MŚ 2022 w Katarze

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2022, 08:20

Gdy Argentyńczycy zebrali się na podium, Messi podszedł do trofeum, aby wznieść go w powietrze. Zanim to się stało, jeden z organizatorów nałożył na niego biszt. Jak się okazuje, takie działanie jest niezgodne z regulacjami FIFA dotyczącymi sprzętu piłkarskiego (FIFA Equipment Regulations).

"W rozgrywkach finałowych FIFA strój celebracyjny można nosić na boisku wyłącznie po następujących oficjalnych czynnościach FIFA (podczas których drużyna musi nosić koszulki, które miała podczas danego meczu)" - czytamy w punkcie 27.2. W kolejnych podpunktach dowiadujemy się, że tymi czynnościami są: prezentacja trofeum, oficjalne zdjęcia FIFA oraz oficjalne wystąpienia w mediach. Tym samym doszło do złamania regulaminu światowej federacji, czemu z bliska przyglądał się jej prezes Gianni Infantino.
Znany kucharz na murawie po finale MŚ. Dotykał pucharu świata, zrobił selfie z Messim
Chodzi o Salta Bae, a w zasadzie Nusreta Gokce, właściciela sieci niezwykle drogich restauracji ze stekami, a także przyjaciela prezydenta FIFA Gianniego Infantino. To właśnie w lokalu Baye w Dosze w trakcie mistrzostw świata zjawiła się pewnego dnia przebywająca na mistrzostwach świata reprezentacja Polski.

Salt Bae po niedzielnym finale pojawił się na murawie, robił sobie zdjęcia z Argentyńczykami i dotykał pucharu świata, co jest niezgodne z przepisami FIFA.

Brzmią one następująco: "Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli sportowych na świecie i bezcenna ikona, oryginalne trofeum FIFA World Cup może być dotykane i trzymane tylko przez bardzo wąskie grono osób, które obejmuje byłych zwycięzców pucharu świata FIFA i głowy państw".


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2022, 08:50

Kto bogatemu zabroni. Jak widzę tą faje z Fify to mnie trzęsie, dawno takiego publicznego pajaca nie widziałem. Istny miś.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2022, 19:50

Infantino nawet podobny do Tyma :prochno:


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2022, 21:01

Marat87 pisze:
20 grudnia 2022, 19:50
Infantino nawet podobny do Tyma :prochno:
Ja za parę lat zrobią kolejny film o korupcji w FIFA to będzie miał go kto zagrać.

=====

Pamiętacie ranking klubów z mistrzami świata z drugiej strony wątku? Przewaga Juventusu właśnie wzrosła za sprawą naszych dwóch złotych Argentyńczyków.

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ