ME '16 // Grupa C (Niemcy, Polska, Ukraina, Irlandia)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 17:10

W przypadku braku Gosika dałbym Kapustke.


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 18:00

PrzemasJuve pisze:W przypadku braku Gosika dałbym Kapustke.
Za słaby fizycznie jest Kapustka na Irlandię Północną. Jeżeli już to wpuścić go pod koniec na zmęczonego rywala. Szkoda, bo charakterny Grosik by się bardzo przydał.


Boogey96

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 stycznia 2010
Posty: 181
Rejestracja: 23 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 19:04

Wydaje mi sie ze w reprezentacji gra mniej ofensywniej i ma zadania w defensywie, dlatego efekt jest jaki jest.
W Empoli też ma obowiązki w defensywie i jakoś sobie radzi. Dla mnie problem jest w czym innym. W klubie gdy dostaje piłkę to zawsze ma 3-4 wybory do zagrania, a w reprezentacji niestety wciąż leży atak pozycyjny. Kompletny brak ruchu i często do zdobywania bramek potrzebujemy indywidualności. Dobrze to pokazała sytuacja z pierwszej połowy z Holandią. Był moment gdy Zieliński dostał piłkę około 40 metrów przed bramką. Spojrzał do przodu i wszyscy byli pochowani za obrońcami. Z lewej była wielka dziura, bo Grosicki zwęził do napastników, a Jędrzejczyk z jakiegoś powodu nie podłączył się tylko stał na własnej połowie. Do Piotrka doskoczył Holender, a ten zrobił kółko i się od niego uwolnił po czym znów spojrzał do przodu i przez ten czas nikt nawet nie spróbował się pokazać. W efekcie czego wyszła próba podania między trzema rywalami do Błaszczykowskiego i strata.

Niestety mimo tego, że mamy bardzo dobrą drużynę obecnie jeśli spojrzeć na poszczególnych zawodników dalej możemy się opierać tylko na kontrach i stałych fragmentach. Ewentualnie jak to nie będzie działać to musimy liczyć na jakiś przebłysk geniuszu Lewego, Milika czy Błaszczykowskiego albo na to, że Grosickiemu wyjdzie rajd na skrzydle.


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2016, 03:27

Smok-u pisze:
PrzemasJuve pisze:W przypadku braku Gosika dałbym Kapustke.
Za słaby fizycznie jest Kapustka na Irlandię Północną. Jeżeli już to wpuścić go pod koniec na zmęczonego rywala. Szkoda, bo charakterny Grosik by się bardzo przydał.
W życiu nie słyszałem większej bzdury.
Dokładnie tak samo jak gadka o tym,że z Irlandią może by dać Jodłowca, bo to duże chłopisko i jest silny.
My powinniśmy myśleć o narzuceniu własnego stylu gry, a nie o kopaniu się z Irlandczykami.
Kapustka słaby fizycznie? To młody chłopak, znakomicie ponoć prezentujący się zdaniem jego trenera klubowego na wszelkiego rodzaju testach wytrzymałościowych, w dodatku naprawdę odważnie grający i utalentowany.
Dlaczego zatem ma nie grać i kto wskutek prawdopodobnego braku Grosickiego powinien wystąpić zatem na lewym skrzydle? Peszko??
:angry:


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2016, 10:16

TURINIO pisze:
Smok-u pisze:
PrzemasJuve pisze:W przypadku braku Gosika dałbym Kapustke.
Za słaby fizycznie jest Kapustka na Irlandię Północną. Jeżeli już to wpuścić go pod koniec na zmęczonego rywala. Szkoda, bo charakterny Grosik by się bardzo przydał.
W życiu nie słyszałem większej bzdury.
Dokładnie tak samo jak gadka o tym,że z Irlandią może by dać Jodłowca, bo to duże chłopisko i jest silny.
My powinniśmy myśleć o narzuceniu własnego stylu gry, a nie o kopaniu się z Irlandczykami.
Kapustka słaby fizycznie? To młody chłopak, znakomicie ponoć prezentujący się zdaniem jego trenera klubowego na wszelkiego rodzaju testach wytrzymałościowych, w dodatku naprawdę odważnie grający i utalentowany.
Dlaczego zatem ma nie grać i kto wskutek prawdopodobnego braku Grosickiego powinien wystąpić zatem na lewym skrzydle? Peszko??
:angry:
Żeby narzucić swój styl gry, to trzeba umieć grać w ataku pozycyjnym, a nasi tego kompletnie nie potrafią. Zresztą wystarczy przypomnieć sobie mecze z drugą częścią Irlandii i jak one wyglądały, żeby stwierdzić, że z ich sąsiadami będziemy się właśnie kopać, a nie narzucać swój styl gry.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2016, 12:07

Jak czytam teksty typu "za słaby fizycznie na Irlandię Północną" to od razu sobie przypominam mundial 2002 i założenie, że będziemy grali długą piłką z Koreą (tym razem Południową) bo Kałużny jest wysoki a Koreańczycy malutcy. Kompletne bzdury. Na turnieju potrzebne są umiejętności i wytrzymałość, wzrost czy siła mają absolutnie drugorzędne znaczenie. Co innego w lidze, gdzie trzeba rozegrać 30 spotkań i tak jak we Włoszech czy w Anglii walczyć wręcz fizycznie z rywalami. Wtedy faktycznie ludzie postury Giovinco mogą mieć problem, choć to też nie reguła.


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2016, 15:50

panlider pisze:
Żeby narzucić swój styl gry, to trzeba umieć grać w ataku pozycyjnym, a nasi tego kompletnie nie potrafią. Zresztą wystarczy przypomnieć sobie mecze z drugą częścią Irlandii i jak one wyglądały, żeby stwierdzić, że z ich sąsiadami będziemy się właśnie kopać, a nie narzucać swój styl gry.
Na pewno nie mamy słabszego ataku pozycyjnego od Irlandii Północnej. Przede wszystkim nasi rywale dobrze czują się w bitce, kopaninie i trzeba ograć ich piłkarsko, tu atuty są po naszej stronie. Nie rozumiem po co wdawać się w kopanine jak po naszej stronie są umiejętności piłkarskie.


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2016, 17:13

Nie twierdzę, że mamy słabszy atak pozycyjny od Irlandii Płn., bo są oni w tym elemencie równie słabi albo nawet gorsi od naszej reprezentacji.
Nie zmienia to faktu, że nasza kadra też nie potrafi grać w ten sposób, co było wyraźnie widać w ostatnim meczu z Litwą.
Co z tego, że indywidualności są po naszej stronie, skoro będą niemiłosiernie koszone przez drwali z Zielonej Wyspy.
Moim zdaniem ten mecz zakończy się minimalnym zwycięstwem Polaków, zapewne zadecydują wspomniane przez Ciebie indywidualności, ale nie wierzę, że będziemy kontrolować ten mecz.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2016, 17:18

Makiavel, true story! no i zawsze można dać przykład Messiego.


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Gaiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2014
Posty: 125
Rejestracja: 18 lipca 2014

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2016, 20:09

Ja bym dał Kubę i Grosika na skrzydłach, a młodą Kapustkę do środka pola, aby brylował.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2016, 21:22

PrzemasJuve pisze:Makiavel, true story! no i zawsze można dać przykład Messiego.
Messi jest słaby fizycznie? Człowiek, którego się nie da wywalić? W dodatku naprawdę porównujemy Messiego do Kapustki? Jak ktoś mówi, że siła fizyczna nie ma znaczenia to najlepiej niech wróci do czytania spowiedzi szwagrów znanych osób, bo w piłeczkę to nigdy nie grał. 3 razy się Kapustka poodbija, dwa razy go w "subtelny" sposób kopną i będzie pozamiatane.


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 02:26

Smok-u pisze:
PrzemasJuve pisze:Makiavel, true story! no i zawsze można dać przykład Messiego.
Messi jest słaby fizycznie? Człowiek, którego się nie da wywalić? W dodatku naprawdę porównujemy Messiego do Kapustki? Jak ktoś mówi, że siła fizyczna nie ma znaczenia to najlepiej niech wróci do czytania spowiedzi szwagrów znanych osób, bo w piłeczkę to nigdy nie grał. 3 razy się Kapustka poodbija, dwa razy go w "subtelny" sposób kopną i będzie pozamiatane.
Pomijając już zatem aspekt wyższości wyszkolenia czysto piłkarskiego nad 'drwalstwem' i brutalną siłą, to rozumiem, że kolega jest zwolennikiem postawienia na lewym skrzydle "Pół człowieka, pół litra" :) ?


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 03:10

Reprezentacja Polski jest lepsza niz Irlandii pln!
Zeby z nimi wygrac to nie mozna popelnic bledow z tylu przy stalych fragmentach. Polacy ostatnio grali z druzynami z WB i wiedza ze oni stanowia silnego kolektywu plus ostra walka i tym niweluja roznic technicznych


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 06:39

TURINIO pisze:Pomijając już zatem aspekt wyższości wyszkolenia czysto piłkarskiego nad 'drwalstwem' i brutalną siłą, to rozumiem, że kolega jest zwolennikiem postawienia na lewym skrzydle "Pół człowieka, pół litra" :) ?
Głównie chodzi mi o to, że Kapustka nie jest na tyle świetnym technikiem i wirtuozem, by mijać "drwali" jak tyczki. Irlandia pół broni bardzo krótko, agresywnie. Oprócz walorów czysto piłkarskich liczy się jeszcze psychika. Podobno Kapustka jest w tym ujęciu mocny, ale jest to pierwszy mecz z takim a nie innym przeciwnikiem. Chyba każdy kto grał w piłkę na trochę wyższym poziomie niż FM czy Fifa zgodzi się, że jeżeli ktoś jest po prostu od Ciebie lepszy, to kryjesz go krócej i starasz się jak najmocniej utrudnić mu granie (skrobiesz po achillesach, mocniej wchodzisz ciałem itp). Po prostu wydaje mi się bardziej prawdopodobne, że Kapustkę tam stłamszą i będziemy grać tylko jednym skrzydłem. Oczywiście mogę się mylić. Bartek w 2 minucie może zrobić genialną akcje, która go nakręci i będzie cały mecz świetnie hasał na skrzydle. Ale bardziej wydaje mi się prawdopodobna pierwsza opcja.
A co do Sławka to nie wiem. Peszko piłkarsko jaki jest wiadomo, ale na pewno nie odpuści. Ciężko powiedzieć czy to wystarczy.


Arcadio Morello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 557
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2016, 23:01

Chciałbym, żeby nie skończyło się po 3 meczach.
Mamy najsilniejszą Reprezentację niż kiedykolwiek.
Jak nie teraz, to kiedy?


Obrazek
Zablokowany