PZPN - tutaj wszystko

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2007, 20:07

www.wp.pl pisze:Minister Sportu Tomasz Lipiec podjął decyzję o zawieszeniu władz Polskiego Związku Piłki Nożnej, ustanawiając Andrzeja Ruskę kuratorem. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Wcześniej, na nadzwyczajnym posiedzeniu, mimo nalegań ministra zarząd PZPN nie podał się do dymisji.

Podstawą zawieszenia władz PZPN jest stwierdzony w toku postępowania fakt zaniechania aktywnych działań związanych ze zwalczaniem korupcji, a także inne uchybienia stwierdzone przez kontrolerów.

Od chwili wydania decyzji, czyli dokładnie od godziny 17:30, jest ona obowiązująca.

"Jest to jedna z trudniejszych decyzji, jakie musiałem podjąć w życiu. Jestem świadomy co to znaczy dla polskiej piłki nożnej i dla klubów. Zrobię wszystko, by jak najszybciej doprowadzić do nowych wyborów, by zjazd wyborczy odbył się na przełomie lutego i marca. Będziemy chcieli przekonać FIFA, że ta decyzja jest słuszna" - powiedział Andrzej Rusko, kurator w PZPN.

"Decyzja zarządu PZPN pokazuje brak honoru i ambicji działaczy, którzy bardziej niż o dobro polskiej piłki dbają o własne stołki. Zarząd zachował się jak orkiestra na Titanicu. Gra do końca, mimo, że statek już tonie" - mówił Lipiec.

"Cały czas jest w kontakcie i z panem Johannsonem i z panem Platinim, a więc z osobami będącymi na czele UEFA. Wcale nie jest tak, że ci panowie odczytują ten akt jako interwencję polityczną. Prezes Rusko nigdy politykiem nie był, od roku kieruje Ekstraklasą S.A." - poinformował minister sportu.

"To nie jest koniec PZPN, to nie jest koniec polskiej piłki, ale szansa na nowe otwarcie" - powiedział minister sportu Tomasz Lipiec.

"Nie chcemy być ciągle zwodzeni odwlekaniem reform. Musimy doprowadzić do przełomu. I to jak najszybciej. Na przełomie lutego i marca PZPN będzie miał nowe władze" - dodał Tomasz Lipiec.

Jako jeden z powodów podjęcia decyzji o ustanowieniu kuratora minister wymienił zaniechanie aktywnych działań w zwalczaniu korupcji w polskim futbolu.

Wcześniej, na nadzwyczajnym posiedzeniu, mimo nalegań ministra, zarząd PZPN nie podał się do dymisji.
Nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony, nareszcie jest szansa na uzdrowienie polskiej piłki. Z drugiej; pewnie polska reprezentacja i kluby z naszej ekstraklasy długo nie zagrają na arenie międzynarodowej. Dużo lepiej byłoby, gdyby panowie z PZPN sami podali się do dymisji, a sąd przydzielił kuratora. Niestety, bardziej im zależało na utrzymaniu władzy, której i tak nie utrzymali. Pan Lipiec uznał, że lepiej teraz postarać się o uzdrowienie polskiej piłki, niż odkładać tak poważną decyzje 'tylko' z uwagi na reprezentacje. I po częsci się z nim zgadzam. Szkoda tylko, że Beenhaker w takiej sytuacji zapewne odejdzie, bo niemożliwe mogą być nie tylko mecze o punkty ale także towarzyskie. Podsumowując: gratuluje Panu Lipcowi tego, że jako jeden z niewielu potrafił podjąć tak odważną decyzję.


Arsen

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 sierpnia 2006
Posty: 89
Rejestracja: 07 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2007, 20:17

Wydaje mi sie, ze Lipiec pokazal, ze ma jaja i zrobil tak jak zrobic trzeba bylo. Szkoda reprezentacji, bo juz dawno nie bylismy tak silni jak teraz. Jednak nie obarczam tutaj wina pana Lipca, a tych dziadow z PZPN'u co im sie zady do stolkow przykleily. Nie da sie oderwac, no to coz - trzeba sciac glowy.


Drabik224

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2006
Posty: 52
Rejestracja: 02 listopada 2006

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2007, 22:05

Wreszcie się ktoś tymi dziadami zajął i nie wyrzucił słowa na wiatr....
Najpier co każde zebranie zmieniają termin nowych wyborów zarządu i tak by do 2010 się trzymali......Szkoda bedzie Repry jak nas odsunie FIFA ale niestety polska piłka jest na tragicznym poziomie......niegdzie nam się nie udaje więc trzeba ten syf zmienić....A jeżeli pan Wit Żelazko jako członek zarządu przyznał się do ustawiania meczy to ludzie żal.pl i tyle :)

Wreszcie zmiana w tym naszym polskim syfie.....mam nadzieje że na lepsze bo jeżeli i to już nie pomoże to nie wiem co się da zrobić :P


www.sokker.org - Najlepszy menager on-line


.....:::::Juventus Forever:::::.....
WKSiak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 listopada 2006
Posty: 11
Rejestracja: 21 listopada 2006

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2007, 22:06

dziś słyszalem Dariusza Tuzimka z PS. Mówił coś o marcowych pojedynkach S-kadry "z biegu" zdaję sie, że bez ŻADNYCH treningów repry i chyba bez zawodników z zagranicznych klubów, chociaż niezbyt dokładnie słuchałem. Ciężkie zadanie, jeśli to takiego czegoś miałoby dojśc, ale rywale też niezbyt wymagający. Co do PZPN-u, a nic nie powiem, bo chyba wwszyscy już powiedzieli co mieli powiedzieć. Przynajmniej Lipiec pokazał eggs i teraz ten filmik jest rozprzestrzeniany po całej TV :prochno:


blejzer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2007
Posty: 19
Rejestracja: 10 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2007, 23:07

wszystko spoko tylko jestem ciekaw jakie sankcje wlepi nam Uefa i Fifa :/ :/ :/


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2007, 23:19

Ja sie bardzo ciesze, ze wrescie znalazl sie odpowiedni czlowiek na odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, czyli obecny minister sportu. Nasza piłka to nie tyle przecietni pilkarze, ktorzy przez pewne czynniki przestaja sie rozwijac, kiepscy trenerzy(wylanczajac Górskiego) ale przede wszystkim korupcja, ktora juz jakis czas temu wyszla na wierzch. Piszecie, ze moga zawiesci nasza reprezentacje, no coz, sadze, ze to raczej ta gorsza wizja, ktora jednak jest prawdopodobna. Wielka szkoda bylaby szczegolnie teraz, gdy mamy nowego trenera, ktory zaczyna zbierac żniwa(mecz z Portugalia) i moze dac nam awans do ME, ktory jest dla nas tak wazny...a kto wie, moze juz na samym turnieju osiagnac cos wiecej.

Mam nadzieje, ze ci wszyscy, ktorzy doprowadzaja, do takiego stanu polska pilke nozna beda musieli ostatecznie ustapic, bo z honorem juz raczej tego nie zrobia, z przymusem tez ciezko bedzie, bo nawet minister byl bezradny.


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2007, 08:55

NARESZCIE!!!
Cała polska piłka czekała na ten moment i wreszcie on nadszedł! Odeszli złodzieje, którzy byli tak uczepienie stołków, że nie chcieli odjeść nawet po czwartkowej aferze, po której i tak wszystko już było wiadomo... :angry: Ale znalazł się człowiek, który nie bał się podjąć ryzyko i posprzątać cały ten burdel i chwała mu za to! Teraz miejmy nadzieje że nie zostaniemy ukarani ani przez Fifa ani przez Uefa i do Euro wejdziemy już z czystym sumieniem... :)


Obrazek
wojteceek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2006
Posty: 203
Rejestracja: 27 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2007, 09:21

Bardzo się cieszę z tej decyzji mimo tego, że reprezentacja może zostać zawieszona. Minister Lipiec pokazał, że nie rzuca słów na wiatr i podjął bardzo dobrą decyzję. PZPN nadal pokazuje, że nie ma za grosz honoru, twierdząc, że będą się odwoływać.

Pana Listkiewicza na tym stanowisku nie powinno być już dawno temu. A teksty w stylu: "Powinni mi wybudować pomnik za to, że gramy na Mundialu", to po prostu pokazuje całą głupotę naszego byłego prezesa.

Szkoda mi tylko Wisły, która ma szansę zagrać na wiosnę w UEFA po dyskwalifikacji Feynoord'u. Ale cóż, trzeba wszystko budować od nowa.

Brawo dla ministra Lipca :ok:


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2007, 12:08

Ja również, z pełnym przekonaniem popieram decyzję ministra Lipca :ok: W końcu ktoś się porządnie zabrał za tych kryminalistów z PZPN, którzy sami w życiu nie podadzą się do dymisji. To co wyprawia Listek i jego świta, jest doprawdy żałosne i ciągnie się już zdecydowanie za długo :roll: Nawet jeżeli ta decyzja Lipca miała by się wiązać z jakimiś sankcjami, to i tak uważam, że warto. Zresztą, jak FIFA czy UEFA nałoży na nas jakieś kary, czy broń Boże dyskwalifikacje, to będzie to jednoznaczne z tym, że są takimi samymi kryminalistami jak PZPN skoro tak za nimi stoją :angry:


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2007, 12:14

Kolejny relikt komunizmu w III RP chyli się ku upadkowi podczas tych rządów. Brawo. Czego oczekuje od komisarza? Bezkompromisowości! Kompromis z tymi ludźmi to jedyne, obok pchającej wszędzie swe łapska FIFA, co może uratować ten układ...


Cyrklus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 września 2004
Posty: 255
Rejestracja: 26 września 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2007, 13:09

Szczerze mówiąc wchodząc na owy temat bałem się wypowiedzi w stylu, że jest to beznadziejny ruch, że zostaniemy wykluczeni i możemy się pożegnać z Pucharami, czy Mistrzostwami Europy itd.

Widzę, że jednak społeczeństwo nie jest tak ciemne, za jakie robi :wink: , ale chyba to efekt naprawdę długich i męczących rządów autorytarnych pana prezesa Listkiewicza.

Decyzję popieram! Nie jest winą ministra Lipca jeśli instytucja, jak FIFA i UEFA wykluczą nas z rozgrywek i nałożą wielkie sankcje. PZPN nie chciał i nie pozwolił na "bezbolesną" wymianę dla polskiej piłki a więc muszą się posypać głowy.

Jaka konkluzja? Ano taka, że być może z roku na rok nie będziemy musieli modlić się o awans polskiego zespołu do fazy grupowej Ligi Mistrzów a zobaczymy go tam faktycznie za jakieś 3 - 4 lata i to grającego z niezłymi efektami. W końcu FIFA po całych tych zamieszkach nas przywróci a na stanowisku stanie osoba, której dobro polskiej piłki jest o wiele ważniejsze niż własne interesy.


Marcello Lippi ritornare!
szczypek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2006
Posty: 21
Rejestracja: 24 marca 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2007, 13:24

do samego konca... bez honoru...
nawet gdyby mialy byc najgorsze konsekwencje tego co zrobil minister to i tak zrobil dobrze!

moze (na pewno) wreszcie bedzie dobrze w tej naszej pilce! :)


Z JUVE
... od zawsze
na zawsze ...
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 12:24

Lato będzie kandydował na następną kadencję:
http://www.90minut.pl/news/191/news1919 ... -PZPN.html
Widać, że ten facet po prostu nie ma honoru. Ale to czego się boję najbardziej to to, że Grzesiu zrobił najpierw rozeznanie w sprawie sowich szans na reelekcję...




Szukałem tematu o PZPN i nie znalazłem nic lepszego.
Prośba do moderatorów o zmianę nazwy tematu na PZPN


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 12:33

francois pisze:Lato będzie kandydował na następną kadencję:
http://www.90minut.pl/news/191/news1919 ... -PZPN.html
A to Ci nowość, doprawdy.. 8)

Byłem ostatnio na spotkaniu z Polem i Stanowskim. Jako, że Weszło i Boniek dość dobrze ze sobą żyją zapytałem Stana kto jego zdaniem będzie nowym prezesem PZPN i dlaczego nie uda się Bońkowi. Stano odparł na to, że "Boniek nie popełni tego błędu, co ostatnio", tzn. nie uznaje swojego nazwiska za największy magnes dla działaczy. Poza tym Stano rzucił, że Laty ma dosyć także Mucha i że "mogą znowu wypłynąć pewne materiały, które już rzuciły na Latę cień". Chodzi oczywiście o wyciszoną w swoim czasie aferę taśmową. "Może się zdarzyć", kontynuował Stanowski, "że we wrześniu ruszy postępowanie przeciwko Lacie" co uniemożliwiłoby jego wybór.

Mam nadzieję, że w końcu ktoś naprawdę zamiesza w tym betonie. Po Euro czas najwyższy.

Będzie ciekawie.
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2012, 14:09 przez deszczowy, łącznie zmieniany 2 razy.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 12:34

Chyba nikt się nie spodziewał, że Lato się poda do dymisji. Oczywiście, że zrobił sobie rekonesans w związku, przypomniał wszystkim co im dał i co im jeszcze może dać i spokojnie bez obaw zaczyna kampanię. Im więcej kontrkandydatów tym ma większe szanse - jedyna nadzieja to jeden oponent, który skupia w sobie poparcie które miał Boniek czy mógłby mieć Kosecki. Tylko czy tak się stanie? Nie sądzę.


ODPOWIEDZ