Azzurri powołani na Irlandię Pn i Puchar Konfederacji

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 12:07

Dziś mecz towarzyski Włochów z Irlandią Pn w Pizie. Początek meczu o 20:50. Mecz na Rai Uno (czy zakodują to się okaże, ale podejrzewam że mecz towarzyski puszczą bez kodowania).

Kadra na dzisiejszy mecz:

Bramkarze: Morgan De Sanctis (Galatasaray), Federico Marchetti (Cagliari)

Obrońcy: Mattia Cassani (Palermo), Andrea Dossena (Liverpool), Alessandro Gamberini (Fiorentina), Fabio Grosso (Lyon), Andrea Esposito (Lecce), Nicola LEGROTTAGLIE (Juventus), Santon (Inter Mediolan)

Pomocnicy: Marco Biagianti (Catania), Matteo Brighi (Roma), Gaetano D'Agostino (Udinese), Daniele Galloppa (Siena), Gennaro Gattuso (AC Milan), Riccardo Montolivo (Fiorentina), Angelo Palombo (Sampdoria)

Napastnicy: Pasquale Foggia (Lazio), Giuseppe Mascara (Catania), Giampaolo Pazzini (Sampdoria), Sergio Pellissier (Chievo), Giuseppe Rossi (Villarreal)

Mecz typowy na sprawdzenie drugiego garnituru, ciekawi mnie powołanie zdolnego Marchettiego, młodego włoskiego rodzynka w kadrze Interu Santona, jest nawet Pellisier w kadrze za dobrą końcówkę sezonu. Gattuso powraca po kontuzji, w kadrze na Irlandię jest by zapchać skład, ew. wybiec na kilka minut. Kompletnie nie wiem nic co reprezentują sobą Biagianti i Galloppa, szczerze mówiąc nie podoba mi się powoływanie średniaków do kadry mistrzów świata nawet na taki mecz.
Najlepiej moim zdaniem wyjść składem:
Marchetti - Grosso, Legrottaglie, Gamberini, Santon - Montolivo, Palombo, Brighi - Rossi, Pazzini, Foggia.

Pogrubieni zawodnicy dołączą do poniższej kadry na turniej Pucharu Konfederacji, który zaczyna się 14 czerwca w RPA. Turniej na TVP Sport.

Bramkarze: Gianluigi BUFFON (Juventus), Marco Amelia (Palermo)

Obrońcy: Fabio CANNAVARO (Juventus), Giorgio CHIELLINI (Juventus), Gianluca Zambrotta (Milan)

Pomocnicy: Mauro CAMORANESI (Juventus), Daniele De Rossi (Roma), Simone Pepe (Udinese), Andrea Pirlo (Milan)

Napastnicy: Alberto Gilardino (Fiorentina), Vincenzo IAQUINTA (Juventus), Fabio Quagliarella (Udinese), Luca Toni (Bayern Monachium)

6 Juventini w składzie na wątpliwej rangi pucharek to przyzwoity wynik. Dla przypomnienia Włosi grają w grupie B z USA, Brazylią i Egiptem. Do półfinałów awansują 2 najlepsze drużyny. W grupie A jest Hiszpania, Nowa Zelandia, Irak i RPA.
Najbliższe mecze warto oglądać, bo jest w kadrze kilku przyszłych Juventinich (Cannavaro, i pewnie D'Agostino). Dość poważnie interesujemy się Grosso lub Dosseną, więc może się zdarzyć że nawet 8 graczy Bianconerich wystąpiło w ostatnich meczach Azzurrich.

źródlo: http://wiadomosci.onet.pl/1979802,14,1,1,,item.html
Ostatnio zmieniony 06 czerwca 2009, 12:28 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 12:23

No, Squadrrę czeka dzisiaj sparing, ale to dla mnie sprawa drugorzędna. Dzisiaj mecz jest w Pisie, a jak mówił juveluck może być bardzo gorąco z powodu kibiców Pisy. Ciekawi mnie jak zagra II, a nawet III skład Italii, a przede wszystkim nasz Nicola. Liczę na zwycięstwo Niebieskich, ponieważ to ostatni sprawdzian przed Pucharem Konfederacji. Miejmy nadzieję, że Nicola zaliczy udany występ i pojedzie na PK. Pozdrawiam


goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 12:43

Lippi powołał. Mecz z Irlandią na przetestowanie drugiego składu. Ciekaw jestem postawy Foggi czy D'Agostino. Ten drugi być może będzie naszym zawodnikiem już w przyszłym sezonie, więc szczególnie warto zwrócić na niego uwagę. Zapewne zobaczymy też Legrottaglie, jedynego z naszych w tym meczu.

Co do Pucharu Konfederacji. Mało ważny, ale pozwala trenerowi przetestować nowe warianty taktyczne i to pierwszym składem. Sześciu naszych zawodników to niezły wynik. Na pewno mecz z Brazylią będzie arcyciekawym widowiskiem. Jakoś nie mam wątpliwości co do tego, iż Włosi uplasują się co najmniej na tej drugiej lokacie. USA i Egipt nie powinny sprawić większych kłopotów. Dobrze by było zagrać później z Hiszpanią. Tak w ramach rewanżu za ME 08, stłuc im poślady i to solidnie 8)
Ciekawi mnie na jaki wariant zdecyduje się Lippi. Środek obrony pewnie będzie wyglądał następująco: Cannavaro i Chiellini. To dobrze, chłopaki złapią miedzy sobą wspólny język, bo przecież będą odpowiedzialni za naszą defensywę w przyszłym sezonie. Iaquinta jest w wysokiej formie i powinien dostać swoje szanse w tym turnieju.

Swoją drogą ciekawi mnie kiedy powołanie otrzyma Marchiso. Myślę, że na mecz z Irlandią mógłby spokojnie się załapać. Del Piero i Cassano już pewnie nie doczekają się powołań. Szkoda, bo sądzę, że mimo wszystko mogliby wznieść sporo do drużyny.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 14:38

Pierwszy mecz na przetestowanie składu nadaje się idealnie, a następnie Puchar Konfederacji w RPA. Nie zabraknie w nim Juventinich, co bardzo mnie i pewnie Was też cieszy. W końcu w każdej formacji jest choćby jeden zawodnik naszego klubu.


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 23:27

Wspaniała gra Azzurrich. Dawno nie widziałem takiej pięknej gry w wykonaniu piłkarzy Lippiego. Po 90 minut zagrali: Marchetti, Santon, Gamberini, Legrottaglie i Rossi. Pazzini nie wykorzystał karnego w drugiej połowie. A najlepsza degustacja była przy bramce Pellissiera. Cóż za strzał :bravo:
Tak więc Lippi wykorzystał piłkarzy drugoplanowych w większości i świetnie na tym wyszedł. W środę będzie to samo i mam nadzieję na podobną grę zespołu. Szczególnie podobała mi się druga linia z D'Agostino na czele.
Kronika meczowa


Obrazek
Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2009, 09:49

Italia takim składem zagrała pewnie pierwszy i ostatni raz, a szkoda. Druga połowa lepsza od pierwszej, gdzie najlepiej wypadł Santon i Rossi. Będzie pożytek z gracza Interu, jedyny piłkarz jakiego im zazdroszczę. Potrafi nieźle wrzucić, przebojowy, choć parę mniejszych błędów w obronie zaliczył. Będzie z niego zawodnik. Dla mnie ładniejsza była bramka Rossiego, niezła bomba przy rogu pilnowanym przez bramkarza.
Nieźle D'Agostino, widać że potrafi wrzucić prostopadłą piłkę, czy rozegrać klepę. Za to kolejny raz słabo Montolivo... nie powinien być powoływany do kadry.


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2009, 17:22

Dzisiaj Mistrzowie Swiata zagraja mecz towarzyski z Nowa Zelandia.
Mecz na zywo o 20:40 na polsacie sport extra i zapewne na RAI Uno (nie powinni zakodowac)


Obrazek
slay_mac

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lutego 2008
Posty: 351
Rejestracja: 15 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2009, 22:56

Niestety na RAI zakodowali :? Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Włochów, dwie bramki strzelił Iaquinta. Czy ktoś kto oglądał na PSE może wypowiedzieć się na temat gry graczy Juventusu?


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2009, 23:02

Ogladalem mecz od 60 minuty...

Iaquinta mial zabojcze 6 minut, pozniej probowal nawet troche dryblowac, odal strzal z dystansu ale niecelny, ogolnie zagral bardzo dobrze.

Legrottaglie zagral srednio albo slabo jak kto woli...

Camoranesiego od momentu kiedy wlaczylem TV nie widzialem za duzo...


Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2009, 23:59

Camoranesi mało widoczny, Iaquinta fantastyczne wejście na boisko, a Legro przeciętnie.

Pierwsza bramka Iaquinty to prostopadłe podanie o Pirlo i strzał na długi słupek, a druga to dobitka po strzale Montolivo.


Sky is the limit!
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 01:40

A dwie bramki Włochom zafundował Amelia. Aż strach pomyśleć, że kiedyś przymierzany był na następce Buffona w przypadku jego sprzedaży.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 10:37

Włosi w rezerwowym składzie. Sporo błędów, trudne warunki do gry. Camor bez fajerwerków, Legro jak to Legro :P Iaquinta rewelacja, chyba forma życiówka, co strzela to wpada :twisted:


Obrazek
goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 10:56

Tak to leciało:
0:1 Smeltz 13’
1:1 Gilardino 33’
1:2 Killen 42’
2:2 Gilardino 48’
2:3 Killen (k.) 57’
3:3 Iaquinta 68’
4:3 Iaquinta 73’

Nowa Zelandia, a tyle kłopotów... :smile: Przynajmniej mecz był ciekawy.

Wiedziałem od początku, że Iaquinta da rade. Jest na prawdę w dobrej formie. Camor i Legro niestety nie pokazali nic specjalnego.
Nie wiem jak dla was, ale dla mnie bramka na 2:2 Gilardino, to po prostu poezja. Najpierw Pirlo świetnie wypuścił Dossenę, który podał do Fabio. Ten zaś wrzucił bardzo precyzyjną, wręcz wypieszczoną piłkę na głowę Gilardino i ten nie mógł tego zmarnować. Nie dał najmniejszych szans Mossie. Kurczę, szkoda, że Gila nie gra u nas. To świetny napastnik. A pomyśleć, że kiedyś byliśmy nim mocno zainteresowani...


Mam nadzieje, że będzie możliwość oglądania więcej meczów reprezentacji Włoch na Polsacie Sport/ PS Extra.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 11:28

Świetne wejście Vincenzo, widać, że końcówkę sezonu miał elegancką, toteż w reprezentacji strzela. Oby tak dalej, ciekawe jak Włosi poradzą sobie w Pucharze Konfederacji.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2009, 12:11

Cannavaro znowu opuści dużą imprezę?

Z powodu kontuzji nie zagrał na Euro 2008. Teraz pojawiła się obawa, że nie będzie mógł wystąpić w Pucharze Konfederacji. Pech nie opuszcza Fabio Cannavaro.

Doświadczony obrońca Juventusu na zeszłorocznych mistrzostwach Europy nie mógł zagrać ze względu na kontuzję kostki. Tym razem nabawił się urazu łydki i nie wiadomo, czy weźmie udział w rozpoczynającym się w niedzielę Pucharze Konfederacji.

W piątek Cannaaro nie trenował z kolegami z reprezentacji. Jak poinformował lekarz kadry Enrico Castellacci, 34-letni defensor prawie na pewno nie będzie mógł zagrać w poniedziałek w pierwszym meczu swojej drużyny, czyli spotkaniu Włochy-USA. Nie wiadomo też, czy zdąży się wyleczyć na czwartkowe starcie z Egiptem.

Źródło: http://pilkanozna.pl/index.php/Ligi-zag ... C4%99.html
(abstrahując od tego, czy pucharek konfederacji jest dużą imprezą)
O parze Chiellini-Cannavaro możemy raczej zapomnieć. Lippi ma do wyboru ostawienie na zgranego z Giorgio Legrottaglie lub Gamberinim, który jest dużo pewniejszy od naszego Legro.
Pewniakami w składzie na pewno są Gilardino i Iaquinta, na prawej flance będzie biegał Zambrotta. Niewiadomą będzie za to lewa obrona i środek pomocy, choć raczej pewne jest to że Lippi nie zrezygnuje z Pirlo.


ODPOWIEDZ