MŚ 14' // FINAŁ MŚ 2014 Niemcy vs Argentyna [13.07.2014]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 17:46

Obrazek Obrazek Obrazek

FINAŁ Mistrzostw Świata 2014

Droga Niemiec do finału :
- vs Portugalia 4-0
- vs Ghana 2-2
- vs USA 1-0
- vs Algeria 0-0 (dogr. 2-1)
- vs Francja 1-0
- vs Brazylia 7-1

Droga Argentyny do finału :
- vs Bośnia 2-1
- vs Iran 1-0
- vs Nigeria 3-2

- vs Szwajcaria 0-0 (d. 1-0)
- vs Belgia 1-0
- vs Holandia 0-0 (k.4-2)

Liczę na powtórkę wyniku między tymi drużynami sprzed czterech lat :prochno:


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 19:51

Final to 50% szanse dla kazdego zespolu szczegolnie na takim poziomu kiedy juz nie ma kelnerow.
Napewno detale zadecyduje o tym kto zostanie mistrzem swiata.
Pierwsze waznym elementem, regeneracja jest na korzysci Niemcow z wgledu na 24 h wiecej oraz fakt ze ich polfinal trwal 32 minut.
Drugi wazne element bedzie doswiadczenie i w tym przepadku mysle ze obie druzyn maja bardzo doswiadczonych pilkarze.
Trzeci wazny punkt bedzie blysk jednego pilkarza. Tu moim zdaniem Messi bedzie bardzo zdeterminowany zeby wygrac ten tytul ktore mu brakuje zeby zostal uznany za byc moze najlepszego pilkarza w historii. Przepominam ze Messi nie wygral rok temu zlota pilka, i wielki spotkanie w finale moze spowodowac ze Messi znow ja wygra.
Dlatego mysle ze w to spotkanie kazda druzyna bedzie bronic swoje szanse zeby wywalczyc ten tytul.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 20:05

A ja się niestety nie spodziewam powtórki sprzed 4 lat. Jechaliśmy wszyscy na Sabelle, za brak Teveza w kadrze, w większości przewidywaliśmy im klęskę, a okazało się, że Argentyna - osiągnęła najlepszy wynik na MŚ od 1990. (a ma jeszcze szansę na powtórkę 78 lub 86). Trener Albicelestes, dla dobra własnego zespołu - w finale powinien być konsekwentny do bólu i postawić autobus do kwadratu. Niemcy naprawdę będą musieli się wznieść na wyżyny, bo liczenie na powtórkę meczu z Brazylią (czy tego z ekipą Maradony), może się źle dla nich skończyć. Powiedzmy, że będzie 2-1 dla naszych zachodnich sąsiadów (napisał: wnuczek - dziadka z Wehrmachtu :prochno: )


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2014, 20:48

miało w tym meczu biegać po boisku 11 Włochów a będzie tylko trzech - Rizzoli i jego kompani, który sędziował już 2 mecze Argentyny na tym Mundialu oraz Hiszpanów z Holendrami


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 lipca 2014, 21:07

po tym co zobaczylismy w 1?2 każdy inny wynik niż wygrana Niemców będzie niespodzianką, sąsiedzi na końcową wygraną zasłużyli


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 11 lipca 2014, 21:12

Lucas87 pisze:Jechaliśmy wszyscy na Sabelle, za brak Teveza w kadrze, w większości przewidywaliśmy im klęskę, a okazało się, że Argentyna - osiągnęła najlepszy wynik na MŚ od 1990.
Pisałem o tym jakiś czas temu, ale powtórzę - biję się w pierś, sam uważałem Sabelle za trenerskiego ignoranta, a facet zaskoczył mnie na plus. Tzn. dalej uważam że do czołówki brakuje mu sporo, ale ważne jest że facet najwyraźniej sam zdaje sobie z tego sprawę i zamiast ze swojej jakże bogatej kadry zrobić drużynę marzeń, zarzyna każdy mecz licząc na błysk geniuszu Messiego. Dobre i to, a przy wtopach kilku faworytów i pewnej dawce szczęścia - nawet bardzo dobre. Ciężko powiedzieć czy starczy to do wygrania finału, bardzo możliwe że nie, ale w dalszym ciągu szanse na triumf Argentyńczyków są dość realne. Gdyby Sabella postanowił zagrać z Loewem otwarte zawody, zgarnąłby w czapkę jak Maradona.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 11 lipca 2014, 21:49

Maly pisze:miało w tym meczu biegać po boisku 11 Włochów a będzie tylko trzech - Rizzoli i jego kompani, który sędziował już 2 mecze Argentyny na tym Mundialu oraz Hiszpanów z Holendrami
Miły akcent i dobry wybór FIFA. Ja tam się cieszę.

Prawdziwe Derby Watykanu nam się szykują :twisted:


ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 11 lipca 2014, 21:56

Di Maria zakończył już swój udział na mundialu czy będzie mógł zagrac? :>


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 11 lipca 2014, 22:57

Trenuje indywidualnie - podobno ma się wykurować i zagrać.


Obrazek
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 11 lipca 2014, 23:10

Ja osobiscie mnie nie przekonuje Rizzoli nie raz mnie wkurzyl w spotkanie serii A z udzialem Juve.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 11 lipca 2014, 23:46

juvemaroko pisze:Ja osobiscie mnie nie przekonuje Rizzoli nie raz mnie wkurzyl w spotkanie serii A z udzialem Juve.
To tak samo jak Webb w Premier League. Jednak ta dwójka mimo wszystko sprawdza się na arenie międzynarodowej.

Podobnie jak turek Cakir, który w swoim kraju jest jednym z najbardziej znienawidzonych arbitrów, a w meczach międzypaństwowych radzi sobie naprawdę wyśmienicie.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 12 lipca 2014, 00:12

A ja :D w tym meczu pokibicuje tym razem Argentynie. Wydaje się, że po tym co pokazali Niemcy w półfinale wydaje się, że to oni są faworytami i tak pewnie jest. W dodatku nigdy jeszcze nie przegrali gdy na ich meczu była pani kanclerz. Z drugiej jednak strony jak już ktoś wcześniej napisał, jeszcze się nigdy nie zdarzyło, żeby ktoś z Europy i w ogóle wygrał MŚ gdy te odbywały się na kontynencie południowo-amerykańskim.

Powrócę jeszcze do półfinału z Holandią. Jak dla mnie kluczem do awansu(oczywiście oprócz bramkarza) była gra drugiej linii. Biglia, Perez, Mascherano zagrali bardzo dobrze w destrukcji nie pozwalając na rozwiniecie skrzydeł Holendrom. Jeśli tak zagrają w finale to mają szanse to wygrać. Nie jestem trenerem, ale na miejscu Sabelli wspomógł bym tą trójkę jeszcze jednym solidnym pomocnikiem np. Rodrigezem, zamiast wystawiać 3 w ataku, która w ogóle nic nie pomaga w obronie. Na dodatek jeszcze napastnicy nie stwarzają sobie dobrych okazji. Inna sprawa czy w ogóle Sabella odważył by się posadzić któregoś z dwójki Higuain, Lavezzi na ławce. Jednym słowem jak dla mnie jeśli Argentyna wyjdzie 2 z przodu szanse oceniam po równo. Jeśli by jednak zagrali 3 z przodu jak to było z Holandią to wtedy szanse Niemiec wzrastają i to wysoko.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 lipca 2014, 03:59

Don Paolo pisze:
juvemaroko pisze:Ja osobiscie mnie nie przekonuje Rizzoli nie raz mnie wkurzyl w spotkanie serii A z udzialem Juve.
To tak samo jak Webb w Premier League. Jednak ta dwójka mimo wszystko sprawdza się na arenie międzynarodowej.

Podobnie jak turek Cakir, który w swoim kraju jest jednym z najbardziej znienawidzonych arbitrów, a w meczach międzypaństwowych radzi sobie naprawdę wyśmienicie.
Moze i sobie dobrze radzi na europejskich arenach, ale w spotkanie Hiszpania - Holandia to nie byl pewny.
Mam nadzeje ze dobrze poprowadzi ten final bo to jest spelnienie marzenie w kariere sedzia.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 12 lipca 2014, 14:46

juvemaroko pisze:Moze i sobie dobrze radzi na europejskich arenach, ale w spotkanie Hiszpania - Holandia to nie byl pewny.
Mam nadzeje ze dobrze poprowadzi ten final bo to jest spelnienie marzenie w kariere sedzia.
Krótkie CV Rizzoliego:

Finał Champions League 2013 na Wembley
Finał World Cup 2014 na Maracanie

Skurczybyk :oops:

Facet jako sędzia jest już spełniony, a właściwie to dopiero będzie spełniony w poniedziałek gdy obudzi się, odsłoni zasłony, wejdzie do łazienki i spojrzy w lustro. To musi być fajne uczucie :prochno:


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 12 lipca 2014, 17:04

Ja natomiast liczylem na Webba.
Co do meczu.. Faworytem na pewno sa Niemcy, ale ranga spotkania + fakt ze Messi moze zaskoczyc jakas indywidualna akcja + nerwy...
Jak Niemcom nie ulozy sie spotakanie tak jak z Brazylia to moze byc ciekawie...


Zablokowany