Reprezentacja Polski - sparingi

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 12:03

Tak sobie pomyślałem, że taki temat by się przydał. Będzie w nim można dyskutować o wszystkich sparingach, bez konieczności zakładania nowego tematu i szukania później po całym forum informacji na temat konkretnych meczy.

Temat warto zakładać bo już dziś pierwszy sprawdzian naszej kadry po jakże nieudanych Mistrzostwach Europy. Dziś Polacy we Lwowie zmierzą się z reprezentacją Ukrainy.

Oto powołani na to spotkanie :

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański.

Obrońcy: Paweł Golański, Adam Kokoszka, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki, Marcin Kowalczyk, Piotr Polczak.

Pomocnicy: Mariusz Lewandowski, Dariusz Dudka, Rafał Murawski, Jacek Krzynówek, Jakub Błaszczykowski, , Roger, Radosław Majewski, Szymon Pawłowski.

Napastnicy: Ireneusz Jeleń, Euzebiusz Smolarek, Tomasz Zahorski

Jak widać w kadrze jest kilka nowych postaci. Mowa tu o Kowalczyku, Polczaku, Pawłowskim. Wreszcie do kadry wraca Jeleń oraz Majewski. Cieszy brak Żurawskiego i Jopa ( :prochno: ).

Mecz dziś o 18 czasu polskiego. Zobaczymy co nasza kadra zaprezentuje w meczu bez stawki.


gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 12:14

Ciekawe jak ten mecz potraktują Ukraińcy. Czy wypuszczą najlepszy skład, czy też będą sprawdzać rezerwowych zawodników.. Zobaczymy.
Mam nadzieję, że Błaszczykowski pokaże klasę, bo kiedy gra na swoim najwyższym poziomie to każdy mecz staje się ciekawszy.


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 12:20

Dobrze że Beenhakher nie powołał Pazdana bo moim zdaniem żaden tam z niego talent.Jestem zadowolony także z braku Żurawskiego bo jego czas w kadrze już się skończył i raczej do reprezentacji nic już dobrego nie wniesie.
Brakuje mi Brożka...nie wiem ile musi bramek strzelić by Leo dał mu szanse w chociaż mało znaczącym meczu.


Obrazek
Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 12:38

Mnie osobiście cieszy powołanie Jelenia i Pawłowskiego. Uważam, że zasłużyli na szanse. Brakuje mi Pawła Brożka, który swoimi świetnymi występami w polskiej lidze i w pucharach zasłużył na powołanie. Jak nie Brożek to Leo mógłby powołać chociaż Wichniarka, a nawet Lewandowskiego. Trochę irytuje mnie powołanie Krzynówka, który zaczyna grać "za zasługi" bo jego obecna formie nie jest na miarę powołania do kadry. Jeśli nie będzie regularnie grał obawiam się, że skończy tak jak Żurawski...Mam nadzieję, że jednak tak się stanie ;). Bardzo chętnie w kadrze widziałbym też Sławka Peszko. Czy ktoś wie co się stało z Kuszczakiem? Czemu nie dostał powołania? Bo chyba nie odniósł żadnej kontuzji.

A co do meczu to wynik jest mi obojętny, ale chciałbym, żeby nasi dobrze grali i strzelili dużo goli ;) .


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 12:44

Na Brożka i Lewandowskiego jeszcze przyjdzie czas.Nawet na Peszko. Jestem pewien, że pojawią się w kadrze. To że nie ma ich na Ukrainę nic nie znaczy bo zapewne po tym meczu kilku piłkarzy zostanie pominiętych przy nominacjach do eliminacji MŚ.

Co do Kuszczaka to myślę, że nie było sensu powoływać 3 bramkarza. W liście rezerwowej był Przyrowski co mogłoby jednak wskazywać na to, że Kuszczak może nie mieć ochoty być dopiero 3 bramkarzem w kadrze w czym mu się nie dziwie. Pamiętamy z resztą jego słowa gdy opuszczał kadrę na Euro. Może zraził do siebie Beenhakkera.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 12:46

steru pisze:Jak widać w kadrze jest kilka nowych postaci. Mowa tu o Kowalczyku, Polczaku, Pawłowskim. Wreszcie do kadry wraca Jeleń oraz Majewski. Cieszy brak Żurawskiego i Jopa ( :prochno: )..
Kowalczyk pewnie zagra na lewej obronie caly mecz. Mysle, ze Wasilewski i Golanski zagraja po polowce na prawej stronie obrony. Podany przez ciebie Bronowicki nie zagra z powodu kontuzji. Nawet nie dotarl na zgrupowanie..
Powolanie zarowno Blaszczykowskiego jak i Pawlowskiego sugeruje, ze w ataku mecz rozpocznie Jelen a przed nim Smolarek lub Zahorski. Lub wariant z wysunietym Majewskim a w ataku szybki Jelen. Po przerwie wejdzie tez Roger, jednak jego forma w Legii nie napawa optymizmem.
Troche szkoda mi Pawlowskiego, ze musi grac w I lidze Polskiej..
Tam konkurencji dla siebie nie ma zadnej.

Polczak- Zewlakow tak wg mnie bedzie wygladac obrona. Po przerwie pewnie wejdzie Kokoszka.

steru pisze:Mecz dziś o 18 czasu polskiego. Zobaczymy co nasza kadra zaprezentuje w meczu bez stawki.
Moze zadnej stawki nie ma.. Jednak jest to spotkanie neizwykle prestizowe. Zobaczymy jak prezentuja sie jedenastki Ukrainy i Polski na rok 2008 przed EURO 2012.
Niasty pisze:Dobrze że Beenhakher nie powołał Pazdana bo moim zdaniem żaden tam z niego talent.
Pewnie, ze tak.. W tamtym sezonie polowa karnych dla rywali Gornika byla dyktowanych przez lekkomyslnosc Pazdana.
Sam juz nie wiem na jakiej pozycji on gra.. Czy obrona, czy defensywny pomocnik.
Wiem jedno. Nie robmy na sile z Pazdana drugiego Sobolewskiego.

steru pisze:Na Brożka i Lewandowskiego jeszcze przyjdzie czas.Nawet na Peszko. Jestem pewien, że pojawią się w kadrze. To że nie ma ich na Ukrainę nic nie znaczy bo zapewne po tym meczu kilku piłkarzy zostanie pominiętych przy nominacjach do eliminacji MŚ..
Nie do konca sie z toba zgodze. Benhakker nadzwyczajnie powolac Brozka nie chce, podobnie jest z Sikora.. A jezeli wkoncu to zrobi, to Leon ugnie sie presji mediow.

A Lewandowski i Peszko? Na pewo sa obserwowani.. Jezeli sie nie myle obaj dostali powolanie na konsultacje szkoleniowa i mecz z Maccabi Hajfa.
Jednak Lewandowski nie zagral z powodu kontuzji.
Z naszych ligowcow powinien tez dostac szanse Boguski. Bardzo uniwersalny pilkarz.. Moglby godnie zastapic Krzynowka na lewym skrzydle.

Pozdrawiam.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 12:53

Juventino90 pisze: Kowalczyk pewnie zagra na lewej obronie caly mecz. Mysle, ze Wasilewski i Golanski zagraja po polowce na prawej stronie obrony. Podany przez ciebie Bronowicki nie zagra z powodu kontuzji. Nawet nie dotarl na zgrupowanie...
Fakt. Bronowicki jest kontuzjowany ale Wasilewski nie był powołany i nie widziałem żeby został ściągnięty awaryjnie :think:
Juventino90 pisze:Moze zadnej stawki nie ma.. Jednak jest to spotkanie neizwykle prestizowe. Zobaczymy jak prezentuja sie jedenastki Ukrainy i Polski na rok 2008 przed EURO 2012.
Ale forma Polski na 4 lata przed Euro nie jest chyba aż tak ważna... A jeśli już to bardziej powinna nas interesować nasza kadra U-21 która sobie elegancko z Kazachstanem przegrała 3-0. Eh ta nasza młodzież, przyszłość naszej piłki...
Juventino90 pisze: Nie do konca sie z toba zgodze. Benhakker nadzwyczajnie powolac Brozka nie chce, podobnie jest z Sikora.. A jezeli wkoncu to zrobi, to Leon ugnie sie presji mediow.
Szczerze to nie zależy mi specjalnie na Brożku. Nigdy się jakoś w kadrze nie wykazał. A Sikora? Zobaczymy jak będzie grał w Murcii. Wtedy Beenhakker może zmieni o nim zdanie.


Juventino8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2008
Posty: 20
Rejestracja: 26 lipca 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 12:57

Najbardziej cieszy mnie fakt, że w tym meczu zobaczymy Irka Jelenia :) Brak powołań do kadry dla tego zawodnika jest dla mnie sprawą kompletnie niewytłumaczlną :think: Mam nadzieję, iż udowodni, że spokojnie może występować w peirwszej jedenastce rep.Polski :smile:
Co do samego spotkania to wynik będzie raczej sprawą drugorzędną. Ważniejszym będzie raczej to, jak zagramy 8) Stawiałbym na 2-1 dla Polski :smile:


"Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają"
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 13:01

Juventino8 pisze:Najbardziej cieszy mnie fakt, że w tym meczu zobaczymy Irka Jelenia :) Brak powołań do kadry dla tego zawodnika jest dla mnie sprawą kompletnie niewytłumaczlną
To ja ci wyjasnie. Jelen sezon 2007/2008 mial praktycznie caly z glowy z powodu kontuzji plecow. Nie gral na 100% swoich mozliwosci.
steru pisze:
Fakt. Bronowicki jest kontuzjowany ale Wasilewski nie był powołany i nie widziałem żeby został ściągnięty awaryjnie :think:
Moj blad. Wasilewski powolania nie dostal.. Co mnie troche dziwi. Pole do popisu bedzie mial Golanski.

Mam cicha nadzieje, ze skrzydla obrony beda kiedys grac podobnie jak w meczu z Portugalia w Chorzowie :wink:


A jaki wynik obstawiacie? :wink:
Wg mnie 1:1


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 13:06

Juventino90 pisze:Mam cicha nadzieje, ze skrzydla obrony beda kiedys grac podobnie jak w meczu z Portugalia w Chorzowie :wink:
Marzenia. Oby kiedyś się ziściły.
Mnie osobiście wystarczy żebyśmy zaczęli grać bardziej ofensywnie bo potencjał do tego mamy. Nie mam ochoty patrzeć po raz kolejny na 2 defensywnych pomocników na środku pomocy.

Juventino90 pisze:A jaki wynik obstawiacie? :wink:
Wg mnie 1:1
Ja stawiam, że wygramy ten mecz 2-0. Aczkolwiek jest to strzał w ciemno bo nawet nie wiem jak wygląda kadra Ukrainy i nie mam zielonego pojęcia jakim składem możemy zagrać.


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 15:40

Steru pisze:Co do Kuszczaka to myślę, że nie było sensu powoływać 3 bramkarza.


Też tak uważam ,ale nawet jeśli jakis by był myśle że Leo by Kuszczaka nie powołał.Tomek jest zbyt dumny i wyniosły że pewnie by tego nie zaakceptował.

Juventino90 pisze: Nie do konca sie z tobą zgodzę. Benhakker nadzwyczajnie powołac Brozka nie chce


Coś w tym chyba jest...Leo sam opowiadał że jednym z głównych powodów niepowodzenia na Euro było to że w kadrze brakowało piłkarzy regularnie grających w klubie...A Brożek nie dość że grał to robił to bardzo dobrze.
Choć z drugiej strony Holendrowi leży na sercu dobro kadry i nie powołując Brożka musi mieć jakiś powód :wink:
Steru pisze:Szczerze to nie zależy mi specjalnie na Brożku.


Mnie także ,ale uważam że Brożek o wiele bardziej wyróżnia się w lidze niż niektórzy wcześniej/teraz powoływani przez Leo.



Juventino8 pisze:Brak powołań do kadry dla tego zawodnika jest dla mnie sprawą kompletnie niewytłumaczlną


Kontuzje co wspomniał Juventino90 ,ale także naprawdę mizerna forma.Na pewno na to złożyły się też jego problemy z plecami,ale Jeleń z tamtego sezonu w Auxerre był cieniem tego "Jelonka" z pierwszego sezonu.

A co do wyniku to obstawiam skromne 1:0 dla naszych 8)


Obrazek
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 15:44

Kadra Ukrainy na mecz z Polską:

Bramkarze:
Ołeksandr SZOWKOWSKYJ (2.01.1975) Dynamo Kijów 84/0
Andrij PJATOW (28.06.1984) Szachtar Donieck 5/0
Wjaczesław KERNOZENKO (4.06.1976) Dnipro Dnipropietrowsk 5/0

Obrońcy:
Andrij NESMACZNYJ (28.02.1979) Dynamo Kijów 66/0
Andrij RUSOŁ (16.01.1983) Dnipro Dnipropietrowsk 41/3
Dmytro CZYHRYNSKYJ (7.11.1986) Szachtar Donieck 10/0
Ołeksandr KUCZER (22.10.1982) Szachtar Donieck 9/1
Wjaczesław SZEWCZUK (13.05.1979) Szachtar Donieck 6/0
Witalij MANDZIUK (24.01.1986) Arsenał Kijów 4/0
Hryhorij JARMASZ (4.01.1985) Worska Połtawa 2/0

Pomocnicy:
Anatolij TYMOSZCZUK (30.03.1979) Zenit Sankt Petersburg (Rosja) 77/1
Maksym KAŁYNYCZENKO (26.01.1979) Dnipro Dnipropietrowsk 36/7
Serhij NAZARENKO (16.02.1980) Dnipro Dnipropietrowsk 28/5
Ołeksij HAJ (6.11.1982) Szachtar Donieck 12/0
Taras MYCHAŁYK (28.10.1983) Dynamo Kijów 7/0
Jewhen ŁEWCZENKO (2.01.1978) FC Gronigen (Holandia) 4/0
Denys HOŁAJDO (3.06.1984) Tawrija Symferopol 2/0
Serhij KRAWCZENKO (24.04.1983) Worskla Połtawa 2/0

Napastnicy:
Andrij SZEWCZENKO (29.09.1976) Chelsea Londyn (Anglia) 81/37
Andrij WORONIN (21.07.1979) FC Liverpool (Anglia) 53/6
Artem MILEWSKYJ (12.01.1985) Dynamo Kijów 13/1
Jewhen SEŁEZNIOW (20.07.1985) Szachtar Donieck 2/0
Wołodymyr HOMENIUK (19.07.1985) Tawrija Symferopol 1/0

Stawiam 2-1 dla PL, ale i tak bardziej mnie interesuje mecz WŁOCHY - Austria ;)


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 15:54

Dobra, ale ile juz razy Brozek byl powolywany i zawodzil?
No i co z Piszczkiem?


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 16:02

ArtHur pisze:No i co z Piszczkiem?
Kontuzjowany...

A co do Brożka to miał już chłopak trochę okazji do wykazania się w kadrze. Niech teraz Leo przetestuje innych piłkarzy. Na Brożka znów przyjdzie pora ale najpierw niech inni mają okazję się wykazać.

Mamy zestawienie w jakim zagra Polska ( podobno ) :

Łukasz Fabiański - Dariusz Dudka, Michał Żewłakow, Adam Kokoszka, Paweł Golański, Jacek Krzynówek, Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski, Jakub Błaszczykowski, Ireneusz Jeleń, Euzebiusz Smolarek.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 17:23

Nie wiem po co wystawiac Krzynowka. Na najblizszym duzym turnieju sie nam juz nie przyda bedzie za stary lepiej testowac mlodszych pilkarzy


ODPOWIEDZ