MŚ 14' // 1/4 finału ARGENTYNA 1-0 Belgia [5.07.2014]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 20:13

AdiJuve pisze:Ale nudy, czym dłużej trwa ten mundial tym gorsze mecze oglądamy;/
W grupie naprawdę było kilka porywających spotkań a w fazie pucharowej słabiutko;/
Cala 1/8 byla swietna i chyba tylko jeden mecz byl nudniejszy lekko (Francuzow). Jednak 1/4 faktycznie jest juz slaba i dzisiaj strasznie sie wynudzilem.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 20:32

jakku1 pisze:
AdiJuve pisze:Ale nudy, czym dłużej trwa ten mundial tym gorsze mecze oglądamy;/
W grupie naprawdę było kilka porywających spotkań a w fazie pucharowej słabiutko;/
Cala 1/8 byla swietna i chyba tylko jeden mecz byl nudniejszy lekko (Francuzow). Jednak 1/4 faktycznie jest juz slaba i dzisiaj strasznie sie wynudzilem.
1/8 jeszcze dało się oglądać, choć bramek jak na lekarstwo, ale takie gole jak Rodrigueza to wynagradzały, w 1/4 jedynie Luiz przy wolnym pokazał trochę magii a tak to nic specjalnego.


Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 20:41

Kolejny słaby mecz 1/4...
:angry:
Gol z pupy na początku meczu, później jak to określił Szpaku "piękna walka Belgów" i bezpłciowa, lecz skuteczna Argentyna przechodzi do półfinału :/
Idealnym podsumowaniem gry Belgów jest zachowanie Vertonghena z bodajże 7X minuty, gdzie przegrywając i mając otwarty korytarz po lewej stronie boiska, ten daje wolno toczącej się piłce wyjść na aut, po czym wyrzuca ją do tyłu do Kompany'ego :ok:


Obrazek
daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 21:57

A mnie jakoś w ogóle nie dziwi to, że na tym etapie mundialu oglądamy mało otwarte i co za tym idzie mało emocjonujące mecze. Nikt nie zaryzykuje w ćwierćfinale MŚ hurraofensywnej taktyki od początku meczu, bo po 20 minutach może się okazać, że przeciwnik przeprowadził 2 zabójcze kontry i jest po meczu. Po prostu jest zbyt wiele do stracenia.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 22:22

Zajechało januszostwem, mości panowie, nie pierwszy zresztą raz. Ja wiem że fajnie się ogląda radosne ekipy z dziwnych krajów, które grają bez kalkulacji i cieszą oko widza, ale z pewnych powodów takowe juz się z turniejem pożegnały, zostały natomiast te, które niby nie porywają, ale wygrywają. Przypadek? Nie sądzę. Radzę przywyknąć do tego że półfinały, a tym bardziej finał bedą wyglądać podobnie.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 23:04

zahor pisze:Zajechało januszostwem, mości panowie, nie pierwszy zresztą raz. Ja wiem że fajnie się ogląda radosne ekipy z dziwnych krajów, które grają bez kalkulacji i cieszą oko widza, ale z pewnych powodów takowe juz się z turniejem pożegnały, zostały natomiast te, które niby nie porywają, ale wygrywają. Przypadek? Nie sądzę. Radzę przywyknąć do tego że półfinały, a tym bardziej finał bedą wyglądać podobnie.
Moze i sens jakis jest w tym co piszesz, ale to nie jest zadna regula i nie ma nic wspolnego z zadnym januszostwem. Mecze w 1/4 i 1/2 ME 2012 byly swietne, zreszta wiekszosc spotkan w 1/8 obecnie trwajacych MS tez byla bardzo dobra. Nawet pejedynek Algierii z Niemcami, ktore to Niemcy sa przeciez przeciwienstwem druzyny grajacej radosny futbol bez kalkulacji.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 10:58

Od ekipy, która zameldowała się w ćwierćfinale Mistrzostw Świata (czyt. Belgii) wymaga się więcej niż tylko wymiany piłki na stojąco po obwodzie boiska i długich lag na ustawionych wysoko Van Buytena, Fellainiego i Lukaku :wink:


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 11:23

jakku1 pisze:Mecze w 1/4 i 1/2 ME 2012 byly swietne
Mnie osobiście żaden z dwóch meczów Portugalii w tej fazie ME nie porwał, podobnie jak chociażby pojedynek Hiszpanii z Francją. Spotkania Grecji z Niemcami też bym mianem świetnego nie określił - co prawda goli nie zabrakło, ale poziom gry defensywnej obu ekip był żenujący.
jakku1 pisze:zreszta wiekszosc spotkan w 1/8 obecnie trwajacych MS tez byla bardzo dobra. Nawet pejedynek Algierii z Niemcami, ktore to Niemcy sa przeciez przeciwienstwem druzyny grajacej radosny futbol bez kalkulacji.
Zgadza się, ponieważ żeby spotkanie było względnie "dobre" (tzn. dużo się dzieje, akcje, bramki itd., chociaż ja takiej definicji nie uznaję za właściwą) wystarczy w większości przypadków żeby jeden zespół grał ten swój radosny futbol - jeżeli drugi nie ograniczy się do murowania bramki i gry na 0:0, mecz powinien obfitować w ciekawe sytuacje. Akurat w tamtym meczu prawie cały "show", całą otoczkę cieszącą oko niedzielnego kibica zafundowali Algierczycy, Niemcy przyczaili się za podwójną gardą i w odpowiednim momencie wyprowadzili dwa skuteczne ciosy.

Z drugiej na przykład strony wielkie gromy spadły na spotkanie Argentyny ze Szwajcarią, że nudne, że nieciekawe, że poziom żenujący, że z wszystkich drużyn, które odpadły po ćwierćfinale Helwetów akurat najmniej żal, a Argentyna zgarnie w czapkę w kolejnej fazie. Ja natomiast jestem zdania że pod względem dyscypliny taktycznej tamto spotkanie stało na najwyższym poziomie i zaryzykuję stwierdzenie, że Szwajcaria grając z taką konsekwencją w defensywie jak w tamtym meczu (a nie jak z Francją) miałaby bardzo duże szanse pokonać Algierię, Meksyk, Chile czy całą resztę tych zespołów, które to odpadły w 1/8 w rzekomo lepszym stylu.


Zablokowany