MŚ 14' // FINAŁ MŚ 2014 Niemcy vs Argentyna [13.07.2014]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2557
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 09:34

Najlepszy komentarz podsumowujący całe MŚ przeczytałem gdzieś w necie:
"Portugalia ma C. Ronaldo, Brazylia ma Neymara, Argentyna ma Messiego, a Niemcy mają... drużynę."


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 09:37

Wojtek pisze:
Ardjan pisze:Mam nadzieję, że Lahm dostanie Złotą Piłkę, należy mu się.
Złota Piłka dla Messiego!

Chyba tylko za nazwisko, nie?
Kolumbia z nagrodą fair play. :prochno: Za co to jest, za żółte kartki? Tak czy siak, Zuniga z nagrodą "fair" będzie dziwnie wyglądał.

Pogba najlepszym młodym zawodnikiem mistrzostw :dance:

A złotą piłkę można by predzej Mascherano dać. Co ciekawe ostatnim zdobywcą złotej piłki, który na tym samym turnieju wygrał mundial, był Romario 20 lat temu (Ronaldo miał w 1998 a mistrzem był 4 lata później, Zidane odwrotnie, złota piłka dopiero w 2006).

O meczu nie chce mi się za wiele pisać. Argentyna zapłaciła za:
a) niewykorzystane sytuacje
b) zwalnianie gry w późniejszej fazie meczu. Kilkakrotnie było tak, że stoi niepilnowany pomocnik w środku pola a oni wycofują do tyłu :/ Ogólnie wkurzony jestem, sam Higuain miał lepsze sytuacje niż całe Niemcy. Być może Sabella pospieszył się trochę ze zmianami, a Low wyczekał, ale teraz to każdy mądry. Szkoda akcji Palacio, no ale w końcu Interista.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2014, 09:55 przez @D@$, łącznie zmieniany 1 raz.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 09:47

A jeszcze pytanie o to wyjście Neuera? Co sądzicie? Czy bramkarz może tak wyjść? Przecież poza 5tką
Dla mnie to było ewidentne czerwo. Nie ważne, że najpierw trafił w piłkę. Czymś takim można skończyć komuś karierę, albo nawet go zabić jak trafi kolanem w głowę, a wejścia zagrażające życiu i zdrowiu w piłce nożnej miejsca mieć nie powinny.
Można tu przytoczyć słynny faul Schumachera i wybicie zębów Battistonowi. Takie wyjścia do piłki właśnie tak się mogą kończyć, więc czerwo było ewidentne.

A ZP dla Messiego to jakiś ponury żart. Rodriguez powinien dostać.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 10:09

W tej sytuacji z Neuerem oczywiście popisali się komentatorzy. Najpierw lekkie zdziwko, że sędzia odgwizdał faul na bramkarzu, który poszedł jak taran, a później głupie usprawiedliwianie Niemca "pierwszy dotknął piłki".

Higuain sprowokował całe zajście. Na powtórce wyraźnie widać, że Argentyńczyk zerka w kierunku Neuera, widzi że ten już leci w jego kierunku, więc odwraca się plecami i potem "niespodziewanie" dostaje w ryj. Neuer dał się nabrać jak dziecko, "bandyckie" wejście Marchisio to bułka z masłem.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 10:56

dimebag11 pisze:Najlepszy komentarz podsumowujący całe MŚ przeczytałem gdzieś w necie:
"Portugalia ma C. Ronaldo, Brazylia ma Neymara, Argentyna ma Messiego, a Niemcy mają... drużynę."
:ok: Mnie mignął innego rodzaju komentarz, który tylko potwierdza, że stworzyli idealną, zgraną paczkę. Dotyczył on tego, iż oni potrafią własne ambicje odłożyć na bok i cieszyć się wzajemnie swoimi sukcesami i najważniejsze, że potrafią pracować dla dobra zespołu. A w porównaniu z naszymi orłami: Taki Bileter i Lewandinho, nie mogą na siebie patrzeć, np. gdy jednemu z nich uda się strzelić gola. Mają z tym problem wówczas, aby jeden, drugiemu szczerze pogratulował. Naszym gwiazdeczkom w drużynie narodowej - zależy tylko, na wynegocjowaniu jak najwyższego kontraktu z Biedronki (tak to mniej więcej brzmiało).
Gotti pisze:Można tu przytoczyć słynny faul Schumachera i wybicie zębów Battistonowi.
O czym mowa? Nawet nie było startu, w porównaniu do tamtego zagrania. Nie ma związku.

Patrząc na grę Argentyny w finale, można tylko mieć pewien smutek, iż właśnie dopiero w tym meczu, w którym udowodnili, iż ich udział w finale, nie był przypadkowy - musieli przegrać. Jasne, że ciut więcej szczęścia mieli Niemcy, że Gotze w 113 minucie wykorzystał swoją sytuację i padł jedyny gol w tym spotkaniu. Ale chyba nikt nie znajdzie przekonujących argumentów - przeciwnych stwierdzeniu, że Niemcy jako drużyna najbardziej zasłużyli na końcowy triumf. A już najbardziej sukces należał się ich trenerowi, któremu podobnie jak Lippiemu do 2006 roku, brakowało postawienia tej kropki nad I (bez skojarzeń z towarzyszką Stokrotką). Bowiem jak wcześniej nasz boss - przegrywał trzy finały L.M, tak również Loewowi ciągle brakowało upragnionego złota na imprezie o randze mistrzowskiej. Od wczoraj jest zatem szkoleniowcem, nareszcie spełnionym :bravo:


Boogey96

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 stycznia 2010
Posty: 181
Rejestracja: 23 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 11:02

Bez przesady Neuer kontrolował piłke, a bramkarze mają prawo wyskakiwać z podniesioną nogą poza sytuacją gdy ich celem jest trafienie kogoś tą nogą. A w tej sytuacji to niemiec kontrolował piłkę, a Higuain bieg na ślepo przed siebie. Jak już uznać to za niebezpieczne zagranie i dać karnego z czerwoną to to samo za faul na Kramerze w pierwszej połowie.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 11:32

Boogey96 pisze:Bez przesady Neuer kontrolował piłke, a bramkarze mają prawo wyskakiwać z podniesioną nogą poza sytuacją gdy ich celem jest trafienie kogoś tą nogą.
Zacytuj prosze przepis, ktory daje im takie prawo.
mateo369 pisze: Zacytuj proszę przepis, który im tego zabrania.
Zrobil to za mnie Maly na poprzedniej stronie.
mateo369 pisze:Skoro w KAŻDYM meczu bramkarze tak robią, to chyba nie jest to zabronione. A że raz na tysiąc napastnik nadzieje się na to kolano to albo ma dużego pecha albo nie ma wyobraźni.
Jakbys mogl mi napisac w ktorej minucie meczu o trzecie miejsce, w meczach polfinalu, cwiercfinalu i 1/8 ktory bramkarz wskoczyl kolanem w nadbiegajacego napastnika, to bylbym wdzieczny, bo musialem wszystkie te zajscia przegapic.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2014, 11:47 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 11:43

zahor pisze:
Boogey96 pisze:Bez przesady Neuer kontrolował piłke, a bramkarze mają prawo wyskakiwać z podniesioną nogą poza sytuacją gdy ich celem jest trafienie kogoś tą nogą.
Zacytuj prosze przepis, ktory daje im takie prawo.
Zacytuj proszę przepis, który im tego zabrania.

Skoro w KAŻDYM meczu bramkarze tak robią, to chyba nie jest to zabronione. A że raz na tysiąc napastnik nadzieje się na to kolano to albo ma dużego pecha albo nie ma wyobraźni.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 11:56

Neuer specjalnie wchodzi kolanem, bo nie ma innego wyjścia: musi przestawić Argentyńczyka, który oddziela go od piłki. U góry wyciąga piąchę do futbolówki, ale na dole zabezpiecza się kolanem i korkiem, żeby przypadkiem nie przegrać przebitki i nie zawalić gola.
Obrazek
Jak to nie jest ewidentny faul...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 12:05

Nie miałem ostatnio czasu na komputer, tylko z automatu przeleciałem przez tematy najważniejszych meczów i widzę, że ten mundial jak każdy inny zamienia każdego janusza w piłkarskiego eksperta. Dla każdego, żeby jeszcze chciał trochę poużywać swojej eksperckości, wstawię parę szablonów:

1) [drużyna X] skończyła się tak naprawdę w [wstaw datę, w której drużyna X wygrała ostatnie wazne trofeum]

2) [drużyna X] nie grała nic cały turniej. Trafili w końcu na porządną drużynę [wstaw nazwy drużyn, z którym drużyna X przegrała] i dostali łomot.

3) [wstaw sytuacje, w których argentyński napastnik zmarnował setkę] -> [wstaw jakiś mem z Tevezem]


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 12:40

Ouh_yeah pisze:Neuer specjalnie wchodzi kolanem, bo nie ma innego wyjścia: musi przestawić Argentyńczyka, który oddziela go od piłki. U góry wyciąga piąchę do futbolówki, ale na dole zabezpiecza się kolanem i korkiem, żeby przypadkiem nie przegrać przebitki i nie zawalić gola.
Obrazek
Jak to nie jest ewidentny faul...
To własnie jedna z bardziej posranych zasad futbolu. Bramkarz jest nietykalny (co jest przeżałosną sprawą, bo z jakiej paki ma taki przywilej, gdy może wykonywać swoją pracę wszystkimi kończynami?!), a w przypadku takich wyjść jest usprawiedliwiony. Strasznie irytująca sprawa, kolo kasuje Higuaina i nic z tego. Prawie jak knockout. To nie ma nic wspólnego z piłką nożną. A gdy bramkarz wyskakuje do piłki razem z główkującym zawodnikiem i ten go lekko przepchnie w walce, to od razu pieprzony faul. Nie pojmuję tego. Piłka nożna stoi w miejscu. Najwyraźniej musi wymrzeć pewne pokolenie w FIFA, żeby się coś zmieniło.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 18:47

jakku1 pisze: jednak mam wrazenie, ze jest to najslabszy Mistrz od lat.
Chyba nie oglądałeś poprzednich mistrzostw świata... :stop:


Dydux666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2013
Posty: 136
Rejestracja: 27 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 19:04

Kimi pisze:
jakku1 pisze: jednak mam wrazenie, ze jest to najslabszy Mistrz od lat.
Chyba nie oglądałeś poprzednich mistrzostw świata... :stop:
Poprzedni mistrz świata zgarnął jeszcze dwa lata przed i po MŚ 2010 Mistrzostwo Europy... :stop:


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 lipca 2014, 10:53

Co wy tam wiecie, Janek Tomaszewski powiedział właśnie w Polsacie, że Niemcy będą dominować dłużej niż Hiszpania, gdzieś przez dekadę. Co więcej, w Polsce jest wielu zdolnych zawodników i za parę lat też będziemy mieli medale :whistle:


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 lipca 2014, 10:59

Dydux666 pisze:
Kimi pisze:
jakku1 pisze: jednak mam wrazenie, ze jest to najslabszy Mistrz od lat.
Chyba nie oglądałeś poprzednich mistrzostw świata... :stop:
Poprzedni mistrz świata zgarnął jeszcze dwa lata przed i po MŚ 2010 Mistrzostwo Europy... :stop:
Co nie zmienia faktu, że jest najbardziej żałosnym mistrzem świata w historii.


Zablokowany