Ulubiony komentator

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Didi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2007
Posty: 9
Rejestracja: 31 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 19:46

Jak dla mnie najlepszymi komentatorami w polskiej telewizji są: Mateusz Borek, Rafał Wolski ( komentator la ligi w C+ oraz prowadzący programu Sport+) oraz para: Marcin Rosłoń, Rafał Nahorny :P


Obrazek
adrian_markuś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 100
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 20:14

Aż dziwi mnie fakt ,że tak mało osób wymieniło komentatorów z C+:Nahornego,Smokowskiego oraz Twarowskiego.Są profesjonalni,posiadają dużą wiedzę na temat futbolu i umieją stworzyć klimat jak Szpakowski.Bardzo przyjemnie się ich słucha.


Forza Juve!!!
mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 20:39

adrian_markuś pisze:Aż dziwi mnie fakt ,że tak mało osób wymieniło komentatorów z C+:Nahornego,Smokowskiego oraz Twarowskiego.Są profesjonalni,posiadają dużą wiedzę na temat futbolu i umieją stworzyć klimat jak Szpakowski.Bardzo przyjemnie się ich słucha.
Zwróć uwagę na to, że nie wszyscy mają dostęp do C+.
Ja akurat mam i popieram Cię, że komentatorzy mają dużą wiedzę na temat piłki, ale troszke 'smutno' komentują... :wink:

A i chociaż się nie 'dławią' jak SzpaQ czy Gmoch, albo Kołtoń ze swoim słynnym "...yyyyy..."


FlooZwT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 72
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 22:08

Najlepszym komentatorem w polskiej tv jest DARIUSZ SZPAKOWSKI swietnie sie go słucha, gdy słuchalem nieraz komentarza borek-kołton to miałem ochote ich skopoac obrażaja piłkarzy i trenerów nedza!!!! z C+ nieznam komentatorów to nieiwem Darek SZpak RUUULLEZ!!!!!!!!!!


FORZA GRANDE JUVENTUS!!!!!!
Marcin_FCJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2003
Posty: 896
Rejestracja: 16 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2007, 19:43

<<< obejrzyjcie sobie i posłuchajcie to. Wprawdzie temat jest o ulubionym komentatorze a nie o totalnym beztalenciu no ale nie mogłem się powstrzymać.

A ulubionym moim komentatorem jest Lipiński, Milko i Kołtoń z Borkiem.


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2007, 20:11

Marcin_FCJ pisze: <<< obejrzyjcie sobie i posłuchajcie to. Wprawdzie temat jest o ulubionym komentatorze a nie o totalnym beztalenciu no ale nie mogłem się powstrzymać.
Dobry jest :lol: :lol: . Nawet nie wiedzialem ze Bojinov ma
na imie Daniel :think: :think: .


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2007, 20:30

Dominik10 pisze:
Marcin_FCJ pisze: <<< obejrzyjcie sobie i posłuchajcie to. Wprawdzie temat jest o ulubionym komentatorze a nie o totalnym beztalenciu no ale nie mogłem się powstrzymać.
Dobry jest :lol: :lol: . Nawet nie wiedzialem ze Bojinov ma
na imie Daniel :think: :think: .

A czy on nie mowil Bojimow? :lol:


A tak wogole - Szpakowski. Bardzo przyjemnie oglada mi sie mecze ktore on komentuje. :) NAwet z tymi jego ''yyy'' i przekrecaniem imion. :)


Don Roberto Macumbeiro

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 stycznia 2008
Posty: 67
Rejestracja: 25 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 15:35

Z polskich komentatorów to Dariusz Szpakowski, choć zawsze można wyczuć za kim jest. Ale potrafi zrobić atmosferę, meczu. Lubi "newsy", zawsze opowie co przeczytał w prasie itd. Ogólnie naprawdę świetny. Najgorszym zawsze był dla mnie Bożydar Iwanow, który komentarz był niezwykle nudny, sztampowy, ale od czasu zdarzało mu się wyłuskać złe zagranie którejś z gwiazd, co skrzętnie odnotowywał. Gadane miał też Andrzej Zydorowicz, dopóki na końcu w meczu w 1999 Anglików nie "znalazł" reprezentacji ZSRR :D. Zdarza się. Swoje plusy miał Jacek Banasikowski, który uwielbiał stwierdzenie "kontrowersyjny, lecz jakże efektowny", za czym przewijało się to kilka razy w meczu, o ile jakiś "kontrowersyjny, lecz jakże efektowny" się znalazł (1996 mecz Brazylia U-23 - Reprezentacja Reszty Świata 2:1, tym "kontrowersyjnym miał być Rene Higuita, lecz na mecz nie przyjechał ;D).
Jak studio prowadzi W. Szaranowicz, no to jest pokaz swojego wizerunku i ogólnie znawcą futbolu nie jest, nie był i nie będzie. Nie lubię zresztą jego stylu.

Polsatowscy "gracze" to inna para kaloszy. Za Borkiem nie przepadam, ale zawsze on będzie mi się kojarzył kiedy robił wywiad z Figo i zapytał go czy faktycznie jest najprzystojniejszym piłkarzem na świecie (Figo spojrzał z niedowierzaniem :D). Roman "marzenie polskich dziewcząt" Kołtoń, to na początku siarczyste komentowanie Bundesligi. Z tym charakterystycznym Balllllack, ach Ballack. Ale też nie mój styl. "Estetą" języka był Andrzej Janisz, ale teraz się nie orientuję czy jeszcze walczy w tej branży. Najlepszy tekst na MS 2006 Ze Kalanga z niedowierzaniem spojrzał na swoją, jakże umięśnioną prawą nogę".

Darek Szpakowski rządzi, jak wyleciał na pewien czas to bardzo mi brakowało tych komentarzy. Sto lat jeszcze w branży i na dodatek uczeń Ciszewskiego :D


Większość można kupić, niektórych tylko sprzedać
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 15:39

Jesli chodzi o komentatorow meczy Juve to uwielbiam Tomka Lipinskiego ktory posiada ogromna wiedze o Calcio no i sympatyzuje z Juve, Surma tez nie jest zly :D a ogolnie to uwielbiam sluchac Darka Szpakowskiego, mimo razacych bledow w nazwiskach - on potrafi naprawde stworzyc klimat tak, ze nawet nudny mecz mozna ogladac z zaciekawieniem :D


hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 16:44

Z polskich komentatorów oczywiście Szpakowski. Wychowałem się na jego komentarzu i nic, ani nikt nie odbierze mi sympatii do tego gościa. On wnosi coś magicznego do każdego widowiska piłkarskiego.

Z zagranicznych ubóstwiam Fabio Caressę, który w charakterystyczny dla siebie sposób po strzelonej bramce wykrzykuje nazwisko strzelca... Jakby go ktoś nie znał, to tutaj taka fajna kompilka z MŚ 2006, gdy komentował mecze Włochów -

Jest jeszcze jeden całkiem sprytny Anglik, którego nazwiska niestety nie znam. Od tego sezonu w sumie odkryłem jego komentarz, ale stoi na najwyższym poziomie. Również charakteryzuje go ciekawy głos oraz sposób emocjonowania się meczami. Każdą ligę, którą oglądam z jego udziałem i każdy mecz komentuje w fascynujący sposób, momentami żartobliwy, ale niezwykle urzekający :) ... Oto mała próbka jego komentarzu z ostatniego meczu milanu przeciwko regginie - http://goaltube.org/modules.php?name=Ne ... le&sid=604


Capo di tutti capi
bolec_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 września 2006
Posty: 241
Rejestracja: 18 września 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 17:28

Dla mnie najlepszym jest Mateusz Borek.Facet sie zna, wie co gada i co najważniejsze mądże gada.Jednak ostatnio mam mniej okazji do słuchania go ponieważ przeszedłem na "N" (półtora roku temu) no i musze powiedzieć że przekonuje siędo nsportowych komentatorów i bardzi mi się ich koment podoba.


Tu sei la squadra del cuore
Sempre in campo undici eroi
Forza JUVE!!!!Forza Juve!!!!
gigi20

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2005
Posty: 32
Rejestracja: 29 września 2005

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 19:11

Mi najbardziej podoba sie duet komentatorów z eurosportu co komentuja mecze siatkówki jak graja polacy :-D fajnie przezywaja mecze :prochno:


"Inter jest świetny tylko dzięki Calciopoli" Marcello Lippi

Milan- drużyna do europejskich pucharów
Juve- drużyna do scudetto
Inter- drużyna do niczego
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 19:39

Borek Tak!Kołtoń nie!.
Pamiętam jak komentował mecz Roma - Parma w pucharze włoch to pan kołtoń zachowywał się jakby komentował skrót,kiedy padła bramka dla Parmy to on opisywał jakąś inną akcje i dopiero potem zorientował się że padł gol.W Cafe Futbol też stara się zagiąć wszystkich swoją wiedzą.


Obrazek
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 20:16

Dziwi mnie, że nikt z Was nie wymienił Jacka Laskowskiego. Uwielbiam oglądać mecze z jego komentarzem. Już w TVP komentował mecze bardzo profesjonalnie, a także potrafił dodać pikanterii rozemocjonowanym głosem. Dzisiaj w Canal+ jest obok Andrzeja Twarowskiego i Tomka Smokowskiego najbardziej docenianym komentatorem. Wyżej wymienioną dwójkę także bardzo szanuję, zwłaszcza duet Twarowski - Nahorny. Tomasz Lipiński natomiast ma wielką wiedzą o Calcio, jednak jest on na szczęście tylko eskpertem, bo emocji w jego głosie nigdy nie wyczuwam, podobnie jak u pana Milko :D


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 20:20

Mr Cezary pisze:Tomasz Lipiński natomiast ma wielką wiedzą o Calcio, jednak jest on na szczęście tylko eskpertem, bo emocji w jego głosie nigdy nie wyczuwam, podobnie jak u pana Milko :D
Ale bardzo fajnie jechal po interze wraz ze swoim kolega :D (Maniche poteznie skiksowal pilke w trybuny) ,,Czy kolega wie co to bylo?" , (Alex po raz kolejny wkrecil Materaca w ziemie) ,,Materazzi powinien poprosic o zmiane" ahh... :D


ODPOWIEDZ