Rodak komentator, kto najlepszy?

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ

Kto jest według twojej opini, najlepszym komentatorem?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 11:52

PABLO pisze:Wojtom wedlug mnie najlepszym komentatorem jest borek i lipinski !! widac ze nie masz cyfry bo wypowiadasz sie o komentatorach z tvp.
Nie mam cyfry, ale mam za to Polsat, co mi wystarcza, a czasami właczam na TVP, bo wole słuchać Szpakowskiego, niz jakiegos innego bełkotu.

Kazdy ma swoje zdanie i swoich ulubiencow, podobnie jak w sporcie.


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 11:54

Tarnos15 pisze:Ja moze nie bede sie wypowiadal na ten temat bo zaraz Diego rzuci we mnie textem ze jestem zalosny
Buhahaha fajne podejscie :smile: Gdyby kazdy tak podchodzil do sprawy, to mozna by w ogole zamknac to forum.. :| Diego, brutalu, jak mozesz rzucac takimi tekstami :prochno:
Tarnos15 pisze:i wogole najlepiej jakbym nic nie pisal
Oj nie obrazaj sie, tak naprawde chcemy, zebys pisal.. :roll: Naprawde...
Diego pisze:A teraz coś na potwierdzenie moich słów. Wystarczy kliknąć, zjechać na dół, wybrać FREE, poczekać 17 sekund, ściągnąć, słuchać i delektować się. Jak go można nie lubić, nie rozumiem tego :roll: .
Wracajac do tematu Szpakowskiego i innych. Ten plik, ktory tutaj udostepniles, poswiadcza to, ze Szpakowski naprawde wklada serce w to, co robi. Przezywa, wrecz 'zyje' meczem, ktory akurat komentuje. Taki moim zdaniem powinien byc komentator.


Tarnos15

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2003
Posty: 342
Rejestracja: 29 września 2003

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 11:58

Kazdy ma swoj gust. Diego - głos Szpakowskiego jest dla Ciebie ukojeniem ;) jak to napisales, a mnie poprostu doprowadza do szału jak słysze, ze on komentuje to od razu przelaczam na Polsat Sport, albo wylaczam glos i wlaczam jakas muzyke. Poprostu denerwuje mnie. nie bede tu powtarzal ze sie myli, ze smiesznie wypowiada nazwiska, ze sie powtarza, ze jest stronniczy etc. Nie lubie go i koniec.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 12:27

Tarnos15 pisze:Poprostu denerwuje mnie. nie bede tu powtarzal ze sie myli, ze smiesznie wypowiada nazwiska, ze sie powtarza, ze jest stronniczy etc. Nie lubie go i koniec.
hmm jak napisalem w moim pierwszym poscie, Szpakowski popelnia wiele bledow, ale nadrabia zaangazowaniem, emocjami jakie wklada w swoj komentarz... czego brakuje innym komentatorom. Poza tym nie powiesz mi ze inni komentatorzy nie faworyzuja, nie popelniaja bledow bo Cie wrecz wysmieje. Praca komentatora to taka praca w ktora wkalkulowane sa bledy i kazdy komentator je popelnia ( jesli masz inne zdanie podaj przyklad takiego bezblednego komentora, moze John Motson i Ally Mc Coist z FIFY :wink: ) Na zakonczenie dodam, ze taki komentarz jaki slysze w wykonaniu innych polskich komentatorow, nie jest czyms dla mnie wyjatkowym. Kazdy moze nauczyc sie nazwisk pilkarzy grajacych druzyn, przeczytac pare ciekawostek o pilakrzach i je zaprezentowac w czasie meczu. Dla mnie sztuka jest stworzenie widowiska, przezywania meczu razem z kibicami, bo pilka nozna to nie szach, ktore oglada sie w skupieniu, dla mnie to swieto, ktorym nalezy sie cieszyc i emocjonowac.

To byla moja opinia i nie musicie sie z nia zgadzac.


aleksander1986

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 sierpnia 2004
Posty: 267
Rejestracja: 02 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 12:36

Oczywiście Lipiński.Świetnie komentuje mecze w Canal+.Posiada wielką wiedzę na temat Serie A i przekazuje ciekawe informacje.Jestem ciekaw dlaczego nie ma tutaj Smokowskiego.


...Taka miłość jest jedna...Juve
Billy

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 7
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 12:39

Zdecydowanie stawiam na Mateusza Borka!!! Zna sie facet na rzeczy, nie gada głupot...cenie go za to co robi...moge go słuchać i nic mi nie przeszkadza...nie tak jak szpaku :/


Forza La Vecchia Signora!! Ti amo Juve !!
stazzorZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 199
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 12:48

WIADOMO ze najlepszy komenator to Szpakowski :D zawsze bede tak twierdził. kojarzy mi sie z moimi pierwszymi meczami lm oglądanymi po kryjomu:) kocham go nawet za te jego poezje. i za to ze jezdzi pomarańczowym cinquecento :D komentator jedyny w swoim rodzaju. jego glos kojarzy mi sie z najwazniejszymi meczami. juz sama jego barwa -chocby komentowal mecz IIIligi- stwarza taka atmosfere wielkiego futbolu. szpak jest mistrzem :!:

borek jest bardzo profesjonalny. na pewno jest swietnym komentatorem byc moze nawet lepszym od szpaka ale nie jest tak wyrazisty. czesto zdarza mu sie uzywac za duzo przymiotnikow. wiem ze to bardzo ubarwia komentarz ale borkek czesto przesadza

osobiscie uwielbiam takze komentatorow ligi angielskiej w canal+.
scisla czolowka. swietni fachowcy


Obrazek
T800

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2004
Posty: 8
Rejestracja: 11 września 2004

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 14:03

Ja tam zagłosowałem na Borka. A Szpakowski... czasem bardzo emocjonująco, a za chwile mruczy coś pod nosem, że go ledwo słychać, choć po tym powrocie wydaje się jakby nad tym pracował :D No ale poza tym zdarzają mu się takie gafy, że koń by się uśmiał :lol:


darel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 474
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 14:24

Dla mnie typ jest jeden: Szpakowski. Pomimo tego wszystkiego, co mozna mu zarzucić, że nie zawsze komentuje obiektywnie, że zdarza mu sie dużo literówek, pomyłek nazwisk - zawodników to właśnie komentarz Szpakowskiego cenie najbardziej.
Dlaczego?? Powód jest jeden: Szpakowski naprawde kocha to co robi, widac jak przeżywa każde spotkanie. W jego komentarzach widac to napiecie i prawdziwą, nieudawaną radośc po zagraniach. Ten komentarz ma w sobie tą charyzme, ta pewna nerwowośc głosu. To wszystko, czego tak bardzo szukam w komentarzu.
Prawda jest taka, że każdy właczając transmisje sportową oczekuje czego innego, dlatego kazdemu podoba sie inny komentator. Ewentulanie moge jeszcze posłuchac Borka, natomiast inni - jeslio trzeba to sie slucha, prawda jest jednak taka, że nie mamy dobrych komentatorów.
Bo co jest zadaniem komentatora?? Zaciekawić widza widowieskiem. Nawet jeśli mecz jest nudny, jak flaki z olejem dobry komentator powienien umiec z niego zrobic wielkie widowisko. Takiego daru nie maja jednak polscy komentatorzy. Najbliżej chyba do tego jednak Darkowi Szpakowskiemu - dlatego dla mnie on w Polsce jest narazie numerem 1. Bardzo ucieszył mnie jego powrót do komentowania w TVP.


na zawsze wierni turyńskiej drużynie
PABLO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 626
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 14:32

Wojtom pisze:
PABLO pisze:Wojtom wedlug mnie najlepszym komentatorem jest borek i lipinski !! widac ze nie masz cyfry bo wypowiadasz sie o komentatorach z tvp.
Nie mam cyfry, ale mam za to Polsat, co mi wystarcza, a czasami właczam na TVP, bo wole słuchać Szpakowskiego, niz jakiegos innego bełkotu.

Kazdy ma swoje zdanie i swoich ulubiencow, podobnie jak w sporcie.
a ja mam cyfre i polsat!! i najlepiej mi sie slucha borka i lipinskiego bo reszta to ...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 14:52

dla mnie nr 1 w Polsce jest D. Szpakowski - może i czasem przękręci nazwisko, może i czasami się przejęzyczy, ale wspaniale oddaje atmosferę meczu : przeżywa, robi analizy, na koniec wali ciekawe podsumowanie z pointą. Niestety jest już trochę stary i niedługo może na dobre odejść od komentowania. Wtedy (nie daj Boże) nastąpi epoka szarych komentatorów, którzy nic nie wnoszą do dyskusji. Może i Borki znają się na swoim fachu, ale dla mnie wielkim minusem jest faworyzowanie Realu. Nie można tego słuchać. A dodatkowo Kołtoń mnie odrzuca Przeglądem Sportowym :prochno:
jednym słowem - 100% Szpaq 8)

PS 1: co robi Basałaj w tej ankiecie ? gdzie są komentatorzy Canalu + ?
PS 2: zauważyłem, że Iwański zrobił znaczące postępy w komentowaniu
:smile: już nie pogrubia swojego głosu na siłę i nawet można go było słuchać :bravo:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
romaneq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2003
Posty: 225
Rejestracja: 15 maja 2003

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 15:19

Niektórzy wybierają Lipińskiego :shock:
Jestem prawie pewien, że tylko dlatego bo lubi Juventus. :naughty:
Ja Go bardzo szanuje za ogromną wiedze włoskiej piłki a także za obiektywizm (bardzo często krytykuje Juve 8) ), którego brakuje Szpakowi, Kołtoniowi a przede wszystkim Borkowi.
Jednak jako komentator to Pan Tomek, żeby Go nie obrazić, moim zdaniem się nie sprawdza.

Oglądam dosłownie wszystkie mecze Serie A i musze powiedzieć, że już przed meczem wiadomo o czym Pan Lipiński będzie mówił gdy do piłki dojdzie dajmy na to :think: Zlatan, czy ktokolwiek inny z Milanu, Interu, Lazio itp. I niestety to się co mecz powtarza - naprawde jest to dla mnie nudne słyszeć coś któryś już raz.

Na szczęście kometarzem meczów Serie A zajmuje sie jakiś nowy człowiek, który zaczął chyba 2-3 tygodnie temu w canal+, a Pan Tomek dorzuca swoje trzy grosze i jestem nareszczie zadowolony.
Facet mi się podoba: nie zamula, jest obiektywny i w miarę żyje meczem :bravo:

Tak samo jest w PremierLeague, jeden komentuje a drugi rzuca statystykami.


Obrazek
gandalf

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2004
Posty: 120
Rejestracja: 23 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 15:27

Zdecydowanie Szpaku!
1.Co prawda myli sie ale czy meczy nadal byłby tak ciekawy bez śmiesznych pomyłek?
2.Kiedy komentuje to słychac podniecenie i spontanicznosc w jego głosie dzięki czemu aż chce sie oglądac mecz!
A kiedy Iwanski zaczyna komentowac mecze to ide do sąsiada ogladac na Polascie Sport lub przelączam kanał :lol:
Kołtoń też jest całkiem niezły :wink:


Forza Grande Juve
Obrazek
wojtekk03

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 marca 2005
Posty: 70
Rejestracja: 29 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 15:43

A dla mnie temat ankiety jest bardzo fajny ale beznadzejne wykonanie - nie ma wielu komentatorow, którzy powinni sie tu znalezc - chcoby Bozydara Iwanowa, Tomasza Smokowskiego czy Jacka Laskowskiego. Jak juz ktos robi ankiete, to powinien to zrobic porządnie a nie ze masz 6 komentatorow w tym wiekszosc z TVP, bo wtedy ankieta jest nierzetelna.
Dla mnie najlepszym komentatorem jest Mateusz Borek, jeszcze lepiej jak jest w duecie z Romanem Kołtoniem, chociaz lubie tez Iwanowa i Przemysława Pełke :-D Smokowski jest tez bardzo dobry, ale nie za czesto go slucham bo nie mam stałego dostepu do Canal+. Lubie tez nawet Edwarda Durde, tez z C+ i czasami z Eurosportu.
Najlepszy jest Borek, który obsadza same najwazniejsze imprezy - zapewne bedzie komentował final LM poraz kolejny, komentowal takze finał MŚ 2002.
Chociazby ten fakt swiadczy o tym, ze jest naprawde dobry i oprocz tego ze zna sie na piłce, umie takze przyciągnąc widzow do oglądania swoja osobowoscia. Kiedy zaczynał komentatorską kariere, był bardzo anonimowy, teraz stał sie pewny siebie i wyrosł na gwiazde Polsatu, w dobrym tego słowa znaczeniu.
Nie podchodza mi jakos wogole komentatorzy z tvp oprocz oczywiscie Szpaqa, korego mozna posłuchac ze względu na jego czasami bardzo fajne pomyłki :D ale często także celne puenty, których sam bym nigdy nie wymyslił hehehe


i sie zaczęło SCHOOLTiME :/
FORZA JUVe FORZA ALEX
enbea

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2004
Posty: 140
Rejestracja: 05 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 16:04

zdecydowanie najlepszy jeszt Szpakowski on jest poprostu szczery i to jest najwazniejsze przezywa mecz nie mniej jak ja kiedy gra juve w finale LM i to mi sie u niego podba


ENBEA
ODPOWIEDZ