MŚ 14' // 1/2 finału Brazylia 1-7 NIEMCY [8.07.2014]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 12:33

Obrazek Obrazek Obrazek

1/2 finału Mistrzostw Świata 2014

Droga Brazylii do 1/2 finału :
- vs. Chorwacja 3-1
- vs. Meksyk 0-0
- vs. Kamerun 4-1
- vs Chile 1-1 (k. 3-2)
- vs Kolumbia 2-1

Droga Niemiec do 1/2 finału :
- vs Portugalia 4-0
- vs Ghana 2-2
- vs USA 1-0
- vs Algeria 0-0 (dogr. 2-1)
- vs Francja 1-0

Brak Neymara i Thiago Silvy musi negatywnie wpłynąć na grę Brazylii. Niemcy mają dużą szansę zrewanżować się Brazylii za 2002 rok i zagrać w tak oczekiwanym dla nich finale od 12 lat, liczę że tak będzie.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 13:02

Gdyby był Neymar i Silva to nie miałbym żadnych złudzeń i stawiał na Brazylię a tak będzie ciekawy mecz, moc brazylijskiej obrony nawet bez Silvy jest i tak bardzo duża, dawno nie widziałem tak świetnej linii defensywnej, która może w obronie czasami się myli, ale za to nadrabia atakiem. To co potrafią Brazylijscy obrońcy w ofensywie to jest po prostu bajka. Jeżeli wygrają ten turniej to tylko i wyłącznie dzięki obrońca, bo mają słaby środek, słabe skrzydła i braknie im w najważniejszym momencie Neymara.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 13:47

@AdiJuve

:shock: mnie ta Brazylia wgl nie przekonuje, i czy zagraliby z neymarem czy bez to i tak bym stawiał na Niemców. To, że brazole zagrały dobre 45 minut ostatnio nie znaczy, że teraz tak będzie, IMO nie zasłużyli żeby dojść tak daleko, jak dla mnie to wszystko przemawia za Niemcami.


ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 15:04

a mnie sie wydaje że jednak Brazylia, Europie cienko idzie z przedstawicielami innych kontynentów, myśle że gdyby Chile czy Kolumbia nie trafiały na Brazylie to grały by w 1/2 finalu... co do Nemców, ich mecz z Francuzami w wolnym tempie rozgrywany, a pozniej ogladalem Brazylie z Kolumbią, gdzie akcja szla za akcje, szybkie podania, itd

co do kontuzji Neymara, nie wiem jak podziała na Brazylijczykow, ale czasem jest tak ze to dodaje bodzca do lepszej gry. i checi awansu. szkoda mi tego Silvy, głupia kartka a on dla Brazyli jest czymś wiecej niz stoperem, jest kapitanem, prawdziwym przywódcą./


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 15:22

Gdyby ten mecz grali w Europie i nie mieli uprzejmych dla siebie sędziów, to byłoby co innego...Myślę, że Dante godnie zastąpi Tiago Silvę. Problemem jest, nie tyle sam fakt - odniesienia kontuzji przez Neymara, ale stopień w jakim wykreowano go na największą gwiazdę (trochę z konieczności, spychając w cień inne postacie w zespole) i uzależnienie od jego postaci. Jednak przecież wystarczy jeden stały fragment gry, strzał z dystansu i Brazole wykonają zadanie. Niemcy oprócz rozgromienia słabej na tym Mundialu - Portugalii, nie wyglądali jakoś specjalnie przekonująco. Owszem była dyscyplina taktyczna, mogli prezentować się optycznie lepiej niż rywale, jednak to nie jest zespół przed którym gospodarz turnieju (mimo, iż sam - delikatnie mówiąc nie zachwyca) - będzie robił w gacie ze strachu. Czwórka półfinalistów porzuciła efektowną grę, stawiając na zimne wyrachowanie i dotąd się to sprawdziło. Kto jednak wytrzyma najdłużej? Czy przewaga własnych ścian zadecyduje, czy okaże się elementem przytłaczającym dla Canarinhos w decydującej rozgrywce? Przekonamy się już niedługo.


Deutscher

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 01 lipca 2014
Posty: 61
Rejestracja: 01 lipca 2014

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 15:36

To nie będzie żaden spacerek dla Niemców, a samej Brazylii obawiam się znacznie bardziej, niż Francuzów. Nie ma co deprecjonować umiejętności gospodarzy turnieju, z widowiskową Kolumbią grali doskonale (szczególnie w pierwszej połowie) i kontrolowali wydarzenia na boisku. Nie lubię ich, ale nie zgodzę się z tym, że niezasłużenie awansowali do 1/2 finału.

Strata Thiago Silvy bolesna, aczkolwiek nie tragiczna. Jest przecież Dante, który doskonale zna trzon niemieckiej kadry, tworzony przez jego klubowych kolegów z Bayernu. Neymar ostatnio cieniował i zwyczajnie nie wytrzymywał trudów Mistrzostw Świata. Scolari to jest jednak zbyt doświadczony trener, żeby nie posiadać jakiegoś planu B.

A Niemcy? Loew w ostatniej chwili poszedł po rozum do głowy i przesunął Lahma z powrotem na prawa obronę, oby tak zostało. Schurrle za bezpłciowego Ozila od pierwszej minuty i można grać. Czas przełamać klątwę półfinałów, ale będzie o to bardzo, bardzo ciężko. Byle tylko sędzia nic nie drukował...


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 16:02

ozi(Forza_Juve) pisze:co do Nemców, ich mecz z Francuzami w wolnym tempie rozgrywany, a pozniej ogladalem Brazylie z Kolumbią, gdzie akcja szla za akcje, szybkie podania, itd
to było spowodowane godziną meczu, dwie europejskie drużyny musiały się męczyć o 13 czasu lokalnego, a Brazole z Kolumbią grały 4h później, więc widać jak FIFA poszła na rękę gospodarzom.

Dobrze oba półfinały są rozgrywane o 17 czasu lokalnego, będą mogli grać z większą intensywnością.


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 17:36

Dla mnie sprawa stała się jasna po żółtej kartce dla Silvy i kontuzji Neymara, wobec czego Niemców widzę w finale...


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 19:10

Uwazam tak jak rad. O ile Brazylia z meczu na mecz prezentowala sie o troche lepiej i na kolejnych rywali to wystarczalo mimo, ze szalu nie bylo. To teraz bez Silvy i Neymara nie widze jakis argumentow na pokonanie takiego kolektywu jakim sa Niemcy na tym turnieju...


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 20:32

Sytuacja się skomplikowała, ale cały czas wierzę w to, że zuo nie zatriumfuje i niemieckie Uruk-hai nie zdobędą Jedynego Pierścienia, znaczy się pucharu, bo wtedy nadeszłaby Mroczna Era. Jeżeli Brazylia nie da rady to liczę, że powstrzyma ich argentyński niziołek lub upaleni Holendrzy. Wszyscy lepsi od Niemców.


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 20:44

A ja na ten mecz zakopuje topór wojenny i będę za Niemcami. Nie znoszę Brazylii, z tym pajacem Neymarem, który reklamuje gacie podczas meczu.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 20:51

Neymarowi zrobili kuku i go boli, czy to Ci nie wystarczy? Kibicować Niemcom? Brrrrr, a fuj! Na samą myśl robi mi się niedobrze :stop:.


Obrazek
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 20:55

Bernard jest w gazie, jeżeli on zastąpi Neymara to wierzę że nie będzie widoczna ta strata. Plus nie zapominajmy o kompletnie nieobliczalnym Hulku.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 21:14

Od zawsze kibicowałem jedynie Italii, ale mając takie, a nie inne pochodzenie powinienem w rzeczonej sytuacji kibicować Niemcom.. Uważam, że Brazylia bez Silvy i Neymara będzie miała olbrzymie problemy, zresztą reprezentacja ta do tej pory nie przekonała mnie w ani jednym spotkaniu. Obawiam się, że gospodarze dostaną "wsparcie" do sędziego, ale oby wygrał po prostu futbol. Życzyłbym sobie europejskiego finału - jak dla mnie Argentyna Holendrów nie przejdzie.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 21:19

Jestesmy blisko finalu wiec zadna z tych druzyn latwo nie odpusci. Mysle ze Brazylia + boisko+ kibicow i szegolnie + sedziow, beda w stanie pokonac Niemcow.


Zablokowany