Wszystko o Squadra Azzurra

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 listopada 2019, 07:36

Tassano pisze:
27 listopada 2019, 15:10
Może i nie ma do czegoś wracać, ale dla mnie to po prostu śmieszne, coś w stylu Griezmanna będącego Urugwajczykiem.
Ale tu nikt nie zakłamuje swojego pochodzenia oraz nikt nie próbuje wmawiać nikomu że jest "asymilowanym" Włochem. Tu po prostu chodzi o przynależność/sympatię do/z jakąś grupą kibicowską - nie ważne czy mówimy o klubie czy reprezentacji. To że urodziłem się w Polsce i w niej mieszkam, nie zobowiązuje mnie do kibicowania polskiej reprezentacji... Nigdy jej nie wspierałem i nigdy nie będę. Większe ciarki na plecach i ogień w serduchu czułem na finale Mundialu '06, Euro '12 czy ćwierćfinale Euro '16 niż na "fantastycznym turnieju w wykonaniu polaków i meczu o wszystko z Portugalią" na tym samym Euro. Mało tego, w roku 2011 w listopadzie podczas towarzyskiego meczu Polska-Italia byłem jedynym kibicem na "polskim sektorze" całym serduchem kibicującym Italii.


harcownia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2017
Posty: 137
Rejestracja: 17 maja 2017

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2019, 14:09

Hubson pisze:
28 listopada 2019, 07:36
Tassano pisze:
27 listopada 2019, 15:10
Może i nie ma do czegoś wracać, ale dla mnie to po prostu śmieszne, coś w stylu Griezmanna będącego Urugwajczykiem.
Ale tu nikt nie zakłamuje swojego pochodzenia oraz nikt nie próbuje wmawiać nikomu że jest "asymilowanym" Włochem. Tu po prostu chodzi o przynależność/sympatię do/z jakąś grupą kibicowską - nie ważne czy mówimy o klubie czy reprezentacji. To że urodziłem się w Polsce i w niej mieszkam, nie zobowiązuje mnie do kibicowania polskiej reprezentacji... Nigdy jej nie wspierałem i nigdy nie będę. Większe ciarki na plecach i ogień w serduchu czułem na finale Mundialu '06, Euro '12 czy ćwierćfinale Euro '16 niż na "fantastycznym turnieju w wykonaniu polaków i meczu o wszystko z Portugalią" na tym samym Euro. Mało tego, w roku 2011 w listopadzie podczas towarzyskiego meczu Polska-Italia byłem jedynym kibicem na "polskim sektorze" całym serduchem kibicującym Italii.
Jak nie kibicujesz Polsce to jesteś zdrajca narodu i ukryta opcja niemiecka! :D Chyba jeden z nielicznych momentów kiedy tan naród jest zjednoczony to własnie wydarzenia sportowe, wspólne narzekanie albo świętowanie. Dlatego gdy ktoś oficjalnie mówi, że nie kibicuje biało czerwonym to ma $#$@$! z kraju :punish:


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2020, 20:28

Daniele De Rossi skończył karierę. Mistrz Świata. Jeden o ostatnich z tej paki z 2006 roku. Wiadomo, że kibic Juve nie pała może do niego wielką sympatią, ale w końcu razem z Del Piero, Camoranesin czy Buffonem zdobył wygrał Mundial dla Italii ;)


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 10:09

Baczu pisze:
28 sierpnia 2020, 00:55
Kadra jest dość silna (...) każda z dziewiątek, prócz Lasagni dałaby więcej niż upasiony, wyłysiały i pozbawiony smaku życia Higuain.
każda z 9? czyli która? skoro są tacy dobrzy dlaczego mają tak mało goli w kadrze? podpowiem ci - bo to ogórki, które z lepszym rywalem nie istnieją
Włosi mają problem z napastnikami już kilka lat a może kilkanaście, jedyny zawodnik, który miał papiery na grę w ostatnich latach miał też i nadal ma problem z głową - wystarczy zobaczyć kto grał z przodu na ostatnich turniejach/eliminacjach:
2010: Pazzini, Iaquinta, Di Natale, Gilardino, Quagliarella
2012: Balotelli, Cassano, Di Natale, Giovinco, Diamanti
2014: Balotelli, Cassano, Immobile, Insigne, Cerci
2016: Pelle, Eder, Immobile, El Shaarawy, Insigne
2018: Immobile, Belotti, Insigne, Gabbiadini, Eder
nikt nie potrafił się utrzymać więcej niż 2 turnieje, stary człapiący Cassano grał na 2 turniejach bo nie było lepszych, jedyny pojawiający się dłuższy czas to Immobile, czyli gość który ma 30 lat i NIGDY nie grał w wielkim klubie co dobitnie pokazuje jego sufit, tak jak i pozostałych, z których tylko Balotelli otarł się za młodu o Inter a Cassano o Real i mocną Romę, reszta to zawodnicy którzy trafili do kadry bo akurat mieli sezon życia albo nie było lepszych niż oni
porównując to z kadrami innych państw Italia ma atak pewnie nie mieszczący się w pierwszej 15stce a może i 20stce, w tym gronie nie ma nikogo kto by kiedykolwiek trafił do 100 nominowanych do złotej piłki czy coś


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 13:09

Włosi nigdy nie stali napastnikami, tabela strzelców all-time wygląda następująco:

Kod: Zaznacz cały

#   Player   Period   Goals   Caps   Average
1 	Luigi Riva 	1965–1974 	35 	42 	0.83
2 	Giuseppe Meazza 	1930–1939 	33 	53 	0.62
3 	Silvio Piola 	1935–1952 	30 	34 	0.88
4 	Roberto Baggio 	1988–2004 	27 	56 	0.48
Alessandro Del Piero 	1995–2008 	27 	91 	0.30
6 	Adolfo Baloncieri 	1920–1930 	25 	47 	0.53
Filippo Inzaghi 	1997–2007 	25 	57 	0.44
Alessandro Altobelli 	1980–1988 	25 	61 	0.41
9 	Christian Vieri 	1997–2005 	23 	49 	0.47
Francesco Graziani 	1975–1983 	23   64   0.36


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 13:37

no tak ale jednak gdzie Rossi czy Vieri a gdzie Pelle czy Immobile? Włosi to przez dekady catenaccio i gra na 1-0, w obronie było BBC, w pomocy jeszcze niedawno De Rossi, Marchisio, nawet Pirlo w ostatnią dekadę się łapie na 3 turnieje, teraz są Veratti czy nawet Barella a w ataku po prostu nikt, żadnego napastnika klubu z LM przez 10 lat, na siłę trzeba liczyć Insigne jako napastnika żeby móc powiedzieć, że jednak któryś gra(ł) w LM

ps. zresztą średnia tych z topu jest całkiem dobra lub wręcz rewaluacyjna ale np. Inzaghi i Vieri dzielili się meczami bo najczęściej obok jednego z nich grał ktoś kreatywniejszy jak Del Piero czy Totti


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 14:14

Maly pisze:
28 sierpnia 2020, 10:09
w tym gronie nie ma nikogo kto by kiedykolwiek trafił do 100 nominowanych do złotej piłki czy coś
Trochę popłynąłeś @Maly. Rozumiem, że podobnie jak ja średnio cenisz umiejętności tego dzbana, ale Immobile zdobył Złotego Buta. Sam w to nie wierzę, jak patrzę na ostatnie 15 lat kto wygrywał tę nagrodę, ale mimo wszystko nie wyobrażam sobie, że przy takim wyczynie nie byłoby go w 50,
Maly pisze:
28 sierpnia 2020, 13:37
ps. zresztą średnia tych z topu jest całkiem dobra lub wręcz rewaluacyjna ale np. Inzaghi i Vieri dzielili się meczami bo najczęściej obok jednego z nich grał ktoś kreatywniejszy jak Del Piero czy Totti
Analogiczną sytuację mieli właśnie Del Piero z Tottim.


Capo di tutti capi
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 14:40

Lazio za chwilę zagra w LM, tak że problem z głowy :).
Vieri swego czasu był dzikiem, ale czy aktualny Immobile jakoś znacznie od niego odstaje? Ostatecznie kariera Bobo, poza scudetto na ławce w Juve, to same drugorzędne pucharki. Nie był to jakiś tytan futbolu, ale rośnie w oczach przez 'stare dobre czasy'.
Ciężko znaleźć solidne źródło, wg wiki 236 goli Bobo vs 203 Ciro, tak że mówimy o podobnym formacie piłkarza.
Immobile to naturalna kontynuacja ciągu podstarzałych snajperów w reprezentacji. Nawet złoty zespół 2006 na szpicy grał z Lucą Tonim... Mówimy o pewnej tradycji :D.
Przy okazji, BVB to już nie jest wielki klub? Immobile podczas feralnego sezonu w Niemczech zdobył 10 bramek.
Tymczasem niektórzy uważają, że Gruby, strzelając 8 w Juventusie, do czegokolwiek się nadaje.

Dla przypomnienia:

Kod: Zaznacz cały

Higuain (32lata / 8g / w tym 0 karnych / 1868min),
Ibrahimovic (38lat / 10g / 2 karne / 1365min),
Pandev (37lat / 9g / 0k / 1683min),
Samuel Di Carmine (31l / 8g / 1k / 1303min),
Stefano Okaka (31l / 8g / 0k / 2423min),
Ernesto Torregrossa (28l / 7g / 2k / 1852min),
Felipe Caicedo (31l / 9g / 0k / 1413min),
Rodrigo Palacio (38l / 7g / 0k / 2522min)
Nie chcę już ciągnąć wątku Higuaina, może w innym temacie, cieszy mnie że Pirlo wypowiedział się jasno.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 15:23

nie no nie przesadzajcie, złoty but to nie złota piłka, może go nominują a może i nie, poza tym nie ma teraz złotej piłki więc nie nominują go na pewno
zresztą Ciro całą karierę grał w średnich klubach, teraz Lazio pierwszy raz zagra w LM, wcześniej w BVB 3 gole a drużyna z nim w składzie walczyła o utrzymanie, trafił do dobrego kluby ale go nie tworzył, wtedy BVB nie było topowe i już, może i przeszkadzała mu liga etc ale jednak... do Romy, Juve czy Napoli nie trafił, do odbudowywanego Interu także, Lazio to dla niego szczyt i tyle a nawet tu dopiero pierwszy raz został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny

a Vieri? król strzelców La Liga i Serie A, pobity światowy rekord transferowy w 99r. (w 2017 roku prze Neymarem był jeszcze na 10 pozycji), 35 meczów w LM, przez 7-8 sezonów na kompletnym topie, MŚ/ME opuszczał tylko przez kontuzje bo z nimi miał zawsze problemy, na MŚ 1998 wice król strzelców, wybrany na ławkę do najlepszej 11 turnieju i ostatecznie - 1 z 14 Włochów na liście TOP100 (lista Pele z 2004 roku), 68 pozycja na liście World Soccer Players of the Century (za XX wiek), najlepszy piłkarz sezonu Serie A i 2 razy najlepszy włoski piłkarz Serie A, gdzie on a gdzie Immobile? jak można ich w ogóle porównywać?

wiadomo, że w kadrze zawsze muszą być i tacy napastnicy ze słabszych klubów jak Di Natale kiedyś czy coś ale teraz są sami tacy, to wszystko jest klasa ligowa a nie międzynarodowa jak to kiedyś określała Piłka Nożna


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 16:13

Maly pisze:
28 sierpnia 2020, 15:23
jak można ich w ogóle porównywać?
A kogo chcesz porównywać, Buffona i Figo? :P Idealny materiał na porównanie.
pobity światowy rekord transferowy w 99r. (w 2017 roku prze Neymarem był jeszcze na 10 pozycji)
Efekt w Mediolanie: zero tituli
35 meczów w LM
To dużo? Bo strzelam, że więcej ma np. Camoranesi, którego nazwisko mało komu cokolwiek mówi poza kibicami Juve.
MŚ/ME opuszczał tylko przez kontuzje bo z nimi miał zawsze problemy
Zatem mądrzejsze o tym nie wspomnieć... :P
na MŚ 1998 wice król strzelców, wybrany na ławkę do najlepszej 11 turnieju i ostatecznie - 1 z 14 Włochów na liście TOP100 (lista Pele z 2004 roku), 68 pozycja na liście World Soccer Players of the Century (za XX wiek)
Sorry ale wice-król strzelców, lista Pele czy jeszcze inna turbo lista to nie są żadne osiągnięcia.

Osiągnięcia Immobile:

Kod: Zaznacz cały

Serie A top scorer: 2013–14 (22 goals), 2017–18 (joint – 29 goals), 2019–20 (36 goals)
Serie A Team of the Year: 2013–14, 2017–18
UEFA Europa League top scorer: 2017–18 (joint – 8 goals)
UEFA Europa League Squad of the Season: 2017–18
Serie A MVP of the Month: October 2019
European Golden Shoe: 2019–20
Serie A Best Forward: 2019–20
Immobile to taki Vieri czasów współczesnych, a że jest gorszy? Cóż, cała liga zaliczyła zjazd.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 16:24

wow. MVP of the Month, przekonałeś mnie... Immobile to bóg futbolu a dyrektorzy sportowi czołowych klubów to miernoty, dalej tylko nie wiem dlaczego w kadrze nie potrafi strzelać goli

Totti też gówno zdobył i co też powiesz, że to marny piłkarz był? jakby nie patrzeć i tak Vieri wygrał więcej niż Ciro ;)

a co do meczów LM to mówią o doświadczeniu na najwyższym poziomie, Camoranesi może nic nie mówić jakimś januszom (chociaż na pewno mówi więcej niż ci się wydaje) ale o Immobile usłyszeli pierwszy raz na wiosnę tylko dlatego, że walczył o złotego buta z Lewym, inaczej też by nie usłyszeli, nawet Luca Toni którego tu wymieniłeś w swoim prajmie grał w Bayernie i ładował tam gola za golem a Ciro nic, najlpszy klub w jakim grał to Juventus w 2008/09 gdzie wygrał wicemistrzostwo, tyle że zagrał wtedy tylko w 1 meczu i miał 18 lat ;]

jakby był Vierim czasów współczesnych to by grał w Napoli, Interze, Romie lub Juventusie i np tak jak Vieri tworzył duet napastników z piłkarzem pokroju Il Fenomeno, a za nim graliby Seedorf, Recoba, Jugović lub Baggio, albo chociaż Lazio grałoby regularnie w LM, może z raz doszło do 1/2
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2020, 16:42 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 16:37

Maly pisze:
28 sierpnia 2020, 16:24
wow. MVP of the Month, przekonałeś mnie... Immobile to bóg futbolu a dyrektorzy sportowi czołowych klubów to miernoty, dalej tylko nie wiem dlaczego w kadrze nie potrafi strzelać goli
Sorry kopiowałem z wiki i coś się ostało :D.
Immobile to żaden bóg futbolu, każdy to o tym wie. Serie A jest na takim poziomie, że tytuł króla strzelców niewiele znaczy dla dyrektorów czołowych klubów.
Różnica między Vierim a Immobile jest wprost proporcjonalna do różnicy między Serie A 2000 i 2020.
Totti też gówno zdobył i co też powiesz, że to marny piłkarz był? jakby nie patrzeć i tak Vieri wygrał więcej niż Ciro ;)
Totti to piłkarz wielowymiarowy, którego gra wymyka się statystykom. Pewnie wygrałby więcej poza Rzymem - jego wybór. Ukoronował się w Berlinie.
Tymczasem rozmawiamy o typowych dziewiątkach starej szkoły: dostawiasz nogę byle wpadło.
nawet Luca Toni którego tu wymieniłeś w swoim prajmie grał w Bayernie
Dodajmy jeszcze, że tamten Bayern nie był topowym zespołem, tak jak BVB Immobile.
najlpszy klub w jakim grał to Juventus w 2008/09
To jak Vieri i jego scudetto 96/97.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 16:50

no topowy to nie, tylko taki mniej więcej jak teraz Juve, mistrz kraju i 1/4 LM ;)
Vieri jakby został w Juve też by wygrał więcej i śmiem twierdzić, że by grał u nas w 1 składzie co najmniej do 2000 roku a może i dłużej ale AM dało nam za młokosa niebotyczne pieniądze

a Vieri w 96/97 zagrał w 23 meczach (8 goli) w lidze oraz grał w m.in. w finale LM (w całej LM 8 meczów i 4 gole) ;)

z jednym masz rację: "Różnica między Vierim a Immobile jest wprost proporcjonalna do różnicy między Serie A 2000 i 2020" a to przecież różnica klas
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2020, 20:28 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 17:06

Maly pisze:
28 sierpnia 2020, 16:50
Vieri jakby został w Juve też by wygrał więcej i śmiem twierdzić, że by grał u nas w 1 składzie co najmniej do 2000 roku a może i dłużej ale AM dało nam za młokosa niebotyczne pieniądze
Ciekawy artykuł znalazłem: https://www.planetfootball.com/nostalgi ... -atletico/.
Jeśli Bobo nie ściemnia, to sam połasił się na pensję 3.5M lira, gdzie Moggi mógł mu dać max 2M.
Dobry był z niego czołg, szkoda że najlepsze lata przegnił w Interze.
a Vieri w 06/07 zagrał w 23 meczach...
Chyba 96/97, ależ ten czas leci :D.

Atak Włochów to Insigne - Immobile - Berna/Orsolini.
Szału nie robi, ale Mancini stworzył z tego coś interesującego.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 20:31

tak to prawda, Mancini lepi z te marnej gliny całkiem ładny garnek, ciekawi mnie jednak jak sobie będą radzić z lepszymi rywalami, szczególnie jak wypadną a tle Holandii mającej nowego trenera


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ