ME '16 // Grupa C (Niemcy, Polska, Ukraina, Irlandia)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:25

Mrozzi to Polak - Niemiec. Sercem za Niemcami, ale potrafi docenić też grę Polaków i wie, że drużyna grająca tak zorganizowaną piłkę jak Polska potrafi dochodzić do finałów i czasem je wygrywać (ala Atletico,Grecja2004 itp). Piona mrozzi :prochno:
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2016, 23:42 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:25

Monte Cristo pisze:
Makiavel pisze:Spokojnie, jeszcze trzeba ograć Ukraine by mieć pewność, że awans będzie. Niemcy na razie są tak słabi, że kto wie co wykombinują z Irlandią.
Zaraz, zaraz. Zeby byl awans wystarczy remis z Ukraina ktora nie ma o co grac.
Racja, wystarczy remis. To przez te emocje.


@LukaszJuve A kto wytłumaczy zmianę Mączyński <-> Jodłowiec w sytuacji, gdy ten pierwszy największe zagrożenie dla nas sprawiał z piłką przy nodze, bo zanim pomyślał gdzie ma grać to już ją tracił? Przecież Jodłowiec ma ten sam problem, gra w lidze, gdzie wszystko dzieje się tak powoli, że średniej klasy pomocnik z Serie A, Bundesligi czy hiszpańskiej albo angielskiej, zdążyłby wypić kawę i dograć zanim ktoś by ruszył mu piłkę zabrać.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:26

Milik zagrał z kupą w majtach. Lewy go opieprza, że ma się ogarnąć, a ten zaczyna się śmiać. Typowa reakcja organizmu na stres level over 9000.

Fajnie byłoby wygrać ten mecz, ale nie bądźcie zachłanni ;) . Remis to dobry wynik, którego z pewnością nie spodziewali się Niemcy. Świetna robota naszego bloku defensywnego. Pazdan zagrał jak stoper klasy światowej. Niebywałe.

Czy ktoś jeszcze odnosi wrażenie, że póki co Krychowiak jest najlepszym z Polaków? Pamiętam jego występy w młodzieżowej kadrze, kiedy porównywano go do Gerarda. Następnie zniknął na długie lata, ale teraz jest naprawdę świetnym piłkarzem, choć z legendarnym Anglikiem ma bardzo mało wspólnych cech. Moim zdaniem jest nawet ciekawszym wyborem do środka pola niż Mascherano.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:27

Zdecydowanie najlepszy mecz polaków z niemcami od wielu wielu lat. Szkoda, że nie strzleiliśmy, ale jak to się mówi, jeszcze przyjdzie okazja w finale :C


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:28

no jesli ktos sie czepia do jodlowca :lol: gosc wygral chyba wszystkie pilki, ktore posylal mu fabianski

powtorze jeszcze raz: JUZ mamy drugie miejsce


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:29

Krychowak grał... dziwnie. Popełniał spore błędów ale potrafił się z nich wykaraskać i Niemcy łapali na nim kartki. Był efektywny, choć mi serce drżało za każdym razem, jak ruszał z piłką, bo to nie była ta płynność i pewność w prowadzeniu piłki, do jakiej przyzwyczajony jestem oglądając klasowych, środkowych pomocników. Ale trzeba mu przyznać, że zrobił dzisiaj robotę w środku, szczególnie neutralizując Kroosa.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:34

pablo1503 pisze:Milik tragedia. Na drugim biegunie... Pazdan. Nie poznałem faceta. Rewelacja. Brawo! Jest awans. A wicie co jest najlepsze? Że mimo wszystko jestem delikatnie rozczarowany. Kto kilka lat temu czułby się rozczarowany po meczu z Mistrzami Świata? Chyba nikt. A dziś? Jeszcze raz brawo. :P
Rzygać się chce. Na konferencji, przed meczem w studiu, na meczu ciągle to samo gadanie. Tak jakby mistrzostwa świata rozegrano raz w historii i już nikt inny mistrzem być nie mógł. Po formie z mistrzostw świata śladu nie widać. Niemcy na razie mniej pokazali na tym turnieju niż my, mogliśmy ten mecz wygrać tylko Milik znowu zawalił setke. Ja czuję rozczarowanie. Oczywiście kamery po meczu pokazały Nawałkę cieszącego się jak dziecko i naszych piłkarzy również zadowolonych jakby wygrali wysoko. A Niemcy? Niemcy smutni jak w po wysokiej porażce. I tu widać różnicę.
Arbuzini pisze:Milik zagrał z kupą w majtach. Lewy go opieprza, że ma się ogarnąć, a ten zaczyna się śmiać. Typowa reakcja organizmu na stres level over 9000.

Czy ktoś jeszcze odnosi wrażenie, że póki co Krychowiak jest najlepszym z Polaków?
Lewy też szału w tym meczu nie zrobił. Taki Pogba naszej reprezentacji jak na razie. Miał jedną szansę to składał się do strzału 10 minut.
Krychowiak akurat w tym meczu dość słabo. Dużo niepewności wprowadzał. Najlepszy dzisiaj Pazdan, później chyba Błaszczykowski. Obaj się nie obsrali i mocno pracowali na ten remis. Najgorszy już po raz drugi Milik.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2016, 23:41 przez dawid1897, łącznie zmieniany 1 raz.


FORZA JUVE!!!
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:40

dawid91 pisze:
pablo1503 pisze:Milik tragedia. Na drugim biegunie... Pazdan. Nie poznałem faceta. Rewelacja. Brawo! Jest awans. A wicie co jest najlepsze? Że mimo wszystko jestem delikatnie rozczarowany. Kto kilka lat temu czułby się rozczarowany po meczu z Mistrzami Świata? Chyba nikt. A dziś? Jeszcze raz brawo. :P
Rzygać się chce. Na konferencji, przed meczem w studiu, na meczu ciągle to samo gadanie. Tak jakby mistrzostwa świata rozegrano raz w historii i już nikt inny mistrzem być nie mógł. Po formie z mistrzostw świata śladu nie widać. Niemcy na razie mniej pokazali na tym turnieju niż my, mogliśmy ten mecz wygrać tylko Milik znowu zawalił setke. Ja czuję rozczarowanie. Oczywiście kamery po meczu pokazały Nawałkę cieszącego się jak dziecko i naszych piłkarzy również zadowolonych jakby wygrali wysoko. A Niemcy? Niemcy smutni jak w po wysokiej porażce. I tu widać różnicę.
No i ? Nie porównuj Niemieckiej piłki to Polskiej , szkolenia, organizacji itd. Niemcy sa 2 poziomy wyżej. Ale co najważniejsze dla mnie to to, że Polska piłka zbliża się do tej czołówki Europejskiej, coraz więcej talentów, coraz więcej szkółek piłkarskich, trenerów dzieci, młodzieży itd. Mamy słabszą drużynę niż Niemcy nadal ale Boże, jak ktoś nie widzi różnicy w reprezentacji teraz a 4-5-7 lat temu to robi mi się przykro. Potrzeba jeszcze troszkę silniejszej ligi krajowej, ale mam nadzieję ze to przyjdzie, że sponsorzy i działacze w końcu zrozumieją, że aby coś zbudować i osiągać sukcesy potrzeba raz czasu, dwa równowagi finansowej i inwestowaniu na minus na początku, aby potem zbierać profity, ,,potem'' nie w sensie za miesiąc czy dwa ale za kilka lat.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2016, 23:44 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:40

Szikit pisze:Śmieszna ocena Mrozziego, no ale... Jeśli technika decyduje o dominacji to serio :rotfl: W takim razie Xavi miał rację, z tym że w każdym meczu dominują.
Sam Pazdan stwierdzil w pomeczowym wywiadzie, ze Polska zostala w pierwszej polowie zdominowana, takze ten tego. ;)

@Cabrini
Polska moze namieszac i sam pisalem przed tym spotkaniem, ze tak naprawde nie wiem, czego sie spodziewac. Tamta Grecja byla slabsza niz ta Polska, choc z drugiej strony takie niespozdzianki maja miejsce niezwykle rzadko. Polska bedzie dojrzewac z meczu na mecz - przypomnijcie sobie te kupe w gaciach na mundialu w Korei i Japonii i ten spokoj teraz. Wazne, ze ci slabsi zawodnicy daja z siebie maksa i udanie niweluja braki techniczne.

Jestem bardzo ciekawy ostatniej kolejki. Ukraincy odpuscza calkowicie czy powalcza o honor? To samo zagadka pozostaje Irlandia.

Nie rozumiem podejscia Niemcow w tym meczu. Mam wrazenie, ze oni od samego poczatku zadowalali sie remisem. Polacy co prawda swietnie bronili, dobrze sie organizowali, ale pisze o tym w jaki sposob Niemcy grali majac pilke przy nodze. Albo juz zmeczenie? Kilka mozliwosci.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:48

Makiavel pisze:@LukaszJuve A kto wytłumaczy zmianę Mączyński <-> Jodłowiec
Czlowieku, widziales Ty grac Zielinskiego w kadrze? W towarzyskich gral padło, a co dopiero by zagral w takim meczu... Maczynski czy Jodlowiec, to rygiel srodka pola - taki byl plan Nawalki i dobrze. Zielinskim, to my sobie mozemy zagrac radosny futbol z Ukraina.

"Niemcy - pelna dominacja"... Swietnie i co z tego, skoro jesli dzisiaj na miejscu Milika bylby Rasiak, to bysmy to wygrali 2/3:1 (Ozil dla Niemiaszkow). Z tego, co do tej pory zobaczylem na Euro, to zaryzykowalbym stwierdzenie, ze Niemcy dostaliby od Italii łupnia.
Generalnie jak tak czytam opinie niektorych tutaj, to nawet nie mam wrazenia, a pewnosc, ze telewizja Was zrobila w wala i puscila jakis archiwalny mecz z kasety.

W naszych, bialo-czerwonych (zeby nie bylo watpliwosci) szeregach baaardzo duzo nerwowosci od samego poczatku. Gdyby to na chwile uspokoic, to mozna by sklecic jakas skladna akcje, a tak wszystko bylo na hura. Ale w defensywie Niemce sie rozbijali o naszych, jak Francuzy o Gang Albanii do 90min. W 1/8 widzimy sie z Lichtsteinerem, a kto wie moze i z Hamsikiem.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 23:53

Cabrini_idol pisze:No i ? Nie porównuj Niemieckiej piłki to Polskiej , szkolenia, organizacji itd. Niemcy sa 2 poziomy wyżej. Ale co najważniejsze dla mnie to to, że Polska piłka zbliża się do tej czołówki Europejskiej, coraz więcej talentów, coraz więcej szkółek piłkarskich, trenerów dzieci, młodzieży itd. Mamy słabszą drużynę niż Niemcy nadal ale Boże, jak ktoś nie widzi różnicy w reprezentacji teraz a 4-5-7 lat temu to robi mi się przykro. Potrzeba jeszcze troszkę silniejszej ligi krajowej, ale mam nadzieję ze to przyjdzie, że sponsorzy i działacze w końcu zrozumieją, że aby coś zbudować i osiągać sukcesy potrzeba raz czasu, dwa równowagi finansowej i inwestowaniu na minus na początku, aby potem zbierać profitu, potem w sensie nie miesiącu czy dwóch ale kilku lat.
Ja nie porównuję Niemieckiej piłki do naszej tylko obecne reprezentacje, bo mamy już 2016, a nie 2014 rok. Szkółki, organizacja? Może jeszcze wylecisz z niemiecką motoryzacją? Ja wiem, że wy tam w Opolskim to byście najchętniej niemiecki land zrobili, ale bez przesady z tym wychwalaniem. Na tym euro Niemcy nic ciekawego nie pokazują i trzeba ich lać póki się nie obudzą. Jakby Grecy czy Czesi czekali aż zrównają się z najlepszymi państwami pod względem szkółek czy organizacji to nigdy euro by nie wygrali.


FORZA JUVE!!!
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2016, 00:00

Wypraszam sobie, pochodzę z Nysy, totalnie Polskiej krainy, Opolskie od prawej strony Odry to niemieckie mniejszości, aj jestem w lewej strony Odry i to dosyć znacznie. Wychwalanie ? Człowieku obudź się, nadal jesteśmy daleko za Niemiecką myślą szkoleniową, finansową ( jeśli chodzi o piłkę nożną ) jak i czysto gospodarczo, ale mimo wszystko widać ogromna poprawę i zbliżanie się do niej jak i do innych hegemonów piłkarskich Europy. Lać Niemców, jak mamy lac Niemców jak nadal jesteśmy słabsi piłkarsko, ja wiem, że uda się taktycznie, organizacyjnie wygrać mecz z nimi, ale na dłuższa metę nadal jesteśmy słabsi, obudź się. Dalej nie rozumiesz, że piłka nożna to myśl, inwestycja i realizowanie nakreślonych celów. W Polsce to zaczyna funkcjonować powoli, Grecja już dawno skreśliła się z mapy Europy.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2016, 00:03 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2016, 00:01

Swietny mecz naszej obrony ;-). Serio. Ta formacja, ktora byla nasza najwieksza bolaczka do tej pory, dzisiaj nam uratowala wynik.

Mecz pod dyktando Niemcow, ktorzy bili jednak totalnie glowa w mur i mieli moze jedna czy dwie niezle okazje. Z drugiej strony, my mielismy kilka naprawde swietnych okazji do strzelenia gola i nie da sie ukryc, ze co najmniej jedna powinnismy wykorzystac. Milik zagrał jak ostatnia ofiara losu, a szkoda bo po tym meczu to powinien przewodzić klasyfikacji strzelcow Euro 2016.

Swietnie Pazdan, Jędza, Fabianski. Dobrze Krycha (mimo dwoch glupich strat), Piszczu (mimo jednego, dwoch bledow). Lewandowski - jak na kapitana przystało. Nie podobala mi sie dzisiaj gra naszych skrzydłowych i Milika. A zapomniałem - Mączyński też słabiutko.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2016, 00:31

Eurosport to świetnie podsumował. "Niedosyt po remisie z Niemcami - co za czasy!". Najbardziej przed tym meczem obawiałem się o Pazdana, a ten zagrał jak profesor :o pewnie sam jest zdziwiony :D remis jest bardzo dobry, niektórzy mówią, że mamy już awans, niektórzy, że nie. Wg mnie 4pkt wystraczy żeby wyjść z co najmniej trzeciego miejsca.

Żeby zająć pierwsze miejsce to musimy mieć lepszy bilans od Niemiec, więc jeśli Niemcy wygrają z Irlandią Płn 1:0 to my musimy wygrać trzema golami z Ukrainą by zając pierwsze miejsce, będzie o to bardzo ciężko.
Arcadio Morello pisze:Z Ukrainą TRZEBA wygrać.
A to dlaczego? Do naszego awansu wystarczy nam zwycięstwo Niemiec z Irlandią.
Olek1987 pisze:Przeciez mamy juz pewny awans nawet w przypadku naszej porazki z Ukraina i zwyciestwa/remisu Irlandii z Niemcami bo wygralismy z Irlandia...
Nie prawda, bo mecze bezpośrednie nie mają tu znaczenia, liczą się bramki.
Monte Cristo pisze:Zaraz, zaraz. Zeby byl awans wystarczy remis z Ukraina ktora nie ma o co grac.
Teoretycznie to Ukraina może wyjść jeszcze z trzeciego miejsca więc nie grają tylko o honor.


TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2016, 01:32

liczą się mecze bezpośrednie
If two or more teams in the same group are equal on points on completion of the
group matches, the following criteria are applied, in the order given, to determine
the rankings:
a. higher number of points obtained in the group matches played among the
teams in question;
jedyny scenariusz, gdy nie zajmujemy drugiego miejsca, to irlandia wygrywająca z niemcami, wątpię

ukraina żeby wyjść z trzeciego miejsca, musiałaby nam posłać kanonadę, wątpię


Zablokowany