MŚ 14' // 1/2 finału Brazylia 1-7 NIEMCY [8.07.2014]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2356
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 01:17

Szwaby wygrywają, a Polacy się cieszą ... Boże, co za czasów dożyłem..


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 01:34

Sila Spokoju pisze:Szwaby wygrywają, a Polacy się cieszą ... Boże, co za czasów dożyłem..
Bez kitu... Wstyd... Jedno pocieszenie, że niemaszki i tak w finale dostana czy to od Argentyny czy Holandii:)


Obrazek
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 01:34

Sila Spokoju pisze:Szwaby wygrywają, a Polacy się cieszą ... Boże, co za czasów dożyłem..
jw.

Z drugiej strony, jako fan Juve chciałbym takiego napływu Niemców jak po Italia 90'...

...oczywiście do Juventusu 8)


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 07:44

LordJuve pisze:Bardzo dobrze, niech spłonie jakiś stadion, to może wykurzy część fifowskiej mafii z foteli.
Drogi sposób na wykurzenie. Stadiony przecież zbudowane za publiczne pieniądze. To tak jakby na złość gościom, potłuc wszystkie swoje talerze :smile:
Teraz się zastanawiam, czy Brazylijczycy woleliby odpaść w tamtych karnych z Chile, niż dostać siódemkę od Niemców. Niby półfinał, ale tyłek piekł od samego patrzenia na to.

Trenerzy nie zawiedli i wystawili kolejny raz Ozila i Freda. Dwóch piłkarzy, którzy równie dobrze mogliby zostać w szatni i nikt by nie zauważył ich braku. Syn Mustafy o przeszywającym spojrzeniu, w meczu gdzie jego koledzy zdemolowali rywali i miejsca było aż nadto, zaliczył całą jedną asystę i to jeszcze tylko dlatego, że Khedira do niego podał i dostał tę piłkę z powrotem. Bo np. przy golu Mirosława Mariana z Opola, Ozil sobie po prostu stał i się przyglądał.
Freda pierwszy raz odnotował ranking Castrola dopiero gdzieś koło 50 minuty, kiedy przyjął i podał piłkę. W 69 zszedł, więc widocznie trener uznał, że już się wyszumiał.

Najpiękniejszy obrazek tego w gruncie rzeczy bardzo smutnego meczu, to dla mnie Brazylijczycy "broniący" przy pierwszym golu.

Obrazek

Może kiedyś się dowiemy, co dokładnie robiła ta czwórka Canarinhos zgromadzona przy bliższym słupku. Albo czym oni się zajmowali przez ostatnie dwa miesiące, nie powinni trenować takich rzeczy, czy coś? W dodatku, na jednej z powtórek widać, że jedyny "walczący" Dante trzyma Niemca, żeby przypadkiem nie podskoczył wyżej niż on i to właściwie jest karny.

Obrazek

Ten róg przejdzie do historii :prochno:

Jeszcze bardzo mi się podobał Oscar, który po strzeleniu gola na 1:7 w 90 minucie zabiera piłkę i biegnie z nią na środek.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 07:58

Oficjalnie David Luiz jest najbardziej przeplaconym obronca w Historii. On z Dante stworzyli duet niczym Boumsong i Titus Bramble w Newcastle. Przy 3 golu Luiz byl w obrebie srodka boiska :D


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 09:25

Brazylia zagrała dobrze na tych mistrzostwach tylko mecz z Kolumbia i już dawno powinna takie wciery dostać. Tam nie ma zespołu, za to Niemcy są jak maszyna. Liczę na europejski finał i wygraną Holandii.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 10:25

Sila Spokoju pisze:Szwaby wygrywają, a Polacy się cieszą ... Boże, co za czasów dożyłem..
To dziwne, ale nawet ja się cieszę z wygranej Niemców.
Za ten mecz trzymam za nich kciuki do końca. Brazylia człapała się na tym mundialu i w końcu została dokładnie zgwałcona. Nie zasługiwali na półfinał i bardzo dobrze, że drużyna z Europy tak ich upokorzyła.

Holandii nie trawie za całokształt, za Robbena itd, więc liczę na Niemców.
Pierwszy raz w życiu im kibicuje, świat się kończy. :prochno:


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 10:26

Przegrali 7-1 i odrazu adrian Luiza jedzie:)

Czemu on jest winny tej porażki? tam całą obrone trzyma Thiago, jego brak wszystko rozpieprzył, niemcy to maszyna i to wykorzystali bezlitośnie.
Zobacz jakie Marcelo błędy popełniał to samo Dante.

Luiz sporo pokazał na tym mundialu, w duecie z Silvą jest świetny, w Chelsea też sporo pokazał.

Oj chciałbym mieć takiego obrońce w Juve jak on, bo sory ale nawet dajmy sobie spokój z porównaniami kielona czy Bonucciego do tego brazola.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 11:01

sebatiaen pisze:Przegrali 7-1 i odrazu adrian Luiza jedzie:)

Czemu on jest winny tej porażki? tam całą obrone trzyma Thiago, jego brak wszystko rozpieprzył, niemcy to maszyna i to wykorzystali bezlitośnie.
Zobacz jakie Marcelo błędy popełniał to samo Dante.

Luiz sporo pokazał na tym mundialu, w duecie z Silvą jest świetny, w Chelsea też sporo pokazał.
Nie rozumiem jak można bronić kogokolwiek przy dostaniu w tyłek 7 bramek.. Jedynym faktem jest to, że Julio Cesar nie miał szans przy żadnej z bramek, a zawdzięcza to właśnie swoim obrońcom.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 11:12

Jak można oceniać zawodnika po jednym fatalnym meczu w którym obrona i cały zespól zagrali poprostu tragikomedie?

Wyceniamy tych graczy pojedynczo nie w przeciągu kilku ostatnich lat tylko biorąc pod uwage ten jeden wczorajszy mecz?
bez przesady


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 11:24

Można lubić albo nie, cały ten naród Niemiecki, ale trzeba im przyznać, że są konsekwentni, skuteczni i zdyscyplinowani do bólu i są aspekty (vide. wczorajszy wynik meczu ze (słabą) Brazylią), które jednak wymagają uznania. Zawsze byli drużyną, tym bardziej teraz odkryli ducha drużyny: "Deutschland entdeckt den Teamgeist". Ja im tego nie odmawiam. Prawdę mówiąc - po tym jak odpadli Włosi, Francuzi, Chile czy Kolumbia jest mi obojętne kto będzie mistrzem, ale jest reprezentacja, która chyba trochę bardziej na to zasługuje.
Co robiło na mnie zawsze duże wrażenie, to to, że po tych MŚ, a przed ME za 2 lata kadra Niemiec będzie przebudowana i ciągle będzie liczyć się w walce o najwyższe cele. I tak przy każdej większej imprezie.
(Przynajmniej w piłce ręcznej byliśmy ostatnio od nich lepsi).


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 12:39

Ktoś tu narzekał ostatnio, że do 1/2 przeszły zespoły który grają nudny futbol. No to Brazylia pokazała wczoraj taki radosny :D
Tak naprawdę to wcale mnie ten wynik nie cieszy. Powiem nawet, że po 1/4 myślałem, że Brazylia wygra cały mundial. Nie powiem, Niemców się obawiałem (brzmi jakbym był kibicem Kanarków - nie do końca tak jest), ale nie będę wciskał kitów jak pewnie większość typu "wiadomo było".
Nie chcę się znęcać nad Dante, ale brak kapitana we wczorajszym meczu był aż nadto widoczny.
wagner pisze:Jedynym faktem jest to, że Julio Cesar nie miał szans przy żadnej z bramek, a zawdzięcza to właśnie swoim obrońcom.
Przy pierwszym golu mógł się jednak trochę lepiej zachować, bo to jednak w środek bramki było. W pierwszej połowie raz tam źle wyszedł przy którejś bramce, ale w takim meczu, to bramkarz jest najmniej winny.
Gra defensywna Brazylii to była jedna wielka parodia, co jest dosyć ciekawe, bo cały turniej w tym aspekcie mieli dość solidny. Po 2:0 to już prawo serii było, stanęli jak wryci, nie wiedzieli co się dzieje. Trochę głupio, że pokonali Chile i Kolumbię tylko po to by taki blamaż zrobić w 1/2. Swoją drogą klęska Maradony 4 lata temu w 1/4 to przy tym pikuś.
Myślę, że Argentyna i Holandia boją się już ewentualnego finału. Szczerze to mniej mnie obchodzi wynik dzisiejszego meczu, ważne by w tym meczu grał przyszły mistrz świata, tylko nie wiem kto miałby większe szanse z Niemcami. W ogóle nie powinienem się odzywać, bo wydawało mi się, że Brazylia będzie wolała w 1/2 Niemców niż Francuzów. Chyba jednak nie :prochno:
Jeśli szukać jakiś minusów u Niemców to taki, że drugiego takiego meczu nie rozegrają, już najlepszy rozegrali. Inna rzecz, że po prostu robili swoje, to Brazylia odwaliła manianę. Tylko nie przesadzałbym z tym, że sędziowie dopchnęli Brazylię, do 1/2, jedyna "pomoc" była w meczu z Chorwacją, potem to już wszystko fair, ewentualnie szczęście w karnych. Jazda po Fredzie (fajnie to brzmi) też...dziwna. Oczywiście jest cienki i nie ma startu do swoich wybitnych poprzedników w ataku Kanarków, ale co on mógł wczoraj zrobić?


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 12:40

rad pisze:Można lubić albo nie, cały ten naród Niemiecki, ale trzeba im przyznać, że są konsekwentni, skuteczni i zdyscyplinowani do bólu i są aspekty (vide. wczorajszy wynik meczu ze (słabą) Brazylią), które jednak wymagają uznania. Zawsze byli drużyną, tym bardziej teraz odkryli ducha drużyny: "Deutschland entdeckt den Teamgeist". Ja im tego nie odmawiam. Prawdę mówiąc - po tym jak odpadli Włosi, Francuzi, Chile czy Kolumbia jest mi obojętne kto będzie mistrzem, ale jest reprezentacja, która chyba trochę bardziej na to zasługuje.
Co robiło na mnie zawsze duże wrażenie, to to, że po tych MŚ, a przed ME za 2 lata kadra Niemiec będzie przebudowana i ciągle będzie liczyć się w walce o najwyższe cele. I tak przy każdej większej imprezie.
(Przynajmniej w piłce ręcznej byliśmy ostatnio od nich lepsi).
W siatkowka tez :wink:


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 13:04

Vimes pisze:Jak ktoś dzisiaj kibicuje Niemcom to ma dziadka z Wehrmachtu.
Po 27 latach i niecałych 3 miesiącach życia, dowiedziałem się prawdy o samym sobie na Juvepoland.com, więc czas zdjąć maskę :ok: :D
Antek666 pisze: Huhu, cuda na kiju.
Wiesz, ukochana moja tam, czeka na mnie itd. Ponadto jeszcze umiem oddzielać politykę i historię od innych spraw :)
Myzarel pisze:No i Klose przegonił Ronaldo. Dziwnie mi z tym bo jedno że go nie lubię, a drugie że Ronaldo był piłkarzem o dwie klasy wyższym.
Podobnie jak Del Piero, względem Inzaghiego, ale nikt dziś nie pamięta, że Pippo nie umiał dryblować, tylko ile goli nastrzelał.
Sorek21 pisze:Blitzkrieg 2014 football edition.
A co ja tu będę pisał, ja maluczki człowieczek. Kto widział, ten wie - nie wiem czy coś podobnego może się powtórzyć w historii w meczu o finał MŚ. Do 90 minuty meczu, to ja byłem nawet przekonany, że Canarinhos obejrzeli, emitowany na TVP- dzień wcześniej, znany wszystkim serial "07 zgłoś się", lecz gdy Oscar niechcący strzelił, wówczas moja teoria upadła :prochno: Jeśli komuś brakowało do tej pory potwierdzenia klasy np. przez Niemców , to już teraz może się cieszyć. Nie można wyróżnić indywidualnie Klosego, czy Muellera, Neuera, bo niesprawiedliwe byłoby to dla reszty. Te cztery gole w siedem minut to chyba rekord futbolu w ogóle (nie liczę tam jakichś Samoa itp.). A również nie specjalnie mi żal Brazoli :stop:


west88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2014
Posty: 100
Rejestracja: 14 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 16:06

Wygrała drużyna a nie zlepek indywidualistów i tyle. Można Niemców nie lubić, ale ja w tym meczu im kibicowałem i każda bramka była jak najlepszy przysmak, tak zgnoili brazoli, że aż miło popatrzeć. 8)

Po 3 bramce myślałem, że Filipą ( :rotfl: ) trzaśnie na zawał.

Najzabawniejsze jak Niemcy ich rozklepali jednym schematem chyba z 4 razy. Co więcej powiedzieć? Trzeba świętować. :dance:

Jeśli Niemcy przegrają ten finał, oficjalnie możne będzie uznać te mistrzostwa za genialne.


Zablokowany