ME '16 // Półfinały Euro 2016

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 07:12

Arcadio Morello pisze:
LukaszJuve pisze:Gratuluję Francji.

Paul niech po finale zabiera ze sobą do Turynu Griezmanna :D
Za Moratę jak znalazł :hellyes:
Jeśli sprzedamy Pogbę i trochę dołożymy to teoretycznie szansa jest. Teoretycznie bo nie sprostalibyśmy wysokiej pensji.

Jak to powiedział przed chwilą kolega w pracy - cieszę się, że Kamerun awansował :)


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 09:08

Osobiście cieszę się, że to Francja wygrała. Po pierwsze gra tam Pogba, po drugie nie przepadam za Niemcami i po trzecie w końcu, nie lubię sytuacji, kiedy jedna drużyna dzierży palmę pierwszeństwa i na świecie i na kontynencie.
Co do rzekomego karnego dla Niemców, to nie będę się wypowiadał, bo nie widziałem powtórki tej sytuacji i nie jestem w stanie wyrazić swojej opinii na temat tego zdarzenia.
Co do karnego dla Francji, to był ewidentny i trzeba chyba być ślepym, żeby tego nie zauważyć.
Teraz liczę, że gospodarze pojadą z daremną Portugalią, bo szczęście tych leszczy musi się skończyć.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 09:49

Makiavel pisze:Kolejna wypowiedź eksperta :whistle:

Tak to jest, jak się feruje kategoryczne sądy bez podstaw. A w tym masz ogromne doświadczenie, stąd moja przyjemność w wyśmiewaniu Cie.
Odezwał się ekspert. Poszerzamy listę kompromitacji?
Makiavel [url=http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?p=864219&highlight=#864219]PRZED meczem Belgów z Węgrami, których rozgromili 4:0[/url] pisze:Spodziewam się, że za nieco ponad pół godziny zacznie się ostatni mecz Belgów na tym turnieju.
#bekaztypa #doktoranckalogika


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 10:00

@mrozzi Zarzucasz innym kompleksy, bo nie przepadają za Niemcami, a sam w wielu wątkach wypowiadasz się nieprzychylnie o Romie, Interze etc. Rozumiem że masz kompleks tych drużyn ?

Poza tym niechęć do Niemców jest kompletnie uzasadniona. Moja rodzina związana jest z Warszawą od pokoleń, dziadkowie i pradzadkowie walczyli w wojnie i powstaniu. Część dalszej rodziny zginęła na Woli. Z opisów świadków jedna z nich była brutalnie zgwałcona i zabita z dzieckiem na rękach.

Jestem zakompleksiony tak?

Innych tematów jak bogactwo dzięki rywalizacji USA z ZSRR, nierozliczeniu zbrodniczych Niemieckich koncernów które na wojnie zyskały, etc. nawet nie będę ruszał.

Podsumowując. Rozumiem pewien sceptycyzm do tego narodu na terenie Polski.

By nie było każdego trzeba traktować indywidualnie, ale kibicowanie im to dla mnie coś nie do pomyślenia.

Wracając do piłki! Cieszę się ze względu na Evre i Pogbe. Życzę im zwycięstwa w niedziele.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 10:30

jakby ktoś płakał nad karnym dla Niemców to proponuję okulary - faul oczywiście był ale przed polem karnym

pomijam już kwestię, że było to bardzo ciężkie do wychwycenia bo było nie było - Niemiec ostatecznie kopnął piłkę

a i pamiętajmy nabijanie się z "symulki" Vidala jak podobnie został sfaulowany z Realem

Niemcy bez Gomeza byli fatalni, zarówno w 1 meczu jak i wczoraj, Muller brak słów, jakby on był w formie to chyba nikt nie miałby szans z nimi ale wyszło na to, że z Włochami w ogóle nie chcieli grać w piłkę tylko skupili się żeby Włosi nic nie stworzyli a być może nawet także od początku grali na karne

ps. jakby nie było ktoś może powiedzieć, że ostatecznie to Włosi wyeliminowali Niemców ;) [dziwi mnie nominacja Włocha na ten mecz]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 10:49

@Kucharius1 - zapraszam na priv.

Niestety to prawda, ze Müller rozegral fatalny turniej, ale tez Löw powinien miec gotowy plan w przypadku takiej postawy napastnika Bayernu. Tymczase trzymal go do konca liczac na cud. Juz dawno nie widzialem, by formacja ataku w az tak sporym stopniu kopala sie w czolo i robila blad za bledem. A te farfocle w defensywie dopelnily obrazu druzyny we wczorajszym meczu, wlasciwie to w II polowie.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 10:52

Ja w ogóle się dziwie, że ktokolwiek może mieć wątpliwości co do karnego po ręce Świniotygrysa. Wczoraj wyjątkowo wolałem awans Niemców, ale przecież tam ręka jak BYK. Chłop robi Supermana w polu karnym, a niektórzy że przypadkowa, że naturalna pozycja przy grze głową i że wypaczono wynik spotkania.
https://metrouk2.files.wordpress.com/20 ... 539&crop=1
Ale najgorszy to w tym wszystkim był Hajto. Tak stronniczego komentarza to nie ma nawet podczas meczów reprezentacji Polski (co wówczas jest trochę zrozumiałe). Ból dupska przez cała drugą połowę. Ciągle coś tam gadał w tym temacie.
"Ciekawe jakby się ktoś poczuł gdyby był tam na boisku i najpierw ta sytuacja z drugą piłką na boisku i kartka dla Ozila i ta ręke bla bla bla..." WTF?
Albo po ostatnim gwizdku:
"Czy zasłużone zwycięstwo to myslę że każdy kto objerzał to ma swoje zdanie na temat tego spotkania coś tam coś tam" ale potem z ciężkim bólem przyznał że zasłużone bo 2 gole Francji :D
Chyba z Borkiem komentował (nie rozpoznaję tych komentatorów po głosie prócz Szpaka), to ten chyba był zażenowany jego wypowiedziami bo w pewnym momencie natychmiast zmieniał temat i jakby nic intensywniej komentował aktualne wydarzenia boiskowe.

Serio ten chłop nie powinien komentować spotkań Dojczów.

A co do samego spotkania to godny półfinału, i to jednak dobrze że w finale zobaczymy Francję a nie przetrzebionych kontuzjami Niemców. Griezmann to jest kot, a mnie osobiście cieszy niezła postawa Umtitiego.
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2016, 10:55 przez joy, łącznie zmieniany 1 raz.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 10:55

Kucharius1, kierujesz szczere i mądre słowa do kolesia, który kompletnie tego nie czai, dał się omotać pięknej "propagandzie wstydu".

Naprawdę, ktoś kto zwiedził trochę świata, a głównie Europy i ma troche oleju w głowie żeby zobaczyć co się dzieje dookoła, sam dojdzie do podobnych wniosków. "To typowa polska mentalność/przywara/zaściankowość/zakompleksienie" - tak mówi tylko Polak! Naprawdę, jesteśmy jedynym narodem jaki poznałem, który tak pogardliwie może mówić sam o sobie. Kłócimy się jak Włosi, narzekamy ja Francuzi, jesteśmy wybredni jak Anglicy, pijemy jak Rosjanie. Dodatkowo Włosi nie znoszą Francuzów/Niemców, Francuzi Anglików, Chorwaci Turków itp, itd. No, ale jeżeli Polak nie lubi Niemców -> zakompleksienie! typowo polskie ! :lol:
Jedyna przywara jaką mamy, to wytykanie innym polskości, w złego słowa znaczeniu. Pogardzamy w celu czucia się lepszymi. Jesteśmy JEDYNYM takim narodem. Czemu to istnieje, rozmowa już na inny temat...

Mam znajomych ze śląska*, którzy jeździli w czasie euro 2012 do Wrocławia z niemieckimi flagami przyczepionymi do samochodu. W końcu ktoś się wkurzył i wybił im szyby w lusterkach. Jaka była ich reakcja ? zakompleksieni Polacy :mad2:
Taką samą osobą jest mrozzi. Pisz specjalnie "My, Niemcy", a potem lecz swoje kompleksy wyzywając innych od zakompleksionych. Boskie. Ten sam mrozzi, który m.in. wyzywa Napoli od "śmieciarzy".

* z niemcami mają bardzo mało wspólnego, siódma woda po kisielu. Po prostu ciągnie ich tam, chcą tam pracować.

==================================
Będę dalej uparcie krytykował formułę 24 drużyn. Do ostatniej kolejki kunktatorstwo, stąd mało bramek. Poza łatwo doliczyć się 5-6 drużyn, które umiejętnościami odbiegały od reszty stawki. Niektóre z nich preszły fazę grupową...
Niemcy sami się wyrzucili z półfinału, o mało nie odpadli przez to w ćwierćfinale. Naprawdę, jak można winić Rizzolliego?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 11:19

Panowie zjedzcie cebulę, polecam.

Niemcy tak słabi dawno nie byli, wyszedł im jeden mecz w turnieju - przeciwko Słowacji. Liczę na to, że Francuzi wygrają w finale.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 11:31

@panzambrotta

Tak sie chlopie naprodukowales, a jestes kolejnym, ktory wyrywa post z kontekstu i smie pisac o wywyzszaniu sie jednych nad innymi? Zalecam czytanie kilka postow wstecz, co by darowac sobie tego wiadra slownej kupy, ktorym nas wlasnie raczysz. Polecam pierwszy post lypsky'ego w tym temacie (badz temacie o 1/4), a byc moze zrozumiesz sedno sprawy. Z sama niechecia do tego co niemieckie nie ma to zadnego zwiazku, zapewniam, bo akurat to jestem w stanie zrozumiec.

Przed samym meczem pisalem wyraznie, ze szanse sa wyrownane, po spotkaniu pogratulowalem Francji i w zadnym miejscu nie ma mowy o jakimkolwiek wywyzszaniu sie.


Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 11:58

Komentować postawy niemców nie będę bo raz że ich nie lubię a dwa, że i tak byli w tym turnieju słabi co pokazali w meczu z Italią. Jak się ma drewnianego Mullera w ataku i dwóch supermanów w postaci świńskiego ryjka i mudżyna to właśnie trzeba bronić karne. Nie rozumiem w ogóle nagonki na włoskiego arbitra, ale trzeba też spojrzeć kto kręci tą spiralę. Tak jak kolega @Joy wspomniał hajto powinien zostać odsunięty od komentowania nie tylko meczów Niemiec czy Włoch ale od wszystkich meczów. To samo tyczy się Tomaszewskiego (któremu nowa partia polityczna chyba zrobiła glanowanie czerepu) i Ziobera który w meczach Włochów czy Belgów kompletnie nie potrafił zachować dystansu ani obiektywizmu. W meczach Włochów wiecznie oskarżał ich o brudne zagrania, chamstwo itd. W meczach Belgów dostawał orgazmu jak Hazard był 3 metry od bramki, albo Vertonghen trafił w piłkę. Najśmieszniejsze są komentarze na onecie gdzie niemieckie dzieci propagandy twierdzą że Francja zapłaciła Rizzoliemu. Na szczęście na twiterze eksperci przyznają, że karny był i dyskusja jest zbędna. Podobnie jak Ballack w ESPN i niemiecka tv.

W ogóle to EURO pod względem komentowania jest najgorszym turniejem w historii. Eksperci w studio denni, nie mający większego pojęcia o piłce pomimo rzekomego doświadczenia. O dziwo najlepiej sprawował się Gmoch, a to nie najlepiej świadczy o reszcie ekspertów. Tomaszewski, Engel, Hajto żyjący w poprzedniej epoce. Świerczewski, Hajto na bakier ze składnią języka polskiego. Kłótnie i przytyki w trakcie komentowania meczów gdzie główny komentator np. Borek musi odciągać uwagę widza od głupot gadanych przez Hajto, albo Włodarczyk uciekający ze stronniczości Ziobera. Już pomijam kwestię przeżywania "sukcesu" Polski który będą teraz przeżywać przez następne 50 lat i w kazdym innym meczu poświęcają temu 50 % czasu w studio. Aha i żebym nie zapomniał o Tomaszewskim - "Neuer numer jeden na świecie absolutnie" :D było widać wczoraj.

Dobrze że wczoraj wybrałem TVP1 bo pierwszy raz Szpak nie denerwował mnie swoim komentarzem, w miarę trzymał fason z nazwiskami, a jak przeczytałem co wyprawiał Hajto to chyba bym w ogóle musiał wyłączyć fonię. Zresztą widziałem ich relację przed północą z Marsylii i to był skandal - kto takiego jełopa dopuszcza do mikrofonu to nie mam pojęcia. Eleven i Canal Plus biją polsat i tvp na głowę (wyjątkiem Laskowski).


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 12:51

Francuzi byli konkretniejsi pod bramką, lepsze sytuacje, zasłużony awans.

Niemcom brakowało/brakuje napastnika z topu to raz, dwa, wydaje mi się, że mimo bardzo silnej kadry, Niemcy nie mają indywidualności, które w ciężkich meczach potrafią pocisnąć coś. Francja ma takich aż nadto - Pogba, Griezmann, Payet. Oczywiście Niemcy to strasznie mocna, poukładana drużyna, ale bez indywidualności ciężko wygrywać mecze, które są na styku, na remis.


Francuzi wygrają najprawdopodobniej Euro, ale mam nadzieję na jakieś karne i płacz Ronaldo.


Obrazek
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 13:11

Takie małe sprostowanie - tylko pierwszy akapit kierowałem do mrozziego. Sam w wielu wątkach naśmiewa się z innych drużyn, więc nie powinien się dziwić i czuć sprowokowany, gdy ktoś na tym forum nie pała do Niemców miłością. To strona sympatyków Juve.

Poza tym jego uczucie do Niemiec jest zrozumiałe akurat.

Resztę posta kierowałem uniwersalnie do wszystkich, którzy sami byli nazwani zakompleksionymi, lub innych tak nazywali. Nie ma to nic wspólnego z wymianą ciosów między mrozzim a Lypskim bodajże.

pan Zambrotta też mnie wkurza takie postępowanie, które niestety jest coraz bardziej popularne.


szymken

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 września 2013
Posty: 365
Rejestracja: 13 września 2013

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 13:26

Mehehehe pisze:https://www.youtube.com/watch?v=CFNPsz0AAHk

Jest ktoś w stanie to przetłumaczyć? ;)
Od 1:20 mówią o powrocie do Vinovo chyba.

Tłumaczenie mam z twittera, bo oczywiście został zauważony. ;)
Pogba to Evra: "We're in the final so we can get an extra week of holiday before returning to Vinovo"
Choć jak dla mnie to mówił Evra, a nie Pogba.

Tu jeszcze Paul daje koszulkę komuś, kto na kartce napisał jego imię.

https://twitter.com/ADP1113/status/751202965323542528


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 08 lipca 2016, 16:40

Naturalnie, że jestem zadowolony ze zwycięstwa Francji. Ciekawe jaka teraz cena za Griezmana? ps. Widzę, że kilku etatowych prowokatorów, w dalszym ciągu pod ochronką na tej stronie...


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Zablokowany