Polska I Liga. Orange Ekstraklasa 2006/2007

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
LBaLin

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2005
Posty: 394
Rejestracja: 09 listopada 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 10:33

Tito81 pisze:Czas na wyniki okiem Pyry :wink:

Lech Poznań - Legia Warszawa 1 :twisted:
Widzew Łódź - Odra Wodzisław Śląski 1X
Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin (już po meczu, niestety 1)
Pogoń Szczecin - Cracovia 2
Wisła Kraków - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski X2
Korona Kielce - GKS Bełchatów (też już po ptokach)
Wisła Płock - Łódzki KS 1X
Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1X

Nic więcej nie napiszę. LBaLin, valsir - będziecie? :) Bo ja będę :dance:
Ani Valsira (patrz post wyzej nad Twoim :wink: ) ani mnie nie bedzie.
Po wczorajszych wynikach odzyla moja wiara w PUEFA. Chociaz w nastepnej kolejce Zaglebie gra u siebie z Widzewem i jest zdecydowanym faworytem...


Kame1988_Kornel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 września 2003
Posty: 151
Rejestracja: 17 września 2003

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 11:25

LBaLin pisze:
Tito81 pisze: w nastepnej kolejce Zaglebie gra u siebie z Widzewem i jest zdecydowanym faworytem...
Wczoraj też byli faworytem, a tu mały psikus :-D :D
GKS na Mistrza :!: :twisted: 8)
No i teraz obstawianie jakichkolwiek wyników to jak rosyjska ruletka, nic nie wiadomo. Wisła gra o wszystko z ŁKS-em, a Łodzianie grają o to by poprawić swój niechlubny rekord, kilku spotkań bez zwycięstwa. Jeżeli wygrają, to niestety zatopią naftciarzy w Wiśle, którzy popłyną do II ligi.
Inne spotkania również ciekawe, a wynik to sprawa otwarta i liczę na kilka miłych niespodzianek :)


kow3l

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2004
Posty: 73
Rejestracja: 05 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 13:01

Wczoraj też byli faworytem, a tu mały psikus
(to o Zaglebiu)


Tak tylko,ze Zaglebie u siebie a Zaglebie na wyjezdzie to dwa inne teamy. W Lubinie Zaglebie nie przegrywa i naprawde watpie aby nie zdobylo kompletu punktow z Widzewem. Ich remis badz przegrana jest mniej prawdopodobna niz to co ogladalismy wczoraj,czyli wczorajsze porazki lidera i vicelidera na wyjazdach. Co do tych meczow, ktore jednak nie udalo mi sie ogladnac calych: BOT i Korona rozegraly kapitalne spotkanie z niesamowita iloscia spiec podbramkowych i zmian sytuacji. Zwyciestwo kielczan zasluzone,ale brawa naleza sie obu zespolom za dobry mecz (choc niekoniecznie w obronie:P). Co do meczu w Lecznej, ktory to ogladalem tylko od 60 minuty to moje wrazenie tego polgozinnego spotkania bylo takie, iz Leczna prowadzac 2:0 z minuty na minute tracila sily. Zaglebie atakowalo jednak chaotycznie a Gornik niepotrzebnie chcial jak najszybciej zakonczyc akcje co zwykle konczylo sie strata pilki. Choc kilka razy udalo im sie tworzyc grozne sytuacje pod bramka przeciwnika, a raz nawet Vaclavik popisal sie kapitalna interwencja, ktorej nie powstydzilby sie nawet Buffon:D. Lubinianie zdobyli bramke,ale nie wypadli przekonujaco. Suma sumarum szykuja sie emocjonujace ostatnie dwie kolejki


Tito81

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 grudnia 2005
Posty: 60
Rejestracja: 10 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 14:08

LBaLin pisze:
Tito81 pisze:Czas na wyniki okiem Pyry :wink:

Lech Poznań - Legia Warszawa 1 :twisted:
Widzew Łódź - Odra Wodzisław Śląski 1X
Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin (już po meczu, niestety 1)
Pogoń Szczecin - Cracovia 2
Wisła Kraków - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski X2
Korona Kielce - GKS Bełchatów (też już po ptokach)
Wisła Płock - Łódzki KS 1X
Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1X

Nic więcej nie napiszę. LBaLin, valsir - będziecie? :) Bo ja będę :dance:
Ani Valsira (patrz post wyzej nad Twoim :wink: ) ani mnie nie bedzie.
Po wczorajszych wynikach odzyla moja wiara w PUEFA. Chociaz w nastepnej kolejce Zaglebie gra u siebie z Widzewem i jest zdecydowanym faworytem...
Faktycznie... Tak to jest jak przydługawe posty czyta się tak ciut po łebkach. Sorka :wink:


valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 21:52

1. BOT GKS Bełchatów 28 58
2. Zagłębie Lubin 28 56
3. Legia Warszawa 28 49
4. Lech Poznań 28 46
5. Kolporter Korona Kielce28 46
Już wiadomo 1 i 2 miejsce zajmą GKS Bełchatów i Zagłębie Lubin
walka o 3 miejsce jest teraz już tylko między tymi trzema zespołami.
teoretycznie nadal największe szanse mają legioniści, potem Lech(lepszy bilans z Legią i Koroną) a na końcu Korona
różnica niewielka dwa mecze przed nami najbliższy we wtorek, wtedy może już będziemy wiedzieć :d
Lech 3:1 Legia
Co do meczu Legii z Lechem "wypunktowalismy Legię jak raz(s)owy bokser" Byliśmy lepsi ale to Lech strzelał gole no i cuż tyle :] no gdyby ta poprzeczka i słupek wpadł .... ale nie wpadł więc tak Lech mniej grał ale miał dużo lepszą skuteczność i tyle do zobaczenia wkrótce :d
# 18.05.2007 17:00 Korona Kielce 5-3 (2-1) GKS Bełchatów-patrz post wyżej(mój)
# 18.05.2007 20:00 Górnik Łęczna 2-1 (2-0) Zagłębie Lubin-patrz post wyżej(mój)
# 19.05.2007 17:00 Wisła Płock 2-1 (1-1) ŁKS Łódź
niespodziewane zwycięstwo Wisły Płock przybliża ją do przegonienia Górnika
# 19.05.2007 18:00 Widzew Łódź 1-2 (0-1) Odra Wodzisław
jak usłyszałem ,że Odra przegrywa z Widzewem jakoś nie chciało mi się wierzyć :]
# 19.05.2007 18:00 Pogoń Szczecin 0-2 (0-0) Cracovia Kraków
Pogoń jeśli ma zamiar myśleć o ekstraklasie powinna liczyć na remis Wisły z Górnikiem a samemu wygrać :] np. z Bełchatowem ;p
# 19.05.2007 18:00 Wisła Kraków 0-4 (0-1) Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
może nie będę komentować :P :smile: :smile: :prochno: :twisted:
# 19.05.2007 18:00 Arka Gdynia 3-0 (2-0) Górnik Zabrze
co tu napisać, brawo Arka Górnik blisko spadku :d


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
Tito81

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 grudnia 2005
Posty: 60
Rejestracja: 10 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 21 maja 2007, 11:54

valsir pisze:Lech 3:1 Legia
Co do meczu Legii z Lechem "wypunktowalismy Legię jak raz(s)owy bokser" Byliśmy lepsi ale to Lech strzelał gole no i cuż tyle :] no gdyby ta poprzeczka i słupek wpadł .... ale nie wpadł więc tak Lech mniej grał ale miał dużo lepszą skuteczność i tyle do zobaczenia wkrótce :d
I po co te uszczypliwości? Fakt, potwierdziło się stare przysłowie, że gospodarzom to nawet ściany (słupki i poprzeczki) pomagają. Jednak ja bym chciał więcej napisać o trybunach (z mojego punktu widzenia, czyli sektor 13, rząd 21, miejsce 21).
Oprawa przygotowana przez WIARĘ... no cóż... WSPA - NIA - ŁA! Aż strach pomyśleć co by było gdybyśmy zbierali na oprawy tyle kasy co Legia. Oprawę Legii, z racji zajmowanego miejsca na trybunach, zobaczyłem dopiero na zdjęciach. I tak:
  • - wszyscy kibice Legii w takich samych koszulkach (drobiazg, a jaki efekt);
    - zawsze rozwala mnie ta fana "Jesteśmy Waszą Stolicą";
    - akcja z flagami w stylu Włoskim na +.
Tyle jeśli chodzi o plusy. Niestety, jak zwykle, z kibiców Legii wyszła też ta przysłowiowa "warszawka". Nie chodzi mi o "pokaz" "Oni poznańską są jakością", bo my też mieliśmy transparenty i fany z treścią niebyt przychylną Legii (delikatnie mówiąc). Było piro i bardzo ładnie. Tylko dlaczego to piro ZNOWU wylądowało na murawie? Co prawda nie w takiej ilości jak rok temu, ale fakt jest faktem. Niestety "naszym" też to się zdarzyło i w kwestii rac na murawie padł remis 1:1. Race nie tylko lądowały na boisku. Niestety sektorowi 14, który sąsiaduje z klatką gości, też się dostało, a to już była totalna "przeginka".

Nie mogę pominąć "wyczynu" jednego anty-kibica Lecha, który w trakcie 2. połowy wybiegł na murawę. Brak słów. Kolo chyba postawił kropkę nad "i" w kwestii kary dla Lecha od PZPN-u.

Ocena meczu (spotkanie + wynik) 10/10.
Ocena kibicowska (oprawa + doping, itd) 7/10 (czasami nasz doping to był jeden wielki bełkot, ale tylko czasami :wink: ).

POZOSTAŁE MECZE.

Widzew - Odra 1:2 (Widzew na równi pochyłej w dół, a Odra, no cóż, zapraszamy do Poznania na ostatnią kolejkę :wink: )
Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2 (jak zobaczyłem jak Pogoń zagrała 1. połowę to przypomniał mi się rok 2000, kiedy Lech walczył o utrzymanie - walenie głową w mur)
Wisła Kraków - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 0:4 (znowu "chluba Wielkopolski" :prochno: pokazała pazur. I ten Sikora co ani BE ani ME w Orange na TVN :rotfl: )
Wisła Płock - Łódzki KS 2:1 (...)
Arka Gdynia - Górnik Zabrze 3:0 (chłopaki starają się jak mogą, by w następnym sezonie grać nadal w 1. lidze... ale już w innych klubach, niestety)


karol_1991

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2007
Posty: 28
Rejestracja: 02 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2007, 14:32

Arka Gdynia - Lech Poznań x2
Górnik Zabrze - Wisła Płock x
ŁKS - Korona Kielce x2
GKS Bełchatów - Wisła Kraków, 1x
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Pogoń Szczecin 1
Cracovia - Górnik Łęczna, 1x
Odra Wodzisław - Legia Warszawa 1
Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1


Górny Śląsk! Górny Śląsk! Górny Śląsk!
---WODZISŁAW ŚLĄSKI---
ODRA&JUVENTUS
Tito81

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 grudnia 2005
Posty: 60
Rejestracja: 10 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 22 maja 2007, 11:46

Arka Gdynia - Lech Poznań 2 (mecz przyjaźni meczem przyjaźni, ale...)
Górnik Zabrze - Wisła Płock 1X (myślę, że tu będzie mega walka)
ŁKS - Korona Kielce 1 (a tak na przekór wszystkim :wink: )
GKS Bełchatów - Wisła Kraków 2 (co by było ciekawie do końca)
Groclin Dyskobolia - Pogoń Szczecin 1 (naciskamy spłuczkę i spuszczamy to i owo do 2. ligi :twisted: )
Cracovia - Górnik Łęczna 1 (byle Kraksa nie zagrała tak jak w 1. połowie z Pogonią)
Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1 (Wielkie Zagłębie i Wielki Michu :D )
Odra Wodzisław - Legia Warszawa 1 (Wodzisław da z siebie wszystko, wygra i ładnie się zmęczy przed meczem z Lechem :pray: )


LBaLin

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2005
Posty: 394
Rejestracja: 09 listopada 2005

Nieprzeczytany post 22 maja 2007, 11:50

Arka Gdynia - Lech Poznań 1 (nawet ja w ten typ nie wierze)
Górnik Zabrze - Wisła Płock 1
ŁKS - Korona Kielce 1x
GKS Bełchatów - Wisła Kraków 2
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Pogoń Szczecin 2
Cracovia - Górnik Łęczna 1
Odra Wodzisław - Legia Warszawa 2
Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1


valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 maja 2007, 17:24

Arka Gdynia - Lech Poznań 1 ;)
Górnik Zabrze - Wisła Płock XXX znaczy 0:0 ;)
ŁKS - Korona Kielce a może 2
GKS Bełchatów - Wisła Kraków wszystko mi jedno :P 1
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Pogoń Szczecin 2 :d
Cracovia - Górnik Łęczna X2
Odra Wodzisław - Legia Warszawa 2 Odra zagra lepiej w sobotę :P
Zagłębie Lubin - Widzew Łódź teraz to i mi też rybka :p 1


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 22 maja 2007, 21:33

no i znamy spadkowiczów z ekstraklasy. do Arki i Górnika Ł. dołączyła Pogoń i Wisła P. w sumie, dla mnie żadne zaskoczenie, bo czego np. czego może szukać w eksrtaklasie drużyna, która nie odniosła zwycięstwa bodajże o 19 kolejnych spotkań ligowych (Pogoń).

bardziej mnie interesuje raczej o tytuł mistrza Polski, o dzisiejsza kolejka przyniosła ciekawe rozstrzygnięcia. po porażce Bełchatowa w krakowską Wisła, to Zagłebie jest obecnie liderem tabeli. muszę przyznać, że bardzo zaskoczyła mnie porażka GKS. liczyłem na zwycięstwo, ewentualnie remis, zwłaszcza, że Wisła poległa w weekend z Groclinem. a tutaj taka niespodzianka.

Zagłębie stoi przed wielką szansą, jednak myślę, że to bełchatowianie jednak będą się cieszyć po ostatnim meczu. lubinian czeka ciężki wyjazdowy mecz z Legią, która tanio skóry nie sprzeda (wątpię, żeby odpuściła ten mecz, chociaż i tak ma już zapewniony awans do PUEFA), natomiast GKS gra z zdegradowaną dzisiaj, bardzo słabą, Pogonią.

tak więc, strawiam na GKS. a co :wink:

EDIT: LBaLin, ale się rozpędziłem :prochno: ale chyba nie miałbyś nic przeciwko, żeby Legia awansowała do PUEFA :|
Ostatnio zmieniony 22 maja 2007, 21:47 przez białas, łącznie zmieniany 1 raz.


LBaLin

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2005
Posty: 394
Rejestracja: 09 listopada 2005

Nieprzeczytany post 22 maja 2007, 21:35

białas pisze:no i znamy spadkowiczów z ekstraklasy. do Arki i Górnika Ł. dołączyła Pogoń i Wisła P. w sumie, dla mnie żadne zaskoczenie, bo czego np. czego może szukać w eksrtaklasie drużyna, która nie odniosła zwycięstwa bodajże o 19 kolejnych spotkań ligowych (Pogoń).

bardziej mnie interesuje raczej o tytuł mistrza Polski, o dzisiejsza kolejka przyniosła ciekawe rozstrzygnięcia. po porażce Bełchatowa w krakowską Wisła, to Zagłebie jest obecnie liderem tabeli. muszę przyznać, że bardzo zaskoczyła mnie porażka GKS. liczyłem na zwycięstwo, ewentualnie remis, zwłaszcza, że Wisła poległa w weekend z Groclinem. a tutaj taka niespodzianka.

Zagłębie stoi przed wielką szansą, jednak myślę, że to bełchatowianie jednak będą się cieszyć po ostatnim meczu. lubinian czeka ciężki wyjazdowy mecz z Legią, która tanio skóry nie sprzeda (wątpię, żeby odpuściła ten mecz, chociaż i tak ma już zapewniony awans do PUEFA), natomiast GKS gra z zdegradowaną dzisiaj, bardzo słabą, Pogonią.

tak więc, strawiam na GKS. a co :wink:
Legia zapewnila sobie awans do Pucharu Intertoto. No chyba ze juz teraz jestes pewny zwyciestw w meczach z zespolem z Litwy lub Walii a pozniej z Blackburn...
białas pisze:EDIT: LBaLin, ale się rozpędziłem ale chyba nie miałbyś nic przeciwko, żeby Legia awansowała do PUEFA
Ja wierze ze sie uda :D


Kame1988_Kornel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 września 2003
Posty: 151
Rejestracja: 17 września 2003

Nieprzeczytany post 22 maja 2007, 22:22

Tak dla porządku...
Arka Gdynia 3:1 (3:1) Lech Poznań
Górnik Zabrze 2:0 (0:0) Wisła Płock
ŁKS Łódź 2:1 (1:0) Korona Kielce
GKS Bełchatów 1:2 (0:1) Wisła Kraków
Groclin Grodzisk 3:1 (3:0) Pogoń Szczecin
Cracovia Kraków 5:0 (2:0) Górnik Łęczna
Zagłębie Lubin 4:2 (1:0) Widzew Łódź
Odra Wodzisław 1:2 (1:2) Legia Warszawa
Spadek: Wisła Płock, Pogoń Szczecin, Arka Gdynia, Górnik Łęczna
P.UEFA: Groclin, Zagłębie albo GKS Bełchatów
Mistrz: GKS = Zagłębie :?: (osobiście wole GKS Bełchatów :) )
Intertoto: Legia Warszawa.
Awans: (Na dzień dzisiejszy) Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec, Jagiellonia Białystok, Polonia Warszawa, w grze również Polonia Bytom i Lechia Gdańsk. Reszta raczej odpada...
Końcówka będzie ciekawa...
Widać że ten sezon był wyjątkowy pod każdym względem i również bardzo wyrównany. Dobra gra beniaminków :wink: (też co nieco pomieszała szyki niektórym faworytom :prochno: )


valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 maja 2007, 01:37

Co tu można więcej napisać :] Mamy pudło ale nie na takim miejscu jak trzeba, jak widać nawet gdyby Legia wygrała z Lechem to i tak by miała intertoto i tak by nie zajeła 2 miejsca :]
Co do mistrza to dla mnie wsio rybka czy to będzie Zagłębie czy Bełchatów...
Ale chyba większe szanse ma GKS. Gra z Pogonią , gdyby z nimi przegrali/zremisowali to i tak by nie zasłużyli na majstra;) Zagłębie gra z nami a mam nadzięję ,że nie damy się Zagłębiu :]
Co do meczu z Odrą jakikolwiek wynik dla drużyn by padł (oprócz chyba remisu) cieszyłby się trener Jacek Zieliński :]


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
LBaLin

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2005
Posty: 394
Rejestracja: 09 listopada 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2007, 11:01

Przed ostatnia kolejka w zasadzie wszystko jasne :wink:...
oprocz mistrza. Stawiam na Zaglebie ale:

Górnik Zabrze - Korona Kielce 1
Lech Poznań - Odra Wodzisław Śląski 1
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1
Widzew Łódź - Cracovia X
Górnik Łęczna - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2
Pogoń Szczecin - GKS Bełchatów 1
Wisła Kraków - Łódzki KS 1
Wisła Płock - Arka Gdynia 2

Kto spada wiemy - mam nadzieje ze w przyszlym sezonie w I lidze zagraja: Zaglebie , Ruch , Jagiellonia i Lechia.


ODPOWIEDZ