Leo Beenhakker selekcjonerem reprezentacji Polski!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
juverm

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2005
Posty: 792
Rejestracja: 05 listopada 2005

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 18:30

Leo Beenhakker selekcjonerem reprezentacji Polski!

Jeden z najbardziej znanych szkoleniowców świata Holender Leo Beenhakker poprowadzi reprezentacje Polski w eliminacjach ME 2008. We wtorek 11 lipca w Warszawie Prezes PZPN Michał Listkiewicz podpisał kontrakt na 15 miesięcy z holenderskim trenerem. Beenhakker rozpocznie pracę z biało – czerwonymi od 1 sierpnia.

- Cieszę się, że udało nam się namówić do współpracy tak szanowanego w piłkarskim świecie i utytułowanego szkoleniowca. Wierzę, że trener Beenhakker wprowadzi nową jakość do polskiego futbolu i poprowadzi nasz zespół do pierwszego w historii awansu do finałów mistrzostw Europy – powiedział Prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Decyzja o powierzeniu stanowiska selekcjonera drużyny narodowej słynnemu Holendrowi podjęta została przez Prezesa PZPN. We wtorek przed oficjalnym ogłoszeniem nominacji nowego trenera reprezentacji, Michał Listkiewicz przedstawił tę kandydaturę członkom Zarządu PZPN.


- Mam nadzieję, że nowy trener kadry spełni pokładane w nim nadzieję i szybko zapracuje na uznanie polskich kibiców. Otwieramy dziś nowy rozdział w historii polskiego futbolu. Chciałbym, by zapisany został on złotymi zgłoskami – dodał Prezes Związku.


Wysokość kontraktu podpisanego przez PZPN z trenerem Beenhakkerem jest tajemnicą. Umowa będzie w części finansowana przez jednego ze sponsorów reprezentacji.


- Chciałbym serdecznie podziękować marce Tyskie, dzięki której możliwe jest zatrudnienie przez PZPN tak wybitnego fachowca. Nasz sponsor będzie ponosił część kosztów utrzymania nowego selekcjonera. Cieszę się, że Związek może liczyć na pomoc takich partnerów jak Tyskie czy nasz wypróbowany przyjaciel Telekomunikacja Polska – zakończył Michał Listkiewicz.


LEO BEENHAKKER

Urodził się 2 sierpnia 1942 roku w Rotterdamie. Jako piłkarz grywał w amatorskich klubach - Tediro Rotterdam, Xerxes Rotterdam oraz Zwart Witt '28. W karierze trenerskiej prowadził m.in. Ajax Amsterdam, Feyenoord Rotterdam i Real Madryt. Pracował też w Szwajcarii, Meksyku, Turcji. Dwukrotnie był selekcjonerem reprezentacji Holandii (między innymi w eliminacjach MŚ-86 i finałach MŚ 90, gdzie „Oranje” awansowali do 1/8 finału). Był też selekcjonerem reprezentacji Arabii Saudyjskiej oraz Trynidadu i Tobago.


PRZEBIEG KARIERY TRENERSKIEJ



1965-67 - SV Epe, amatorzy
1967-72 - Go Ahead Eagles, asystent
1972-75 - SC Cambuur
1976-76 - Go Ahead Eagles
1976-78 - Feyenoord Rotterdam, trener młodzieży
1978-79 - Ajax Amsterdam, trener młodzieży
1979-81 - Ajax Amsterdam
1981-84 - Real Saragossa
1984-84 - FC Volendam
1985-86 - reprezentacja Holandii
1986-89 - Real Madryt
1989-91 - Ajax Amsterdam
1990-90 - reprezentacja Holandii
1992-92 - Real Madryt
1992-93 - Grasshoppers Zurych
1993-94 - reprezentacja Arabii Saudyjskiej
1994-95 - America Meksyk
1995-95 - Istanbulspor SK
1996-96 - Guadalajara CF
1996-96 - Vitesse Arnhem
1996-97 - Vitesse Arnhem, dyrektor techniczny
1997-00 - Feyenoord Rotterdam
2000-03 - Ajax Amsterdam, dyrektor techniczny
2003-04 - America Meksyk
2004-04 - De Graafschap Doetinchem, dyrektor techniczny
2004-06 - reprezentacja Trynidadu i Tobago
od 2006 - Reprezentacja Polski


Osiągnięcia
- mistrzostwo Holandii 1980 i 1990 z Ajaksem Amsterdam
- mistrzostwo Holandii 1999 i Superpuchar Holandii 2000 z Feyenoordem Rotterdam
- mistrzostwo Hiszpanii 1987, 1988 i 1989 oraz Puchar Hiszpanii 1989 z Realem Madryt
- 1/8 finału mistrzostw świata 1990 z reprezentacją Holandii
- awans do mistrzostw świata 1994 z reprezentacją Arabii Saudyjskiej
- awans do mistrzostw świata 2006 z reprezentacją Trynidadu i Tobago

źródło: www.pzpn.pl
DOKŁADNY LINK




Ja ciesze się z wyboru nowego szkoleniowca. Właściwie obojętne było mni czy będzie to polski trener czy zagraniczny. Sam pan Leo wydaje mi się dobrym szkoleniowcem, bo chociażby awans z T&T do finałów mistrzostw świata jest już bardzo dużym osiągnięciem. Miałem nadzieję, że nie będzie to ktoś pokroju Bońka czy Janasa, żeby historia się nie powtórzyła. Jedynym oporem, może bariera językowa. Ale i tak mam nadzieję, że Holender awansuje z nami do EURO 2008.

Pozdrawiam :-D


Obrazek
El Nino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2005
Posty: 307
Rejestracja: 02 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 18:37

Witam.. Ja sie ciesze z tego powodu.. po pierwsze jest to bardzo dobry trener, po drugie na 90 % bedzie powolywal pilakrzy najlepszych (a nie Mila, Rasiak.. ) po trzecie widac ze choc troche pzpn przejal sie obecna sytuacją - dali Beenhakkerowi Dziekanowskiego na asystenta.. i jeszcze to ze ten trener ma aspiracje i checi.. chce cos wprowadzic.. widzielismy na przykladzie Trynidadu i Tobago ze zmienil duzo i chcial zrobic ze slabszej druzyny lepszą co mu sie udalo i moze zrobi to z Polską...

Myśle ze mozemy byc spokojni o losy reprezentacji jesli poradzil on sobie z Trynidadem i TObago to tym bardziej z Polską ma szanse na sukces

Zycze temu Panu duzo sukcesow z naszą reprezentacją Powodzenia..
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2006, 18:40 przez El Nino, łącznie zmieniany 1 raz.


Ifrit23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2006
Posty: 107
Rejestracja: 27 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 18:40

Życze sukcesow z polska reprezentacja narodowa :-D Chociaz niewiem czy cokolwiek im pomoze :smile:


Audi, vide, tace, si vis vivere in pace - Słuchaj, patrz, milcz, jeśli chcesz żyć w spokoju.
Seiru

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 554
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 18:49

Super! Jestem bardzo zadowolony że Beenhakker przejął naszą kadrę.
To doświadczony trener z wieloma sukcesami, prowadził także reprezentacje narodowe. Idealny kandydat.
Teraz tylko pytanie: Czy poradzi sobie z poukładaniem wszystkiego w tak krótkim czasie jaki dostał? Myślę, że da radę. Stoimy przed wielką szansą historycznego awansu do EURO. Grupę mamy nadzwyczaj trudną więc nie licze na 'fajerwerki', ale chociaż chęci i walkę ze strony naszych piłkarzy.
Leo to znakomity wybór :bravo:


non mollare mai
Junakson

Madridista
Madridista
Rejestracja: 07 sierpnia 2004
Posty: 213
Rejestracja: 07 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 19:12

W końcu zagraniczny trener, bardzo dobrze. Cieszy mnie także to, że asystentem został Dziekanowski a nie Majewski. Mamy trudną gupę to fakt, ale Leo awansując do MŚ z T&T pokazał, że jest super trenerem. Wykonał rzecz praktycznie niemożliwą.


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 19:15

Sedniooptymistycznie jestem nastawiony. Podzielam zdanie Bońka, kibice chcieli zagrancznego treneiro to go mają. A od najważniejszych spraw tj. szkolenie młodzieży, kolesiostwo się uwagę odwraca. Plus, że przynajmniej młody asystent jest.


Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 19:24

Chcę tylko zaznaczyć, że to On ściągnął Zlatana z Malmoe do Ajaxu, wiec moze ma oko, do talentów, i już za niedługi czas w reprezentacji Polski zagra Tasak (Ja :P) Nie zdecydowałem jeszcze czy będe grał w reprezentacji Polski czy Węgier, więc Panie Leo czas nagli :lol:


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 19:24

Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie z wszystich możliwych.
juverm pisze:- Chciałbym serdecznie podziękować marce Tyskie, dzięki której możliwe jest zatrudnienie przez PZPN tak wybitnego fachowca. Nasz sponsor będzie ponosił część kosztów utrzymania nowego selekcjonera. Cieszę się, że Związek może liczyć na pomoc takich partnerów jak Tyskie czy nasz wypróbowany przyjaciel Telekomunikacja Polska – zakończył Michał Listkiewicz.
Jestem ciekaw co Tyskie i TP obiecały Beenhakkerowi. Gość ma zapewnione najwyższe loty co weekend i darmowe weekendy :wink: Może będzie dzwonić do Dudka :prochno:

TERAZ PROSZĘ JESZCZE TYLKO O ZMIANĘ PREZESA PZPN :pray: :pray: :pray:


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 19:46

Brawo! Sądze że jest to ktoś kto może wiele wnieść do polskiej piłki , właśnie na takiego kogoś jak Leo Beenhakker czekaliśmy , by zobaczyć jak doświadczonym i znakomitym jest trenerem wsytarczy popatrzeć na jego przeszłosć klubową i reprezentacyjną. Nareszcie może coś osiągniemy na jakiejś większej imprezie - Mistrzostwach Europy w Szwajcarii i Austrii - ale priorytetem bedzie awansować do nich ;)

LEO BENNHAKKER!

Pozdrawiam.


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 20:21

Z kandydatów właśnie tego najbardziej preferowałem! Uważam ze to kompetentny gośc który może doprowadzić nas do upragnionych ME! Z trynidadem i Tobago pokazał ze można osiągać sukcesy bez wielkich pieniędzy i gwiazd. Mam nadzieje ze naszym zawodnikom wybije z głowy gwiazdorstwo i będziemy grali ambicją!
LEO życzę sukcesów.


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 20:35

Bez watpienia jest to doswiadczony profesjonalista. Ale czy bedzie on lekarstwem dla "Polskiej pilki skopanej" :?: Tego teraz nikt nie wie, bo to sie dopiero okaze :think: Ale co do Leo Beenhakkera to mysle, ze tego typu trener musi cos poprawic. No bo jak nie taki trener, to kto :roll: No chyba, ze w naszej pilce jest naprawde tak zle, ze zaden nawet najlepszy fachowiec nie da rady wyciagnac nas z dolka :doh: Jednak miejmy nadzieje, ze z Holenderskim szkoleniowcem nadejda lepsze czasy dla naszej reprezentacji. Oby. I obysmy zakwalifikowali sie ten pierwszy raz do ME :pray:


BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 20:40

Wydaje sie,ze obsadzenie Leo Beenhakkera na stanowsiku trenera kadry narodowej to najlepsza z mozliwych opcji PZPN.Jedyna przeszkoda w jego pracy moze byc spora niechec do jego osoby ze strony naszych trenerow np.Piechniczka,Apostela,czy tez Engela,ktorzy zwyczajnie zazdroszcza doswiadczenia,swiatowego obycia i przede wszystkim pieniedzy jakich jest wart holenderski szkoleniowiec.Sami powtarzaja,ze ich sprzeciw spowodowany jest nieobyciem Beenhakkera w polskich realiach pilkarskich,ale wystarczy chociazby spojrzec na zapis kariery szkoleniowca,zeby przekonac sie,ze ma on olbrzymie doswiadczenie w prowadzeniu zarowno reprezentacji jak i klubow w roznych krajach,a nawet kontynentach.
Jak mowilem;Leo Beenhakker bedzie mial bardzo trudne zadanie,bo nasza grupa nie nalezy do najlatfiejszych,a do tego dochodzila bedzie presja ze strony niechetnych mu polskich trenerow,ale miejmy nadzieje,ze tak doswiadczony fachowiec bedzie po prostu robil swoje i nie pozwoli sobie wchodzic na glowe.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 21:23

Może i dobry trener, ale ma pod sobą kiepskich polskich piłkarzy i wątpie aby cośsię poprawiło z polkim stylem gry w piłkę. Holendrzy mają bardzo dobrych trenerów, którzy już wiele osiągneli, ale z dobrymi zespołami i piłkarzami, a z takimi kopaczami to się chyba nic nie da zrobić.
Jest to trener obeznany w światowej piłce i może ma jakiś sposób na rozwinięcie słabego zespołu. Poczekamy-Zobaczymy


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 lipca 2006, 23:03

i bardzo dobrze !! mam nadzieje ze rozpocznie on nową ere polskiej piłki ... szczerze to nie znam za bardzo jego sylwetki ale mam nadzieje ze pokaże iż zasługuje on na stanowisko trenera reprezentacji Polski


Sky is the limit!
Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 lipca 2006, 09:39

Hm, decyzja dobra. Wreszcie ktoś kto jest kolejny specjalistą od wprowadzaniu drużyn do rozgrywek, w których nigdy nie brały udziału. Lecz gościu może nasza kadręprzekrecić o conajmniej 180 stopni i niedługo będą tu grać całkowicie nowi piłkarze. Czemu? Bo wg mnie on nie będzie widział w swoim składzie graczy, którzy nie będą się poświęcać i nie będzie im zależec na grze, będa mysleli jedynieo sobie. Wg mnie nastapi niedługo bardzo burzliwy okres w polskiej piłce...


ODPOWIEDZ