Jak rozkręcić młyn... ?

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 19 listopada 2008, 22:26

Witam,

wiem, że temat o kibicach już istnieje, ale chce aby temat ten był poświęcony jakimś wskazówkom co do mojego tematu, o oprawach meczowych itp, w temacie zbiorczym otrzymał bym jedną, dwie odp a ja chce poznać wasze opinie

Otóż, mój miejscowy klub to Czarni Nakło - IV liga.
Razem z kilkoma znajomymi chciałbym rozkręcić porządny młyn na meczach domowych, zdzierać gardła, zrobić dobrą oprawę, kupić porządną flagę..

Otóż, nie jest tragicznie, co prawda Nakło to małe miasto, ok 27 tys mieszk. ale w zeszłym sezonie na kilku meczach zebrało się 30-35 osób i głośno dopingowaliśmy naszych ulubieńców, wyglądało to na prawdę dobrze, kilka razy mieliśmy saletrę, można było optymistycznie patrzeć, ale jakoś się w końcu rozpadło. Chcemy wskrzesić doping w naszym mieście.

Na początek za cel zakładamy sobie, żeby chociaż się zebrało te 30-40 osób i zdzierało gardła, jak to zadziała to ludzie się będą dołączać i można zrobić jakieś zbiórki.

I teraz jak to zrobić? Jak wyciągnąć Polaków z domów? Jak ich zachęcić do kibicowania i do zbiórki kasy?

Moje pomysły to:
1. Strona internetowa o klubie (nawet strony nie mamy), nie jakaś tam fantastyczna, trochę informacji o klubie, kadra, relacje z meczów, tabela terminarz informacje o zbiórkach itp i jakiś sklepik. Co do sklepiku to planuje zorganizować kupno szalików hurtowo. Kiedyś zebraliśmy 10 znajomych i sobie zamówiliśmy szaliki z szaliki.com. I teraz jak zachęcić ludzi do kupna szalików na początek? Co zrobić, żeby zaufali organizatorom? Jak ich zachęcić do zbiórek na oprawy oraz jak i gdzie ewentualnie zbierać tą kasę?
2. Drugi pomysł to promocja i reklama. Planujemy wydrukować ze 20 prostych plakatów A4 na kompie zachęcających do kibicowania, zbierania na oprawy i szaliki i zareklamować stronę. Oraz w postarać się o reklamę naszej działalności i strony w prasie lokalnej oraz serwisach www poświęconych naszemu powiatowi.

Najbardziej boli mnie, że drużyny z V ligi, a nawet klasy A mają stały młyn na meczach, falgi, oprawę itd



Co myślicie, jak ożywić miasto? Jak zachęcić ludzi do kibicowania i do zrzutek? Myślę, że jest duża szansa, aby doping wypalił, już kiedyś od niechcenia, prawie że przypadkowo zebrało sie 30 os i dopingowaliśmy. Ludzie tylko czekają, aż ktoś zrobi krok.. Bardziej boję się o zrzuty i oprawę.. Jak jest u was? Jak z waszymi lokalnymi drużynami< jak to funkcjonuje. Czekam na porady..


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 19 listopada 2008, 22:45

Elo

Jedyne co ci moge doradzic to najpierw zrobcie oprawe za wlasna kase, pokazcie ze naprawde warto wam zaufac, pokazcie sie z jak najlepszej strony. Potem przy bramkach mozecie zbierac kase na oprawy.

Co do reklamy? To wydrukowac jakis tekst promujacy Waszą ekipe, nie wiem, moze byc to np. "Całe Nakło kibicuje Czarnym!" Nastepnie wywiesic na drzewach, kioskach, wszedzie gdzie sie da info kiedy mecz, o ktorej, ile wjazd, czyli wszystko! Jak wkrecic ludzi do młynu? Najlepiej znajomy znajomego, taki najlepszy sposob, nastepnie chlopaki sami przyjda, nie bedzie trzeba ich zapraszac. Najlepiej rozpowiedziec po znajomych ze potrzebujecie ludzi do mlynu itd.

;) Pozdro


Obrazek
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 listopada 2008, 23:19

Specjalistą nie jestem ale myślę że mogę coś poradzić. Po pierwsze primo wydaje mi się że 20 plakatów to za mało... po drugie primo przyśpiewki bo to wiadomo-podstawa... trzecia sprawa weź znajdź jakąś większą ekipę z prawdziwego zdarzenia (znaczy się paru koksów :twisted: ) którzy w odpowiedni sposób (żadne zmuszanie :twisted: ) zachęcą ludzi do odwiedzania stadionu. W szale się zabawcie ale dopiero gdy będzie to miało sens (nie że 5-10 osób będzie miało szale a reszta będzie na to patrzeć :roll: )... I tak najważniejsze są wyniki drużyny bo jeśli będą przegrywać to łatwo wam nie będzie ludzi zachęcić... Mam nadzieję że trochę pomogłem ;)
Pozdro


Obrazek
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 00:31

I oczywiście, szczekaczka musi być :D


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 11:33

Nie od dzisiaj wiadomo, że gdzie jest alkohol, tam jest zabawa, więc pieniądze ze zbiórek zamiast na baloniki i flagi, proponuję przeznaczyć na zestaw małego ultrasa, czyli ćwiarteczka Starogardzkiej + 2 harnasie, dla każdego chętnego, coby im w gardłach w czasie śpiewania nie zaschło.

Ponadto darmowy alkohol przyciągnie na stadion nowych "fanatyków" dobrej zabawy i głośnego śpiewu.


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 12:29

gregor_g4 pisze:Nie od dzisiaj wiadomo, że gdzie jest alkohol, tam jest zabawa, więc pieniądze ze zbiórek zamiast na baloniki i flagi, proponuję przeznaczyć na zestaw małego ultrasa, czyli ćwiarteczka Starogardzkiej + 2 harnasie, dla każdego chętnego, coby im w gardłach w czasie śpiewania nie zaschło.

Ponadto darmowy alkohol przyciągnie na stadion nowych "fanatyków" dobrej zabawy i głośnego śpiewu.
Ojjj znakomity zestaw, potwierdzam. Naprawde wtedy Ci sie naprawde rozkreci młyn ;D Na stadionie sie nie pomiescicie ;D


Obrazek
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 17:56

gregor_g4 pisze:Nie od dzisiaj wiadomo, że gdzie jest alkohol, tam jest zabawa, więc pieniądze ze zbiórek zamiast na baloniki i flagi, proponuję przeznaczyć na zestaw małego ultrasa, czyli ćwiarteczka Starogardzkiej + 2 harnasie, dla każdego chętnego, coby im w gardłach w czasie śpiewania nie zaschło.
Ekhm mój nick obowiązuje mnie w tej chwili zabrać głos. Sprostowanie: nie ćwiartka starogardzkiej a pół litra i nie 2 harnasie a cola na przepojke. Mali ultrasi po połączeniu wódki z piwem okropnie rzygają


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 18:51

Ultras pisze: Mali ultrasi po połączeniu wódki z piwem okropnie rzygają
a to z kolei można podciągnać pod element oprawy, dlatego własnie taki oto zestawik im zaproponowalem :D


k0sa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 28
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 19:06

Heh no, ale to zależy jakie mają barwy;p


Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 19:07

k0sa pisze:Heh no, ale to zależy jakie mają barwy;p
Skoro Czarni Nakło to pewnie brązowe.
:smile:


cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 20:05

gregor_g4 pisze:
Ultras pisze: Mali ultrasi po połączeniu wódki z piwem okropnie rzygają
a to z kolei można podciągnać pod element oprawy, dlatego własnie taki oto zestawik im zaproponowalem :D
Nie ma to jak grać w meczu, na którym kibice rzygają jak koty :prochno:


gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 21:15

Ultrasi mali? Jeżeli chodzi o ultrasów Mali to się musicie Sissoko zapytać :think:


JuveQL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2003
Posty: 539
Rejestracja: 10 marca 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 21:27

Jak rozkręcić młyn... ?
Spróbuj śrubokrętem, sam nigdy nie próbowałem, ale podobno działa.

Jeżeli planujesz rozkręcać przez internet to przede wszystkim pomyśl o forum, bez tego ciezko bedzie zorganizować ludzi.
Na pocieszenie powiem - nie macie najgorzej: u mnie w mieście (36tys mieszkancow) mamy zespol II ligowy, a dopingu żadnego.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 21:57

no jak Ty w 27 tysięcznym mieście musisz szukać ludzi do śpiewania to jest bynajmniej dziwne, u mnie na wiosce jest 1600 mieszkańców i na meczach 5 ligi (okręgowki) 30 osób do śpiewania to zawsze się znajdzie. ponadto dorobiliśmy się juz koszulek, szalików, flagi, kilka razy odpalaliśmy race itp, wszystko oczywiście za swoje pieniądze

proponuję poprostu zacząć śpiewać w mniejszej grupie kibiców a jeśli będą wyniki to i kolejne gardła do śpiewania się znajdą choć oczywiście jakaś strona i forum też są ważne. a co do alkoholu to święte słowa - choć wódki bym jednak nie polecał bo jeśli się śpiewa cały mecz to szybko w gardle zasycha więc trzeba często coś łykać a często+wódka=no wiecie co :C lepiej przed meczem ze 2 brawarki wypić tak 'dla odwagi' no i w trakcie oczywiście tez :)
valsir pisze:browary są dla cieniasów same ;) Proponuję gorzką żołądkową :) i nie trzeba zapojki ^^
perfum nie pijam :P jak juz to finlandie lub coś z tańszych typu sobieski :wink:
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2008, 22:18 przez mateo369, łącznie zmieniany 2 razy.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2008, 22:10

browary są dla cieniasów same ;) Proponuję gorzką żołądkową :) i nie trzeba zapojki ^^


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
ODPOWIEDZ