ME U-21: FORZA AZZURRINI

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 17:25

Di Biagio powołał zawodników U21, na mecze eliminacyjne z Słowenią i Irlandią.

Debiutant: Davide Calabria z Milanu.


BRAMKARZE: Alessio Cragno (Cagliari), Ivan Provedel (Modena), Simone Scuffet (Como);

OBROŃCY: Antonio Barreca (Cagliari), Arturo Calabresi (Livorno), Davide Calabria (Milan), Andrea Conti (Atalanta), Alex Ferrari (Bologna), Nicola Murru (Cagliari), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus);

POMOCNICY: Marco Benassi (Torino), Danilo Cataldi (Lazio), Alberto Grassi (Atalanta), Rolando Mandragora (Pescara), Valerio Verre (Pescara);

NAPASTNICY: Federico Bernardeschi (Fiorentina), Kingsley Boateng (Bari), Alberto Cerri (Cagliari), Nicolò Fazzi (Virtus Entella), Luca Garritano (Cesena), Gaetano Monachello (Atalanta), Vittorio Parigini (Perugia), Valerio Lorenzo Rosseti (Cesena).


Obrazek
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 07 listopada 2015, 16:08

Powołani na najbliższe mecze eliminacyjne do ME U21.

Debiutant Donnarumma. Do kadry wraca również Berardi. Dalej powołania nie dostał regista Sensi, którym interesują się obecnie wszyscy możniejsi Serie A.


Bramakrze: Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Milan), Simone Scuffet (Como);

Obrońcy: Antonio Barreca (Cagliari), Davide Calabria (Milan), Mattia Caldara (Cesena), Andrea Conti (Atalanta), Alex Ferrari (Bologna), Nicola Murru (Cagliari), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus);

Pomocnicy: Marco Benassi (Torino), Danilo Cataldi (Lazio), Nicolò Fazzi (Virtus Entella), Alberto Grassi (Atalanta), Rolando Mandragora (Pescara), Valerio Verre (Pescara);

Napastnicy: Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Fiorentina), Kingsley Boateng (Bari), Alberto Cerri (Cagliari), Luca Garritano (Cesena), Gaetano Monachello (Atalanta).


Obrazek
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 12 listopada 2015, 22:27

Z tego co mi wiadomo transmisja jutrzejszego meczu z Serbią na RAI 2, początek meczu o godz.18.30. Pytanie tylko czy będzie odkodowana? Wie może ktoś, coś na ten temat? Mecz o stawkę, o pierwsze miejsce w grupie i warto byłoby obejrzeć to widowisko no i być może wreszcie po raz pierwszy w tym sezonie zobaczyć w jakimś większym wymiarze czasowym D. Ruganiego (ciekawe czy wyjdzie w podstawie?, choć raczej z Romagnolim powinien jednak tworzyć dwójkę środkowych obrońców) a także D. Berardiego.

Wieczorny mecz S-quadry z Belgią od 20.30 na Polsat Sport News.


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 13 listopada 2015, 14:33

zbysioJuve pisze:D. Ruganiego (ciekawe czy wyjdzie w podstawie?, choć raczej z Romagnolim powinien jednak tworzyć dwójkę środkowych obrońców)
Na pewno wyjdzie, wraz z Romagnolim tworzy parę stoperów i tutaj jego pozycja w klubie nie ma nic do rzeczy.

Osobiście ciekawi mnie na jakiego bramkarza postawi Di Biagio, Cragno stracił miejsce w składzie na rzecz Storariego. Scuffet broni w 1. składzie Como, Donnarumma wkradł się do składu Milanu.

10 listopada dowołany do reprezentacji został Adam Masina (Bologna). Chłopak urodził się w Maroko, ale w wieku 13 lat przeprowadził się do Włoch, miesiąc temu odmówił marokańskiej reprezentacji. FIFA dała zielone światło w sprawie jego ewentualnych występów dla Italii, sam wspomina, że czuje się Włochem. W tym sezonie zagrał we wszystkich możliwych meczach w lidze, lewy obrońca, 1 bramka, 3 asysty.


ObrazekObrazek
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 13 listopada 2015, 19:33

Ogląda ktoś? Bo jak na razie przy bezbramkowym remisie bardzo żywo meczyk ze zdecydowaną przewagą młodych Włochów do 37'. Oj mieli trochę tych okazji. Berardi jak zwykle aktywny, miał dwie niewykorzystane znakomite okazje sam na sam z bramkarzem, szkoda, że przynajmniej jednej z nich nie wykorzystał. Serbowie nie pokazują zbytnio nic ciekawego jednak około 37' mieli dwie znakomite okazje na otworzenie wyniki i tu trzeba zaznaczyć, że Cragno znakomicie wybronił w obu przypadkach. Rugani bez jakiś tam większych fajerwerków, spokojnie sobie gra na tej obronie, choć nie wiem czasem czy to on nie pilnował Milinkovicia przy tej drugiej sytuacji Serbów kiedy to po rzucie rożnym Serb znakomicie uderzył głową.
Mam nadzieję, ze w końcu któraś z akcji Włochów zakończy się bramką bo naprawdę zasługują dzisiaj na nią. Bardzo podoba mi się ich gra dzisiaj, tylko ta skuteczność mogłaby być trochę lepsza.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 13 listopada 2015, 19:35

poratuj ktoś linkiem.


Obrazek
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 13 listopada 2015, 19:38

@ Il Fenomeno
Ja oglądam tutaj http://www.vipleague.me/football/343646 ... nline.html

A na Cyfrowym Polsacie jak zwykle zakodowali RAI 2 :angry:

EDIT:
Wynik końcowy 1-1, ale chyba trzeba przyznać, że Włosi mogli to spokojnie wygrać. Tak chwaliłem Włochów, a tu w drugiej połowie Serbowie tak szybko strzelili, że nawet nie zdążyłem tego zobaczyć :), ale bramka Milinkovicia naprawdę piękna. Dobrze, ze Włosi w porę zareagowali i wyrównująca bramka Cataldiego też niczego sobie. Od wyrównania tak mi się wydaje, że Włosi jakby zaczęli powoli siadać, nie wiem może brakowało już sił, ale sytuacji z ich strony było mniej. W drużynie włoskiej za ten mecz wyróżnił bym Berardiego, strzelca bramki Cataldiego, Mondragorę, Benassi mi się podobał a także w bramce Cragno, który naprawdę pokazał parę dobrych interwencji. a co do Ruganiego to z tego co mi utkwiło w drugiej połowie to popełnił jeden błąd i dał sobie odebrać piłkę po czym było goraco pod bramką Włochów jak tez przy wyprowadzeniu piłki w prostej sytuacji wyrzucił ją w aut. Jednak do Chielliniego to mu trochę wydaje mi się, ze brakuje. Natomiast całkowicie w drużynie włoskiej nie podobał mi się Cerri, a to co zmarnował na początku drugiej połowy to już naprawdę była przesada i nie wiem czemu tak długo przebywał na boisku. No cóż remis 1-1 po ciekawym meczu i awans z pierwszego miejsca nadal jest możliwy zarówno w przypadku Włochów jak i Serbów.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 17:01

Kto ma ochotę zobaczyć w akcji m.in. D.Ruganiego i D. Berardiego w czasie meczu U21 Italia - Litwa, polecam RAI 3, Cyfrowy Polsat, kanał 244
Transmisja odkodowana, no przynajmniej narazie :)

EDIT:
1 minuta, gol fantastico D. Berardi

EDIT2:
Włosi jak to Włosi, strzelić przynajmniej jednego gola i dalej grać tak aby się zbytnio nie przemęczyć. Mimo wszystko druga bramka padła, autorem Benassi, ładny i pewny strzał prawą nogą z narożnika pola karnego. Trzeba jednak przyznać, że te dwa gole były ozdobą tej pierwszej połowy, oba bardzo ładne. Włosi mimo prowadzenia nie cisną za bardzo a mimo to rywale też słabiutko, dowodem czego może być to, że bramkarz włoski jak do tej pory miał chyba tylko raz piłkę w rękach. Di Biagio w odróżnieniu do piątkowego meczu z Serbią dokonał czterech zmian w składzie.
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2015, 18:01 przez zbysioJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 17:49

Jak padły bramki?
Nie wiem czemu cały czas myślałem, że mecz o 17:30 i o tej włączyłem stream z Rai 3.


Obrazek
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 18:06

Il Fenomeno pisze:Jak padły bramki?
Nie wiem czemu cały czas myślałem, że mecz o 17:30 i o tej włączyłem stream z Rai 3.
Drugą opisałem wyżej, natomiast pierwsza bramka padła już w pierwszej minucie, było dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, rywale wybili piłkę za pole karne, dopadł do niej Berardi i uderzeniem z pierwszej piłki, półgórnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Ładna brameczka Domenico.

Włosi jak na razie obejmują prowadzenie w grupie gdyż w meczu Słowenii z Serbią, Słowency objęli prowadzenie 1-0.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 18:14

Ech! Przykre to jest patrzeć jak Domenico się rozwija, wymiata, staje się świetnym zawodnikiem. Mając świadomość tego że jest tak blisko Juve, a jednak daleko... :sad:

To jest nieprawdopodobne aż, że u nas nie gra do tej pory, każdy inny na jego miejscu dawno byłby ściągnięty - chyba że - wola zawodnika.

Szkoda go na pewno - jedyne dobre w tym wszystkim że teoretycznie możemy go odkupić od Sassuolo i coś na nim zarobić... Bo mieć go nie będziemy! Bo on sam nie chce - Nas! - sztuką tego nie dostrzegać!

Chyba jego sympatie są decydujące. Są jeszcze tacy zawodnicy, w Świecie kiedy futbol jest biznesem - więc patrząc obiektywnie pewne wartości prócz nominałów jednak pozostały...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 19:12

Szkoda, że Federico Bernardeschi stracił praktycznie cały poprzedni sezon przez kontuzję, bo widać, że to gracz, który ma w sobie trochę błysku - dziś w 2. połowie, minął dwóch rywali dwoma ruletami, po czym sprzed pola karnego uderzył w słupek, szkoda, że nie weszło. Następnie mógł zaliczyć drugą asystę w meczu - minął rywala i wyłożył sam na sam Benassiemu. Trener Violi rzuca go po różnych pozycjach w tym sezonie, od lewego wahadła, przed prawe wahadło, ofensywnego pomocnika, po napastnika.

Rugani raz zagrał fajną piłkę do Monachello, ten chyba źle przyjmował, a byłaby setka. Podoba mi się Romagnoli - on w poprzednim meczu z Serbią sporo czyścił. W ogóle obrona ze stoperami Rugani-Romagnoli spisuje się bardzo dobrze. Do tej pory w 5. meczach reprezentacja straciła jedną bramkę.

Serbia pokonana przez Słowenię, tak więc Italia jest samodzielnym liderem, 3 pkt przed Serbią i 1. przed Słowenią, z tym, że Słoweńcy rozegrali o jedno spotkanie więcej - dodatkowo Włosi już dwa raz z nimi grali, kończąc dwumecz wynikiem 4-0.

Ciekawi mnie co Di Biagio zrobi z Cragno. Bramkarz to dobry, ale stracił w lidze miejsce w składzie na rzecz Storariego. Wiadomo, Marco nie po to był sprowadzany do Cagliari, by siedzieć na ławce, więc Cragno pewnie go nie wygryzie, a konkurencja nie śpi. Luigi dostał już chyba lekką nauczkę za przywiązywanie się do nazwisk - na poprzednich ME w 1. meczu ze Szwecją postawił na Bianchettego, który zawalił przy bramce, zamiast na Romagnolego. Bardi natomiast był pierwszym bramkarzem nie grając w lidze, a Marco Sportiello wymiatając w niej, mógł tylko siedzieć na ławce w reprezentacji.


Obrazek
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 22:02

Mimo, ze obejrzałem tylko dwa ostatnie mecze + jakiegoś trzeciego kawałek to mi się wydaje, że ma ta reprezentacja potencjał. I niewątpliwie awans z pierwszego miejsca na ME powinien raczej po dzisiejszych meczach być tylko formalnością, a i na mistrzostwach jest duża szansa, że mogą zajść daleko. Jedyną rzeczą do jakiej można byłoby się trochę przyczepić to myślę, że byłaby to potrochu formacja ofensywna czyli napastnicy. Bo mi się wydaje, że oprócz Bernardeschiego to zarówno Cerri jak i Monachello trochę jakby minimalnie zaniżają poziom tej drużyny. Nie wiem być może będzie grał ten Boateng, który przynajmniej jak dla jest taką niewiadomą. Także jednak mi się wydaje, że tutaj Di Biagio powinien trochę popracować.

Co do bramkarza to najpewniej tak jak w przypadku Ruganiego, pierwszym wyborem najpewniej będzie rezerwowy bramkarz Cagliari. Donnarumma być może i miałby jakąś szansę gdyby nadal występował jako pierwszy w Milanie, a Milan grał dobrze w lidze i byłby w ścisłym czubie tabeli. No cóż ale to tylko takie gdybanie.

Odnośnie dzisiejszego meczu to pewne zwycięstwo, odniesione bez jakiegoś tam większego wysiłku. Mogło być ono okazalsze gdyby w drugiej połowie jak już kolega wyżej wspomniał zawodnicy wykorzystali te stworzone okazje. Najlepsza była chyba ta Benassiego, który tym samym mógł zaliczyć dublet w tym spotkaniu.
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Ech! Przykre to jest patrzeć jak Domenico się rozwija, wymiata, staje się świetnym zawodnikiem. Mając świadomość tego że jest tak blisko Juve, a jednak daleko...
Też lubię takich zawodników zadziornych i walecznych. Oj przydałby się taki zawodnik w Juve. No, ale cóż zobaczymy jak to wszystko się potoczy, wszystko jest jeszcze możliwe.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 09:17

zbysioJuve pisze:
Il Fenomeno pisze:Jak padły bramki?
Drugą opisałem wyżej, natomiast pierwsza (...)
przypominam, że mamy XXI wiek


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 11:47

Maly pisze:
zbysioJuve pisze:
Il Fenomeno pisze:Jak padły bramki?
Drugą opisałem wyżej, natomiast pierwsza (...)
przypominam, że mamy XXI wiek
Pytałem w przerwie między połowami, jak łatwo się domyślić, wówczas jeszcze skrótu całego meczu nie było. :think:


Obrazek
ODPOWIEDZ