Francja gospodarzem Euro 2016 !

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 16:02

Francja będzie organizatorem piłkarskich mistrzostw Europy w 2016 roku - zdecydował w piątek w Genewie Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).(...) Po raz pierwszy w ME wystąpią 24 drużyny, które rozegrają 51 meczów. Finał zostanie rozegrany w Paryżu na Stade de France. Spotkania zostaną rozegrane na 12 stadionach. Nowe obiekty powstaną w Bordeaux, Lille, Lyonie i Nicei, renowacje zostaną przeprowadzone w Marsylii i Strasburgu, a niewielkie poprawki czekają stadiony w Lens, Nancy, St. Etienne, Tuluzie i Paryżu. link

Szkoda że nie Italia ale we Francji też będą fajne mistrzostwa niewiem dlaczego wogóle Turcja startowała oni nie są w europie ale na euro grają :prochno:
Bardzo lubie klimat francuskich stadionów najbardziej lubie Stade de France fenomenalny stadion :ok:


ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 16:08

wiadomym było, że Platini da swoim Euro, co moim zdaniem jest nie na miejscu,


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 16:12

triada pisze:wiadomym było, że Platini da swoim Euro, co moim zdaniem jest nie na miejscu,
Że hę ? przecież to nie Platini przyznawał Euro on nie mógł głosować :!:

Prawa głosu pozbawieni byli przewodniczący UEFA Michel Platini (Francja), wiceprezes Senes Erzik (Turcja) i Giancarlo Abete (Włochy). :wink:


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 17:50

Włochy bankowo dostaną EURO w 2020. Bo na Mistrzostw Swiata w 2018 i 2022 raczej nie maja co liczyć.


Obrazek
maciek_11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2007
Posty: 161
Rejestracja: 08 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 18:00



Pajo1906

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2007
Posty: 349
Rejestracja: 23 maja 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 18:14

Wg mnie, kompletne nieporozumienie. Why Francja? Jeśli nie Włochy to już przynajmniej Turcja, która żyję piłką ( mam na myśli Fanatyzm w tym kraju)


Obrazek
ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 19:44

<<W@jTEk>> pisze:
triada pisze:wiadomym było, że Platini da swoim Euro, co moim zdaniem jest nie na miejscu,
Że hę ? przecież to nie Platini przyznawał Euro on nie mógł głosować :!:

Prawa głosu pozbawieni byli przewodniczący UEFA Michel Platini (Francja), wiceprezes Senes Erzik (Turcja) i Giancarlo Abete (Włochy). :wink:
jest szefem, ma największe wpływy, w piłce nożnej polityka również jest obecna, a wraz z nią lobbing

zobacz sobie kiedy ostatnio te kraje gościły jakąś imprezę piłkarską,

szanse powinna dostać Turcja, która na pewno była nie bardziej egzotycznym krajem niż Polska, o Ukrainie nie wspominając

patrząc obiektywnie Włosi kompletnie nie zasługują na taką imprezę za chamstwo kibiców, rasizm i burdele w miastach


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 20:09

Decyzja była całkiem przewidywalna. Po wyborze na 2012 rok i wszystkich problemach jakie były i nadal są UEFA chciała mieć w 2016 roku trochę spokoju i właśnie kandydatura Francji im go zapewnia - stadiony stoją praktycznie gotowe do podjęcia drużyn nawet jutro, kraj nie boryka się z większymi problemami finansowymi.. Więc mają pewność, że ten turniej będzie zorganizowany bez problemowo.
Stadiony zostaną zmodernizowane (chociaż i bez tego są wysokiej klasy), infrastruktura już jest, wszystko praktycznie gotowe.

Turcja miała mocną kandydaturę, świetne wizualizacje komputerowe, zapewnienia ale to wszystko na papierze i w komputerze. UEFA mogła by mieć tam podobne problemy jak w Polsce i na Ukrainie więc woleli tym razem odpuścić. Wiadomo, że pomogłoby to rozwinąć się państwu, ale może następnym razem dadzą im szansę.

Sercem oczywiście byłem za Włochami. Ale obiektywnie patrząc na stadiony w SerieA to mało który nadawał by się na Mistrzostwa. Wszystkie stadiony są przestarzałe, potrzebują na prawdę mnóstwa inwestycji w renowację. Obecnie nadawało by się może San Siro, na ukończeniu jest też nasza Juventus Arena.. i to smutne, ale to tyle.. Może gdyby więcej klubów poszło drogą Juventusu.. jeśli Włosi chcą się liczyć w walce o Euro 2020 to muszą zacząć pracować nad stadionami już teraz, nie czekać na wybór i planować wszystko w komputerze.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 20:14

Taa, a Turcja zasługuje za swojego premiera, który nawołuje muzułmanów mieszkających w Europie do podtrzymywania swojego radykalizmu, trzymania się razem w kupie i żerowania na zapomogach. Zasługuje też za przekłamywanie historii na temat rzezi Ormian? Nie wspominają już o otwartości Turcji na inne religie, w szczególności chrześcijan.

Jak ktoś tu piszę o lobbingu na rzecz Francji (nie dziwie się, że był, jeśli był) to ja napisałbym o hipokryzji na skalę Beijing 2008...jeśli wiecie o co mi chodzi.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 21:29

Jedno mnie tylko jedno zastanawia dlaczego nas wybrano w 2007 roku jako gospodarza czyli mamy 5 lat a Francje wybrano 6 lat przed organizacją...mają więcej czasu a przecież mają lepsze drogi,stadiony,lotniska...

PS. Co do organizacji Euro w 2012 to Platini na nas zagłosował bo dalej pamięta że dzięki Bońkowi strzlił w finale CL 85' :smile: :prochno:

edit:
Monte Cristo pisze: Nas wybrano w 2007.
masz racje poprawione :wink:
Ostatnio zmieniony 28 maja 2010, 21:54 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 21:33

<<W@jTEk>> pisze:Jedno mnie tylko jedno zastanawia dlaczego nas wybrano w 2008 roku jako gospodarza czyli mamy 4 lata a Francje wybrano 6 lat przed organizacją...mają więcej czasu a przecież mają lepsze drogi,stadiony,lotniska...

PS. Co do organizacji Euro w 2012 to Platini na nas zagłosował bo dalej pamięta że dzięki Bońkowi strzlił w finale CL 85' :smile: :prochno:
Nas wybrano w 2007.

Mysle ze po prostu UEFA widzi ze Ukraina sobie nie radzi i chca uniknac stresu z Francja. Wiem, wiem, Francja i Ukraina to dwa inne swiaty, ale im wiecej czasu tym latwiej bedzie i UEFA bedzie mogla sie w ciagu najblizszych dwoch lat skoncentrowac zupelnie na Euro 2012.


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 22:59

<<W@jTEk>> pisze:
PS. Co do organizacji Euro w 2012 to Platini na nas zagłosował bo dalej pamięta że dzięki Bońkowi strzlił w finale CL 85' :smile: :prochno:
Platini głosował na Włochów.


Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2010, 10:13

Nie wazne kto byle nie dzicz z Turcji.


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2010, 11:40

Lekko mnie ta decyzja zaskoczyła (może dlatego że nadal wydaje mi się że mistrzostwa w 98 były całkiem niedawno, mimo że 10 lat wtedy miałem :P ) ale patrząc na projekty ich kandydatura biła Włochów na głowę... Coby nie było stadion i tak mieć będziemy, w dodatku najlepszy w Italii :smile:

Byle jeszcze drużynę mieć najlepszą...


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2010, 14:49

Delegaci z krajów które ubiegały się o organizację nie głosowały więc Platini nie głosował. Też pamiętam MŚ w 98 roku i wydaje się że szybko mają znowu imprezę ale to jednak będzie 18 lat. Mieli zapewne najwięcej atutów stadiony są hotele i drogi też. My zostaliśmy wybrani ze względów politycznych bardziej niż merytorycznych bo stadiony pewnie będą ale o drogach czy też dobrej kolei nie ma co myśleć.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
ODPOWIEDZ