Donadoni powołał

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 13:48

Oto lista 29 piłkarzy, których opiekun Squadra Azzura, Roberto Donadoni, powołał na najbliższe mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy.

W kadrze znalazło się 5 graczy Juve.

Bramkarze: Buffon, Amelia, Curci.

Obrońcy: Oddo, Barzagli, Cannavaro, Zambrotta, Zaccardo, Chiellini, Grosso, Gamberini, Tonetto.

Pomocnicy: Gattuso, Pirlo, De Rossi, Ambrosini, Perrotta, Aquilani, Diana, Camoranesi.

Napastnicy: Toni, Inzaghi, Quagliarella, Del Piero, Di Natale, Rocchi, Iaquinta, Lucarelli, Gilardino.


http://www.channel4.com/sport/football_ ... sep1h.html


Pajo1906

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2007
Posty: 349
Rejestracja: 23 maja 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 13:51

bardzo dobre powołania... mysle ze lepsztych piłkarzy obecnie nie ma :P


Obrazek
CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 14:03

hmm dziwi mnie troche powolanie Grosso, Di Natale i Gilardino bo nie sa w jakiej wybitnej formie..

ja ustawil bym tak: Buffon - Oddo, Barzagli, Cannavaro, Zambrotta - Gattuso, Pirlo, De Rossi, Perrotta - Toni , Del Piero


Michal87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2005
Posty: 461
Rejestracja: 18 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 14:10

Bardzo mnie cieszy ze Chiellini wchodzi to dorosłej reprezentacji Włoch. :D


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 14:38

Szczerze powiedziawszy myślałem, ze w miejsce kontuzjowanego Materazziego powołanie dostanie Panucci, o którym pochlebnie wypowiadał się się Donadoni. Jednak zamiast gracza roomy mamy środkowego oborńcę fiorentiny Gambariniego, osobiście zdecydowanie bardziej wolał bym Panucciego...


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
RavaneVialli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2007
Posty: 425
Rejestracja: 03 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 14:52

Rictor, a gdzie własny komentarz do newsa?:>

Powołania moim zdaniem bardzo dobre, choć faktycznie jak zauważyl juveluck, lepszym rozwiązaniem problemu braku Materazziego byłoby powołanie Panucciego jako środkowego obrońcę, chociaż jeśli nie Panucci, to Zaccardo może ewentualnie zagrać jako stoper, z Barzaglim rozumieją się dobrze. Dziwi mnie natomiast ilość powołanych napastników, chyba że zagramy trójzębem w ataku, np. Del Piero-Toni-Quagliarella.


Arsen

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 sierpnia 2006
Posty: 89
Rejestracja: 07 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 15:03

Istnieje tez taka mozliwosc, ze Quagliarella zagra na skrzydle...


Bodmer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 czerwca 2007
Posty: 85
Rejestracja: 25 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 15:12

Dla mnie najlepsze ustawienie wygląda na chwilę obecną tak:

---------------------Buffon-------------------

Oddo-----Cannavaro----Chiellini---Grosso

--------------------De Rossi-----------------

---------Pirlo------------------Gattuso------

---Iaquinta---------Toni------Quagliarella*

Takie ustawienie jest chyba najlepsze chociaż nie wystawił bym CAnnavaro lecz Donadoni na pewno tego nie uczyni. * oznacza to jeżeli Del Piero zagra dobry mecz z Cagliari to jego bym tam ustawił. Nie ma genialnego rozgrywającego jakim był Totti i szkoda Nesty.


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 15:51

Mnie troche dziwi powolanie Cannavaro bo w ostatnim meczu z Wegrami zagral bardzo słabo i zawinil przy kazdym golu straconym przez Italie.
A tak wedlug mnie bradzo dobre powolania. Napewno cieszy fakt ze Donadoni wreszcie zauwazyl Chielliniego.


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 16:59

Tak się zastanawiam,po co Donadoni powołał aż dziewięciu napastników,nie przypomiam sobie,żeby któryś z jego poprzedników uczynił podobnie,zwłaszcza,że Włosi mają przed sobą zaledwie dwa mecze,co prawda bardzo istostne ale tak duża liczba snajperów wygląda i tak dość dziwnie.To tylko taka delikatna uwaga,jednak największy problem to środek obrony.Byłem niemal na 100% pewny,że Donadoni zdecyduje się na powołanie Panucciego,jednak tak się nie stało.Szkoda,że Nesta nie zgodził się na pomoc reprezentacji w tak cieżkiej sytuacji.Włochów czeka arcytrudne zadanie,w osłabionym składzie będzie musiała sobie poradzić z bardzo trudną Francją i wciąż liczącą na awans do mistrzostw Ukrainą,licze jednak,że podopieczni Donadoniego w tak trudnej dla siebie sytuacji zmobilizują się i pokonają wszystkie przeszkody..w końcu Azzurri słyną z radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.
Ostatnio zmieniony 01 września 2007, 17:22 przez BIANCONERI, łącznie zmieniany 1 raz.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 17:05

Dominik10 pisze:
A tak wedlug mnie bradzo dobre powolania. Napewno cieszy fakt ze Donadoni wreszcie zauwazyl Chielliniego.
Cheillini zadebiutował już u Donadoniegi w meczu z Chorwacja. Tamto powołanie jasno dawało do zrozumienia, że jest on w kręgu jego zainteresowań. Było to spotkanie krótko po wygranych Mistrzostwach piłkarze który wygrali mistrzostwa na Niemieckich boiskach nie byli brani pod uwagę przy wysyłaniu powołań ( powołanie dostał jedynie Amelia). Donadoni powołał więc piłkarzy dla których w przyszłości widział miejsce w swojej druzynie. Takim piłkarzem jest właśnie Chiellini czy inni grający wtedy a powołani na spotkania z Francją i Ukrainą jak: Di Natale czy Rocchi.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 17:17

Generalnie wydaje mi się,że Chiellini został powołany z myślą o środku obrony,gdzie obok niego są jedynie Cannavaro,Barzagli i Gamberini,natomiast na lewej stronie jest tłok:Zambrotta,Tonetto i Grosso.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
rad3k88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 154
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 17:40

juveluck pisze:Donadoni powołał więc piłkarzy dla których w przyszłości widział miejsce w swojej druzynie. Takim piłkarzem jest właśnie Chiellini czy inni grający wtedy a powołani na spotkania z Francją i Ukrainą jak: Di Natale czy Rocchi.
Di Natale i Rocchi przyszłością Italii ?
Ja osobiscie najwieksze nadzieje pokładam w Cassano, ktory miejmy nadzieje wróci do wielkiej formy. Martwi mnie trochę, że Donadoni nie daje szansy Rosine czy Montolivo. Rosina w zeszłym sezonie w bardzo dobrej formie... a w tym? 2 mecze - 2 gole i to jakie gole... ( tutaj z Coppa Italia, warto obejrzeć skrót w którym możemy zobaczyć również kilka akcji Alessando, oraz ten lob z Lazio: http://www.zshare.net/download/3310596c49b232/)... Wiele rajdów, ciągnie, szarpie, asystuje a mimo to pomijany przy powołaniach. Może trener myśli, że Rosina ma jeszcze czas, ale na co tu czekać kiedy kadra Italii ma takie problemy?


Sklad pewnie będzie wyglądać mniej wiecej tak:

----------------------Buffon------------------------------
Oddo - Cannavaro - Barzagli (Cheillini) - Zambrotta
----------Gattuso --- Pirlo ---- De Rossi---------------
Quagliarella ---------------------------------- Del Piero
-----------------------Toni-------------------------------


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 17:54

RavaneVialli pisze:Rictor, a gdzie własny komentarz do newsa?:>
A cóż tu komentować. Pomijając sam fakt iż mam nadzieję, że wszyscy powołani wrócą bez żadnych kontuzji i urazów to na pewno niespodzianką nie są powołania Gigiego, Alexa, Camora i Vincenzo. To było raczej jasne, że Donadoni o nich nie zapomni; w końcu cała czwórka zdobywała Mistrzostwo Świata. Natomiast jesli chodzi o Chielliniego. Z jednej strony było jasne, że będzie pukał do drzwi seniorskiej repry bo z młodzików już wyrósł. Z drugiej jednak bardzo miło, że Donadoni myśli o nim już teraz. Giorgio to przyszłość Squadra Azzura a co więcej uważam, że za kilka lat to właśnie Chiellini będzie kapitanem Juve tak jak teraz jest nim Alex :)


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 01 września 2007, 18:11

Radeek pisze:
juveluck pisze:Donadoni powołał więc piłkarzy dla których w przyszłości widział miejsce w swojej druzynie. Takim piłkarzem jest właśnie Chiellini czy inni grający wtedy a powołani na spotkania z Francją i Ukrainą jak: Di Natale czy Rocchi.
Di Natale i Rocchi przyszłością Italii ?
Jak widać po powołaniach dla Donadoniego tak. Ja osobiście wielkim zwolennikiem talentu chociażby Rocchiego nie jestem, jest wielu lepszych napastników. Jednak Donadoni wysyła mu powołanie nie po raz pierwszy.

Co do Chielliniego również uważa, że został powołany z myślę o środku obrony. Jednak chłopak ma taki potencjał, że już niedługo powinien dostawać regularne powołania na kadrę.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
ODPOWIEDZ