azzurra

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 08:52

Jeśli dalej będzie grał w tej reprezentacji co dla mnie takie pewne nie jest.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 09:02

RICTOR pisze:Ale mnie tam nie w smak bronić Ventury. To był ironiczny atak jak słusznie zauważyłeś, ale w całą włoską myśl piłkarską. Póki reprezentację trenowały wybitniejsze jednostki wywodzące się z włoskiej szkoły to jakoś to jeszcze wyglądało choć spektakularnych sukcesów już od kilku lat nie było. Przyszedł zwyczajny solidny ligowy trener i jest brak awansu na mundial. Problem tam się zaczyna od przestarzałego podejścia i myślenia i póki Włosi tego nie ogarną to imo koniec przygody z mistrzostwami na kwalifikacjach stanie się normą a nie wypadkiem przy pracy.
Nie wiem tylko, o jakich schematach i założeniach taktycznych mówisz. Ja nic takiego w grze Włochów (zwłaszcza tej ofensywnej) nie widziałem :prochno:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 09:12

@Kolakow: zgadzam się z tobą co do reprezentacji Polski, że jest po prostu nie zweryfikowana i że szkoda tu strzępić na to języka ;) ile wart był Polaków zespół z pierwszego koszyka pokazała wczoraj Holandia, która nie zakwalifikowała się nawet do baraży zaś baraż Polski bez Lewego byłby bardzo ciężki nie tylko ze Szwecją ale z każdym zespołem

o Italii też szkoda strzępić tu jęzora bo każdy tu patrzy tylko na wynik a nie na okoliczności tych wyników, Szwecja powinna grać w 10 przed golem na 1-0 więc na 99% by go nie strzeliła, w poniedziałek mecz powinien zacząć się od karnego dla Italii i także byłoby pewnie pozamiatane bo mecz ułożyłby się mentalnie zupełnie inaczej... w 2016 Włosi odpadli po karnych, w 2014 odpadłi z MŚ bo Suarez był na boisku kilka minut za długo, jakby nie ślepy sędzia to po prostu wyszliby z grupy a tam już wszystko mogłoby się zdarzyć (o wyimaginowanej czerwonej dla Marchisio nie wspominam), w 2008 odpadli w karnych, w 2004 na Euro nie wyszli z grupy przez terminarz i dogadany mecz Szwedów z Duńczykami, w 2002 zostali okradzeni przez sędziego i tak z całej tej listy jaką tu przedstawił ktoś kilka postów wcześniej zostaje tylko 2010 rok gdzie na prawdę Italia zagrała kaszanę i nie zasłużyła na więcej niż jej przypadło ;] oczywiście pewnie zaraz ktoś wyskoczy, że błędy sędziów to sól futbolu i inne głupoty ale jak się człowiek zastanowi to nie ma drugiej tak okradanej reprezentacji w tak ewidentny sposób, nawet zawieszenie Materaca po finale w 2006 roku pokazuje jakie podejście do Włochów ma FIFA i UEFA (jedyne zawieszenie za słowne prowokacje w historii piłki nożnej), także gadanie o złym systemie jest bezsensowne, system nie jest zły, co najwyżej jest niedoskonały ale niejednokrotnie pozwalał Włochom wygrywać z lepszymi od siebie zespołami bo tak na prawdę ile razy Włosi mieli na prawdę najlepszą na papierze reprezentację na Świecie? albo w czubie? jeśli są wymieniani w roli faworytów na jakimś turnieju to tylko dlatego, że na poprzednim wygrali go lub doszli do finału a nie dlatego, że wg nie-kibiców Calcio mają mocny skład

ps. jakby ktoś pytał o czerwoną dla De Rossiego w pierwszym meczu to oczywiście się należała ale bez VAR było to nie do zauważenia a jakby był VAR to De Rossi by nie zrobił tego co zrobił, faule Berga było natomiast widać z ostatniego rzędu trybun i co więcej sędzia je odgwizdał tylko dlaczego nie pokazał drugiej żółtej chyba sam nie wie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Tassano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2012
Posty: 141
Rejestracja: 15 lipca 2012

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 09:43

No i tak jak przewidywałem przed barażami, Włosi skompromitowali się. Tak to się musiało skończyć z Venturą na ławce, który w rezerwie trzyma takiego piłkarza jak Insigne. Nie żal mi tych parodystów, żal mi tylko Gigiego, bo to prawdziwy kapitan, który nie zasłużył sobie na takie pożegnanie z kadrą. I Gigi jeszcze przeprasza kibiców... przepraszać to powinni ci kabareciarze, łącznie ze sztabem trenerskim i zarządem FIGC. No, może jeszcze pod żal podpinam Giorgio i Barzagliego, bo to piłkarze wiekowi, którzy pewnych limitów już nie przeskoczą.

Oby Włochom ten wstrząs wyszedł na dobre, czas na rewolucję w Squadra Azzurra.

Btw. Beka z ludzi, którzy reprezentację obcego kraju przekładają ponad własną :lol: Niektórzy pewnie po włosku potrafią wypowiedzieć zaledwie nazwy kilku potraw, a wypowiadają się jakby mieszkali na Półwyspie Apenińskim od co najmniej 30 lat. Ja nie mam wątpliwości komu kibicowałbym w meczu Polski z Italią, ale jak widać co niektórzy mają jakiś dziwny system wartości. Przypomina mi to akcje z flagami Niemiec na Euro na samochodach Polaków :confused2: .


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 19:05

Ventura zwolniony.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 20:00

Maly pisze:o Italii też szkoda strzępić tu jęzora bo każdy tu patrzy tylko na wynik a nie na okoliczności tych wyników, Szwecja powinna grać w 10 przed golem na 1-0 więc na 99% by go nie strzeliła, w poniedziałek mecz powinien zacząć się od karnego dla Italii i także byłoby pewnie pozamiatane bo mecz ułożyłby się mentalnie zupełnie inaczej... w 2016 Włosi odpadli po karnych, w 2014 odpadłi z MŚ bo Suarez był na boisku kilka minut za długo, jakby nie ślepy sędzia to po prostu wyszliby z grupy a tam już wszystko mogłoby się zdarzyć (o wyimaginowanej czerwonej dla Marchisio nie wspominam), w 2008 odpadli w karnych, w 2004 na Euro nie wyszli z grupy przez terminarz i dogadany mecz Szwedów z Duńczykami, w 2002 zostali okradzeni przez sędziego i tak z całej tej listy jaką tu przedstawił ktoś kilka postów wcześniej zostaje tylko 2010 rok gdzie na prawdę Italia zagrała kaszanę i nie zasłużyła na więcej niż jej przypadło ;] oczywiście pewnie zaraz ktoś wyskoczy, że błędy sędziów to sól futbolu i inne głupoty ale jak się człowiek zastanowi to nie ma drugiej tak okradanej reprezentacji w tak ewidentny sposób, nawet zawieszenie Materaca po finale w 2006 roku pokazuje jakie podejście do Włochów ma FIFA i UEFA (jedyne zawieszenie za słowne prowokacje w historii piłki nożnej), także gadanie o złym systemie jest bezsensowne, system nie jest zły, co najwyżej jest niedoskonały ale niejednokrotnie pozwalał Włochom wygrywać z lepszymi od siebie zespołami bo tak na prawdę ile razy Włosi mieli na prawdę najlepszą na papierze reprezentację na Świecie? albo w czubie? jeśli są wymieniani w roli faworytów na jakimś turnieju to tylko dlatego, że na poprzednim wygrali go lub doszli do finału a nie dlatego, że wg nie-kibiców Calcio mają mocny skład
Tak tak. Jak to mówią, marnej baletnicy... Wystarczyłoby ograć zdecydowanie tych "słabych" Szwedów i nawet sędzia by Włochów przekręcić nie mógł. No, ale. Jakby na wyjeździe zrobili ten bezbramkowy remis to nawet u siebie nie strzelając nic mieliby jeszcze szansę awansować po dogrywce i karnych. Kto wie, może by i pykło. Faktycznie, tędy droga :ok:

Ty to Maly jednak jesteś niezły agent. Przy Juventusie włoskie kunktatorstwo Ci przeszkadza, ale już przy reprezentacji Włoch ten system jest dobry :bravo:


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 20:31

Wojtek pisze:Ventura zwolniony.
Chętnych na podjęcie się wyzwania pewnie niewielu :lol:


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 20:37

Wojtek pisze:Ventura zwolniony.

O niecałą dobę za późno. Ancellotti ? Lippi? Ktoś doświadczony to musi pozbierać...


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 21:02

Ancelotti to nie jest dobry wybór,chyba czas na kogoś młodszego.


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 21:12

Piotr Juvefan pisze:Ancellotti ?
Pada jako pierwsze nazwisko, ale chyba tylko dlatego, że obecnie pozostaje bez pracy. Wątpie by Carlo zdecydował się na mozolne odbudowywanie reprezentacji.
Piotr Juvefan pisze:Lippi?
Jest trenerem reprezentacji Chin. Poza tym... nierealne.

Mi wpadają w oko tylko dwa nazwiska. Jedno przewijające się we włoskiej prasie - Ranieri i ...Sarri (z racji tego, że ciężko mi sobie go wyobrazić w innym klubie niż Neapol)
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2017, 21:16 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 21:14

Włosi mają świetne pokolenie trenerskie, ale wątpie aby któryś z nich rzucił piłke klubową dla kadry. Wyczuwam Ancelottiego.


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 21:20

Ja bym dal szansę Claudio Ranieriemu.


Juve, storia di un grande amore
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 22:20

ciężko będzie o kogoś gorszego niż Ventrua :prochno: Conte ledwo poskładał reprezentację, a nie oszukujmy się zawodników mają słabszych niż wiele lat temu (co nie pozwala zostawiać dobrych zawodników na ławce :rotfl: ). Nie lubię Ventury i widać było na odległość, że to nie jest trener. Włosi teraz potrzebują kogoś kto ma własny pomysł na grę. Za 3 lata ME i odpadnie kilku kluczowych zawodników. Jak wybiorą znowu amatora co po prostu powołuje i wrzuca na boisko to nie poradzą sobie, jeżeli ktoś będzie miał konkretny pomysł to czemu nie?

Szkoda tego Buffona :angry: wspaniały sportowiec, a nawet pożegnanie z reprezentacją mu zabiorą przez wybór tego amatora :angry:


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 22:29

RICTOR pisze:Ty to Maly jednak jesteś niezły agent. Przy Juventusie włoskie kunktatorstwo Ci przeszkadza, ale już przy reprezentacji Włoch ten system jest dobry :bravo:
jakby Juventus remisował lub przegrywał po takich meczach jak w poniedziałek to na pewno nic bym nie mówił bo co można zrobić? różnica jest taka, że my w wielu przypadkach gramy jak Italia w piątek a wygrywamy bo Igła strzela z ćwierć-sytuacji lub Dybala wali z wolnego a do tego nie przekręca nas sędzia... a jak przekręca to też nie mam pretensji do zawodników czy trenera i nie pisze głupio, że trzeba było zagrać tak żeby sędzia nie mógł przekręcić bo to wasze durne gadanie zazwyczaj tak wygląda

a trenera nie powinni teraz wybierać tylko jak się zmieni zarząd o ile miałby się zmienić, najbliższy mecz za kilka miesięcy więc pośpiechu nie ma...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Kolakow

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 listopada 2008
Posty: 38
Rejestracja: 16 listopada 2008

Nieprzeczytany post 15 listopada 2017, 23:36

Tassano pisze: Btw. Beka z ludzi, którzy reprezentację obcego kraju przekładają ponad własną :lol: Niektórzy pewnie po włosku potrafią wypowiedzieć zaledwie nazwy kilku potraw, a wypowiadają się jakby mieszkali na Półwyspie Apenińskim od co najmniej 30 lat. Ja nie mam wątpliwości komu kibicowałbym w meczu Polski z Italią, ale jak widać co niektórzy mają jakiś dziwny system wartości. Przypomina mi to akcje z flagami Niemiec na Euro na samochodach Polaków :confused2: .
Beka to jest w pomyleńców co jarają się reprezentacją kraju, gdzie zawodnicy na reprezentacje jadą jak na spotkanie integracyjne z piciem itd, a jak sie im zada trudne pytanie to reagują agresją. reprezentacji Włoch kibicuje jedynie w piłce nożnej, traktuje to jak kluby. W każdym innym sporcie są mi obojętni.Dla odmiany w MMA szkoda mi było Joanny Jędrzejczyk ze przegrała, jej kibicowałem. W boksie natomiast jak wychodzi idiota typu szpilka i gada głupoty to jestem za murzynem i ciesze się jak wygra z nim czy Wilder czy Jenings. Reszta sportów mnie nie interesuje i jak tam Polacy radzą sobie dobrze to spox, jak źle to jest mi to obojętne, nikt mnie nie reprezentuje, sam siebie reprezentuje. Taki lekki przekaz bekowiczu. U Włochów od zawsze podobało mi się kunktatorstwo, mając słabsze składy dobrze radzili sobie nadrabiając taktycznie, z ta różnica że wtedy była taktyka i trenerzy na poziomie. Prawda jest taka ze gdy mieli najlepszą pakę Euro 2004 i Mundial 2002 to nic z tego nie wyszło, wiadomo że Korea, że Szwedzi się umówili itd, ale mundial zrobili w 2006 z Vickami Jaquintami, Grossami i kilkoma innymi słabszymi graczami (wiadomo byli też spoko piłkarze). Lubie ich i będę im kibicował. Polskę będę oglądał na mistrzostwach mając bekę jak ty, tylko że ja z Januszostwa.


Forza Juve
ODPOWIEDZ