Reprezentacja Polski w El.ME2008 | Serbia - Polska

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Era_WKS_ALEX

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 sierpnia 2006
Posty: 44
Rejestracja: 07 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2006, 23:19

Już za niedlugo pierwszy poważny sprawdzian Leo Beenhakkera w roli selekcjonera Polski w meczach z Finlandią (2 września) i Serbią (7 wrzesnia)

Skład S-kadry:


bramkarze: Jerzy Dudek (Liverpool FC, liczba meczów/bramek: 57/0), Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa, 6/0), Mariusz Pawełek (Wisła Kraków, 0/0);

obrońcy: Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus, 60/1), Mariusz Jop (FK Moskwa, 14/0), Jacek Bąk (Al-Ryyan, 76/2), Paweł Golański (Korona Kielce, 1/0), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków, 18/0), Marcin Wasilewski (Lech Poznań, 8/0);

pomocnicy: Radosław Sobolewski (Wisła Kraków, 21/1), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck, 27/1), Mirosław Szymkowiak (Trabzonspor, 32/3), Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń, 24/0), Sebastian Mila (Austria Wiedeń, 28/6), Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund, 17/4), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg, 62/9), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków, 1/0), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów, 0/0), Przemysław Kaźmierczak (Boavista Porto, 3/0);

napastnicy: Tomasz Frankowski (Wolverhampton Wanderers, 21/10), Maciej Żurawski (Celtic Glasgow, 54/15), Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre, 13/2), Radosław Matusiak (GKS Bełchatów, 0/0).

Jak wiadomo powołanych zostało 3 debiutantów, cieszy apre nazwisk z ligi polskiej. Niestety jak wiadomo moim zdaniem nr 1 polskiej Bramki A.Boruc opuścił zgrupowanie i zastąpił go Mariusz Pawełek. Dziwi brak Tomka Kuszczaka, Grześka Rasiaka :prochno:, czy Bartka Bosackiego, a z kolei co w kadrze robią Frankowski, Jop czy Mila...to już tajemnica Leo...

Moja "jedenastka":
--------------------Kowalewski---------------------------------------------
---Wasilewski-------------Głowacki----------Bąk------------Żewłakow-
---Ebi-------Szymkowiak(Kaźmierczak)-----Sobolewski----Krzynówek
-------------------Żurawski-------------------Jeleń------------------------

Moje typowanie:
Pol-Fin 3-1
Pol-Ser 2-1
OBY! :smile:

Zapraszam do dyskusji!


(\_/)
(O.o)
(> <) to jest krzywy króliczek skopiuj go do swojej sygnaturki by pomóc mu w zawładnięciu światem ^^
TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2006, 16:18

Tak..el.ME czas zacząć a co z polską kadrą?? po fatalnym występie na Mundialu zatrudniliśmy trenera zapowiadanego niczym mesjasz Leo Beenhakera..Mesjasz polskiej piłki debiut miał nieudany bo zespołowi Janasa(znaczy Beenhakera :D ) piłke z głowy skutecznie wybiła nieobecna na mundialu Dania..Leo Beenhaker chcę by słabi technicznie i nie mający nigdy za wiele pomysłów na gre reprezentanci Polski "grali piłką",długo się przy niej utrzymywali,prowadzili grę..Niestety trzeba spojrzec w oczy-nie mamy zawodników zdolnych do zrealizowania filozofii futbolu holenderskiego szkoleniowca...Niestety prawdę powiedzieli w studiu przed meczem z Danią Maciej Szczęsny i Szczepan Szczepłek że mamy może 4(!!) piłkarzy...I to przy optymistycznym spojrzeniu..Niestety trzeba powiedzieć jasno-"Z pustego i Salomon nie naleje"..Beenhaker nic nie poradzi na to,że ma piłkarzy takich jak ma :/ Wydaje się ze jedyne co może zrobić to zdecydowanie postawić na tych którzy rokują jeszcze jakieś nadzieje,na piłkarzy głodnych gry w reprezentacji..
Kadra jaką powołał na eliminacyjne mecze z Finami i Serbami rokuje już lepiej niż "kadra janasa" jaką holender powołał na Danie..Oczywiscie są powołania które w żadnym przypadku nie powinny mieć miejsca-Dudek,Mila,Frankowski...Są jednak powołani też piłkarze którzy jak dotąd nie za bardzo w reprezentacji zaistnieli a teraz mają na to niewątpliwą szanse bo są młodzi i w dużym gazie:Głowacki,Wasilewski,Golański,Błaszczykowski,Garguła,Matusiak,Kaźmierczak...Wielka szkoda,ze kontuzja wyeliminowała Artura Boruca-najlepszego polskiego bramkarza..
Według mnie z Finami powinniśmy wyjść tak:Kowalewski-Wasilewski,Golański,Głowacki,Mi.Żewłakow-Błaszczykowski,Garguła,Kaźmierczak,Krzynówek-Smolarek,Żurawski


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
Ifrit23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2006
Posty: 107
Rejestracja: 27 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2006, 16:24

Moim zdaniem zdobędziemy 4 punkty. Z Finlandią wygramy, a co do Serbii to uważam, że to jest drużyna na naszym poziomie i z nimi zremisujemy. Tak, wiem gramy u siebie, ale nowy trener troszke zminiony skład itd itp.


Audi, vide, tace, si vis vivere in pace - Słuchaj, patrz, milcz, jeśli chcesz żyć w spokoju.
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2006, 16:28

Jejku. Mecz z Danią jest według mnie mało ważny, jeśli chodzi o prognozowanie kolejnych. Wszyscy uczepili się biednego Leona - zupełnie nie wiem dlaczego. Przecież Leo Bennhakker musi jeszcze w miarę poznać Polską płkę, zapoznać wszystkich piłkarzy itp. A wy wymagacie od niego, żeby w debiucie wygrywał. Prawda, że Dania grała w nieco rezerwowym składzie, ale to według mnie jest mało ważne. Teraz, z biegiem czasu powino byc coraz lepiej.
Z Finalndią i Serbiją moim zdnaiem zdobędziemy 4 pkt. Zwycięstwo z Finami i rems z Serbami.


bart_io_we

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 września 2005
Posty: 26
Rejestracja: 26 września 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2006, 16:30

witam!

moim skromnym zdaniem zdobedziemy 6 pkt, mysle ze mecz z Finami bedzie trudniejszy niz z Serbami, ktorych reprezentacja jest na etapie budowy ( od podstaw , nie tak jak nasza) gra tam wielu zawodnikow, ktorzy nie sa za bardzo doswiadczeni poniewaz jeszcze do niedawna grali w kadrze mlodziezowej...typuje:

Polska - Finlandia 2-1
morale naszej druzyny podskocza i:
Polska - Serbia 3-1

po 2 meczach bedziemy liderem grupy:D oby poszlo po mojej mysli !! pozdro


Forza JUVE!! PER SEMPRE!!
alkopoligamia
Wonki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 czerwca 2005
Posty: 366
Rejestracja: 15 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2006, 14:00

No więc to już dziś... Znowu zaczynamy wielką przygodę pt "Polski Sen O Finałach". Na dobry początek nikt nie dopuszcza myśli przegranej z Finlandią. Ja stawiam dzisiaj na niekoniecznie wysoki wynik, ale na dobrą grę Naszej S-Kadry. Będę się cieszył ze skromnego 1:0 ale po dobrej grze. Osobiście nie przewiduję nawet remisu, w końcu Finlandia to nie jakiś przetrudny przeciwnik... Ale to jest też siła Finów - nie możemy ich zignorować!

Ale już teraz wszystko w głowach i nogach naszych piłkarzy :)

PS Na życzenie mogę jeszcze zauploadować program "Już w sobote mecz Polska - Finlandia" z czwartku oraz z piątku :idea: Ewentualnie mogę także służyć tekstem z dzisiejszego Przegądu Sportowego na temat meczu 8)


Bojinov

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 6
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2006, 14:12

Kowalewski

Wasilewski Głowacki Lewandowski Żewłakow

Smolarek Kaźmierczak Garguła Krzynówek

Żurawski Matusiak (Jeleń)


DEL PIERO BOGIEM, FUTBOL NAłOGIEM, INTER MYM WROGIEM,
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 02 września 2006, 14:33

Plan na dziś, to 3 pkt. I uważam, że jak najbardziej realny. Powinno być nieco łatwiej, niż w środowym spotkaniu z Serbią. Obym się mylił, ale zaznaczyłem w ankiecie '4 pkt w dwóch meczach'. Po prostu ciężko widzę nasze zwycięstwo w spotkaniu z mocnymi Serbami. Na dzisiaj wystawiłbym następujący skład:

Kowalewski
Wasilewski - Bąk - Lewandowski - Żewłakow
Błaszczykowski - Radomski - Kaźmierczak - Krzynówek
Żurawski - Frankowski (mimo wszystko)


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 02 września 2006, 14:36

Ja myślę że Polska dziś wygra. Obstawiam 2:0! :-D
Przypuszczalne składy:

Polska: Dudek, Wasilewski, Bąk, Głowacki, Żewłakow - Błaszczykowski, Radomski, Szymkowiak, Krzynówek - Żurawski, Frankowski.

Finlandia: Jaaskelainen - Pasanen, Hyypia, Tihinen, Kallio - Heikkinen, Tainio, Litmanen, Vayrynen, Kolkka - Johansson.

Nie ma Smolarka :? a jest Błaszczykowski :/ niewiem dlaczego? Mam nadzieje że Leo wie :-D


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2006, 14:44

naros pisze: ie ma Smolarka :? a jest Błaszczykowski :/ niewiem dlaczego? Mam nadzieje że Leo wie :-D
Nie wiesz dlaczego ? Oglądnij mecze Wisły Kraków z udziałem Błaszczykowskiego to zobaczysz czemu Leo wybrał Kube zamiast Smolarka [;

Moja 11stka [;
Dudek-Wasilewski, Głowacki, Bąk, Żewłakow,Błaszczu, Kaźimierczak, Szymkowiak, Krzynówek, Żurawski, Frankowski ;]


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 02 września 2006, 16:38

Ostatnio przeczytałem w Przeglądzie, że Leo dużą wagę przywiązuje do gry pressingiem i głównie ten element każe ćwiczyć kadrowiczom. To cieszy. Cieszy również fakt, że powołał rewelacyjnego Błaszczykowskiego.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2006, 22:38

Eliminacje EURO 2008 skończyły się dla Polski zanim zdążyły się na dobre zacząć. Ten mecz to kompromitacja. Jak można przegrać z przeciętną Finlandią w tak fatalnym stylu?! Wydawało się, że zatrudnienie Beenhakkera to będzie przełom, ale nic z tego nie wyszło, czyja to wina? Raczej nie trenera, bo nie mógł przeprowadzić rewolucyjnych zmian w tak krótkim czasie. Mamy po prostu bardzo przeciętnych piłkarzy i tyle. Ojcem tej porażki jest z pewnością Jerzy Dudek, to on jest głównym winowajcą przy utracie pierwszej bramki, która ustawiła całe spotkanie i szczerze mówiąc to powinien to być jego ostatni mecz w tych eliminacjach, w meczu z Serbią oczekuje, że wystąpi Wojciech Kowalewski. Spójrzmy prawdzie w oczy, marzenia o pierwszym w historii awansie możemy porzucić do następnych eliminacji, nie ma co oczekiwać, że Portugalia czy Serbia będą tracić punkty w tak głupi sposób, a my zaczniemy grać lepiej. W tej sytuacji lepiej niech trener zacznie budować drużynę na eliminacje do mistrzostw świata 2010.


Obrazek
blackrider85

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 czerwca 2003
Posty: 154
Rejestracja: 23 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2006, 22:43

to co pokazali polacy w dzisiejszym spotkaniu nie zasluguje nawet na komentarz :evil: moim skromnym zdaniem jezeli ta reprezentacja ma cos osiagnac w przyszlosci pod okiem dobrego trenera to na nastepne mecze na kadre nie powinni przyjechac: dudek( absolutna wina przy 1 bramce) krzynowek(kompletnie nic nie pokazal) bak (jak dla mnie juz powinien dac sobie spokoj) radomski i choc lubie frankowskiego to on tez powinien dac spokoj a powinni dostac szanse blaszczykowski (perspektywiczny zawodnik) gargula matusiak brozek to chyba tyle co mam do powiedzenia bardzo sie dzis zdenerwowalem bo myslalem ze co jak co ale z finlandia u siebie powinni wygrac


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2006, 22:48

paku pisze: Nie wiesz dlaczego ? Oglądnij mecze Wisły Kraków z udziałem Błaszczykowskiego to zobaczysz czemu Leo wybrał Kube zamiast Smolarka [;
Ja chyba wiem, dobrze podaje, szkoda tylko, że do Finów.

Potwierdziło się to co mówiłem o Dudku jeszcze przed Mś, ale wątpie aby "dziadziuś" zrezygnował ze swojego pupilka. Tymczasem Boruc i Kuszczak czekają.

Nie mamy trenera, nie mamy drużyny, a w środe Serbia :]


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Kryształ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 756
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2006, 22:57

Mecz i postawa naszych pilkarzy ---> dno, beznadzieja, poprostu był to jeden z gorszych meczow jakie ostatnio widzaiel w wykonaniu naszej reprezentacji jezeli nie najgorszy. Tego przypadkowego zlepku pilkarzy nie mozna BA nie da sie nazwac druzyna. Frankowski...stoi, Szymkowiak...jak zobaczylem jego pseudo podanie po ktorym niemalze stracilismy bramke to troszke mi sie nogi ugiely, Ebi biega...ale bezproduktywnie, CAŁA LINIA OBRONY...poprostu brak jakiego kolwiek zrozumienia, komunikacji jednym slowem DNO. Na chwile obecna nie widze w naszej reprezentacji plusow...szokda gadac...Leo prochu nie wymysli, musimy sie z tym pogodzic...


ODPOWIEDZ