MŚ 14 // 1/4 finału HOLANDIA 0-0 (kar. 4-3) Kostaryka [5.07]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 02:31

Ależ było blisko sensacji. Wszystkie mecze pucharowe na styku (prócz Kol-Uru), te słabe drużyny skazywane na porażkę pokazały wielki charakter. Co ciekawe najgorzej pod tym względem wypadli Francuzi. Mimo sporych emocji w każdym meczu to jednak faworyci awansowali. Mamy 2 historyczne, najbardziej utytułowane drużyny z Południowej Ameryki i 2 europejskie, które mimo wszystko pokazywały klasę w dotychczasowych meczach. Rozum podpowiada Niemcy, jednak mam nadzieję że rozstrzygnięcie będzie inne.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 09:00

Krul wyczuł każdą 11 w tym 2 obronił. Największym atutem Holendrów jest właśnie Van Gaal. W sumie w meczu mieli sporo szczęścia Kostarykanie, słupek,poprzeczka, wybijanie z linii, świetne obrony Navasa, ale już w karnych bezradni.


trayor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2007
Posty: 181
Rejestracja: 28 lipca 2007

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 10:34

wagner pisze:Chyba oszalałeś. Krul był szykowany tylko i wyłącznie na karne. Pierwszy bramkarz trenował w normalnym trybie i miał nie zaprzątać sobie głowy jedenastkami. W tym czasie Krul pewnie był trenowany pod konkurs karnych i analizował karne przeciwników. To było widać, że jest do tego przygotowany, a Van Gaal nie wpadł na ten pomysł w 105 min. :roll:
Może i nie wpadł na to w 105 minucie, ale wątpię, żeby Krul przygotowywał się do tego dużo wcześniej. W meczu z Meksykiem ostatnią zmianę Holendrzy zrobili w 76 minucie przy stanie 0-1, gdzie prawdopodobieństwo wyrównania, dogrywki, a może i karnych było spore. Bo to że udało im się strzelić 2 gole w końcówce do przewidzenia absolutnie nie było, a przebieg meczu był "remisowy", nie to co wczoraj. Poza tym co Ty opowiadasz, jakim sposobem Cillessen nie przygotowywał się do karnych? Jestem pewien w 100%, że przygotowywał się do nich tak samo solidnie jak Krul. Zmiana w 120 minucie to ogromne ryzyko, wystarczyła jakaś głupia kontuzja, czerwona kartka dla powiedzmy stopera wcześniej, wymuszona zmiana i cały plan by runął - karne broniłby Cillessen.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 11:11

trayor pisze:Poza tym co Ty opowiadasz, jakim sposobem Cillessen nie przygotowywał się do karnych? Jestem pewien w 100%, że przygotowywał się do nich tak samo solidnie jak Krul.
Jestem całkiem odmiennego zdania.
EDIT:
http://www.transfery.info/67320,van-gaa ... ja-decyzje
Trafiony zatopiony.

EDIT2:
trayor pisze:media rozpisują się też o jego negatywnej reakcji na wieśc o zmianie
jesteś w stanie podać jakiś link ?
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2014, 22:39 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


trayor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2007
Posty: 181
Rejestracja: 28 lipca 2007

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 22:19

Ale skoro nie mówili o tym Cillessenowi, media rozpisują się też o jego negatywnej reakcji na wieśc o zmianie, to znaczy, że do ewentualnych karnych przygotowywał się normalnie. Więc na pewnie nie był to manewr, żeby mógł skupić się na meczu, a nie na przygotowaniach do karnych.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 23:07

Trochę mnie ta Wasza dyskusja śmieszy bo zbytnio komplikujecie coś, co jest moim zdaniem bardzo proste. Krul jest w oczach van Gaala ogólnie gorszym bramkarzem, natomiast lepszym ekspertem od karnych niż Cillessen - gdzieś wyczytałem że facet ponoć nie obronił jeszcze nigdy w karierze jedenastki.

Druga sprawa - decydowanie przeceniacie zarówno potencjalny efekt, jak i czas oraz wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu rzutów karnych. Czytając te komentarze ktoś niezorientowany w temacie mógłby pomyśleć, że ćwiczenie jedenastek pod konkretnego rywala to po pierwsze mozolna i długa praca, która w przypadku Cillessena poszła na marne, a po drugie, jest ona absolutnie niezbędna i bramkarz który się nie przygotuje jest zupełnie bezradny. To, że Krul szykował się akurat do tego elementu, a nie do np. wyjść przy rzutach rożnych jest oczywiste, ale zaryzykowałbym stwierdzenie że i bez tego byłby lepszym rozwiązaniem niż wzorcowo przygotowany Cillessen. Z drugiej strony, gdyby zmiany przeprowadzić się nie dało, też nie byłoby nie wiadomo jakiej tragedii bo pierwszy golkiper reprezentacji Holandii, nawet zakładając że byłby zupełnie nieprzygotowany, w dalszym ciągu mógłby coś wyciągnąć, ewentualnie biernie przyczynić się do przestrzelenia jedenastki przez rywala.

Swoją drogą, nie jest to pierwszy taki przypadek w dziejach, kiedyś Mourinho wpuścił Dudka na sam koniec dogrywki w jakimś meczu. Inna sprawa że Real zdążył jeszcze stracić gola i do karnych nie doszło.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 23:14

zahor pisze:Krul jest w oczach van Gaala ogólnie gorszym bramkarzem, natomiast lepszym ekspertem od karnych niż Cillessen - gdzieś wyczytałem że facet ponoć nie obronił jeszcze nigdy w karierze jedenastki.
To też to napisałem w pierwszym poście do tego tematu. Kolega był innego zdania.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 16:44

AdiJuve pisze:Krul wyczuł każdą 11 w tym 2 obronił.
bzdury kopiowane od komentatora i eksperta podczas relacji ;] Krul czekał gdzie strzeli rywal i rzucał się właśnie tam licząc, że przy jego wzroście i zasięgu ramion strzał uda się obronić, jeśli nie wierzysz możesz pooglądać sobie na YT ile nie do końca dobrze strzelanych karnych broni Krul, w tym nawet z Polską gdzie na powtórce dokładnie widać, że koleś nie kładzie się przed strzałem


a jeśli chwalić za zmianę LvG to pragnę zwrócić uwagę na psychologiczny efekt takiego manewru - nawet jeśli bramkarz nie byłby lepszym w tej dziedzinie to i tak rywalom musiałoby się zagotować w głowach ;) swoją drogą było w tym trochę szczęścia bo sędzia mógł równo z 120 minucie zakończyć zawody i byłoby pozamiatane ;]

ps. dobrze, że odpadła ta Kostaryka to bardzo źle się ich grę oglądało i przykro było słuchać tego zachwytu nad nimi bo gdyby w takim stylu awansowali Anglicy, Chorwaci czy szczególnie Włosi co 5 minut Szpakowski i spółka wymawialiby słowo "catenaccio"


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 17:00

Maly pisze:bzdury kopiowane od komentatora i eksperta podczas relacji ;] Krul czekał gdzie strzeli rywal i rzucał się właśnie tam licząc, że przy jego wzroście i zasięgu ramion strzał uda się obronić
+1 :ok: . Dokładnie. Żadnego czucia tam nie było.


Zablokowany