MŚ 14' // 1/4 finału BRAZYLIA 2-1 Kolumbia [4.07.2014]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 00:17

Ostatni gol Brazylii z gry to Kamerun. Czy ktokolwiek z was, naprawde widzi gola ze SFG przy Hummelsie i Mertersackerze ? :roll:
Brazylia dostanie bęcki, chyba, ze sedzia znow im dopomoze jak w dniu dzisiejszym , zwlaszcza, ze z Neymarem jest podobno źle. Okropnie ogladalo sie tych zoltych pałsztajnów. :angry:


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 00:37

Bardzo fajnie oglądało się to spotkanie, mimo że gra destrukcyjna nie była na wysokim poziomie, to jednak dawało to więcej miejsca w ofensywie. James w pierwszej połowie był strasznie poniewierany, a Fernandinho w dwóch ostatnich meczach powinien obejrzeć w sumie ze 4 żółte kartki. Co do wolnego Luiza, to jednak wejście Rodrigueza było spóźnione, kartki bym za to nie dał a sam faul nie był wypaczeniem. Silva i Luis to klasa światowa, ładnie to wszystko czyścili i coraz mniej dziwię się PSG kwocie jaką przeznaczyli na tego drugiego, będą mieli ładny duet w obronie. Silva zachował się idiotycznie i chyba był ostatnim piłkarzem, po którym bym się tego spodziewał. Również Maicon wniósł jakość do gry obronnej i decyzja o zastąpieniu Alvesa była słuszna. Fred to najlepsza 'fałszywa' 9tka jaką w życiu widziałem, chyba nawet on sam nie wie że jest napastnikiem. Brazylijczykom znów nieco pomagały ściany, ale z drugiej stronie stało się to niejako 'tradycją' takich turniejów. Nie żebym był tego zwolennikiem, ale to też trzeba umieć wykorzystać, za 4 lata Mundial gdzie indziej i ktoś inny będzie miał pomoc z góry. Chociaż nie sądzę żeby decyzje wypaczyły wynik, ale tutaj już nie będę się sprzeczał bo to trudne do osądu.

Zachowanie Luisa i Alvesa na propsie jak pocieszali młodego Kolumbijczyka, naprawdę ładny dla oka obrazek i jeszcze na końcu jak David założył sobie jego koszulkę z imieniem z przodu.

No i na koniec to wejście w plecy Neymara. Ja rozumiem surową karę dla Suareza, ale dlaczego takie zachowania nie są tępione? On nie miał ŻADNEJ szansy dojść do piłki, która była na wysokości brzucha Brazylijczyka. To był jawny atak kolanem od tyłu. I nie mówię tak dlatego, że Neymar gra w Barcelonie, tak samo podchodzę do chamskich nakładek wyprostowaną nogą gdzie zawodnik nie ma szans na kontakt z piłką.

Dziękuję Kolumbijczykom za ten turniej, bo pokazali kawał dobrego futbolu jednak w tym meczu za późno zabrali się za grę. Mam nadzieję, że ich kolejny Mundial będzie co najmniej tak dobry jak ten, z Falcao w formie.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 01:57

joy pisze:No i na koniec to wejście w plecy Neymara. Ja rozumiem surową karę dla Suareza, ale dlaczego takie zachowania nie są tępione? On nie miał ŻADNEJ szansy dojść do piłki, która była na wysokości brzucha Brazylijczyka. To był jawny atak kolanem od tyłu. I nie mówię tak dlatego, że Neymar gra w Barcelonie, tak samo podchodzę do chamskich nakładek wyprostowaną nogą gdzie zawodnik nie ma szans na kontakt z piłką
Mi się wydaje, że ten faul, podobnie jak chamskie wejście korkami na kolano Hulka (notabene też by Zuniga), był wynikiem tego, że sędzia po prostu nie miał tego meczu pod kontrolą, a zawodnicy czuli, że mogą sobie pozwalać na wiele. Był to ostry mecz (faule: Brazylia - 31, Kolumbia - 23), zapędy zawodników powinny zostać przytemperowane wcześniej jakąś kartką, nawet jeśli nie w pełni zasłużoną, to trochę zapobiegawczą. Tymczasem on pierwsze żółtko wyciągnął w 64. minucie, po tym momencie durnoty Silvy. Jestem przekonany, że gdyby ten mecz prowadził Webb, do którego gracze po prostu czują respekt, to nie oglądalibyśmy takiego chamstwa. Jeszcze co do samego meczu - wiadomo, że już po końcowym gwizdku najłatwiej się tak wymądrzać, ale nie potrafię zrozumieć decyzji Pekermana o wystawieniu w 1. składzie Teofilo i Ibarbo, szczególnie po tym, co pokazał Bacca po wejściu.

Brazylijskie media donoszą, że Neymar skończył udział w Mundialu, uszkodził (złamał?) kręgosłup. Chciałbym napisać, że jest mi go bardzo szkoda, ale nie mogę. Brazylia bez Silvy i Neymara powinna polec z Niemcami.

E: Podano szczegóły odnośnie kontuzji Neymara - złamał kręg lędźwiowy L3.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 10:24

Sędziowie za dużo pozwalają, w pierwszym meczu też Schweisteiger zmasakrował Valbuene, kolano w brzuch z sędzia nic, tutaj też odwalał nieźle jaja. Fifa powinna zacząć rozpatrywać każdy mecz i sypać karami dla chamów i symulantów.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 11:17

Jesli chodzi o kontuzje Neymara, to byla ona przypadkowa dlatego nie rozumiem nagonki na Zunige w tej sytuacji. Wyskoczyl wyzej niz Neymar i zahaczyl po prostu upadajac kolanem o niego. Walka o pilke. Natomiast za to, jak prosta noga zaatakowal kolano Hulka, powinna byc czerwien i dyscyplinarny odpoczynek od futbolu na miesiac przynajmniej.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 11:28

bendzamin pisze:nie potrafię zrozumieć decyzji Pekermana o wystawieniu w 1. składzie Teofilo i Ibarbo
rozumiem bendzi, że nie możesz tego zrozumieć. Ja też nie mogę rozkminić, jak takiego sztywnego kloca można wystawiać w pierwszym składzie w ćwierćfinale MŚ 8)
#hejtnaibarbo


Obrazek
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 11:52

pumex pisze:
bendzamin pisze:nie potrafię zrozumieć decyzji Pekermana o wystawieniu w 1. składzie Teofilo i Ibarbo
rozumiem bendzi, że nie możesz tego zrozumieć. Ja też nie mogę rozkminić, jak takiego sztywnego kloca można wystawiać w pierwszym składzie w ćwierćfinale MŚ 8)
#hejtnaibarbo
Wspominalem juz wczesniej, ze mimo, ze Pekerman to niezly taktyk, to jesli chodzi o upor to wykapany Mourinho. Forsuje swoich faworytow, mimo ze 90% kibicow nawet interesujacych sie pilka na codzien z checia w ogole by ich nie powolalo. Przyklad Ibarbo i Gutierreza, podczas gdy na lawie marnuje sie Quintero i Jackson Martinez, a takze Bacca. Guarina tez dlugo nie chcial wpuscic. Przypominam http://www.fifa.com/tournaments/archive ... index.html

Messi, Aimar na lawie? Forowanie Abbonanzieriego zamiast swietnego natenczas Ustariego, porownywanego refleksem do Ochoy ? Forowanie Julio Cruza, drewna z Interu ? Wreszcie, wystawianie Maxiego Rodrigueza - nie przecze, bramka z Meksykiem mu ladna wyszla, ale czy naprawde lepszy on niz Saviola czy Aimar ?

Majac najlepszy sklad w ostatnim 20 leciu jesli chodzi o Argentyne, odpadl z najslabszymi chyba Niemcami w ostatnim 20 leciu :whistle:
Umowmy sie, Borowski, Friedrich, Frings, Odonkor, Jansen czy Neuville nie budzili nawet 1/10 tego respektu co Schweini, Mueller, Ozil, Hummels, Khedira, Kroos czy nieodżałowany Reus.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
eastsider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 268
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 12:28

Dobry Mudżyn pisze:Jesli chodzi o kontuzje Neymara, to byla ona przypadkowa dlatego nie rozumiem nagonki na Zunige w tej sytuacji. Wyskoczyl wyzej niz Neymar i zahaczyl po prostu upadajac kolanem o niego. Walka o pilke. Natomiast za to, jak prosta noga zaatakowal kolano Hulka, powinna byc czerwien i dyscyplinarny odpoczynek od futbolu na miesiac przynajmniej.
wiedział co robi. załatwił koledze króla strzelców.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 12:31

eastsider pisze:
Dobry Mudżyn pisze:Jesli chodzi o kontuzje Neymara, to byla ona przypadkowa dlatego nie rozumiem nagonki na Zunige w tej sytuacji. Wyskoczyl wyzej niz Neymar i zahaczyl po prostu upadajac kolanem o niego. Walka o pilke. Natomiast za to, jak prosta noga zaatakowal kolano Hulka, powinna byc czerwien i dyscyplinarny odpoczynek od futbolu na miesiac przynajmniej.
wiedział co robi. załatwił koledze króla strzelców.
Sam akcji nie widziałem, ale Zunige jednak z Serie A znam i jestem przekonany, iz wiedział co robi. Jak to Zuniga, taki mały żołnierz, który po prostu jest w stanie dla swojej armii zrobić wszystko i jestem przekonany, iż to też była cechą, którą Conte tak u niego ceni i dlatego tak mocno o niego swego czasu zabiegał.


west88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2014
Posty: 100
Rejestracja: 14 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 13:54

Przykro to pisać, ale jedyne plusy tego widowiska to kartka dla Silvy i kontuzja Neymara. O ile wiedziałem, że Kolumbia nie będzie sobą w pierwszej połowie, o tyle myślałem, że w drugiej się ogarną. A tutaj lipa.

Najśmieszniejsze jest to, że Brazylijczycy zagrali najlepszy mecz na tych mistrzostwach a gola strzelili po faulu z tyłka. :prochno:


YaSq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 15:11

Neymar ma mega farta ze nie trafil na Suareza. Przeciez mogl by po jego ataku miec nawet "MALINKE". Na szczescie trafil na Zunige, ktory go tylko polamal. Cala Brazylia odetchnela z ulga.

Co do meczu, Brazylia zagrala najlepszy mecz na mundialu, Kolumbia chyba najslabszy. Choci jak mowi stara zasada - gra sie tak jak przeciwnik pozwala. "Canarinhos" osiagneli pyrrusowe zwyciestwo, stracili kapitana i swoj motor napedowy. Ciezko bedzie im sie przeciwstawic solidnym Niemca.


"Gwizdy z trybun? Jeszcze trochę i będą nam bić brawo" L. Del Neri
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 05 lipca 2014, 15:19

I bardzo dobrze. Mam nadzieje, na europejski finał i np. Niemcy - Holandia by mi sie podobało. Z drugiej strony Holandia gdyby wygrała mogłaby byc uznana za najelpsza druzyne turniejową albo druzyne 4 lecia. 2010 miejsce 2 teraz zwyciestwo. Pewnie pod naporem hiszpanskiej medialnosci nikt ich nie doceni, ale na pewno bylaby to duza niespodzianka.
Dzisiaj licze na Belgie bo jakas neispodzianka w cwiercfinale musi byc:)


Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 09:33

Okropnie mnie irytuje nagonka na Zunigę. Porownywanie do Suareza, teksty typu "bestialski atak"...trzeba powiedzieć sobie to jasno, Neymar miał po prostu pecha. Sędzia przyzwolił na ostrą grę i to są tego efekty, a jeśli na kogoś w tym meczu polowano, to zdecydowanie bardziej był to Rodriguez. Równie "brutalny" atak moglismy zobaczyc w wykonaniu Schweinsteigera w meczu z Francją. Zresztą w każdym spotkaniu możemy oglądać co najmniej kilka akcji równie "niebezpiecznych" jak ta Zunigi. Generalnie mam wrażenie, że nawet jakby Neymar sam się przypadkowo kontuzjował przy próbie wymuszenia karnego np, to i tak opinia publiczna by szukała innego winnego.


Zablokowany