Robert Acquafresca może grać dla Polski !

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
BiancoNero89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 listopada 2007
Posty: 46
Rejestracja: 12 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 11:34

W bardzo krótkim czasie pojawiło się bardzo wielu zagranicznych piłkarzy gotowych grać dla reprezentacji Polski. Kolejnym kandydatem jest Robert Acquafresca, piłkarz Cagliari i reprezentacji Włoch do lat 21. Jego mama jest Polką a sam zawodnik ma nasz paszport, więc w biało-czerwonych barwach mógłby zadebiutować bardzo szybko. Z piłkarzem rozmawiał dziennik "Polska The Times".

Jakie były Twoje kontakty z reprezentacją Polski?

Robert Acquafresca: Trener Michał Globisz skontaktował się z moją mamą. Potem wysłał listy z pytaniami, ale oficjalnego powołania nigdy nie otrzymałem.

Co byś zrobił, gdybyś dostał powołanie?

Miałbym prawdziwy dylemat. Traktuję Polskę na równi z Włochami. Urodziłem się we Włoszech i tu się wychowałem. Ale do Polski jeżdżę, gdy tylko mogę, bo przecież stamtąd pochodzi moja mama. Mam też wielu krewnych w Polsce. Stąd moje przywiązanie.

Trener Leo Beenhakker szuka nowych graczy. Rozumiem, że jesteś gotowy do gry w polskiej kadrze?

Mam polski paszport. Byłbym dumny, gdybym otrzymał powołanie. Jeśli ktoś chce się ze mną kontaktować, jestem do dyspozycji.

Jeśli miałbyś porównać siebie do któregoś z piłkarzy?

Z włoskich Filippo Inzaghi. Ma niesamowity ciąg na bramkę. Poza tym strzela mnóstwo goli, a to przecież dla napastnika najważniejsze.

Tak jak ty?

Wszystko przede mną. Chcę być tak skuteczny, jak Inzaghi.

Acquafresca strzelił w tym sezonie dla Cagliari cztery gole. Lepiej radzi sobie w młodzieżowej reprezentacji Włoch, dla której w siedmiu spotkaniach zdobył pięć bramek. Swego czasu interesowały się nim Manchester United i Arsenal, ale dla niego najważniejszym klubem jest Inter Mediolan, choć urodził się w Turynie.


Jak dla mnie Leo i spółka powinni starać się o niego ! Jest lepszy niż 3/4 polskich napastników ! Boże daj nam Go ! Taki piłkarz w naszej reprezentacji Biało-Czerwonych coś pięknego.

http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Acqaf ... omosc.html


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 11:41

jak dla mnie jest jedno ale... lubi inter :naughty:

:wink:

no i z jakiej paki zawodnik ktory gral we wloskiej mlodziezowce moze grac dla reprezentacji Polski? :|
Ostatnio zmieniony 14 marca 2008, 11:47 przez Sapo, łącznie zmieniany 1 raz.


BiancoNero89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 listopada 2007
Posty: 46
Rejestracja: 12 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 11:43

Kolejna wiadomość Tym razem wypowiada się sam Zbigniew Boniek

- Robert Acquafresca? To znakomity piłkarz! Jego mama jest Polką? Niewiarygodne... - dziwił się i cieszył jednocześnie Zbigniew Boniek, jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy w historii.

Gdyby udało się go namówić do gry w reprezentacji Polski, oznaczałoby to wielkie wzmocnienie naszej drużyny narodowej. Jest trochę w typie samego Filippo Inzaghiego. Też szczupły, szybko, dla mnie jeden z największych talentów, jakie pojawiły się we włoskiej piłce - wychwala napastnika Cagliari Boniek.

- Z pewnością to nie jest Roger z Legii, którego chce próbować w kadrze Leo Beenhakker - kpi popularny "Zibi".

Po rozmowie z "Polską" Boniek natychmiast zadzwonił do Acqafreski. - Nie mógł uwierzyć, że Boniek do niego dzwoni. On dobrze mówi po polski i ma polski paszport. Może jechać na Euro! Dzwonię natychmiast do Beenhakkera, by go polecić - wyjawił 80-krotny reprezentant Polski.

Godzinę później do redakcji dziennika "Polska" zadzwonił asystent Beenhakkera, Dariusz Dziekanowski. - Poproszę numer telefonu do Roberta. Porozmawiamy z nim - zadeklarował.



http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Bonie ... omosc.html

Ma polski paszport! Miejmy,że naprawdę z nim porozmawiają i przkeonają go do gry dla naszej reprezentacji !


meca

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2005
Posty: 385
Rejestracja: 01 lutego 2005

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 11:44

Skoro gra dla włoskiej młodzieżówki to jakim cudem ma zagrać dla reprezentacji Polski?


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 11:53

Sapo_JuveFan pisze:jak dla mnie jest jedno ale... lubi inter :naughty:

:wink:
Lubi to on torino, którego jest wychowankiem. W 2005 w swoim ostatnim wywiadzie jako zawodnik torino, zademonstrował swoje przywiązanie do barw tej niszowej drużyny. interu jest tylko zawodnikiem, ciągle będącym jednak na wypożyczeniu.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
tr00per

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2008
Posty: 2
Rejestracja: 06 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 11:55

meca pisze:Skoro gra dla włoskiej młodzieżówki to jakim cudem ma zagrać dla reprezentacji Polski?
W ostatnich latach weszla zasada, wedlug ktorej gra w mlodziezowce nie sprawia, ze zawodnik moze grac tylko dla tego kraju.
Wiec nawet jesli gral w mlodziezowce Italii, ciagle moze grac dla Polski.


BiancoNero89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 listopada 2007
Posty: 46
Rejestracja: 12 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 11:56

A co ma do tego jaki klub darzy sympatią jaki nie? Jeżeli jest możliwość aby zagrał dla polskiej kadry to trzeba ją wykorzystać a nie jak z Podolskim gdy oferował swoją grę dla Nas to nikt nie zareagował...


losbond

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 maja 2006
Posty: 219
Rejestracja: 08 maja 2006

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 12:29

BiancoNero89 pisze:A co ma do tego jaki klub darzy sympatią jaki nie? Jeżeli jest możliwość aby zagrał dla polskiej kadry to trzeba ją wykorzystać a nie jak z Podolskim gdy oferował swoją grę dla Nas to nikt nie zareagował...
Jak najbardziej sie z Toba zgadzam :!: To by bylo niezaprzeczalne wzomcnienie naszych Orlow :!: Ziomek na pewno by sie przydal w naszej kadrze. Ale jest jedno ALE; czy sie zdecyduje grac dla nas czy bedzie probowal zalapac sie do Squadra Azzura :?: Tam konkurencje mialby zdecydowanie wieksza niz u nas...


Spotkajmy się o czwartej tak jak zwykle na ławce na Corsa Re Umberto.
Che Juventus!
|ViRuS|

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2006
Posty: 107
Rejestracja: 05 lipca 2006

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 12:36

Nawet jeśli dostanie powołanie to pogra przez jakiś czas, później znając życie pójdzie do Azzurich.Ale na euro napewno by się przydał.


lukasz9013

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 12:39

Oby pan Leo uważał tak jak ja i powołał go do kadry


Obrazek

Spokój to kłamstwo. Jest tylko pasja.
Dzięki pasji osiągam siłę.
Dzięki sile osiągam potęgę.
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
@Kuba@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2005
Posty: 54
Rejestracja: 04 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 12:58

dantroJT pisze:Nawet jeśli dostanie powołanie to pogra przez jakiś czas, później znając życie pójdzie do Azzurich.Ale na euro napewno by się przydał.
o ile się nie mylę to jeżeli zagra dla naszej seniorskiej kadry to nie będzie już mógł później sobie po prostu zrezygnować i wrócić do gry w reprezentacji Włoch...
Ostatnio zmieniony 14 marca 2008, 13:01 przez @Kuba@, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 12:59

Dla naszej reprezentacji byłoby to niewątpliwie duże wzmocnienie, ponieważ klasycznego strikera od dawien dawna nam brakuje. Tylko że z drugiej strony sam Roberto całe swoje życie spędził w Italii, gra we włoskiej młodzieżówce, można więc podejrzewać, że jednak bardziej związany jest emocjonalnie z Włochami, a jego wypowiedzi, to raczej wynik pewnego rodzaju kurtuazji niż rzeczywista chęć gry w naszych barwach... Choć nie wiem, jak jest w rzeczywistości.

P.S. Romanista - znawca włoskiej piłki jest dobrze zorientowany w jej realiach (" Jego mama jest Polką? Niewiarygodne")... Dość dynamiczne działanie "Dziekana" (z tym że względnie dynamiczne - dlaczego dopiero teraz, kiedy Roberto zdążył już zagrać w Azzurrinich?) może mimo wszystko cieszyć (kiedy tylko dowiedział się, że - jakkolwiek to nie brzmi - młody Włoch jest Polakiem, zaczął działać. Tylko - jeszcze raz się pytam - dlaczego sztab reprezentacji polski dowiaduje się o tym dopiero teraz?
@Kuba@ pisze:
dantroJT pisze:Nawet jeśli dostanie powołanie to pogra przez jakiś czas, później znając życie pójdzie do Azzurich.Ale na euro napewno by się przydał.
o ile się nie myle to jeżeli zagra dla naszej seniorskiej kadry to nie bedzie juz mogl pozniej sobie po prostu zrezygnowac i wrocic do Włoch...
Nie mylisz się - takie rzeczy to tylko w młodzieżówce.

P.S. Wiecie, że Szetela jest obecnie w kadrze Brescii?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 13:20

Wszystko pięknie, ale jeśli by trafił do polskiej reprezentacji, to jakie nazwisko miałby na koszulce? Acquafresca, czy może Świeżawoda? :P


BiancoNero89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 listopada 2007
Posty: 46
Rejestracja: 12 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 14:28

Teraz My kibice możemy czekać jeżeli Leo i spółka przekonali by Roberto co będzie bardzo trudne naprawde byłoby to Wielkie wzmocnienie :)


Rafek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2006
Posty: 71
Rejestracja: 30 lipca 2006

Nieprzeczytany post 14 marca 2008, 15:11

tr00per pisze:
meca pisze:Skoro gra dla włoskiej młodzieżówki to jakim cudem ma zagrać dla reprezentacji Polski?
W ostatnich latach weszla zasada, wedlug ktorej gra w mlodziezowce nie sprawia, ze zawodnik moze grac tylko dla tego kraju.
Wiec nawet jesli gral w mlodziezowce Italii, ciagle moze grac dla Polski.
To dlaczego Cantoro nie może grać dla Polski ? Grał też w reprezentacjach młodzieżowych i to uniemożliwiło mu grę dla Polski.


ODPOWIEDZ