ME '16 // Zawodnicy Juventusu na EURO 2016

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2016, 12:07

Co prawda pierwsza runda grupowych zmagań jeszcze się nie skończyła, ale chyba już żaden nasz gracz w tej mijającej się na boisku nie pojawi (proszę mnie poprawić jeśli się mylę), tak więc można już snuć pierwsze małe podsumowania.

Najlepszym graczem Juventusu w pierwszej rundzie był wg mnie Leo Bonucci. Zresztą od całej naszej defensywy biła pewnością siebie.
Pięknie zaprezentował się na boisku też Khedira, biegał jak prawdziwy kot, celnie podawał, odbierał i fajnie atakował. Mam nadzieje, że gdy wróci do nas, to w sezonie nie straci tej świeżości. Liczę że z Polską jednak przytrafi mu się chwilowa zniżka formy.

In minus zdecydowanie Pogba. Jemu niestety świeżości i głodu gry jakby brakowało. Mam wrażenie, że trochę źle jest ustawiany w reprezentacji Francji.
Jeśli chodzi o Moratę, to niestety nie mam zbyt wiele do powiedzenia, bo na meczu Hiszpanów przysnąłem...


Pozdrawiam!
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2016, 12:45

Morata też na minus, wyglądał trochę jak na początku sezonu - bardzo chciał, ale nie wychodziło. Słabo też Evra, który sprokurował karnego.

Lichy dobrze sobie radził, w pierwszej połowie właściwie zamknął dla rywali swoją flankę.

Mandzukica w akcji nie widziałem, więc ocenić nie mogę.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2016, 13:24

Evra grał bardzo słabo, Pogba dobre pierwsze 45min potem słabiej.
Tercet obronny wraz z Buffonem bez zarzutu, do tego Bonu i jego magiczne podanie:) Mandżukić jak zwykle walecznie, przyzwoicie, Lichego widziałem 45min ale na tle Albani wyglądał bardzo dobrze. Morata spartaczył co miał, instynkt ma ale brakuje zimnej krwi, po raz kolejny. Na koniec Khedira, jakby on nie łapał tak często urazów to mamy mega zawodnika w pomocy, zawodnik od wszystkiego.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2016, 08:47

Chyba trochę zatopiony temat ;)

Lichy już w domu, po słabym Euro w jego wykonaniu. Poziom taki jak w sezonie klubowym. Dośrodkowania to już przeszłość. Wydolność została, poza tym zjazd...

Mario M. również na wakacjach. Euro bez gola i asysty, jak na napastnika masakra. Drewniany występ. Nawet jego zmiennik Kalinić coś strzelił.

Morata. 3 gole. Dobry wynik, całkiem udane Euro. Postawił na niego Del Bosque. Z Italią nie miał miejsca nawet pierdnąć. Szczerze to mu współczułem.

Evra póki co bez fajerwerków. Trochę się ogarnął po fatalnym początku.

Od Pogby wymaga się cudów. 3 goli w meczu, 2 astst, 12 udanych dryblingów. To gubi. W rep. ma nieco inną rolę. Zgodzę się, że cieniuje. Sama Francja ogólnie nie powala. Griezmann i Payet robią najlepsze wrażenie.

Khedira na swoim dobrym poziomie.

Italia.Debiut Sturaro i to tyle. Świetna gra BBC, Buffon zamiata wszystko. 1/8 z Hiszpanią to majstersztyk gry w obronie włącznie z bramkarzem. Zaza poza asystą nic.


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2016, 15:46

Pogba jest uwiązany taktycznym łańcuchem w reprezentacji Francji. Deschamps dusi go ustawiając tak głęboko w środku pola, zmuszając do zachowawczej gry. Mam nadzieję, że zapali to lampkę w głowie Francuza, że ewentualny transfer do Realu będzie się wiązał z ograniczeniem jego roli w ofensywie i nie będzie brał już tyle gry na siebie, a jak powszechnie wiadomo by Francuz błyszczał, to musi mieć takie zadania.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2016, 22:55

Nie ma co szukać wytłumaczeń dla Pogby. On chce być najlepszy to popatrzcie ile mu do Zidane'a brakuje. Jak Francja grała słabo to Zizou był w obronie, pomocy i ataku - odbierał, podawał i strzelał, ciągnąć zespół mozolnie ale do przodu. Pogba po prostu nie dźwignął presji, co wskazuje na to, że nie jest jeszcze taki dobry, jak się wielu ludziom wydaje. Owszem brakuje mu trochę szczęścia, ale to go nie tłumaczy. Miał być wielką gwiazdą mistrzostw, podporą Francji a nie jest.

Co do reszty ocen to zgoda. Najlepiej z naszych grają oczywiście Buffon i BBC, choć chyba z tej trójki nieco słabiej Barzagli.

Bez wątpienia na plus Morata, który pewnie coś by jeszcze dołożył gdyby nie trafił na swoich, już byłych, klubowych kolegów. Trzeba mieć na uwadze, że to był jego debiut na wielkiej imprezie.

Na wielki minus Mandzukic. Jak słusznie zauważył Maly Chorwacja grała z obrońcą na środku ataku :prochno: Najsłabszy punkt drużyny.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2016, 23:18

Morata nie jest już zawodnikiem Juventusu.


sebastian10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 665
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2016, 23:40

mnie ciekawi czy sturaro i rugani nawet jak nie beda grac to czy zyskaja jakość po treningach z conte .
Morata swoje robił a ze trener dziadek do konca nie wiedział jak ma grac hiszpania to inna sprawa .
Pogba słabo ale jak ma zostac to lepiej zeby nie strzelał hehehe
do bbc powinni jakos dodac buffon hehehe


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2016, 00:04

Makiavel pisze:Jak Francja grała słabo to Zizou był w obronie, pomocy i ataku - odbierał, podawał i strzelał
ale ZZ grał na pozycji ofensywnego więc ewentualnie mógł się wrócić z korzyścią dla drużyny a jeśli PP zapędzi się do ataku to kto niby go zastąpi z tyłu? Payet? Vincitore ma dużo racji - jak Pogba wyląduje w Realu i zastąpi np Krossa to jego potencjał zostanie po prostu ograniczony bo on jest stworzony do b2b - jak mógł tak zagrać w trzecim meczu ME widać było do czego jest zdolny


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2016, 13:58

Po meczu Włochów z Hiszpanią odszczekuje wszystkie negatywne komentarze jakie wysłałem przez całe życie w kierunku Bonucciego. To co pokazali Ramos i Pique (uznawani przez ekspertów za lepszych od Leosia :rotfl: ) to śmiech. Może i pod bramką przeciwnika są w stanie coś wcisnąć z baniaka, ale to jak się ustawiają to porażka. Leoś w tym elemencie nie ma sobie równych.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 01 lipca 2016, 00:59

sebastian10 pisze:mnie ciekawi czy sturaro i rugani nawet jak nie beda grac to czy zyskaja jakość po treningach z conte
Rugani to tam za wiele z Conte nie potrenował. Zresztą w Turnie ma się od kogo uczyć. Sturaro z takiej lekcji powinien wyciągnąć zdecydowanie więcej. To boiskowy żołnierz, typ zawodnika, który jest oczkiem w głowie Antonio. Niestety od dłuższego czasu nie obserwuje u niego żadnego rozwoju. Fakt, ma dopiero 23 lata i czas na naukę, ale myślę, że nadchodzący sezon będzie kluczowy dla jego dalszej kariery w Juventusie. Rozwój poprzez obecność w kadrze to może być jego być albo nie być na kolejne lata w Turynie.
Maly pisze:jak Pogba wyląduje w Realu i zastąpi np Krossa to jego potencjał zostanie po prostu ograniczony bo on jest stworzony do b2b - jak mógł tak zagrać w trzecim meczu ME widać było do czego jest zdolny
Pełna zgoda. Każdy kto próbuje inaczej ustawiać Pogbę kastruje go z jego walorów. Zawodnik wybitny technicznie, z dużym ciągiem na bramkę, ale ze świetnymi warunkami, które potrafi wykorzystać w walce o piłkę, dobry w odbiorze, choć w pressingu dość przeciętny i pewnie dlatego Allegri nie widzi go w roli fałszywego ofensywnego pomocnika. B2B to pozycja, która wyciąga z niego pełnię potencjału.


Zablokowany