Wszystko o Squadra Azzurra

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 października 2015, 17:55

zbysioJuve pisze:
Maly pisze:
wloski pisze: Trololo, w kadrze zawsze było miejsce dla mocnych średniaków, a ostatnim z przykładów, który mocno się przydał jest Toni.
nie wiem czy obaj trolujecie czy tylko jeden z was ale mam nadzieję, że obaj...

Corradi w tym gronie wygląda jak skarpeta w sandałach a Toni to taki sam mocny średniak jak Lewandowski ;) a nie... lepszy, bo przecież więcej goli w Bayernie strzelał i to Bayernie gorszym ;) [ a wg wielu tego forum gole to wyznacznik jakości ]
@Maly, ale tu jest mowa o napastnikach, a napastników rozlicza się najczęściej z liczby strzelonych goli i na pewno jest to w jakimś stopniu wyznacznik danego napastnika. Bo co to za napastnik jak strzela mało bramek albo strzeli coś od święta.
Gomez też w Bayernie miał super statsy a w reprezentacji był rezerwowym - coś ci to powinno powiedzieć jednak o tym z czego rozlicza się napastnika w dzisiejszej piłce...

poza tym ja mimo mojej sympatii do Toniego i obojętności do Lewandowskiego nie powiedziałbym, że Lewy jest od Toniego gorszy... a ty to właśnie powiedziałeś ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 05 października 2015, 22:13

Maly pisze:poza tym ja mimo mojej sympatii do Toniego i obojętności do Lewandowskiego nie powiedziałbym, że Lewy jest od Toniego gorszy... a ty to właśnie powiedziałeś wink
A niby gdzie to powiedziałem :) ?Chyba jeden gol czy dwa aż tak nie robi różnicy, choć nawet nie wiem , który ile nastrzelał tych goli bo po prostu nie zaglądam w statystyki poszczególnych piłkarzy. Po prostu nie interesuje mnie to zbytnio. I jeszcze odnośnie tej niby mojej wyższości Toniego nad Lewym to na pewno Toni jest (był, nie wiem gdzie on teraz gra, Hellas?) dobrym napastnikiem, który potrafił strzelać te bramki nie tylko dobijając piłki, ale też strzałami głową a także z półdystansu, ale myślę, że takiego poziomu jak obecnie prezentuje Lewandowski i prezentował wcześniej w Borussii raczej nigdy Toni nie prezentował. Także nie wiem niby czemu miałbym stawiać wyżej Toniego od Roberta.

Ale chyba tutaj była mowa o tym Pelle, który raczej wg mnie zbawcą squadry nie będzie. A jedyną szansę widzę w przebudzeniu się Balotellego i odsunięciu Pirlo od składu.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 05 października 2015, 22:35

Toni to fenomen, nie sądzę by Lewy czy inna obecna "9" w wieku Włocha była w stanie strzelić 20 bramek w Serie A. Jednak w dzisiejszej piłce trzeba szukać innego typu napastników niż Luca. Włosi mają problem bo Zaza jest przeciętny, Faraon się nie rozwinął, Berardi za młody by budować na nim atak, Dybala wybrał Argentyne, Quagliarella jest słaby, Giovinco w kadrze to żart, Insigne i Candreva to skrzydłowi. Jedyna nadzieja Włochów to, że Balotelli w końcu zmądrzeje.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2015, 22:44

Makiavel pisze:Włosi mają problem bo Zaza jest przeciętny, Faraon się nie rozwinął, Berardi za młody by budować na nim atak, Dybala wybrał Argentyne, Quagliarella jest słaby, Giovinco w kadrze to żart, Insigne i Candreva to skrzydłowi. Jedyna nadzieja Włochów to, że Balotelli w końcu zmądrzeje.
Faraona przystopowały kontuzje, ale to nie jest napastnik - stawiaj go przy Insigne z Candrevą, Berardiego zresztą też.

Wierzę, że Balotelli się jeszcze ogarnie i będzie "9" na EURO, tak samo, jak wierzę, że Rossi wróci do formy i już się nie połamie. Ale to póki co moje pobożne życzenia. Na dzień dzisiejszy Pelle jest pewniakiem na "9" i na dzień dzisiejszy pewniakiem w DOBREJ formie. Ostatnio bramka i 2 asysty w meczu z Chelsea, wcześniej 2 bramki z Manchesterem United.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 05 października 2015, 23:42

Personalnie kadra wygląda dobrze. Włosi typowo w swoim stylu eksploatowali starszych zawodników do maksimum i młodych wprowadzali/wprowadzają w ostatnim momencie.

Jednak co by nie mówić Conte ma z czego powoływać, choć niektórym zawodnikom może brakować odpowiedniego doświadczenia międzynarodowego. W tej chwili najbardziej optymalne wydaje mi się 4231 lub 442 (4222).
Bramka: Buffon, Sirigu, Perin
Boki obrony: Florenzi, Santon, Darmian, Criscito/De Sciglie/Abate
Środek obrony: Barzagli, Bonucci, Chiellini, Ogbonna i ihmo Tonelli, a niedługo może Rugani oraz Romagnoli.
Środek pomocy: Verratti, Marchisio i Motta jak dla mnie powinni stanowić trzon tej formacji na najbliższą imprezę. Nie rozumiem ignorowania dobrej gry Bonaventury, a brak De Rossiego w tym gronie powinien być wielkim wstydem dla samego zawodnika
Ofensywna pomoc/skrzydłowi: Candreva, Vazquez, Berardi, Insignie, El Shaarawy (w zapasie Giovinco, Gabbiadini, Saponara)
Atak: Pelle i mam nadzieję, że Rossi oraz Balotelli

Tak nie prezentuje się słaba personalnie kadra. Nawet jeśli najlepszym wysuniętym napastnikiem Włochów będzie Pelle to i tak nie ma tragedii. Nie kupuję tych wymówek, że personalnie Squadra nie ma kim grać. Zobaczcie jak w 2012 prezentowała się drużyna Prandelliego. Conte może sobie marudzić, że pokolenie takie-i-śmakie, ale to dorosły facet i chyba wiedział na co się pisze. Przy dobrych wiatrach nawet bez Rossiego i Mariuszka ten skład teoretycznie stać na TOP3 podczas najbliższego EURO.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 października 2015, 08:33

@zbysioJuve: wprost nigdzie tego nie powiedziałeś ale potwierdziłeś, że należysz do grona tych dla których więcej goli = lepszy napastnik a z tego wynika Toni>Lewy ;)

odnośnie Pelle to pewnie, że Conte nie ma na co narzekać tym bardziej, że to typ napastnika jak LL - więc idealny dla niego, taki o którego zabiegał i którego umieścił w centrum swojej taktyki, swoich schematów, powinien być wdzięczny Koemanowi, że ten zrobił z niego zawodnika jakim jest bo bez niego to dopiero miałby problem

@Arbuzini: kadra na papierze może i nie wygląda źle ale jeśli będzie (a to niemal pewnik) ciągle grał Pirlo to sorry ale nic z tego nie będzie ;] na ME nie będzie już takich frajerów jak Chorwacja czy inni w tej grupie, którzy podarują Włochom pierwsze miejsce za friko a sam fakt losowania z 2 koszyka nie ułatwi zadania zwojowania czegokolwiek we Francji


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1702
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 października 2015, 11:54

Maly pisze:sam fakt losowania z 2 koszyka nie ułatwi zadania zwojowania czegokolwiek we Francji
A czy tu czasem nie było zmiany?
http://www.seriea.pl/315416-wlosi-wyzej ... -uefa.html
News z 9 września, od tamtej pory nie grali, a Belgia? Nie wiem jak wygląda aktualna sytuacja.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 października 2015, 13:29

rzeczywiście, pomyliło mi się że ranking FIFA jest brany pod uwagę a to przecież nie te mistrzostwa ;)

tak czy inaczej nie wiem czy brany jest sam ranking pod uwagę jak w MŚ czy jednak coś mądrzejszego
http://pilkainfo.pl/ranking/reprezentacji.php?ranking=2
http://pilkainfo.pl/rozgrywki/symulacja-euro-2016.php


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 października 2015, 15:57

New York Pirlo w pierwszym składzie to porażka, choć moim zdaniem na imprezę może jechać. Wymieniona przeze mnie trójka to zawodnicy na poziomie międzynarodowym, doświadczeni, ograni i występujący w silnych zespołach. Jeśli Conte postawi na Maestro to nie będzie to wina tego, że Włosi nie mają kim grać, tylko że na stanowisku selekcjonera zatrudnili beton.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 09 października 2015, 13:53

Jutro o 20:45 w ramach el. do Mistrzostw Europy, mecz z azjatami z Azerbejdżanu.

Conte nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Domenico Berardiego, Lorenzo Insigne - największa strata, bo był chłopak ostatnio w niezłym gazie oraz Davide Santona.



Przewidywalna 11.:

Italia (4-5-1): Buffon; Darmian, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Verratti, Pirlo, Bertolacci; El Shaarawy, Pellè, Candreva. All. : Conte.

3 graczy Juventusu, 2 Milanu, po 1: Manchesteru United, PSG, Monaco, Lazio, Southampton i NYC.


EDIT:
wszytsko poprawione.
Ostatnio zmieniony 09 października 2015, 19:00 przez Il Fenomeno, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 09 października 2015, 14:53

Il Fenomeno pisze:Aaa... 150. mecz Buffona dla reprezentacji!
*151. mecz Buffona dla reprezentacji.

Mecz numer 150 miał miejsce 6 września 2015 roku z Bułgarią.


namelessKING

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 67
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 09 października 2015, 15:18

W przewidywanym składzie byłby jeszcze 1 gracz NY City FC. No i najważniejsze, mecz jest jutro nie dzisiaj. Coś kolega się pospieszył ;) Dzisiaj za to Morata może pogra.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 października 2015, 18:34

namelessKING pisze:W przewidywanym składzie byłby jeszcze 1 gracz NY City FC.
Z NY City jest, brakuje tego z Toronto ;)


Obrazek
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 09 października 2015, 18:40

A Włosi przypadkiem nie grają jutro?

EDIT: już mnie uprzedzono, sorka, można skasować


namelessKING

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 67
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 09 października 2015, 20:02

Dragon pisze:
namelessKING pisze:W przewidywanym składzie byłby jeszcze 1 gracz NY City FC.
Z NY City jest, brakuje tego z Toronto ;)
Odnosiłem się do postu Il Fenomeno, który wypisał przewidywany skład i kluby z których są piłkarze, zapominając o klubie Pirlo. Z MLS jestem obcykany odkąd w Padwie grał Alexi Lalas ;)


ODPOWIEDZ