Eliminacje MŚ 2010 RPA

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
zebol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2005
Posty: 545
Rejestracja: 01 lipca 2005

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 20:18

madmo pisze:
zebol pisze:Z tymi 3 meczami to przesadziłeś powinien co najwyżej dostać kare finansową i najwyżej jeden mecz zawieszenia.A FIFA powinna się zastanowić jak takie problemy rozwiązywać w przyszłości.
Henry pozbawił Irlandczyków szansy rozegrania co najmniej trzech meczów na mundialu, więc jego kara powinna być równoważna winie. Odpowiedz sobie na pytanie, czy jeżeli w barażach grałaby Polska z Francją, to uznałbyś karę finansową i wykluczenie z jednego meczu za odpowiednie zadośćuczynienie? Francuzi grają dosyć regularnie w wielkich turniejach, a Irlandczycy stracili swoją rzadką szansę występu na najbardziej prestiżowej imprezie piłkarskiej.
Zauważ ,że gdyby nie było tej bramki to też Irlandczycy by zaraz na mistrzostwa nie pojechali musieli by strzelić bramkę bądź wygrać na karne z Francuzami.A dla Henry'ego będzie to też ostatni turniej tego typu i na pewno chciałby pomóc Francji na MŚ.


Juve jesteś drużyną naszych serc na boisku jedenastu bohaterów wygraj niemożliwe i do przodu idz A my pójdziemy za tobą!!!
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 20:39

malas pisze:ale czy cel uświęca środki?
Ja nie twierdzę, że zachowanie Henry'ego było prawidłowe. Próbuje zrozumieć motywy jego działania. A nóż się uda... I się udało.
madmo pisze:Szczypku, a czy nie sądzisz, że takie sytuacje zdarzają się często, właśnie dlatego, że są pobłażliwie traktowane? Skoro zawodnik wiek, że kara za grę nie fair jest tylko teoretyczna i rzadko kiedy staje się praktyką, to dlaczego miałby się przejmować konsekwencjami swojego postępowania na boisku? Czy nie uważasz, że gdyby gra nie fair była za każdym razem karana, to i liczba chętnych do takiej gry zmniejszyłaby się znacząco?
Uważam, że ukaranie Henry'ego w tej, konkretnej sytuacji nic nie zmieni. Bo zawodnicy nadal będą się decydować na taką grę. Wychodzi tylko na to, że są równi i równiejsi. A Francja i tak pojedzie na Mundial.
Jeżeli decydujemy się na karanie zawodników to róbmy to ZAWSZE, a nie w pojedynczych przypadkach. Wtedy rzeczywiście piłkarz może dwa razy zastanowi się jeżeli zdecyduje się na zagranie piłki ręką czy wymuszenie faulu.
Mój błąd w poprzedniej wypowiedzi, gdy napisałem, że kary dla piłkarzy są bez sensu, chciałem odpowiedzieć sobie na pytanie podstawowe. Co Irlandii da kara dla Henry'ego? Nawet bardzo surowa. Co? Pojadą na Mundial? Załóżmy nawet ten scenariusz, że mecz odbyłby się jeszcze raz i dajmy na to, że wygrywa ten mecz Francja. Co wtedy? Zapominamy o tym, co było i jedziemy dalej. Jasne, Ci, którzy zostali skrzywdzeni powinni domagać się zadośćuczynienia, sprawiedliwości, ale czy są zasady, które jasno określają, co w takich sytuacjach należy zrobić? Coś trzeba zmienić, bo dziś ukarany zostanie Henry, a jutro inny piłkarz zrobi coś podobnego i przejdzie to bez echa. Tylko szans na zmiany nie widać. Mówi się o tym nie od dziś, ale nic się z tym nie robi.

Aczkolwiek i to ma swoje słabe strony. Mamy finał ważnego turnieju w czasie którego piłkarz dopuszcza się takiego niecnego czynu. Wygrywają turniej. Co po meczu zawodnikowi zrobi to zawieszenie? Za kilka lat będzie się pamiętać, że wygrali, a on z czasem może i zostanie bohaterem swojej drużyny/kraju. Dlatego życzyłbym sobie, aby większość decyzji można było podejmować już na boisku, a obecnie bardzo często tak się po prostu nie da. Tu zmiany powinny być w pierwszej kolejności.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 21:47

zebol pisze:Zauważ ,że gdyby nie było tej bramki to też Irlandczycy by zaraz na mistrzostwa nie pojechali musieli by strzelić bramkę bądź wygrać na karne z Francuzami.A dla Henry'ego będzie to też ostatni turniej tego typu i na pewno chciałby pomóc Francji na MŚ.
Zgoda, ale dzięki wyczynowi Henry'ego nigdy nie dowiemy się, kto pojechałby na mundial, gdyby doszło do karnych. Szczerze mówiąc to też nie do końca rozumiem, dlaczego Henry zdecydował się oszukiwać. Przecież to nie była bramka, która miała ratować Francuzom tyłki przed odpadnięciem, nie grali z nożem na gardle, cały czas mieli możliwość rozstrzygnięcia sprawy w uczciwy sposób. Dla Henry'ego być może będzie to ostatni turniej, ale czy to znaczy, że należy go traktować jak świętą krowę i na wszystko pozwalać?
szczypek pisze:Uważam, że ukaranie Henry'ego w tej, konkretnej sytuacji nic nie zmieni. Bo zawodnicy nadal będą się decydować na taką grę. Wychodzi tylko na to, że są równi i równiejsi. A Francja i tak pojedzie na Mundial.
Jeżeli decydujemy się na karanie zawodników to róbmy to ZAWSZE, a nie w pojedynczych przypadkach. Wtedy rzeczywiście piłkarz może dwa razy zastanowi się jeżeli zdecyduje się na zagranie piłki ręką czy wymuszenie faulu.
Oczywiście, że takie zagrania powinny być karane zawsze. Sęk w tym, że trzeba od kogoś zacząć i być konsekwentnym. Mi nie chodzi, o to, żeby doraźnie ukarać tylko i wyłącznie Henry'ego, ale i każdego innego, kto zdecyduje się wyciąć taki numer.
szczypek pisze:Co Irlandii da kara dla Henry'ego? Nawet bardzo surowa. Co? Pojadą na Mundial?
Irlandii nic nie da, ale być może odstraszy innych amatorów piłki ręczno-nożnej przed podobnymi akcjami.
szczypek pisze:Aczkolwiek i to ma swoje słabe strony. Mamy finał ważnego turnieju w czasie którego piłkarz dopuszcza się takiego niecnego czynu. Wygrywają turniej. Co po meczu zawodnikowi zrobi to zawieszenie?
I to jest najlepszy argument za wprowadzeniem powtórek telewizyjnych dla sędziów.


Obrazek
malas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2003
Posty: 47
Rejestracja: 18 listopada 2003

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 21:54

szczypek pisze:[ Coś trzeba zmienić, bo dziś ukarany zostanie Henry, a jutro inny piłkarz zrobi coś podobnego i przejdzie to bez echa. Tylko szans na zmiany nie widać. Mówi się o tym nie od dziś, ale nic się z tym nie robi.
Dlategu FIFA powinno się kierować prawem precedensowym, bo ciekawy jestem czy sytuacja była by taka sama jak by to któryś z zawodników irlandii by się tak zachował, powinno się karać i stworzyć precedens i wszystkich karać tak samo. Co w przypadku Fify będzie ciężko bo jak wiemy już teraz wszyscy ta federacja nie walczy żadne zasady moralne.


OD KOŁYSKI PO SAM GRÓB W MOIM SERCU JEDEN KLUB FORZA JUVE
Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 22:03

Strasznie szkoda mi w tej całej sytuacji Trapa. Chłop ma ewidentnie pecha. Kiedyś Korea, teraz Francja, no cóż.


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 22:18

szczypek pisze: Do Henry'ego, który w akcie desperacji mógł podejść do sędziego i powiedzieć, że pomógł sobie ręką (swoja drogą, była kiedykolwiek taka sytuacja?)? Przyznał się, po meczu...
Owszem, byla. Pewien Daniele De Rossi, strzelil w bodajze 2006 roku gola chyba Regginie, ktory zostal uznany. Podbiegl do sedziego i przyznal ze zdobyl bramke nieprawidlowo. Nie pamietam czy bramke anulowano czy uznano. To sie nazywa fair play!

Z drugiej strony, gdyby mecz byl o awans na Mundial to nie wiem czy ktokolwiek by sie przyznal...


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 22:27

Monte Cristo pisze:
szczypek pisze: Do Henry'ego, który w akcie desperacji mógł podejść do sędziego i powiedzieć, że pomógł sobie ręką (swoja drogą, była kiedykolwiek taka sytuacja?)? Przyznał się, po meczu...
Owszem, byla. Pewien Daniele De Rossi, strzelil w bodajze 2006 roku gola chyba Regginie, ktory zostal uznany. Podbiegl do sedziego i przyznal ze zdobyl bramke nieprawidlowo. Nie pamietam czy bramke anulowano czy uznano. To sie nazywa fair play!

Z drugiej strony, gdyby mecz byl o awans na Mundial to nie wiem czy ktokolwiek by sie przyznal...
Henry się przyznał, ale po meczu. na dobrą sprawę, to nie wiem jak bym postąpił na miejscu FIFA. anulowanie bramki równa się stan dwumeczu na 1:1, więc co dalej? coś czuję, że ta sytuacja będzie się ciągnęła jak smród po gaciach...


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 22:32

Tak a propos gry fair play, to zastanawiam się jak będzie traktowana RPA na przyszłorocznych mistrzostwach. Czy podobnie jak Koreę sędziowie będą ich holować do półfinałów? Obecna reprezentacja RPA raczej nie jest w stanie dotrzeć do tego etapu imprezy bez wspomagania. Ciekawe też jak będzie wyglądała sprawa z frekwencją. RPA nie jest zbyt bezpiecznym krajem, szczególnie dla białych, ostatnio nawet jakiś biały obywatel tego kraju dostał azyl polityczny w Kanadzie, bo był prześladowany z powodu koloru skóry: "Biali ofiarą rasizmu w RPA". A zatem zapełnienie trybun bez udziału miejscowych może być problematyczne, a tubylcy nie przyjdą jak ich reprezentacja wcześnie odpadnie i FIFA nie zarobi tyle co planuje.


Obrazek
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 22:33

madmo pisze:Tak a propos gry fair play, to zastanawiam się jak będzie traktowana RPA na przyszłorocznych mistrzostwach. Czy podobnie jak Koreę sędziowie będą ich holować do półfinałów? Obecna reprezentacja RPA raczej nie jest w stanie dotrzeć do tego etapu imprezy bez wspomagania. Ciekawe też jak będzie wyglądała sprawa z frekwencją. RPA nie jest zbyt bezpiecznym krajem, szczególnie dla białych, ostatnio nawet jakiś biały obywatel tego kraju dostał azyl polityczny w Kanadzie, bo był prześladowany z powodu koloru skóry: "Biali ofiarą rasizmu w RPA". A zatem zapełnienie trybun bez udziału miejscowych może być problematyczne, a tubylcy nie przyjdą jak ich reprezentacja wcześnie odpadnie i FIFA nie zarobi tyle co planuje.
Przynajmiej nie bedzie tych durnych trabek. :prochno:


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 22:51

madmo pisze:Tak a propos gry fair play, to zastanawiam się jak będzie traktowana RPA na przyszłorocznych mistrzostwach. Czy podobnie jak Koreę sędziowie będą ich holować do półfinałów? Obecna reprezentacja RPA raczej nie jest w stanie dotrzeć do tego etapu imprezy bez wspomagania. Ciekawe też jak będzie wyglądała sprawa z frekwencją. RPA nie jest zbyt bezpiecznym krajem, szczególnie dla białych, ostatnio nawet jakiś biały obywatel tego kraju dostał azyl polityczny w Kanadzie, bo był prześladowany z powodu koloru skóry: "Biali ofiarą rasizmu w RPA". A zatem zapełnienie trybun bez udziału miejscowych może być problematyczne, a tubylcy nie przyjdą jak ich reprezentacja wcześnie odpadnie i FIFA nie zarobi tyle co planuje.
A ja wlasnie mysle ze bedzie odwrotnie, przeciez to jest jedyna i mysla ze ostatnia szansa nie tyle pokazania sie, co obejrzenia Brazylii, Argentyny, Hiszpanii itp. Jakby nie patrzec piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie wiec nawet w Pd Afryce mysle ze frekwencja bedzie wysoka.
A nawet jesli nie przyjda mieszkancy miast, to przeciez Oni wykupili wiekszosc biletów wiec znajdzie sie tysiące napaleńców z różnych rejonów świata, na choćby jeden mecz Mistrzostw, wiec sobie przynajmniej zarobią :P


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 19 listopada 2009, 23:20

Przeczytałem to wszystko i dalej nie rozumiem dlaczego miałby być ukarany Henry. Za to, że system jest zły. Najpierw trzeba karać system, a później piłkarzy. Wszelką odpowiedzialność za to co się stało powinna brać FIFA, bo jak tu nie którzy zauważyli to nie pierwszy taki przypadek, a FIFA dalej ma to w #####. Po drugie odpowiedzialność powinien brać nie Henry tylko sędzia. Jego czas powinien już się skończyć, ja rozumiem sędziów, że to trudny kawał chleba, ale takie rzeczy w takich meczach nie mają prawa się zdarzyć.

Jest to kolejny sygnał dla FIFy, że w tak ważnych meczach decydują czynniki po za sportowe. Technika poszła strasznie do przodu można było by ją wykorzystać, a nie ciągle liczyć na sędziów. Oczywiście nie jest możliwe w każdej lidze w każdym kraju, ale na tych najważniejszych turniejach powinno coś się robić. Dobrymi przykładami do których jeszcze nie dawno nie mogłem się przemóc są hokej czy tenis.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2009, 01:14 przez oliver, łącznie zmieniany 1 raz.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
karpiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2005
Posty: 242
Rejestracja: 18 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 20 listopada 2009, 00:23

oliver napisał:
Przeczytałem to wszystko i dalej nie rozumiem dlaczego miałby być ukarany Henry. Za to, że system jest zły. Najpierw trzeba karać system, a później piłkarzy. Wszelką odpowiedzialność za to co się stało powinna wsiąść FIFA, bo jak tu nie którzy zauważyli to nie pierwszy taki przypadek, a FIFA dalej ma to w #####.
Masz sporo racji , bo piłkarz w ferworze 'walki' gry , przez sekunde odruchowo zrobi rzecz nad ktorą nawet nie miał chwili rzeby sie zastanowić....
o drugie odpowiedzialność powinien wsiąść nie Henry tylko sędzia. Jego czas powinien już się skończyć, ja rozumiem sędziów, że to trudny kawał chleba, ale takie rzeczy w takich meczach nie mają prawa się zdarzyć.
sędzia tez człowiek ma prawo sie mylić , nie ma sportu gdzie sędzia bez pomocy mediow jest nieomylny......


Dlatego tez twierdze po raz ktory że przy dzisiejszej technologi żeby piłka była Fair , trzeba wprowadzic wykorzystywanie monitoringu jak w hokeju a nie dodatkowych sędziow bo oni moga sie mylić ciagle....


Obrazek
WIDZEW
Bójcie się Chamy do Ekstraklasy wracamy!!!!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2009, 00:35

oliver pisze:Przeczytałem to wszystko i dalej nie rozumiem dlaczego miałby być ukarany Henry. Za to, że system jest zły. Najpierw trzeba karać system, a później piłkarzy.
Jeżeli policjant nie zauważy przestępcy dokonującego kradzieży, to najpierw należy ukarać policjanta, złodzieja czy cały wymiar sprawiedliwości?
oliver pisze:Jest to kolejny sygnał dla FIFy, że w tak ważnych meczach decydują czynniki po za sportowe. Technika poszła strasznie do przodu można było by ją wykorzystać, a nie ciągle liczyć na sędziów. Oczywiście nie jest możliwe w każdej lidze w każdym kraju, ale na tych najważniejszych turniejach powinno coś się robić.
Ten postulat całkowicie popieram.
oliver pisze:Wszelką odpowiedzialność za to co się stało powinna wsiąść FIFA
oliver pisze:Po drugie odpowiedzialność powinien wsiąść nie Henry tylko sędzia
Z góry proszę o wybaczenie Oliverze, nie robię tego ze złośliwości czy czepialstwa, ale należy pisać wziąć odpowiedzialność, a wsiąść można np. do samochodu.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2009, 00:50 przez Vimes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 listopada 2009, 00:50

Szczerze wątpię, że coś będzie z tym zrobione. Francja awansowała i tyle. Myślę, że "nawet" francuski minister sprawiedliwości nie ma tu nic do gadania. Powtórzyć mecz? A może frytki do tego? :whistle:


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 20 listopada 2009, 01:05

madmo pisze:
oliver pisze:Przeczytałem to wszystko i dalej nie rozumiem dlaczego miałby być ukarany Henry. Za to, że system jest zły. Najpierw trzeba karać system, a później piłkarzy.
Jeżeli policjant nie zauważy przestępcy dokonującego kradzieży, to najpierw należy ukarać policjanta, złodzieja czy cały wymiar sprawiedliwości?
Na zawsze wolność ludziom i złodziejom :P .

Dobrze wiesz, że to całkiem różne sprawy może się wydawać, że podobne, ale całkiem odległe. Kradzież np. samochodu czy czegoś innego ma się nijak do tego co sędzia powinien zauważyć lub tego jakie ma możliwości FIFA i ich nie wykorzystuję, a umiejętnie robią to władze hokeja czy tenisa. Piłkarzy na murawie jest 22, złodziei miliony. Wymiar sprawiedliwości i ci w mundurach nie maja takich możliwości jakie FIFA i co najważniejsze mają chronić prawo, a sami je łamią.

I jeszcze jedno nie da się postawić na każdej ulicy pieska bądź dać kamery i kogoś kto będzie ją operował 24 na dobę, bo nikogo na to nie stać, a FIFe stać na danie kilku kamer i dodatkowego sędziego. Z resztą od czego jest techniczny? Mógłby mieć dostęp do odtworzenia sytuacji. Oczywiście myślę tu o poważnych turniejach i innych ważnych meczach jak na przykład eliminacje do MŚ czy ME.
madmo pisze:
oliver pisze:Wszelką odpowiedzialność za to co się stało powinna wsiąść FIFA
oliver pisze:Po drugie odpowiedzialność powinien wsiąść nie Henry tylko sędzia
Z góry proszę o wybaczenie Oliverze, nie robię tego ze złośliwości czy czepialstwa, ale należy pisać wziąć odpowiedzialność, a wsiąść można np. do samochodu.
:rotfl: Nie zauważyłem hehe. Dzięki


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
ODPOWIEDZ