El. MŚ 2010 - ITALIA

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 października 2009, 23:47

Ja wiem, że powoływanie innych bramkarzy obok Buffona to jak kupowanie gazet i wyrzucanie ich bez przeczytania, ale Storari zasłużył sobie na powołanie. Co prawda nie widziałem w akcji De Sanctisa, ale takie fiki miki jakie odprawiał w bramce Milanu Marco S. powinny zapewnić mu tę przyjemność wspólnych treningów z Gigim :>
Dalej - boki obrony. Czy Zambrottę nie wygryzł ze składu już nawet Abate? Santon gra mało w Interze, Grosso gra jak gra i tylko on jest pewniakiem na mundial. Legrottaglie nie zasługuje na powołania, co pokazał dobitnie dzisiejszy mecz. Legro powinien dostać zakaz wchodzenia na boisko, gdy w drużynie przeciwnika gra krnąbrny, lecz niesamowicie szybki i mocny technicznie napastnik. Gdzie jest Barzagli?
Pomoc - nie wiem, co tu robi Gattuso :whistle: z czystym sumieniem dałbym szansę Brighiemu czy Zanettiemu. Montolivo? każdy, byle nie GG.
Napad - Gilardino i Di Natale to pewniacy do pierwszego składu, brak Cassano to już niestety normalka. Ale czemu szans nie dostaje Pazzini? Lippi go chyba karze, bo jest partnerem klubowym Antonio :lol: zdecydowanie Pazzini w miejsce Iaquinty.
No i tyle, reszta powołań zjadliwa.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 05 października 2009, 20:27

pan Zambrotta pisze:Gdzie jest Barzagli?
12. zawodnik Holendrów na Euro? Ostatnie dwa mecze poza jedenastką VfL (kartki? kontuzja?)
Miśq pisze:Gilardino i Di Natale to pewniacy do pierwszego składu
Oby. Ostatnio większe uznanie w oczach Marcello miał Pepe
:roll:


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 05 października 2009, 20:34

Łukasz pisze:
pan Zambrotta pisze:Gdzie jest Barzagli?
12. zawodnik Holendrów na Euro?
A Legro, 12. zawodnik każdej drużyny rywali na pucharku konfederacji?
Barzagli zbiera niezłe recenzje w Bundeslidze, i co ważne gra regularnie. Zasługuje na kadrę.


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 05 października 2009, 21:24

12. zawodnik Holendrów na Euro? Ostatnie dwa mecze poza jedenastką VfL (kartki? kontuzja?)
Dlaczego mamy mu ciągle pamiętać ten faktycznie słaby w jego wykonaniu turniej?
W tej chwili reprezentacja Italii nie ma takich kłopotów bogactwa w defensywie jak jeszcze kilka lat temu. Dlatego takim graczom jak Barzagli, którzy mają odpowiednie doświadczenie, ogranie i prezentują solidny poziom w silnym zespole mocnej europejskiej ligi selekcjoner powinien dawać szansę.

'Grande Marcello' powołał chyba najslilniejszą kadre jaką mógł. Dziwią powołania dla szczególnie słabych ostatnio - Zambrotty i Gattuso. Kolejny raz pominięty został bez wątpienia najlepszy ostatnio włoski atakujący - Cassano i jego niewiele słabszy klubowy parter - Pazzini.
Wydaje się, że poza tymi 2 nieobecnymi, znakomitymi atakującymi Lippi powołał w tej chwili skład optymalny.


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 października 2009, 23:30

Po dobrym występowie w Dublinie Italia awansuje do Mistrzostw Świata w RPA. Mecz obfitował w bardzo dobre akcje z jednej i z drugiej strony a także we wspaniałe bramki. Jestem naprawdę szczęśliwy z tego powodu :-D Iaquinta wraz z Gilardino dali awans Azzurrim :dance: :bravo:
kronika meczowa wg La Gazzetta dello Sport
kronika meczowa wg FIFA


Obrazek
Obrazek
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 14 października 2009, 21:58

Włączyłem mecz na ostatnie piętnaście minut po zobaczeniu wyniku na livescore i nie żałuję 8) Fantastyczny końcówka Azzurich, Camor według komentatorów GoalTV i mojej obserwacji świetna zmiana, wniósł świeżość, zaliczył asystę i dostawał świetną owację przy obcowaniu z piłką (to był mecz w Genui ? ) Alberto "Snajper do bólu" Gilardino zaliczył hat-trick i chyba pierwszy raz cieszyłem się z jego bramek 8)
Edit. A nie, sorry, z bramki z USA na MŚ też się cieszyłem 8)
Edit 2. Co zrobił Canna przy pierwszej bramce ? Truchtał :lol: a potem sprint bo zaczęła gonić go osa :lol:
Ostatnio zmieniony 14 października 2009, 22:27 przez Brutalo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 14 października 2009, 22:04

Brutalo pisze:Gilardino zaliczył hat-trick i chyba pierwszy raz cieszyłem się z jego bramek 8)
Obyś się jak narazie cieszył pierwszy i ostatni raz narazie :smile: w sobotę mam nadzieję, że nic nam nie strzeli.
A co do meczu cieszy, że Włochy z 0-2 wyciągnęli na 3-2, w 13 minut klasyczny hat trick Gili :shock: . Dobrze,że Włochy teraz mają dobrego snajpera, który jest skuteczny do bólu, chyba w końcu Gilardino zaczął dobrą grę w klubie przekładać też na świetną grę w reprze. Brawo!


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 15 października 2009, 09:53

Oby Gila wreszcie dorósł do bycia następcą Inzaghiego. Takiego dostawiacza nogi ta kadra potrzebuje.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 października 2009, 10:57

Forma Gilardino jednocześnie mnie zadziwia jak i martwi, mając w perspektywie już sobotni mecz z Fiorentiną. Taki wyczyn robi wrażenie. Mam nadzieję, że zrobiło to również wrażenie na Amaurim, który chce pojechać na MŚ.


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 15 października 2009, 11:35

Brutalo pisze: (to był mecz w Genui ? )
Mecz był w Parmie.

Warto odnotować, że kibice dość ostro przejechali się po reprezentacji. A także po Lippim z powodu braku powołania dla cassano. Co spowodowało dość ostrą reakcje Mistera, ponoć popchnął po meczu kamerzystę i był bardzo oburzony na kibiców w wywiadzie po meczowym. Parma czy Lecce to nie są miejsca na reprezentację, trzeba to sobie powiedzieć jasno. Mecze tych eliminacji ewidentnie to pokazały. Nawet w Pisie, która zapowiadała wielkie protesty, kibice wobec kadry potrafili się zachować. Zamiast rozgrywać mecze na wioskach mających na co dzień piłkę na tym najwyższym poziomie (Serie A lub B) lepiej grać w wielkich miastach, albo mniejszych ośrodkach bez drużyny w najwyższych ligach.
Co do meczu, to Italia pokazała, że jak chce to może grać w piłkę naprawdę imponująco, wejście w drugiej połowie kilku kluczowych graczy zdecydowanie odmieniło postawę drużyny. Wyjątkowo nie podobał mi się Bocchetti, który był nie pewny w obronie i niczym się nie wyróżnił w ataku. Nie podniecam się też za bardzo Gilardino, ponieważ 3 z 4 goli jakie strzelił w tych 2 meczach, to były piłki czyste na zasadzie dołożenia nogi. Tylko ta główka wymagała od niego większej inwencji. Porównanie z Inzaghim jest trochę nie na miejscu, bo ten potrafił wepchnąć piłkę z nieprawdopodobnych sytuacji, akcje Gilardino wykończyła by większość napastników. Choć oczywiści, życzę sobie i jemu jeszcze wielu takich bramek w kadrze, zwłaszcza jeżeli mają decydować o wygranych.
Krótko podsumowując eliminacje, to zakończyły się one zdecydowanym sukcesem.7 zwycięstw, 3 remisy to bardzo dobry wynik. Teraz czekam na powołania i trudne Mistrzostwa przy dźwiękach trąbek, które jednak liczę, że zakończą się wygraną Italii.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 października 2009, 23:49

Sorry, że teraz daje komentarz ale miałem problemy z prądem. Oglądałem cały mecz i jestem pełen szacunku dla piłkarzy a szczególnie dla Gily. Wspaniale kończą się te eliminacje. Takiego dreszczu emocji nie pamiętam od czasu meczu z Niemcami na Mundialu w 2006r.
Następne mecze będą grane towarzysko. 14 listopada w Pescarze przeciw Holandii. Włoska Federacja Piłkarska poinformowała, że dochód ze spotkania zostanie przekazany na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Abruzji. Włosi planują również 18 listopada zagrać z jednym z afrykańskich zespołów. Włoska federacja prowadzi również rozmowy z Hiszpanią, w sprawie rozegrania towarzyskiego meczu w marcu przyszłego roku.
kronika meczowa wg La Gazzetta dello Sport
kronika meczowa wg FIFA

Tak więc podsumowanie grupy Mistrzów Świata:

1. ITALIA 10 730 18:7 24
2. Irlandia 10 460 12:8 18
3. Bułgaria 10 352 17:13 14
4. Cypr 10 235 14:16 9
5. Czarnogóra 10 163 9:14 9
6. Gruzja 10 037 7:19 3
kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty


Obrazek
Obrazek
mateusz017

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 sierpnia 2004
Posty: 98
Rejestracja: 15 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 21 października 2009, 09:45

Prosiłbym aby ktos wrzucil bramki z meczu Włochy 3-2 Cypr:)


gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 lutego 2010, 14:44

wie ktoś czy lippi już powołał piłkarzy? bo widze już skład hiszpanów, niemców etc....a Włochów jeszcze nie widziałem...a ciekawi mnie czy jest tam Grosso.. :roll:


CIAO IL CAPITANO
Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 lutego 2010, 18:26

Przeglądając kursy na MŚ 2010 zauważyłem coś dziwnego, a mianowicie :
Obrazek

Amauri jest już zawodnikiem Azzurich ?? Bo z tego co pamiętam to nie tak dawno jeszcze starał się o obywatelstwo. Trochę się już pogubiłem ;p


Pałlo3

Milanista
Milanista
Rejestracja: 19 kwietnia 2009
Posty: 181
Rejestracja: 19 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 01 marca 2010, 16:47

Kod: Zaznacz cały

Bramkarze&#58; Marchetti, De Sanctis, Sirigu.

Obrońcy&#58; Bonera, Bonucci, F. Cannavaro, Cassani, Chiellini, Legrottaglie, Crisito

Pomocnicy&#58; Cossu, De Rossi, Gattuso, Maggio, Marchisio, Montolivo, Palombo, Pepe, Pirlo

Napastnicy&#58; Borriello, Di Natale, Pazzini, Quagliarella

Nie wiem co tam robią Cannavaro i Legro, o tym, że jest Gattuso czy inny Palombo, a nie ma Ambrosiniego, który z włoskich def. pomocników rozgrywa najlepszy sezon w lidze nie wspomnę... Cieszą za to powołania dla Borriello (cały sezon na wysokim poziomie) i Bonery (świetny powrót po kontuzji)... Ogólnie Lippi trzyma się trochę za bardzo niektórych nazwisk. Niestety z Cannavaro, Legro, Gattuso czy Zambro (pewnie jak się wyleczy Lippi znów go powoła) to ta drużyna zbyt dużo nie ugra.


FORZA MILAN!
ODPOWIEDZ