Ulubiony komentator

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 lutego 2014, 08:49

Bruce Badura pisze:Najgorszych ma cała reszta z wyjątkiem gościa od Bródki.
Piotr Dębowski, nie od razu połapałem skąd kojarzę ten głos, ale on przede wszystkim znany jest z komentowania siatkówki. Też mu się zdarz być wkurzającym, ale angażuje się. Lepsi tacy wariaci, niż jak się zasypia przed TV. Dlatego swego czasu lubiłem Szpaka, wiem, że teraz coraz częściej myli zawodników i inne rzeczy, ale jakiś tam klimat tworzy(ł), możecie mieć inne zdanie.

A zauważyliście, że TVP "podbiera" komentatorów z Eurosportu? O ile pan Wyrzykowski (znany z kolarstwa, mi bardziej z biathlonu) to chyba taki "wolny strzelec", bo w TVP to tak okazjonalnie na IO (w Londynie kolarstwo komentował), o tyle gość od skoków narciarskich to chyba na stałe się przeniósł, bo wczoraj komentował w Falun. Jeśli chodzi o bobsleje to akurat fanem nie jestem, ale w Soczi komentował je też "głos" znany z eurosportu.
Swoją drogą trochę byłem zdziwiony, że tym razem Igrzysk nie było na eurosporcie, chyba zawsze pokazywali. Było to o tyle fajne, że nie skakali po arenach jak TVP (tych z kolei rozumiem, bo jak Polacy walczyli równocześnie w dwóch dyscyplinach, to było to uzasadnione dla przeciętnego widza, gorzej jak zamiast przełączyć się na sztafetę biathlony mężczyzn, puszczali reklamy :/ ).

@mateo369 - Jaroński i Wyrzykowski to super duet, ale ja bardziej to ich z biathlonu znam, co kto lubi.
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2014, 10:02 przez @D@$, łącznie zmieniany 1 raz.


cinek_uk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 grudnia 2004
Posty: 308
Rejestracja: 23 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 27 lutego 2014, 09:14

zdecydowanie przemyslaw rudzki. Koles ma wiedze jak malo kto, jest konkretny i naprawde az milo sie go slucha. Jak premier league to tylko on!


Gigi + Alex + Pavel + Camor + Treze = Juventus
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 27 lutego 2014, 09:48

Bruce Badura pisze:Najlepszy komentatorów ma Polsat.
Żaden z komentatorów Polsatu do pięt nie dorasta Nahornemu, Rudzkiemu i Twarowskiemu (kolejność nieprzypadkowa) zarówno pod względem wiedzy jak i sposobu komentowania. Dużo emocji wraz z odpowiednią dawką humoru tworzy genialny klimat.

Zresztą nie wiem o których komentatorach w ogóle mówisz, bo poza Borkiem to tam jest dno i dwa metry mułu.


Co do innych dyscyplin to polecam Panów Wyrzykowskiego i Jarońskiego podczas komentowania TdF na Eurosporcie. Mimo że kolarstwem interesuję się tyle co krykietem, to tych dwóch typów mógłbym słuchać godzinami :)


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 27 lutego 2014, 10:33

Jak dla mnie nr jeden wśród komentatorów jest(był) Tomasz Zimoch z radiowej jedynki.Szkoda,że nigdy nie przenósł się do tvp,choć pamiętam,że na MŚ w USA w 1994r.,komentował również i w telewizji polskiej.Z dawniejszych czasów lubiałem też komentarz Andrzeja Zydorowicza.Podzielam też opinie,że w kolarstwie dobrze komentują panowie Wyrzykowski i Jaroński.Z kolarstwa z racji tego,że sporo oglądam na Rai Sporcie dorzuciłbym komentarz włoskich komentatorów od kolarstwa,Auro Bulbarelliego i byłego kolarza Davide Cassaniego.
Nie lubie natomiast słuchać pana,który komentuje zawody w tvp z udziałem Justyny Kowalczyk.Ta jego stronniczość i te jego pomyłki,masakra.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 27 lutego 2014, 13:09

No to tak, jak juz lecimy z innymi dyscyplinami to Tomaszewscy od tenisa i nie ma dla mnie lepszych. Szaranowicz od skoków, chociaż przy poszczególnych zawodnikach zawsze mówi to samo, jednak teraz komentuje tylko duże imprezy i Zakopane, więc da się wytrzymać. Obecni komentatorzy TVP skokow to porażka, ten jeden to przy skokach jakiegokolwiek Polaka tak drze japè jakby ten co najmniej rekord skoczni bił lądując telemarkiem. No nie idzie ich słuchać. Na Eurosporcie jest niezły komentator, nie wiem jak się nazywa, ale fajnie komentuje, zna sie na rzeczy. Dobrze, że odsunęli tego pajaca Churuścickiego, bo tamtego nie dalo sie sluchac bez usmieszku zazenowania i politowania w jednym. No na kazdym kroku chlopina sie kompromitowal. Lubie gościa od reprezentacyjnej ręcznej, to ten sam co od Zbigniewa Bródki - Piotr Dębowski-komentuje podobnie do Zimocha z radia, napierdziela z szybkością AK-47, ale zachowuje ogolny sens wypowiedzi. Polsatowski komentator od siatki Swędrowski oczywiście nie ma sobie równych. I tak jak napisalem wczesniej-od pilki noznej tylko komentarz Polsatu-Borek&Kołtoń&Kowalczyk, Marcin Lepa, Marcin Feddek i długo, długo nic. Od boksu-Kostyra/Pindera.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 27 lutego 2014, 18:52

@D@$ pisze: @mateo369 - Jaroński i Wyrzykowski to super duet, ale ja bardziej to ich z biathlonu znam, co kto lubi.
Bravo. Odchodząc od piłki to chyba najlepszy duet.

Ciężko jest porównać Borka do Nahornego np. To tak jak mówić, że Carlos to lepszy piłkarz niż Figo. To są dwie inne dziedziny. Nahorny jest w roli eksperta, Borek to prowadzący komentator. Ponadto inne dziedziny. Borek często jako prezenter, prowadzący studio. Nahorny rzadko wychodzi z dziupli. Nie używałbym takich porównań. Sorry.

A Milko naprawdę lubię!


Obrazek
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 lutego 2014, 18:57

@fazzi
Nie tak dawno jak pokazywali puchar króla - wyłączyłem po minucie jak się okazało, że komentuje Iwański z Żewłakowem. Wczoraj podjąłem wyzwanie i nie mogę dalej pojąć za jakie grzechy tvp katuje kibiców takim specjalistą. Liczą na postęp? Że się z czasem wyrobi? Nei wydaje mi się.
I jeszcze się dziwią, że abonament mało kto płaci.
Jak mam słuchać komentatorów sportowych jak Kurzajewski :rotfl: czy ekspertów jak wspomniany wcześniej, to podziękuję.

Wracając do komentatorów to wg. mnie na igrzyskach Szpaku dawał radę przy hokeju :shock: (chociaż pomyłek w nazwiskach pewnie się jak zwykle nie ustrzegł). Warto też pochwalić Grzegorza? Pajdę. Komentował bobsleje, skeleton itp. i choć dyscypliny do komentowania średnie, to przyjemnie mi się go słuchało. Mówił składnie, z sensem i słychać było, że orientuje się w temacie.


CIAO IL CAPITANO
tazogi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2014
Posty: 3
Rejestracja: 03 marca 2014

Nieprzeczytany post 16 marca 2014, 12:21

Dla mnie wygrywa para Twarowski - Nahorny. Szkoda, że komentują w zasadzie wyłącznie ligę angielską, a nie jeszcze chociaż LM.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 marca 2014, 12:41

tazogi pisze:Dla mnie wygrywa para Twarowski - Nahorny. Szkoda, że komentują w zasadzie wyłącznie ligę angielską, a nie jeszcze chociaż LM.
Uważam, że ich magia i angielski, herbaciany klimat o godzinie 14.00 nie sprawdziłyby się w Champions League.


Obrazek
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 16 marca 2014, 13:05

tazogi pisze:Dla mnie wygrywa para Twarowski - Nahorny. Szkoda, że komentują w zasadzie wyłącznie ligę angielską, a nie jeszcze chociaż LM.
:ok: podpisuję się wszystkimi kończynami. Oglądając BPL można czerpać czystą przyjemność, bez zastanawiania się ciągle, o czym mówi komentator itd.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 marca 2014, 22:59

Borussia-Zenit. Szpakowski ciągle gadał że Borussia dziś walczy o półfinał a po meczu że Borussia awansowała do półfinału :ok:
Przecież pierwszy lepszy Kowalski co choć trochę się zna na piłce wie że to był mecz o ćwierćfinał, a niewie tego taki ekspert futbolu? Radziłbym mu już odejście na emeryturę :whistle:


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 00:07

Wojtek pisze:Borussia-Zenit. Szpakowski ciągle gadał że Borussia dziś walczy o półfinał a po meczu że Borussia awansowała do półfinału :ok:
Przecież pierwszy lepszy Kowalski co choć trochę się zna na piłce wie że to był mecz o ćwierćfinał, a niewie tego taki ekspert futbolu? Radziłbym mu już odejście na emeryturę :whistle:
Oj ja też coraz bardziej mnie irytuje Darek. Wyłapałem jeszcze jak mówił że jest 35 minuta a była bodajże 32 i to jak wchodził Neto w Zenicie a on że zmiana w Borussi.. "Półfinał" był jednak najgorszy nie wiem czemu Żewłakow mu nie szepnął na ucho że coś jest nie tak albo nie powiedzial w przerwie. Swoją drogą on też nie zbyt błyskotliwy więc może się nie połapał..


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
UDinos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 kwietnia 2014
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2014, 13:19

Twarowski - Nahorny. Szkoda tez ich lubię :) Znakomity duet świetnie współpracują ze sobą.
Jeszcze fajnie borek komentuje:)


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2014, 14:13

UDinos pisze:Twarowski - Nahorny. Szkoda tez ich lubię :) Znakomity duet świetnie współpracują ze sobą.
Jeszcze fajnie borek komentuje:)
Tak z całą pewnością ta dwójka, jeszcze Janisz jest całkiem spoko.

Ale absolutnym fenomenem jest znany nam wszystkim i lubiany Maciej Kurzajewski. Ewenement w skali światowej, żeby za swój ogromny wkład - zgarniać trzy razy pod rząd nagrodę dla najlepszego komentatora sportowego, de facto nawet nim nie będąc.
nonsensopedia pisze:Dziwny jest ten świat, śpiewał kiedyś Czesław Miłosz
Kurzaj podsumowujący 59. Turniej Czterech Skoczni
:prochno:


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 16:33



:D


ODPOWIEDZ