Beenhakker ogłosił kadrę na mecz z Rosją

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 12:48

Leo Beenhakker ogłosił dziś kadrę na towarzyską potyczkę z Rosją..Oto ona:
Kadra na mecz z Rosją:

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (Manchester United)

Obrońcy: Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Marcin Wasielewski (Anderlecht Bruksela), Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Jacek Bąk (Austria Wiedeń), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Mariusz Jop (FK Moskwa), Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Rafał Murawski (Lech Poznań), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Wojciech Łobodziński (Zagłębie Lubin), Radosław Sobolewski (Wisła Kraków)

Napastnicy: Maciej Żurawski (Celtic Glasgow), Radosław Matusiak (Palermo), Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin)

Żródło:http://www.pilkanozna.pl/pn.php?dzial=news&id=73875

Oczywiście największą niespodzianką jest powołanie Seweryna Gancarczyka...W kadrze zabrakło Macieja Iwańskiego,Przemysława Kaźmierczaka,Marka Saganowskiego i Ireneusza Jelenia-brak tych zawodników jest sporym zaskoczeniem..
Wg mnie ciężko zrozumieć powołanie Mariusza Jopa,który nie łapie się w ni najsilniejszym rosyjskim klubie,a także mającego chyba najlepsze lata za sobą Radosława Sobolewskiego..Dziwi również powołanie mającego wielkie problemy we Włoszech Radosława Matusiaka..
Wg mnie kadra powinna wyglądać następująco:
B:Boruc,Kuszczak;
O:Golański,Wasilewski,Bronowicki,Żewłakow,Bąk,Głowacki,Dudka
P:Błaszczykowski,Łobodziński,Krzynówek,Kaźmierczak,Iwański,Murawski,Lewandowski
N:Smolarek,Jeleń,Piszczek,Żurawski,Saganowski

Podstawowy skład na Rosję:Boruc (jeśli wyzdrowieje)-Golański,Bąk,Żewłakow,Bronowicki-Błaszczykowski,Lewandowski,Dudka,Krzynówek-Iwański-Smolarek


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
Pajo1906

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2007
Posty: 349
Rejestracja: 23 maja 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 12:57

moim zdaniem bardzo dobre powołania...Leo wie co robi... brawo


Obrazek
Buczus_JuveFan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2007
Posty: 391
Rejestracja: 09 lutego 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 12:58

Zobaczcie, jeszcze niedawno przy ogłaszaniu kadry obok nazwisk piłkarzy widniały głównie polskie kluby, a teraz ? Golański w Bukareszcie, Kuba w Dortmundzie, Bronowicki w lidze Serbskiej itd. To zasługa Leo, on ich wypromował, on dał im szanse, żaden Janas, czy Engel nigdy by się na to nie odważyli, stawiali na stary układ i tyle, ograniczali pole manewru, a tymczasem okazuje się, że możemy mieć dwa porównywalnie silne składy. Mam nadzieje, że awansujemy do tych cholernych Mistrzostw Europy z tego drugiego miejsca... jedno jest pewne, Leo zrobił nam kadre na kilka dobrych lat, he :D


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 13:07

To mecz towarzyski, a wiec Leo własnie chce zobaczyc jaka forme maja dawne "filary" reprezentacji a obecnie nie grajacy najlepiej i nie za duzo w swoich klubach zawodnicy. Moja kadra mecz z Rosja:

bramkarze: Boruc, Fabiański (po połowie)
obroncy: Golański, Wasilewski, Bronowicki, Bąk, Żewłakow, Rzasa, Gancarczyk
pomocnicy: Krzynowek, Lewandowski, Sobolewski, Murawski, Błaszczykowski, Jeleń, Wilk(!)
napastnicy: Smolarek, Brożek, Zurawski, Piszczek, Matusiak

niech bedzie pierwsza 11 jeszcze:

---------------------Fabiański-----------------------------

---Wasilewski----Bak----Gancarczyk----Bronowicki---

---------------------Lewandowski-------------------------

Blaszczykowski------------------------------Krzynówek
-----------------------Żurawski--------------------------
------------Smolarek------------Matusiak--------------

a w drugiej połowie
Fabiański-->Boruc
Wasilewski-->Wilk
Błaszczykowski-->Jeleń
Matusiak-->Piszczek
Smolarek-->Brożek

reszta zmian w trakcie 2 połowy :wink:


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 13:17

Zauważyłem, że praktycznie wszyscy obrończy naszej reprezentacji grają na wschodzie... o.0 IMO: Jeleń do kadry!! ;) Matusiak won póki nie bd grał gdziekolwiek. Widać, że Leo na ślepo stawia na jednego zawodnika - Żurawskiego... Dziwi mnie to trochę, moim zdaniem najlepsze lata ma już za sobą. Na MŚ nic nie pokazał mimo, że troszeczkę wcześniej miażdżył rywali na szkockich boiskach... ;) No i szkoda Kaźmierczaka - to świetny piłkarz, przydałby się na potyczkę z Rosją bo ma warunki do walki z ruskimi ;)


b0unc3

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 108
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 13:23

moim zdaniem Jelen i Rasiak powinni byc powolani


faller

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 listopada 2003
Posty: 62
Rejestracja: 05 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 13:25

stahoo pisze: (..) Jeleń, Wilk(!) (..)

Nie uważasz, że to za duże ryzyko? Wilk to drapieżca ;-)

A tak na serio to zobaczymy jakim ustawieniem i co zaprezentuje nasza reprezentacja z takim wymagającym przeciwnikiem jakim jest Rosja. Nic tylko czekać na ten mecz, chociaż to mecz towarzyski.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 14:01

TURINIO pisze: Wg mnie ciężko zrozumieć powołanie Mariusza Jopa,który nie łapie się w ni najsilniejszym rosyjskim klubie
Nie łapie się? ;> Wręcz przeciwnie. Owszem, na początku roku stracił miejsce w 11, ale teraz, gdy jeden ze stoperów złapał kontuzje, Jop wskoczył do pierwszego składu i miejsca już nie oddał. Kopie na tyle dobrze, że powołanie do kadry raczej nie szokuje ;)

Skibil - Żuraw jest liderem naszej drużyny... Fakt, od niedawna zawodzi, ale jeszcze krótki czas temu był naszym najlepszym piłkarzem, świetnie się cofał, rewelacyjnie rozgrywał. Pseudofachowcy krytykowali go za to, że nie strzela goli, natomiast inni chwalili za mądrą grę. To jedyny polski piłkarz, który ma na tyle charyzmy, że może wziąć ciężar gry na siebie.

Ale cholernie mnie boli brak Sagana - rasowego snajpera, Iwańskiego - najlepszego piłkarza OE, Jelenia - gwiazdy (tak panowie, gwiazdy) Ligue 1 ...

Kaźmierczak? Zwykle w kadrze zawodzi, ale w klubie gra na tyle dobrze, że warto na niego stawiać ;) Kiedyś się przełamie.

Można jeszcze powołać Celebana i Rafała Grzelaka, pierwszy był rewelacją wiosny w OE, a drugi całkiem nieźle spisywał się w Lidze Portugalskiej ;)

Jak dla mnie największym zaskoczeniem jest powołanie Piszczka, ale mam nadzieję, że Leo wie co robi ;) Sobolewski to nasz polski Gattuso, wojownik, który wkłada całe serce w grę i niezależnie od formy, można go powoływać, bo zawsze potrzebne jest doświadczenie w kadrze ;)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 14:04

TURINIO pisze: Podstawowy skład na Rosję:Boruc (jeśli wyzdrowieje)-(...)
Nie ma szans z tego co słyszałem. Ostatnie badania nie wykluczają nawet miesiąca przerwy.
Buczus_JuveFan pisze:Zobaczcie, jeszcze niedawno przy ogłaszaniu kadry obok nazwisk piłkarzy widniały głównie polskie kluby, a teraz ? Golański w Bukareszcie, Kuba w Dortmundzie, Bronowicki w lidze Serbskiej itd. To zasługa Leo, on ich wypromował, on dał im szanse, żaden Janas, czy Engel nigdy by się na to nie odważyli, stawiali na stary układ i tyle, ograniczali pole manewru, a tymczasem okazuje się, że możemy mieć dwa porównywalnie silne składy.
To nie jest do końca tak że Engel czy Janas trzymali się starych układów. Każdy z nich wypromował nowych piłkarzy i nie trzymał się starych nazwisk.
Engel wypromował Zewłakowów, którzy zastąpili Siadaczkę i Juskowiaka. Pomysł z Olisadebe też był jego. Dudek zamiast Matyska/Sidorczuka.
W tamtym okresie naprawdę nie było kim zastąpić np. Kałużnego czy świerszcza. A jak przyszło co do czego i zrezygnował Engel z Iwana na rzecz Sibika z Odry - podniosła się wrzawa.
Jeśli mówimy o Janasie, przypomnij sobie powołania na Mundial. Sam powiedział, że gdyby nie kontuzja, zabrałby Janczyka do Niemiec. Błaszczykowski też debiutował w kadrze Janasa jednak wtedy nie był jeszcze w tej formie co obecnie. Dudka, Jeleń, Boruc, Smolarek, Wasilewski na nich też stawiał Janas.
A Leo tez ma swoje za skórą - powołanie Zurawskiego czy Matusiaka to nie trzymanie się swoich graczy?
Leo bardziej stawia na młodzież za co należą mu się brawa. Ale twierdzenie że starzy selekcjonerzy trzymali się swoich grajków jest nieco krzywdzące.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 14:16

stahoo pisze:To mecz towarzyski, a wiec Leo własnie chce zobaczyc jaka forme maja dawne "filary" reprezentacji a obecnie nie grajacy najlepiej i nie za duzo w swoich klubach zawodnicy. Moja kadra mecz z Rosja:

bramkarze: Boruc, Fabiański (po połowie)
obroncy: Golański, Wasilewski, Bronowicki, Bąk, Żewłakow, Rzasa, Gancarczyk
pomocnicy: Krzynowek, Lewandowski, Sobolewski, Murawski, Błaszczykowski, Jeleń, Wilk(!)
napastnicy: Smolarek, Brożek, Zurawski, Piszczek, Matusiak

niech bedzie pierwsza 11 jeszcze:

---------------------Fabiański-----------------------------

---Wasilewski----Bak----Gancarczyk----Bronowicki---

---------------------Lewandowski-------------------------

Blaszczykowski------------------------------Krzynówek
-----------------------Żurawski--------------------------
------------Smolarek------------Matusiak--------------
Gancarczyk, o ile się nie mylę, nie jest stoperem, tylko lewym obrońcą. Na prawej obronie wolałbym Golańskiego.

Dlaczego Leo nie chce Jelenia?

Alfa i Omega pisze: Kaźmierczak? Zwykle w kadrze zawodzi, ale w klubie gra na tyle dobrze, że warto na niego stawiać ;) Kiedyś się przełamie.
Ciekawy jestem, jak "Kaz" zagrałby w reprezentacji na swojej nominalnej pozycji - defensywnej pomocy. Bo Leo ustawiając go w którymś z meczów tuz za napastnikiem, to się za bardzo nie popisał... Każmierczak może być niezłym defensywnym pomocnikiem. Jest silny, ma dobry strzał, ale rozgrywającego - ofensywnego pomocnika - to z niego nigdy nie będzie.
Alfa i Omega pisze: Sobolewski to nasz polski Gattuso
Biorąc pod uwagę styl gry - raczej Tacchinardi...
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2007, 18:51 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Buczus_JuveFan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2007
Posty: 391
Rejestracja: 09 lutego 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 15:21

pan Zambrotta pisze:
TURINIO pisze: Podstawowy skład na Rosję:Boruc (jeśli wyzdrowieje)-(...)
Nie ma szans z tego co słyszałem. Ostatnie badania nie wykluczają nawet miesiąca przerwy.
Buczus_JuveFan pisze:Zobaczcie, jeszcze niedawno przy ogłaszaniu kadry obok nazwisk piłkarzy widniały głównie polskie kluby, a teraz ? Golański w Bukareszcie, Kuba w Dortmundzie, Bronowicki w lidze Serbskiej itd. To zasługa Leo, on ich wypromował, on dał im szanse, żaden Janas, czy Engel nigdy by się na to nie odważyli, stawiali na stary układ i tyle, ograniczali pole manewru, a tymczasem okazuje się, że możemy mieć dwa porównywalnie silne składy.
To nie jest do końca tak że Engel czy Janas trzymali się starych układów. Każdy z nich wypromował nowych piłkarzy i nie trzymał się starych nazwisk.
Engel wypromował Zewłakowów, którzy zastąpili Siadaczkę i Juskowiaka. Pomysł z Olisadebe też był jego. Dudek zamiast Matyska/Sidorczuka.
W tamtym okresie naprawdę nie było kim zastąpić np. Kałużnego czy świerszcza. A jak przyszło co do czego i zrezygnował Engel z Iwana na rzecz Sibika z Odry - podniosła się wrzawa.
Jeśli mówimy o Janasie, przypomnij sobie powołania na Mundial. Sam powiedział, że gdyby nie kontuzja, zabrałby Janczyka do Niemiec. Błaszczykowski też debiutował w kadrze Janasa jednak wtedy nie był jeszcze w tej formie co obecnie. Dudka, Jeleń, Boruc, Smolarek, Wasilewski na nich też stawiał Janas.
A Leo tez ma swoje za skórą - powołanie Zurawskiego czy Matusiaka to nie trzymanie się swoich graczy?
Leo bardziej stawia na młodzież za co należą mu się brawa. Ale twierdzenie że starzy selekcjonerzy trzymali się swoich grajków jest nieco krzywdzące.
Tak ale teraz mamy totalne zaplecze, nie to co kiedyś Hajto nie może grać, nie ma kto go zastąpić ect. Leo trzyma się swoich bo wie co w nich drzemie, on na nich postawił, bo wie na co ich stać, nie jest wcale krzwydzace moje stwierdzenie bo jak przychodziło co do czego to nasi w najważniejszych meczach grali padake, grali dobrze wtedy kiedy nie trzeba było.

Leo, a bardziej nasi grajkowie skopali co prawda mecz z Armenia, ale innym tez było trudno (choćby Serbom czy Portugalczykom), a to co pokazał z przekwalifikowaniem Bronowickiego na lewą obronę było trafieniem w sedno nasze boczne sektory boiska w meczu z Portugalia były znakomite. Leo spadł nam z nieba i żal mi dziennikarzy, którzy jechali po nim jak przyjechał do naszego, kraju - "Staruszek zawitał zarobić do emeryturki" Jednak Leo wiedział co robi, myślę także, że polubił nasz kraj, coraz częściej podobno przyjeżdża z żoną do Polski
:whistle: :D


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 15:34

Łukasz pisze:Gancarczyk, o ile się nie mylę, nie jest stoperem, tylko lewym obrońcą. Na prawej obronie wolałbym Golańskiego.

Dlaczego Leo nie chce Jelenia?
Ok, własnie co do Gancarczyka nie byłem pewny, to do środka ktoś inny :wink:

A na prawej dałbym szanse Wasilewskiemu, chociaz moga zagrać po połowie 8)


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 15:56

stahoo pisze:To mecz towarzyski, a wiec Leo własnie chce zobaczyc jaka forme maja dawne "filary" reprezentacji a obecnie nie grajacy najlepiej i nie za duzo w swoich klubach zawodnicy. Moja kadra mecz z Rosja:

bramkarze: Boruc, Fabiański (po połowie)
obroncy: Golański, Wasilewski, Bronowicki, Bąk, Żewłakow, Rzasa, Gancarczyk
pomocnicy: Krzynowek, Lewandowski, Sobolewski, Murawski, Błaszczykowski, Jeleń, Wilk(!)
napastnicy: Smolarek, Brożek, Zurawski, Piszczek, Matusiak

niech bedzie pierwsza 11 jeszcze:

---------------------Fabiański-----------------------------

---Wasilewski----Bak----Gancarczyk----Bronowicki---

---------------------Lewandowski-------------------------

Blaszczykowski------------------------------Krzynówek
-----------------------Żurawski--------------------------
------------Smolarek------------Matusiak--------------

a w drugiej połowie
Fabiański-->Boruc
Wasilewski-->Wilk
Błaszczykowski-->Jeleń
Matusiak-->Piszczek
Smolarek-->Brożek

reszta zmian w trakcie 2 połowy :wink:
A widzisz gdzieś wsród powołanych Fabiańskiego? ;D


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 17:25

Buczus_JuveFan pisze: Tak ale teraz mamy totalne zaplecze, nie to co kiedyś Hajto nie może grać, nie ma kto go zastąpić ect.
Jakie mamy zaplecze? wyskakuje nam Jacek Bąk ze składu i Leo musi na siłę przestawiać Zewłakowa na środek obrony. Kogo mamy na lewej pomocy? w ataku? Jedynie obsada bramkarza nie jest naszym bólem głowy.
Leo trzyma się swoich bo wie co w nich drzemie, on na nich postawił, bo wie na co ich stać,
A Engel stawiał na swoich, bo też wiedział "na co ich stać".
Janas podobnie.
Tylko nei wiem za co ich krytykujesz, a Holendra wychwalasz pod niebiosa.
nie jest wcale krzwydzace moje stwierdzenie bo jak przychodziło co do czego to nasi w najważniejszych meczach grali padake, grali dobrze wtedy kiedy nie trzeba było.
Wygrywaliśmy jak leci z szarakami, trudności zaczynały się w grach ze światowego topu.
Teraz wygrywamy z Portugalią, remisujemy z Serbią, a tracimy punkty w spotkaniach ze średniakami. Efekt ? taki sam. Póki co nie mamy Euro 2008.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 17:53

Nie ma szans z tego co słyszałem. Ostatnie badania nie wykluczają nawet miesiąca przerwy.
Trudno..Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :twisted: Zobaczymy zatem jak prezentuje się Kuszczak :wink:


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
ODPOWIEDZ