MŚ 14' 1/2 finału Holandia 0-0 (k.2-4) ARGENTYNA [9.07.2014]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 08:51

Maly pisze:cała ta wasza dywagacja nie ma sensu bo... Argentyna gra chyba najlepiej od 1990 roku kiedy to także grali finał z Niemcami, oglądając ich jestem w szoku jak z zazwyczaj grającej na wymianę ciosów drużyny przekształcili się w taki monolit tak doskonale radzący sobie w defensywie ;]
:ok: .
Dokładnie, Argentyna może nie gra tak jak kiedyś gdy gra się opierała na radosnej piłce - zero sukcesów. Ale ta zmiana pozwoliła im zagrać w finale. Pamiętam wypowiedzi na tym forum, które po grupie od razu skazywały Messiego i spółkę na porażkę, nie mówiąc już co Belgia miała z nimi zrobić. Mnie nauczyła piłka jednego, że nic nie jest pewne i się nie zdziwię jak to Albicelestes jednak wygrają. Więcej pokory, bo nie takie rzeczy się zdarzały w piłce.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 09:55

Czyli mamy finał papieży :lol:

Wydaje się że wszystko jest po stronie Niemców, łącznie z czasem na regenerację. To co może dawać nadzieję na wygraną Argentyny to fakt, że w fazie pucharowej nie stracili bramki (330 min). Mecz meczowi nierówny więc zobaczmy jak to będzie. A tak trochę prywatnie, to widać jaka jest różnica jak Masche gra na obronie, a jak na DM.

Mesche do Sergio Romero:"Hoy te comes el mundo.Hoy te conviertes en un héroe"(Podbijesz dzis swiat.Dzis zostaniesz bohaterem)

Zgadzam się z kimś wcześniej, że to on powinien być kapitanem.

I na podsumowanie tego meczu garść statystyk:

Facts and figures
Argentina have progressed from all 4 of their World Cup semi-finals.
Argentina have won 4 of their 5 penalty shootouts at the World Cup.
The Netherlands have lost both of their semi-final shootouts (the first coming vs Brazil in 1998).
7 of the 14 knockout games at this tournament so far have gone to extra-time, the most since 1990 (8).
The Netherlands failed to register a shot on target in the opening 90 minutes, taking until the 99th minute to have an effort on target.
This was the first World Cup semi-final to end 0-0 (including extra-time).
Arjen Robben attempted just 1 pass in the first half against Argentina.
Ezequiel Garay made 15 clearances in this game, the most by an Argentine at this tournament.
Only Michel Vorm is yet to make an appearance at this World Cup from the Dutch squad.
Argentina still haven’t trailed at any point during this World Cup.
Argentina have lost just 1 of their last 17 World Cup games (W12 D4, not including penalty shootouts).
Jasper Cillessen has now faced 8 penalties in Eredivisie, 3 in the Champions League and 6 at the World Cup but has saved 0 of them.
Cillessen did, however, make 2 successful dribbles in the game.
South American teams have won 8 of their 10 shootouts against countries from other continents.
It will be the third time that Argentina and Germany have contested the World Cup final (1986 and 1990).
Lionel Messi did not touch the ball in the penalty area during the 120 minutes.
Netherlands came close to becoming the first team to fail to score in their quarter-final and semi-final and still make the World Cup final


JuventusPerSempre

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 111
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 11:29

Jestem zły, że Holandia odpadła, aczkolwiek muszę przyznać, że przed mundialem w ogóle nie myślałem, że mogliby dojść tak daleko. Po meczu z Hiszpanią urośli w moich oczach do miana faworytów razem z Niemcami. Ale nie wyszło. Z każdym meczem grali coraz gorzej, aż w końcu wykopała ich żałosna Argentyna (mało mnie obchodzi, że Sabella zbudował drużynę, co zagra w finale. Jak dla mnie to najbardziej żałosny zespół na tych mistrzostwach). Tak więc, gdyby przed mundialem mi ktoś powiedział, że Holendrzy dojdą do półfinału, tobym się cieszył.
No nic, teraz zostaje trzymanie kciuków za RFN. Mam nadzieję, że pojadą Argentynkę tak, jak Brazoli.

Właśnie przeczytałem, że van Gaal wolałby zmienić Cillesena, jak to zrobił w meczu z Kostaryką, ale van Persie grał słabo, a on chciał to wygrać w dogrywce, dlatego wpuścił Huntelaara.
Według mnie Jasper to dobry bramkarz, podobały mi się jego interwencje w tym meczu, ale na karnych to on się nie zna :?


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 12:14

Czyli wychodzi na to,ze wcale Sabella nie jest jakimś ułomkiem, i co by nie mówić to on tam decyduje a nie Messi. Bo Messi jako kapitan to jak lewy w rep. Polski:D Czyli kompletnie nie pasuje. Dostał opaskę by go uświadomić,ze jest tym najlepszym i to działa. Argentyna ma bardzo mocno linię obrony, środek pomocy też z Mascherano daje radę a z kolei atak to chyba najsłabsza ich formacja na tych MS, choć jakaś słaba nie jest, aczkolwiek nie daje im zbyt dużych szans z Niemcami, którzy takiej szansy nie wypuszczą:) Jedyna ich nadzieja to,że Messi zagra jak najlepiej potrafi :)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 13:02

Wychodzi na to, że ryzyko wpuszczenia Huntelara nie opłaciło się ;)

przy okazji ciekawa grafika wszystkich 204 karnych w MŚ (stan na przed tym turniejem)
http://a.files.bbci.co.uk/bam/live/cont ... qq6f/large
wbrew pozorom niewiele jest strzałów na które nie warto czekać i trzeba rzucać się na wyczucie ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 13:38

Mam trochę zgryz po tym meczu, bo niby byłem za Argentyną, ale Holandii to 1 mistrzostwo się należy, za całą ich historię w MŚ. No, ale może Argentyna podtrzyma tradycję. Przypomnę, że jak mistrzostwa są w Ameryce (nieważne czy w północnej czy południowej), to zawsze zwycięzca jest pochodzi z Ameryki S - konkretnie Urugwaj, Brazylia lub Argentyna (a mundial był już w Urugwaju, Brazylii, Argentynie, 2 x w Meksyku, USA...) nigdy z Europy...
Don Paolo pisze:Argentyna to chyba najdziwniejszy wicemistrz Świata w dziejach.
Ja bym nie rozdawał mistrzostwa przed finałem. A ci co się spodziewają że Niemcy powtórzą wtorkowe lanie mogą się bardzo zdziwić. To będzie zupełnie inny mecz, jak już to myślę, że podobny bardziej do wczorajszego. Jasne, Niemcy są faworytem, ale zobaczymy jak będzie, Argentyna chyba wyciągnie wnioski po tym co spotkało "kolegów" z kontynentu, spodziewam się na początku wyczekiwania a nie ładnej gry (z obu stron). Zauważcie tez jedną rzecz, Niemcy w większości meczów szybko ustawiają się w korzystnej sytuacji. Co będzie jeśli tym razem nie strzelą szybko bramki? Z Algierią tak było :)
Co do Argentyny, wbrew pozorom kilku takich finalistów już było, np. ... Niemcy w 2002. W grupie jak to w grupie, walczyli z Irlandią i Kamerunem a rozjechali Arabię. Potem męczyli z Paragwajem, gol w samej końcówce, 1/4 z USA to chyba 0:1, gdzie podobno Kahn wyczyniał niebotyczne rzeczy (tego meczu akurat nie widziałem). Potem 1/2 ze zmęczoną Koreą, która wyczerpała limit szczęścia i pomocy sędziów, do tego sprawiali wrażenie, że doszli dalej niż powinni i co tu duzo mówić, zagrali słaby mecz. Z fazy pucharowej to chyba najlepszy mieli finał, ale tam dla odmiany Kahn zawalił mecz.
Grzebiąc dalej, Argentyna człapała do finału '90, tamtych mistrzostw nie widziałem, bo miałem 4 lata, ale te MŚ wspomina się tak, że grał tam coś tylko Maradona, z resztą 2 razy musieli przechodzić po karnych, o ironio karny pogrążył ich w finale.
Dobry Mudżyn pisze:Mało to bylo podobnych mistrzów? Francja w 98, Włochy w 2006, Hiszpania w 2010? Czy Wlochy zaslugiwaly chociaz na cwiercfinal? Hiszpania na wygrana w finale? Francja, ktorej pomagaly sciany, na ostateczne zwyciestwo (jeden dobry mecz w fazie pucharowej).
Już nie dorabiaj. Zmarnowany karny Luigiego di Biagio to był mój pierwszy zawód jako kibica, ale gdzie Francuzom niby ściany pomagały? Chyba że ktoś dosypał coś Ronaldo przed finałem. A Włochów się nie czepiaj, tylko ten mecz z Australią im nie wyszedł, ale też można polemizować z czerwona dla Materazziego. Potem rozwalili Ukrainę no i pięknie walczyli w Dortmundzie. Jak już to sięgnij 30-40 lat wcześniej do sławetnego catenaccio, bodajże 1970 doszli do finału i męczyli bułę.

@Mały - kto tak ładnie strzelił od prawego (z perspektywy bramkarza) słupka? :prochno:


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 13:49

Maly pisze:Wychodzi na to, że ryzyko wpuszczenia Huntelara nie opłaciło się ;)

przy okazji ciekawa grafika wszystkich 204 karnych w MŚ (stan na przed tym turniejem)
http://a.files.bbci.co.uk/bam/live/cont ... qq6f/large
wbrew pozorom niewiele jest strzałów na które nie warto czekać i trzeba rzucać się na wyczucie ;)
Ciekawe gdzie na tej grafice jest gol ZZ z WC2006. Teoretycznie powinien być oznaczony przy samej poprzeczce jak ten po lewej na słupku, jednak piłka całym obwodem przekroczyła linię na pewno trochę później (gdy była niżej) więc to chyba ta kropka u góry, druga z prawej.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 14:11

@D@$ pisze:
Maly pisze:przy okazji ciekawa grafika wszystkich 204 karnych w MŚ (stan na przed tym turniejem)
http://a.files.bbci.co.uk/bam/live/cont ... qq6f/large
wbrew pozorom niewiele jest strzałów na które nie warto czekać i trzeba rzucać się na wyczucie ;)
kto tak ładnie strzelił od prawego (z perspektywy bramkarza) słupka? :prochno:
chyba Gary Lineker, tu link do całego artykułu:
http://www.bbc.co.uk/guides/zgg334j


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 16:33

Maly pisze:Wychodzi na to, że ryzyko wpuszczenia Huntelara nie opłaciło się ;)

przy okazji ciekawa grafika wszystkich 204 karnych w MŚ (stan na przed tym turniejem)
http://a.files.bbci.co.uk/bam/live/cont ... qq6f/large
wbrew pozorom niewiele jest strzałów na które nie warto czekać i trzeba rzucać się na wyczucie ;)
Widać po tym,ze większość strzałów w prawy dolny róg kończyła się bramką, praktycznie każdy, zaś w lewy dolny róg jest kilka obronionych.
Tak wyliczyłem i wyszło,ze najbliżej obroniony strzał od lewego słupka bramki to ok 30cm, zaś od prawego dobry metr.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 17:43

AdiJuve pisze: Widać po tym,ze większość strzałów w prawy dolny róg kończyła się bramką, praktycznie każdy, zaś w lewy dolny róg jest kilka obronionych.
Tak wyliczyłem i wyszło,ze najbliżej obroniony strzał od lewego słupka bramki to ok 30cm, zaś od prawego dobry metr.
Ciekaw jestem kto byl tym prze ch..ędożonym cwaniakiem ktory obronil tego karniacza :o Przeciez to perfekcyjne wykonanie na najtrudniejszej wysokosci, i na dodatek blisko lewego slupka (latwiej rzucac sie w prawo niz w lewo).


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 18:40

Dobry Mudżyn pisze:(latwiej rzucac sie w prawo niz w lewo).
A to ciekawa teoria :think: Mógłbyś ją rozwinąć? Sam stoję na bramce i osobiście za łatwiejsza uważam rzucanie się w lewo.

No i, yyy... piszecie lewo, prawo, tylko z czyjej perspektywy? :oops:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 20:55

też bym obstawiał, że w lewo łatwiej bo prawonożny bramkarz (a takich jest większość) "prawidłowo" odbija się z lewej nogi, tak samo jak w koszykówce przy dwutakcie ale wiem, że to wcale nie reguła - tak samo jak rozdawanie kart prawą/lewą ręką ;)

poza tym przy strzałach w lewą stronę bramkarza przy prawonożnym zawodniku dochodzi często lżejszy strzał niż miałoby to miejsce w drugą stronę...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 21:51

Aguero wraca, są szanse zeby Di Maria wrocil na finał? ehh mam nadzieje ze niemcy sie wystrzelali i Argentyna zdobedzie majstra :D


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
Zablokowany