ME '16 // Grupa F (Portugalia, Islandia, Austra, Węgry)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2016, 22:50

Dzisiejszy mecz Portugalii z Austrią jest tylko potwierdzeniem tego, że obie drużyny nic na tych mistrzostwach nie osiągną. Gra Portugalii i tak nie wygląda tak źle, jak myślałem (bo już od kilku turniejów mam ich za zespół dość przeciętny). Przecież poza małymi powiewami świeżości, jak np. Andre Gomes, szkielet drużyny jest skostniały i murszejący- Nani, Moutinho, Quaresma- ciągle te same nazwiska, w coraz gorszej formie. Do tego już nie tak fantastyczny Ronaldo. Ale może to wyglądało przyzwoicie tylko na tle fatalnych Austriaków... którzy w ogóle nie przypominają drużyny, która zachwycała swoją grą w eliminacjach. Nie pociągnął ich anonimowy Alaba, ściągnięty w bodajże 64. minucie. Dodatkowo atmosfera chyba u nich szwankuje- ciągłe nieporozumienia boiskowe i patrzenie po sobie. Zero wzajemne, pozytywnej motywacji.

A, ciekawe co Ronaldo powie po dzisiejszym meczu. Ciekawe, kto mu przeszkodził w wykorzystaniu tego karnego. W każdym razie, bardzo się cieszę z takiego obrotu spraw. 2 mecze, 2 punkty i niewygodne Węgry na koniec zmagań grupowych.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2016, 00:30

Portugalia zagra z ogramna presja bo musi wygrac zeby grac dalej.
Dla Seleciao bedzie to juz jakby faza pucharowa.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2016, 07:52

Uważam, że będą chcieli ich prześlizgnąć. Jak nie wystarczy jeden karny, to będzie drugi i jeszcze jakieś czerwo dla Węgra, bo inaczej żałosnie słaba Portugalia, ze swoim gwiazdorem- nie przejdzie.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2016, 14:04

Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego Portugalczyków na każdym turnieju stawia się w gronie faworytów. Przecież ta drużyna nie zagrała dobrego turnieju od czasów Euro u siebie, do tego dochodzi kompletny blamaż na ostatnich Mistrzostwach Świata.
Co do samego Ronaldo, to chłop zakładając koszulkę reprezentacji, staje się gorszą wersją samego siebie. Pomijam fakt, że nie wiem, kiedy ostatnio widziałem udany drybling w jego wykonaniu.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2016, 15:05

O tej samej Portugalii mówimy? Półfinał MŚ 2006, gdzie przegrali po wątpliwym karnym. Bardziej świeży przekonujący przykład? Półfinał euro 2012, gdzie dopiero po karnych przegrali z obrońcami tytułu. To oni byli najbliżej żeby pokonać Hiszpanię i moim skromnym zdaniem pozostawili w tym meczu lepsze wrażenie, byli po prostu bliżej strzelenia bramki.
Ostatni mundial to faktycznie kicha, rozwalił się ten zespół, ale niewątpliwie byli faworytem grupy teraz na euro i powinni spokojnie zająć pierwsze miejsce. Z resztą tacy Holendrzy też grają turnieje w kratkę (2 mundiale na podium naprzemiennie z klęskami na euro - 0 punktów 2012 i teraz nawet brak awansu) i można było się spodziewać że i Portugalia odbije sobie ostatnie niepowodzenia zwłaszcza, że akurat na euro od lat spisują się przyzwoicie, od 2000: półfinał, finał, ćwierćfinał i półfinał. Nawet nie wiem czy jest drugi zespół z taką serią na euro, każdy się kiedyś potykał w grupie.
Edit: Przeanalizowałem szybko w głowie, jedynym zespołem, który grał w fazie pucharowej trzech ostatnich euro jest Portugalia :)


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2016, 16:35

My bad, faktycznie na Euro prezentowali się przeważnie całkiem dobrze.

Nie zmienia to faktu, że chyba nie ma drugiej tak daremnej drużyny na obecnym turnieju. Wypuszczone z rąk zwycięstwo z Islandią, milion sytuacji w meczu z Austrią i żadnej bramki, do tego niewykorzystany karny Ronaldo. Nie zdziwię się, jak z Węgrami też nie uda im się wygrać. W każdym razie ja już na nich nie stawiam, zmaścili mi 2 kupony i starczy.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Cris92

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 sierpnia 2011
Posty: 11
Rejestracja: 02 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2016, 17:49

Ja tam liczę, że z grupy wyjdzie Islandia i Węgry, a na z 3 miesjca...w sumie wszystko jedno, chociaż fajnie jakby to była Austria :D Chociaż biorąc pod uwagę układ meczy to chyba mój scenariusz jest niemożliwy (albo mało prawdopodobny).


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2016, 18:21

Madziarzy cisną Portugalię. Brawo.

Portugalia nie ma żadnej ogłady taktycznej, wszystko chcą cisnąć indywidualnie, szczególnie Nani.


Na ten moment Portugalia z 2 pkt bukuje bilety do Lizbony ;) :smile:

edit: Węgrzy na prawdę mnie zaskakują, taki luz mają w grze, że na moment obecny są bardziej konkretni nawet od naszej repry.


Obrazek
Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2016, 19:16

Co za mecz! Jeden z najciekawszych na tych mistrzostwach. Trzymam kciuki za Węgrów.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2016, 19:18

Najśmieszniejsze jest to, że teoretycznie najsłabsza grupa jest najbardziej ciekawa to oglądania :)


Obrazek
Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2016, 19:31

I to najlepiej grają Węgrzy, którzy przed turniejem byli skazywani na pożarcie :)

I z tej grupy wychodzą na pewno Węgry i Islandia, czyli tak jak chciałam. Szkoda troszkę, że Węgrom nie udało się wygrać, bo niewiele im brakowało, ale i tak grali dobrze i oby tak dalej :)
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2016, 20:01 przez Forza Juve, łącznie zmieniany 1 raz.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2016, 19:53

To uczucie, gdy w 30 minucie wyjechałeś po pizze i piwka, wróciłeś w 60 i na 5 bramek widziałeś jedną. Żeby było ciekawiej, to przy wyniku 3:2 poszedłem po nóż i talerzyk. Oczywiście w tym czasie strzelili. :prochno: :prochno: Ja ogólnie mam takiego farta. Raz, w trakcie meczu ligi angielskiej, poszedłem do kibla na kilka chwil - dosłownie - i w tym czasie wpadły 3 bramki. Talent czystej wody. :mad2:


Obrazek
Arcadio Morello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 557
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2016, 19:55

NAJLEPSZY MECZ EURO do tej pory Węgry 3:3 Portugalia :bravo:.
Austria za późno się obudziła i jedzie do domu.
Miałem nadzieję, że Austria wygra razem z Węgrami, a w konsekwencji Portugalia pojechała by do domu...
Niestety nie udało się.
Prędzej czy później odpadną ;)


Obrazek
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2016, 20:00

pablo1503 pisze:To uczucie, gdy w 30 minucie wyjechałeś po pizze i piwka, wróciłeś w 60 i na 5 bramek widziałeś jedną.
Ja sprytnie włączyłem od 65 "bo przecież najwięcej strzelają na tym turnieju w końcówkach..." :hellyes:
Dobry wynik, Chorwaci się z Portugalczykami wymęczą.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2016, 20:16

wielka szkoda, że portugalia się prześlizgnęła...niech znowu płaczek rzuci mikrofonem do wody.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Zablokowany