ME '16 // Grupa A (Francja, Rumunia, Albania, Szwajcaria)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
grejt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2006
Posty: 129
Rejestracja: 28 września 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 10:31

Od początku nie jestem fanem Pogby i podniecenia co do jego osoby. Cały czas utwierdzam się w przekonaniu ,że jego większość zagrań ,zwodów to wszystko ładnie wygląda ale nie jest użytkowe owszem ma czasami super podania ,strzały ale to wszystko za mało by podniecać się tak intensywnie jak to ma miejsce ostatnimi czasy. Jego wartość rynkowa to bardziej za wizerunek i styl niż za samą grę. Zaraz będą pewnie bluzgi w moją stronę ale takie mam zdanie i obym się mylił i po Euro zmienił zdanie bo od dłuższego czasu jakoś nie mogę i sprzedał bym go za 100 mln jak dają. Pozdrawiam :)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 10:50

Kanté btw: Most passes made. Most touches of ball. Highest pass completion %. Most tackles made. Most interceptions. Most distance covered.
vs
pumex pisze:Dopiero po chwili skojarzyłem, że to ten typowy przecinak z przeciętną techniką wyglądający trochę jak Sissoko.
Sorry panie administratorze, nie mogłem się powstrzymać ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 11:01

Jeśli miałbym wybierać MVP meczu to stawiałbym na Kante właśnie. Payet zrobił w tym meczu asystę, gola i mógł mieć jeszcze kolejne asysty gdyby Giroud czy Pogba trochę trzeźwiej zachowaliby się pod bramką rywala. Ale mimo wszystko uważam, że to nie był jakiś wybitny mecz Payeta. Chłop często się wyłączał, miał kilka głupich strat w środku pola. Po prostu wierzę, że stać go na jeszcze więcej.

Kante duży spokój. Przy tak świetnie zorganizowanych Rumunach Kante był kimś absolutnie koniecznym. Nie wyobrażam sobie dzisiaj bez niego Francji, mimo że dla gracza Leicester to... 4 mecz w kadrze.


Obrazek
Boogey96

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 stycznia 2010
Posty: 181
Rejestracja: 23 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 11:05

to wszystko ładnie wygląda ale nie jest użytkowe
Ta jego 10 goli i 16 asyst w ostatnim sezonie pewnie też tylko ładnie wyglądało ale nie było z tego pożytku :angry:

Czytając komentarze po wczorajszym meczu jaki to Pogba przereklamowany źle się robi. Szczególnie mając na uwadze dwaj "bogowie" piłki obecnie też potrafią znikać na 90 minut szczególnie w reprezentacji. A Paul tymczasem to pomocnik, a nie gracz ofensywny i poza nabijaniem statystyk musi też bronić i rozgrywać. Jasne wczoraj był średni mecz w jego wykonaniu ale Pogba ma za sobą dobry sezon i w poprzednich dużo pokazywał, a czytając opinie na jego temat można odnieść wrażenie, że mówimy tu o jakimś Martialu, który narazie słynie z tego, że kupili go za 60 milionów.


Gaiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2014
Posty: 125
Rejestracja: 18 lipca 2014

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 11:32

Szczerze powiedziawszy, to ja nie wiem czemu jest taki boom na Pogbę? Podnieta na cały świat, 100 milionów, najlepszy pomocnik obecnie żyjący? Facet zbyt często przeplata genialne zagrania z fatalnymi, nieodpowiedzialnymi, zabawy i ogólnie takie gwiazdorskie humorki. Jest bardzo nierówny i rzadko bierze ciężar na siebie, jak np. Marchisio albo młodszy Pirlo. Ja wiem, że Pogba to materiał na cyborga futbolu (technika, przegląd), ale wciąż jest strasznie chimeryczny. Statystyki też ma przeciętne, mało goli i asyst.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 11:37

Dobrze ze Pogbeusz gra dno w reprezentacji, moze to zniechęci jakis Perezów do niego :smile:


grejt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2006
Posty: 129
Rejestracja: 28 września 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 11:54

Boogey96 pisze:
to wszystko ładnie wygląda ale nie jest użytkowe
Ta jego 10 goli i 16 asyst w ostatnim sezonie pewnie też tylko ładnie wyglądało ale nie było z tego pożytku :angry:

Czytając komentarze po wczorajszym meczu jaki to Pogba przereklamowany źle się robi. Szczególnie mając na uwadze dwaj "bogowie" piłki obecnie też potrafią znikać na 90 minut szczególnie w reprezentacji. A Paul tymczasem to pomocnik, a nie gracz ofensywny i poza nabijaniem statystyk musi też bronić i rozgrywać. Jasne wczoraj był średni mecz w jego wykonaniu ale Pogba ma za sobą dobry sezon i w poprzednich dużo pokazywał, a czytając opinie na jego temat można odnieść wrażenie, że mówimy tu o jakimś Martialu, który narazie słynie z tego, że kupili go za 60 milionów.
Nie oszukujmy się chłopie Juve w lidze Włoskiej nie ma sobie równych i owszem strzela bramki i asystuje ale z lepszymi przeciwnikami nie istnieje. Na pewno ma talent ale to jak go media lansują i jakie pieniądze za niego ponoć chcą wydawać kluby to jest przegięcie bo jeszcze nic nadzwyczajnego nie pokazał. Taki Kante jest dużo tańszy teoretycznie a ja osobiście na miejscu jakiegoś trenera cenił bym sobie bardziej takiego zawodnika aniżeli Pogbe. To jest moje zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić. Zobaczymy co pokaże w następnych meczach i przyszłości. Pozdrawiam.


Boogey96

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 stycznia 2010
Posty: 181
Rejestracja: 23 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 12:26

Nie oszukujmy się chłopie Juve w lidze Włoskiej nie ma sobie równych i owszem strzela bramki i asystuje ale z lepszymi przeciwnikami nie istnieje. Na pewno ma talent ale to jak go media lansują i jakie pieniądze za niego ponoć chcą wydawać kluby to jest przegięcie bo jeszcze nic nadzwyczajnego nie pokazał. Taki Kante jest dużo tańszy teoretycznie a ja osobiście na miejscu jakiegoś trenera cenił bym sobie bardziej takiego zawodnika aniżeli Pogbe. To jest moje zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić. Zobaczymy co pokaże w następnych meczach i przyszłości. Pozdrawiam.
MVP Mistrzostw Świata do lat 20, Najlepszy młody zawodnik ostatnich Mistrzostw Świata. Wielkich meczów wiele nie zagrał, bo nie miał okazji. Ale z tego sezonu w obu meczach z City grał świetnie i był decydujący. W pierwszym po świetnej asyście wyszliśmy na 1-1, a potem wygraliśmy, a w drugim jedyna bramka padła po jego akcji (asysta drugiego stopnia). W rewanżu z Bayernem dobry mecz (mało jego efektowności ale za to był efektywny w tym co robi przeciwnie do tego co mu się zarzuca). On ma 23 lata to normalne, że jeszcze nie w każdym meczu będzie bezbłędny. Ale można zauważyć, że z rok na rok jest coraz lepszy i coraz bardziej regularny. Z resztą nawet jeśli ktoś nie widzi tego w jego grze to niech spojrzy w statystyki. Nie wydaje mi się, że znajdzie się jakikolwiek piłkarz w jakiejkolwiek lidze, który w jego wieku miałby takie statystyki.

A porównanie z Kante nie na miejscu, bo to typowo defensywny pomocnik. To tak jakby mówić, że lepiej mieć w drużynie Buffona niż Messiego. Gracz Leicester jest bardzo pożyteczny, biega, odbiera i walczy ale gdy drużyna przegrywa 1-0 w 80 minucie to on zwycięstwa tej drużynie nie da.


notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 15:53

Po tej pierwszej połowie nasuwa się na myśl pytanie o zasadność wprowadzenia 24-zespołowej formuły turnieju. Bo co na Euro robi Albania? Drużyna, która nie potrafi wymienić 3 celnych podań na połowie przeciwnika? Swoją drogą, Szwajcaria też nic wielkiego nie gra i pewnie jak zwykle zakończy zmagania na 1/8. Takie dziury w środku pola, a oni zamiast klepnąć parę bramek, gubili się jak dzieci. Jakby sami byli zdziwieni ile mają wolnej przestrzeni.
Po czerwonej kartce Cany to już zupełny ostrzał bramki Albanii. Przynajmniej można pooglądać w akcji Berishę, zawsze miałem go za solidnego golkipera.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 16:13

notquitemytempo pisze:Po tej pierwszej połowie nasuwa się na myśl pytanie o zasadność wprowadzenia 24-zespołowej formuły turnieju.
Żeby Szanowny mój Rodaku, Nasz Kraj mógł zawsze na tej imprezie grać.. Więc my Polacy nie mamy prawa na to narzekać ;)

Futbol się rozwija, coraz więcej krajów reprezentuje coraz większy poziom, szansa dla wielu piłkarzy, szansa dla wielu młodych ludzi, popularyzacja piłki nożnej... Albania? Gdyby grupy inaczej się ułożyły mogłoby jej nie być a byłaby Holandia - która mimo fatalnej postawa w eliminacjach, w innej grupie mogłaby się jakoś przecisnąć ;)


#cznandj #ripgangsquad :hi:
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 16:46

Czy ja wiem, czy ta Albania taka słaba :prochno:. Przed chwila mieli taka sytuacje, ze to powinno być 1:1. I to nie pierwsza taka okazja Albańczyków w tym meczu.

Hysaj bardzo fajny mecz ;-).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 16:49

Na razie oglądamy bardzo słaby poziom na tych ME. Przynajmniej w grupie A. Wydaje mi się, że większość zawodników jest wypompowana po sezonie.

Na razie nie czuję tego Euro. Tak jakbym oglądał mecze towarzyskie :prochno: Szwajcaria słabiutka. Myślałem, że coś powalczą na tym Euro, ale chyba nie.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 17:16

Mecz jak mecz. Miał momenty, Bersiha podobnie jak wczoraj Tatarsanu dobre zawody, z jednym błędem.
Hysja fajne zawody. Lichy na spokojnie. Shakiri fajnie napędzał ataki Szwajcarów, ale Albania podobnie wczoraj jak Rumunia umiała sobie poradzić i strasznie zepsuli szanse na wyrównanie w 86 minucie.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 17:37

Obrazek

Mama braci Xhaka w dostosowanej koszulce.


Obrazek
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 17:46

Nie patrzę tak negatywnie jak niektórzy, myślę, że Francja może dojść daleko, tzn. półfinał/ćwierćfinał. Ogolnie wczorajszy mecz lepszy.
Szwajcarzy mnie trochę zawiedli, niby dobry początek, ale potem zupełnie nie wykorzysta gry w przewadze. Końcówka to już czekanie na gwizdek i mogło się to źle skończyć, czyli gdyby sam nam sam wyszedł ktoś bardziej ogarnięty... no spalił się chłopak.
Ciekawy jestem jak Rumunia sprawdzi się z Szwajcarią, myślę, że nie są bez szans. Inna rzecz, że Szwajcarzy powinni się lepiej czuć w dalszych meczach, z zespołami prowadzącymi grę, bo mają potencjał na kontry.
"Szwajcarzy grają spokojną rozsądną piłkę", jakby to byli Włosi, to w końcówce mówiłoby się o catenaccio. Eh komentatorzy...
Lichtsteiner kiepski w defensywie w tym meczu, w drugiej połowie rzadko się wracał.


Zablokowany