Chorwacja - Polska 0:1

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 11:34

Cris pisze:Spraingi sa własnie po to zeby przetrenowac nowe ustawienie i załozenia taktyczne i niewiem dlaczego sądzisz ze Janas popełnił wczoraj błąd, jak dla mnie ustawenie sie sprawdziło a katorgą to było 4-4-2 z Kolumbią...
To ustawienie dało nam wczoraj zwyciestwo z mocną Chorwacją i na miejscu Janasa niezawachałbym sie powtórzyc tego ustawienia w meczu z Niemcami.
Wczorajsze ustawienie to tzw "Diament", którym nie potrafiliśmy grać w El. do ME w 2004 roku. Więc ja sądzę, że powinniśmy grać w ustawieniu 4-4-2, chodz jak patrze na Polską kadrę, to moim zdaniem błędem przy selekcji jest brak samego Franka albo innego snajpera pełnej krwi, dlatego potem wciskam "1" na pilocie patrze na ustawienie, a tu benc jakieś śmieszne defensywne. Z drugiej strony, kłóćmy się ile wlezie, a to i tak nic nie da, bo krzciuki trzeba trzymać za naszych nawet jak się nam cos nie podoba :wink: .


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 11:39

wloski pisze:
Cris pisze:Spraingi sa własnie po to zeby przetrenowac nowe ustawienie i załozenia taktyczne i niewiem dlaczego sądzisz ze Janas popełnił wczoraj błąd, jak dla mnie ustawenie sie sprawdziło a katorgą to było 4-4-2 z Kolumbią...
To ustawienie dało nam wczoraj zwyciestwo z mocną Chorwacją i na miejscu Janasa niezawachałbym sie powtórzyc tego ustawienia w meczu z Niemcami.
Wczorajsze ustawienie to tzw "Diament", którym nie potrafiliśmy grać w El. do ME w 2004 roku. Więc ja sądzę, że powinniśmy grać w ustawieniu 4-4-2, chodz jak patrze na Polską kadrę, to moim zdaniem błędem przy selekcji jest brak samego Franka
Przestanmy wałkować sprawe Frankowskiego i Dudka, nie pojechali i można sobie gdybac co by było jakby byli...
Trzeba grac ta kadrą co jest, a w meczu z Chrowacją chłopcy pokazali ze umieją grac w piłke.


The_Sickness

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 311
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 11:44

Zagrali ładnie, lecz bez szaleństwa. Podobały mi się niektóre akcje, gra z pierwszej piłki, sporo podań po ziemi, ogólnie całkiem niezła gra w środku pola. Niestety brakowało skutecznosci w podaniach do napastników. Niestety na dzień dzisiejszy planem MAXIMUM jest wyjście z grupy. Jestem kibicem biało-czerwonych, ale realnie patrząc nie sądze, abyśmy zdołali ugrać coś więcej, choc mam nadzieje, ze pozytywnie mnie zaskoczą.

Czekam na mecz z Dolną Saksonią


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 11:46

juveman7 pisze:Polska słabo zagrałą ,ale mecz jakoś wygrali. Nie mogę się nadziwić jak możemy mieć tak słaby atak, nie potrafiący nic sobie wypracować.
Polska zagrała przeciętnie, może nie aż tak słabo ale na pewno lepiej niż w poprzednim meczu z Kolumbią.
Jeśli w ataku jest tylko jeden zawodnik ( czyt. Zurawski ) to jasne że nie ma on szans na czterech obrońców. Polska zagrała dość defensywnie i przez to nie graliśmy tak do przodu.
juveman7 pisze:Największy potwierdzeniem moich słów jest obraż gry Żurawskiego. Dziwie się dlaczego dostał on powołanie. Ale są jeszcze inni którzy prezentują niski poziom, ale to nie temat aby ich tu wypisywać.
Żurawski według mnie gra najlepiej z wszystkich naszych reprezentacyjnych napastników. Może jeszcze Smolarek prezentuje podobny poziom ale Janas uważa że większy pożytek jest z niego w linii pomocy. :whistle:
juveman7 pisze:Odnośnie meczu, dla kibiców Polski jest on ku pokrzepieniu serc, daje on jakąś nadzieje na jakiekolwiek punkty na mundialu co jest małoprawdopodobne.
Punkty są prawdopodobne ale wyjście z grupy troche mniej. :roll: :whistle:
juveman7 pisze:Podsumuwując, Polska zagrała na poziomie Polski.
Heh dokładnie. :prochno:


morfeuszrejowiec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 210
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 11:48

Ogólnie było dobrze, nie ma co sie tak rozpisywać...ale jedną prosbe mam, zapodajcie linka do sytuacji kiedy Artur Boruc pokazał kibicom chorwackim środkowy palec :prochno:


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 12:22

Dla mnie gra Polaków nie wygladała zbyt imponujaco, ale zawsze jest wytłumaczenie, że to tylko mecz towarzyski. No, ale pomimo tego lekko mnie zawiedli - szczególnie denerwowało mnie, że za kazda piłka biegał jedynie Krzynówek, któremu zależało na pokazaniu się, gdy inni zwykle sobie olewali. Podobala mi się nawet gra Smolarka, a przede wszystkim gol - on nie imponuje wzrostem a jednak strzelił gola w tłumie rosłych Chorwatów. Podsumowując. Na mundialu możemy pokazac wiele więcej tylko żeby każdy piłkarz biegał z poświęceniem za piłką i nie odstawiał nogi, bo odniesiemy jakikolwiek sukces tylko przy pełnym zaangażowaniu.


Notch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 107
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 12:30

Ludzie, ile wy macie lat? 5, 7? Przynajmniej na to wskazuje wasza interpretacja gry. Albo ogladaliscie inny mecz. Co z tego ze na papierze bylo to 4-5-1, skoro w praktyce bylo to 4-3-3? Nie widzielisci tego ze Krzynowek i Smolarek nie grali jako skrzydlowi? Pelnili role wolnych elektronow, nie byli ograniczeni jakims planem taktycznym. Wchodzili na miejsce Zurawia, zamieniali sie skrzydlami, w koncu pelnili role rozgrywajacych i napastnikow. Innymi slowy Polska zagrala jak Barcelona, tyle ze nie posiadamy takich umiejetnosci i moze dlatego nie wygladalo to tak efektownie. Nie trzeba sie duzo glowic zeby to zauwazyc. Oto male porownanie
Zurawski ==> Eto'o
Krzynowek ==> Ronaldinho
Smolarek ==> Messi
Szymkowiak ==> Deco
Sobolewski ==> Xavi
Radomski ==> van Bommel, Thiago czy Edmilson

Moim zdaniem tak miala wygladac nasza taktyka i byla naprawde DOBRA


stahoo pisze: To naprawdę mądra wypowiedź!
No baa
m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 12:49

Polska z chorwacją zagrała fantastycznie. Tak dobrej gry w obronie nie widziałem w polskiej reprezentacji chyba nigdy. Chorwacja w środku pola niemiała wogule miejsca. Bardzo obiecujące były także akcje ofensywne. Potrafiliśmy rozegrać piłke, zagrać z klepy ( :!: ), przytrzymać ją w środku pola. Dla mniue to było super. Mam tylko nadzieje że jest to taktyka na wszystkie mecze a nie tylko na te trudniejsze lub po zdobyciu satysfakcjonującego wyniku :evil: .
Notch pisze:Co z tego ze na papierze bylo to 4-5-1, skoro w praktyce bylo to 4-3-3?
Wg mnie było to bardziej coś pomiędzy. Fakt gdy mieliśmy piłke skrzydłowi byli bardziej bocznymi napastnikami, ale z drugiej strony zauważ że obydwoje wracali i to dość głęboko bo pamiętam kilka sytuacji gdy smolarek i krzynówek odbireali piłke przeciwnikowi tuż przed naszym polem karnym lub chociaż stosowali presing. W Barcelonie Ronaldinho i Messi niemają prawie wogule zadań defensywnych.


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 13:36

Polska zagrała dobrze, ale chcąc wyjść z grupy trzeba zagrac jeszcze lepiej. Bramka padła z dośrodkowania, ale trzeba brac pod uwage ze Smolarek był nie kryty zbyt dokladnie i troche szczescia byl ze zdobylismy ta bramke, no ale nasi piłkarze zagrali napewno o wiele lepiej niz w meczu z Kolumbia. Martwic moze jedynie to ze Żurawski nie miał zbyt wielu okazji do zdobycia bramki (koledzi za bardzo mu nie dawali okazji do zdobycia tej bramki) Żuraw pełnił czesto role rozgrywającego cofając sie nawet na wlasna polowe, to oczywiscie bardzo dobrze wrozy na przyszlosc, bo naprawde bardzo dobrze mu to szlo, ale jak Żuraw bedzie rozgrywal to kto bedzie strzelał??No bo chyba nie mozemy liczyc ze zdobedziemy wszystkoe bramki na Mistrzostwach (o ile jakas zdobedziemy, mam nadzieje ze ich bedzie duzo) z dośrodkowań zrogów czy stałych fragmentów. Moim zdaniem i tak barkuje Franka ...


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 14:36

Co jak co, ale z tego meczu śmiać już się nie można. Bo w tym meczu Polska zagrała przyzwoicie. Pierwsza w historii wygrana z Chorwacją, która na dodatek prezentuje się w ostatnich meczach bardzo dobrze. Myślę, że to nowe ustawienie (4-5-1), które zastosował Janas sprawdza się. Dlatego, że nasza drużyna ma tylko jednego naprawdę dobrego napastnika, którym jest Żurawski.
Brawo dla Polski!


Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 14:39

Mi osobiscie podobało się jak Szpakowski mowił Roberto Kovac zamiast Robert :prochno: to dodało mu takiego brazylijskiego polotu :]


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 14:49

Buri pisze:Mi osobiscie podobało się jak Szpakowski mowił Roberto Kovac zamiast Robert :prochno: to dodało mu takiego brazylijskiego polotu :]
A ja myślałem ,że Kovac ma naprawde na imię Roberto :wink: I jeszcze pan Dareczek dodał ,że Roberto jest ostoją Juventusu :prochno: Canarinhos pewnie chcieliby mieć takiego obrońce, ale na szczęście w Roberto płynie słowiańska krew. :D


Obrazek
Der Dritte

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 sierpnia 2005
Posty: 42
Rejestracja: 07 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 15:28

jak dla mnei polska zagral calkie mniezly mecz, widac w nich bylo wole walki wyprzedzali chorwatow w walkach o pilki, naprawdeaz serce roslo jak sie na nich patrzylo. skotecznoscia strzelecka moze nie grzeszyli, ale wczoraj pierwszy raz od bardzo dawna bylem dumny z ich postawy na boisku, oby tak dalej chlopaki


FORZA JUVE
Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 15:40

Michał`fcj pisze:
Buri pisze:Mi osobiscie podobało się jak Szpakowski mowił Roberto Kovac zamiast Robert :prochno: to dodało mu takiego brazylijskiego polotu :]
A ja myślałem ,że Kovac ma naprawde na imię Roberto :wink: I jeszcze pan Dareczek dodał ,że Roberto jest ostoją Juventusu :prochno: Canarinhos pewnie chcieliby mieć takiego obrońce, ale na szczęście w Roberto płynie słowiańska krew. :D
Może o tym nie wiemy ale np. mamy w składzie nastepnego z Brazylijczyków Adriano Mutu :?: MŚ będe ogladał w TVP przynajmiej pośmieje się z wpadek Szpaka :D


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2006, 16:31

Moim zdaniem tak miala wygladac nasza taktyka i byla naprawde DOBRA
Taktyka była dobra, ale wykonanie... :whistle: No sory, ale ważniejsze jest wykonanie niż sama teoria i nic nam nie da taktyka Barcy bez ich umiejętności. Zresztą po części sam to zauważyłeś.
Zurawski ==> Eto'o
Krzynowek ==> Ronaldinho
Smolarek ==> Messi
Szymkowiak ==> Deco
Sobolewski ==> Xavi
Radomski ==> van Bommel, Thiago czy Edmilson
Taa, nieźle cie fantazja poniosła. Im wszystkim daleko do nich. NO Ebi gdyby był lepiej wyszkolony to by Messiego nawet przewyzszył.
Polska z chorwacją zagrała fantastycznie. Tak dobrej gry w obronie nie widziałem w polskiej reprezentacji chyba nigdy
Fantastycznie? :angry: No jesli z taka fantazją zagramy na mundialu to naprawde wiele osiągniemy.


ODPOWIEDZ