Robert Acquafresca może grać dla Polski !

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 18:03

No to chyba koniec licznych dyskusji na temat Acquafresci.
Oto, co znalazłem na www.sport.onet.pl
http://sport.onet.pl/0,1248705,1713107, ... omosc.html
Piłkarz klubu Cagliari Robert Acquafresca powiedział w wywiadzie dla wtorkowego dziennika "La Repubblica", że woli grać w reprezentacji Włoch niż Polski.
Zapytany o to, czy chciałby grać w polskiej reprezentacji odparł: "Ależ skąd. Widzę się we włoskiej reprezentacji. To zawsze było moje marzenie".

"Polska rozsądnie argumentuje. Mówią mi: Twoja mama jest Polką, a ty masz dwa paszporty. Możesz więc reprezentować oba kraje. Jeśli się zgodzisz, pozwolimy ci grać w mistrzostwach Europy w tym roku i na pewno za 4 lata, bo to my je organizujemy, więc mamy kwalifikację zapewnioną. Z Włochami ryzykujesz, że nie uda ci się ani jedno, ani drugie" - powiedział 20-letni piłkarz.
"Nie ujmując nic Polsce, wolę Włochy, choć pełne są fenomenalnych piłkarzy i ciężko będzie mi się wspiąć się na szczyt" - przyznał Acquafresca odnosząc się do swych szans na grę we włoskiej reprezentacji.

No cóż; skończyło się tak ja wielu z nas oczekiwało. Postanowił jednak, że będzie reprezentował Squadra Azzura. W sumie jakoś specjalnie mnie nie zszokował cały ten artykuł, bo ten scenariusz również ukrycie przewidywałem. Jedyne, co mnie zaskoczyło to ta wypowiedź Roberta:
Zapytany o to, czy chciałby grać w polskiej reprezentacji odparł: "Ależ skąd. Widzę się we włoskiej reprezentacji. To zawsze było moje marzenie".
Z tego można wywnioskować, że nie brał on chyba w ogóle pod uwagę gry w naszej reprezentacji... ale to może tylko tak przetłumaczono i też taki ma dla mnie wydźwięk to zdanie.
Tak czy siak, szkoda, choc dobrze, że w ogóle się nim zainteresowano i nie wyszła z tego druga afera jak z Danny Szetelą. :>


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 18:28

Szetela w drugoligowej Brescii za duzo nie pokaze.Acquafresca pogra w cagliari do konca sezonu i nikt nie bedzie o nim pamietał.pojedzie sobie na tą olimpiadę, moze cos strzeli i wróci, a do składu Włoch nie przebije sie nigdy.w polskiej reprezentacji mógłby nabrac doswiadczenia i bylby bardziej rozpoznawalny.bo nie gralby w reprezentacji dla paszportu, bo go juz posiada.ale jakos mnie nie martwi to, ze woli włochy.tam sie wychował i dorastał.beenhakker być może chciał mu dać szanse.a ze on z niej nie skorzysta to jego indywidualna sprawa.tyle.


Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 18:31

ale pewni byc nie mozemy czy to tylko plotka wydana przez gazete czy to prawdziwa rozmowa z Robertem.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 18:43

Wicior pisze:do składu Włoch nie przebije sie nigdy
Skąd ta pewność? Na razie jego kariera rozwija się bardzo harmonijnie, a 5 bramek w 7-miu meczach kadry u-21 może prognozować raczej coś innego niż sądzisz. Obok Pozziego to chyba najlepszy młody striker we Włoszech.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 20:14

Według włoskiego dziennika "La Repubblica" napastnik Cagliari Robert Acquafresca, syn wyemigrowanej z Polski kobiety, wybrał grę dla reprezentacji Włoch. Acquafresca urodził się w Turynie, grał w młodzieżowych reprezentacjach Włoch i to właśnie ten kraj w przyszłości chce reprezentować.

Napastnik Cagliari, który ze względu na polskie korzenie, mógłby grać dla naszej reprezentacji, był bohaterem tekstu we wtorkowym wydaniu dziennika "La Repubblika". Zapytany wprost o to, czy chciałby grać w polskiej reprezentacji, Acquafresca miał odpowiedzieć: - Ależ skąd. Widzę się we włoskiej kadrze. To zawsze było moje marzenie.

Zbigniew Boniek, uważa jednak, że decyzja jeszcze nie zapadła. - "La Repubblica" też musi coś pisać. Rozmawiałem z Robertem we wtorek po południu, mówił mi, że nie podjął jeszcze decyzji. Nie ma się co dziwić, wybór jest trudny - opowiada Boniek.
http://www.pilkanozna.pl/news.php?ID=86471

no, coz zobaczymy :) na razie wybral Wlochy :whistle:


ledbetter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2003
Posty: 219
Rejestracja: 23 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 01:07

Mnie jako Polakowi, głupio coś takiego powiedzieć, ale wybrał lepiej.


we believe.
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 04:21

Mnie nie jest głupio tego powiedzieć.
Względy krwi są jednakowo silne zarówno dla polskiej jak i włoskiej reprezentacji.
Za włoską przemawia za to:
1. Wychowanie. To Włosi ukształtowali go piłkarsko. To im zawdzięcza karieerę, nie nam.
2. Od dziecka żyje we Włoszech więc z tym krajem jest bardziej zżyty.
3. Jeśli ktoś z rodziny wprowadzał go w świat futbolu to raczej nie matka, ale ojciec ;)
4. Włoska reprezentacja jest, co tu dużo mówić, zdecydowanie lepsza.
a do składu Włoch nie przebije sie nigdy
Skąd to przekonanie?
w polskiej reprezentacji mógłby nabrac doswiadczenia i bylby bardziej rozpoznawalny.bo nie gralby w reprezentacji dla paszportu, bo go juz posiada
Eee... co to znaczy grać w reprezentacji dla paszportu?


Dirty mind
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 07:36

A ja się zastanawiam po co to zamieszanie? Koleś jest młody i perspektywiczny. Kto w takim wieku zamykałby sobie grę w reprezentacji, która ma lepsze warunki i większe szanse na znaczące sukcesy? Polscy dziennikarze się ośmieszają w ogóle pisząc na ten temat. Jeszcze zrozumiałbym gdyby koleś miał 28 lat, ale nie w tym wieku gdzie z tym tempem rozwoju w przyszłości może zawojować świat. A na pewno bardziej mu się to uda w reprezentacji Włoch niż Polski.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 08:16

Venomik pisze: Eee... co to znaczy grać w reprezentacji dla paszportu?
przykład olisadebe, byc moze przykład Rogera.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 11:34

http://pilka.pl/?mid=1&show=83439
I po zabawie :lol: A tak na poważnie podjął bardzo słuszną decyzję.Z takimi umiejętnościami z całą pewnością Turyńczyk znajdzie w przyszłości miejsce w składzie Italii.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 11:53

przykład olisadebe, byc moze przykład Rogera.
Tylko po co mu niby był polski paszport? Sprawa dla niego tak istotna, że stwierdził, że i w reprezentacji może pograć?


Dirty mind
Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 14:43

przeciez wiadomym jest ze olisadebe został polakiem tylko po to by zagrac w panathinaikosie.nie zajmował miejsca innemu zawodnikowi spoza europy.acquafresca polski paszport ma.chodzilo o to ze nie było drugiego dna w jego aspiracjach do gry w reprezentacji polski.to bylo tylko wtrącenie.nie zrozumiałes po prostu.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 14:51

Wicior pisze:przeciez wiadomym jest ze olisadebe został polakiem tylko po to by zagrac w panathinaikosie.nie zajmował miejsca innemu zawodnikowi spoza europy.acquafresca polski paszport ma.chodzilo o to ze nie było drugiego dna w jego aspiracjach do gry w reprezentacji polski.to bylo tylko wtrącenie.nie zrozumiałes po prostu.
Trochę nie w tą stronę zakręciłeś. Rzeczywiście, na pewno polski paszport ułatwił mu transfer do Grecji, ale wtedy kiedy go dostawał o transferze do Panaty nie było w ogóle mowy. Oli był jedynie wyróżniającym się zawodnikiem Polonii Warszawa.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
rad3k88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 154
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 16:29

Wicior pisze:pojedzie sobie na tą olimpiadę,
To nie jest wcale takie pewne.


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 19 marca 2008, 16:54

Łukasz pisze: Trochę nie w tą stronę zakręciłeś. Rzeczywiście, na pewno polski paszport ułatwił mu transfer do Grecji,

skoro sie zgadzasz to raczej dobrze zakręciłem.jeżeli był najlepszym zawodnikiem polonii to na pewno jakis zachodni klub sie nim interesował.nie koniecznie musiał byc to panathinaikos ale tu nie o to chodzi.olisadebe liczył na podwójne korzyści z przyznania paszportu i po korei juz nie bylo o nim słychac.


ODPOWIEDZ