Jerzy Engel nie jest już trenerem Wisły!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 października 2005, 20:23

W związku z negatywną oceną stylu gry i wyników odniesionych przez drużynę w ostatnich spotkaniach Zarząd klubu Wisła Kraków i trener Jerzy Engel podjęli decyzję o rozwiązaniu umowy o współpracy.
Podczas dzisiejszego spotkania trenera z zarządem i radą nadzorczą strony podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron w związku z faktem, że trener nie zagwarantował poprawy sposobu gry zespołu w najbliższym czasie.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" tymczasowo trenerami Wisły został duet Kazimierz Moskal, Tomasz Kulawik. W ciągu dwóch tygodni właściciel klubu Bogusław Cupiał ma wybrać następcę Engela.

Źródło: W związku z negatywną oceną stylu gry i wyników odniesionych przez drużynę w ostatnich spotkaniach Zarząd klubu Wisła Kraków i trener Jerzy Engel podjęli decyzję o rozwiązaniu umowy o współpracy.

Podczas dzisiejszego spotkania trenera z zarządem i radą nadzorczą strony podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron w związku z faktem, że trener nie zagwarantował poprawy sposobu gry zespołu w najbliższym czasie.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" tymczasowo trenerami Wisły został duet Kazimierz Moskal, Tomasz Kulawik. W ciągu dwóch tygodni właściciel klubu Bogusław Cupiał ma wybrać następcę Engela.

Źródło: http://sport.onet.pl/1184612,wiadomosci.html


Hmmm
No cóż ja moge powiedzieć. Sypie się Wisła jak dla mnie i nie ukrywam że się z tego cieszę :D

A bardziej obiektywnie to dziwi mnie ta decyzja zarządu. Engel to niezły przecież trener - rozumiem może wyniki są zadowalające ale żeby tak w śroku rundy zwalniać trenera, tym bardziej że narazie nie wiadomo nic o następcy Engela a przecież takie rozmowy mogą się ciągnąć długo.

Czyżby powrót zakontraktowanego wciąż Kasperczaka? Nie sądze, za dużo było skandalu przy jego odejściu, a propozycja powrotu byłaby jak przyznanie racji. Więc kto? Jakiś zaganiczny trener o znanym nazwisku??
Kto wie ale w cudotwórców w takich sytuacjach nie wierzę...


ForzaJuve_Adam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2004
Posty: 185
Rejestracja: 07 maja 2004

Nieprzeczytany post 24 października 2005, 20:41

W ogóle to już zaczyna być śmieszne...

Rozumiem, klub najbogatszy w Polsce, działacze oczekują wyników... Ale panowie troche cierpliwości! Nie od razu Kraków zbudowano :wink: W polityce klubu widać klasyczną Polską mentalność - coś nie wychodz to od razu zmieniamy. Engel nie zakwalifikował się do LM. Okej, sam się przyznał do błędów. Jednak jest to wg mnie bardzo dobry Polski trener - w końcu to on po 16 latach zakwalifikował się do mistrzostw, a to coś znaczy. Gdyby działącze Wisły w przerwie zimowej uzupełnili mu braki w składzie, jakie zrobiły sie po odejściu Franka, Żurawia (chociaż jego dobrze zastępuje Brożek), Szymka i Uche to Engel zrobiłby z nich drużynę... Ale gdybać to teraz se mogę..... W każdym razie napewno nie pochwalam takiej polityki klubowej.

Pozdrawiam


Obrazek
Obrazek
diego1989

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2005
Posty: 103
Rejestracja: 13 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 24 października 2005, 21:05

jak dla mnie cała ta przygoda Engela z Wisłą to jeden wielki niewypał. Nie wiem po co wogóel z Wisły zwalniali Kasperczaka, któego zastąpiono nie lepszym niż Engel Liczką :? Wisła sie kończy, ale tylko w POlsce bo za granicą nawet jej nigdy niebyło :cry: No ale skoro taka władza w Wiśle że po mistrzostwie zwalniają trenera to już sprawa ich a nie moja, zresztą Engel nie nadaje sie na trenera takiego klubu


Nedved jest bogiem, zioło nałogiem, życie zabawą, JUVENTUS podstawą!!!

Obrazek
włodi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 46
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 24 października 2005, 21:21

i tak długo jurek był trenerem wisły patrząc na wyniki :/


Drabek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 września 2004
Posty: 6
Rejestracja: 22 września 2004

Nieprzeczytany post 24 października 2005, 21:24

I bardzo dobrze, że już nie jest. Ja na miejscu Prezesa Wisłay Kraków już po meczach z Panathinaikosem bym sie z nim pożegnał. Mało tego nawet bym go nie zatrudnił na stanowisku trenera. Miał awansować do LM , bo tak zapowiadał, jednak po raz kolejny Wisła odpadła. Tu jest potrzebny zagraniczny trener z doswiadczeniami i sukcesami. Ale taki trener "dużo drożej kosztuje". Jednak myslę,że te "utrzymanie" takiego trenera szybko by się klubowi zwróciły, poprzez awans do Ligi Mistrzów. A jestem pewnien, że tak by było.


adrian_markuś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 100
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 24 października 2005, 21:35

W sumie to nie jestem zdziwiony,zapowiadało się to od jakiegoś czasu.Wyniki osiągane przez Wisłę były niezadawalające i dymisja trenera była kwestią czasu.Działacze jednak w znacznym stopniu są sobie winni.Rozprzedali to, co najlepsze było w Wiśle(Szymek,Żuraw,Franek) i nie znaleźli dobrych następców(najlepszym przykładem jest Kryszałowicz,który chociaż w połowie nie dorównuje Frankowskiemu :? ).


Forza Juve!!!
Lopez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 sierpnia 2005
Posty: 118
Rejestracja: 18 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 24 października 2005, 21:52

Hmmm.... a co Engel miał zrobic niby poukładał druzyne, a tu odchodzą podstawowi zawodnicy.... co oni myśleli, ze będzie jeszcze lepiej.... :prochno:


Obrazek
morfeuszrejowiec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 210
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 października 2005, 21:54

Decyzja o jego zwolnieniu mnie wcale nie dziwi. Wisła ostatnio gra tragicznie i nie usprawiedliwi Engela fakt ze nie grał Sobolewski i Cantoro( kontuzje ). Biała gwiazda ma zawodników ktorzy mogą ich zastąpić. Z drugiej strony jednak jest to rownież niezrozumiała decyzja ponieważ Engel jest moim zdaniem świetnym szkoleniowcem, a o złą grę Wisły powinniśmy sądzić piłkarzy.


del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 25 października 2005, 11:56

herr_braun pisze:No cóż ja moge powiedzieć. Sypie się Wisła jak dla mnie i nie ukrywam że się z tego cieszę :D
Głupie gadanie :? Z czego Ty się tu cieszyć? Przez te sytuacje traci nie tylko Wisła ale cały Polski futbol. Teraz to już na nikogo nie ma co liczyc w pucharach. Nie rozumiem decyzji zarządu Wisły. Engel to świetny trener i trzeba było dać mu wiecej czasu i załatać luki po odejsciu kluczowych piłkarzy z drużyny. Po za tym to juz kolejny błąd w polityce Białej Gwiazdy. Największym było zwolnienie Henyka Kasperczaka- to jest na prawde bardzo dobry trener tylko, że działacze z Krakowa są chyba w gorącej wodzie kąpani bo przecież drużyny nie buduje się w 4 miesiące :|


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 25 października 2005, 12:22

Można skomentować to tylko słowami: "Bo to Polska właśnie" Zarząd pozbył się czołowych piłkarzy i sądził, że wystarczy zatrudnić Magika-Engela, który w przeciągu dwóch miesięcy zrobi maszynke, która awansuje do Ligi Mistrzów. :rotfl:
Wg mnie Cupiał powinien dać sobie spokój z Piłką Nożną bo tylko ją niszczy. Temu człowiekowi brakuje wyobraźni, cierpliwości. Zresztą piłkarzom także bo wystarczy, że zdobędą z Wisłą tytuł mistrzowski a już uważają się za gwiazdy i nie mija wiele czasu jak slychac o transferach na zachod. To z kim ta Wisła ma awansowac do CL? Z młodzikami.

Cos mi sie wydaje, ze Engel potraktowal to jako osobista porazke i jemu rowniez nie chcialo sie czekac kolejny rok na szanse udzialu w CL... Tylko co teraz bedzie robil? Trenowal druzyne w Katarze? :prochno:

No chyba ze faktycznie nie potraifl wiecej z Wisłą osiągnąć.... Szkoda tylko, ze tak dobrze zapowiadajaca sie druzyna zostala wrecz rozbita przez złą polityke..


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 25 października 2005, 12:58

hahaha Wisła znowu zmieniła trenera :rotfl: ja nie wiem co oni sobie mysla zmieniajac trenerow jak rekawiczki. Kasperczak, Liczka, Engel to naprawde tuzy pilkarskie i co oni mysla ze znajda lepszych??


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 25 października 2005, 15:13

Też dziwi mnie ta decyzja, w końcu Engel nie może zbudować czegoś z niczego :wink: . Jeśli sprzedaje się najlepszych zawodników (Żurawski, Szymkowiak) i nie kupuje się wartościowych zmienników to nie można liczyć na sukces. W końcu jeśli nie Engel to kto? Sądzę, że w Polsce nie ma lepszego trenera (oczywiście nie liczę Kasperczaka, wątpię, aby z powrotem dostał pracę pod Wawalem). W dodatku Jerzy Engel miał do zrealizowania bardzo trudne zadanie. "Na wejściu" miał awansować do Ligi Mistrzów. Potem z drużyny odszedł Frankowski, a przyszedł niemrawy Kryszałowicz. I jak teraz zmotywować piłkarzy do dobrej gry? Jednego dnia walczą o awans do Champions League, a drugiego grają z polskim średniakiem. W takim przypadku ciężko o mobilizację i o pełne poświęcenie. Uważam, że Engel nie dostał wystarczającej szansy i nie powinien tak szybko odchodzić. Jednak chciałbym również stanąć w obronie Cupiała. Otóż człowiek ten od kilku lat wkłada w Wisłę duże pieniądze, które mogły zacząć się zwracać tylko po awansie do Ligi Mistrzów. Niestety, ale piłkarzom Wisły to się nie udało. Rozumiem rozgoryczenie Cupiała, który wkłada pieniądze i nie może ich wyjąć :roll: . Ale należy pamiętać, że jest on jednym z twórców tej Wisły, która rywalizowała z najlepszymi europejskimi zespołami w Pucharze Uefa.


:roll:
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 25 października 2005, 15:25

Jak Dla Mnie Ogromne Zaskoczenie oraz Rozczarownie ! Przecierz Jerzy Engel to jeden z Najlepszych Trenerow Obecnie w Polsce a Wisla Podziekowala mu za wspolprace po kilku miesiacach ! Nie ma co ukrywac Wisla leci an Leb na szyje... :roll: Jeszcze niech sprzedadza Brozka to juz kompletna klapa bedzie ! :whistle:


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 października 2005, 15:33

Wisła rozsypała sie już kompletnie. Oni nigdy nie awansujądo Ligi Mistrzów. Zmieniają co chwile trenerów i myślą, że od razu będzie lepiej. To, że są najlepsi w polsce to nic - polska liga jest przecież bardzo słabiutka.


Gianni_Marciano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 121
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 25 października 2005, 15:38

Engel zawsze dużo obiecywał kibicom

-złoty medal MŚ 2002
-awans wisły do LM
-Puchar Uefa dla wisły :lol:

To te najwieksze obietnice które słyszałem z jego ust w tv lub przeczytałem w gazecie ...


ODPOWIEDZ