MŚ 14' /1/8 finału NIEMCY 0-0 (dog.2-1) Algeria [30.06.2014]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
JuventusPerSempre

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 111
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 11:38

Antek666 pisze:
JuventusPerSempre pisze:To, że urodzili się w Niemczech i mają niemieckie obywatelstwo, nie czyni z nich Niemców, co zresztą sami potwierdzają swoją postawą podczas hymnu.
Miałem się z Tobą spierać, ale nie będę bo nie mam linii obrony :( Tym samym poniekąd przyznaję Ci rację, kurde.

W ogóle powiedz, czym naprawdę zaskoczyłeś pisząc to już w innym temacie, czemu będziesz kibicował Niemcom a nie Francuzom którzy przecież mają jednego Juventiniego? :think:
1. Ależ ja nie mam zamiaru się z tobą spierać.
2. Jestem za Niemcami, bo mam więcej z nimi wspólnego niż z Francuzami, z którymi de facto wspólnego nie mam nic. Do tego wolę, jak w reprezentacji danego kraju grają jego rodowici przedstawiciele. No a w reprezentacji BRD jednak jest więcej Niemców niż w rep. Francji Francuzów :prochno:
A co do tego, że tam gra Juventino - i co z tego? Ja go najzwyczajniej w świecie nie lubię.

Aha i jeszcze jedno. To, że piszę "ci" czy "tobie" zamiast "Ci" i "Tobie" nie oznacza braku szacunku. Tak po prostu mam. Uważam za durnotę pisanie wielką literą tych zaimków. Zresztą to nie jest (chyba) żaden wymóg językowy i nie trzeba się do tego stosować. Nawet, gdy piszę z najlepszymi kuplami, to używam małych liter i nikt nie ma tego za złe. Jedyny wyjątek - kiedy piszę do samicy, która mi się podoba :prochno:


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 11:53

Antek666 pisze:
jarmel pisze:Ech tylko narobili nadziei.. No nic, to teraz trzeba liczyć na Francję :)
Tak dziś zastanawiając się nad Twoją niechęcią do Niemców zaciekawiło mnie ile poniemieckich miejsc w Poznaniu lubisz, albo czy sam nie mieszkasz w kamienicy którą ci znienawidzeni wybudowali :wink: Nie odpowiadaj, bo nie ma sensu tego zaczynać :P
Mhm, tak się składa, że pochodzę z miasteczka praktycznie pod granicą i nie raz ludzie z mojej rodziny mieli przez tych ludzi problemy, a te kamienice najczęściej chcą sobie przywłaszczyć wywalając ludzi na bruk, także zamknij buźkę jak nie wiesz o czym mówisz i ode mnie się po prostu odpimpaj.

Co do Neuera to faktycznie to co gra na przedpolu to jakaś masakra. Tak oglądając wczorajsze jego wyjścia zastanawiałem się czy np. Gigi w ogóle podjąłby decyzję żeby wyjść z bramki :think:


#AllegriOut
Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 12:13

Antek666 pisze: Tak dziś zastanawiając się nad Twoją niechęcią do Niemców [..].
Panie, ale co Pan się dziwisz.Przecież pani od polskiego mówiła,że Niemiec to bestia wcielona (no może był wyjątek i pozwolił takiemu jednemu i jego puszce z ogórami spać na strychu) . Podobno każdy z nich modli się do Hitlera, a w garażu trzyma Panzerfaust. A Polak ? Anioł, Panie, anioł i męczennik zarazem..
Ale ok, nie ma co wywoływać burzy.

Gigi miał kilka takich wyjść jak Neuer, które czasami kończyły się nieciekawie. Właśnie się wczoraj z bratem zastanawialiśmy, czy Neuer wyszedł kiedyś na tym swoim ryzykowaniu in minus?


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 12:14

jarmel pisze:
Antek666 pisze:
jarmel pisze:Ech tylko narobili nadziei.. No nic, to teraz trzeba liczyć na Francję :)
Tak dziś zastanawiając się nad Twoją niechęcią do Niemców zaciekawiło mnie ile poniemieckich miejsc w Poznaniu lubisz, albo czy sam nie mieszkasz w kamienicy którą ci znienawidzeni wybudowali :wink: Nie odpowiadaj, bo nie ma sensu tego zaczynać :P
Mhm, tak się składa, że pochodzę z miasteczka praktycznie pod granicą i nie raz ludzie z mojej rodziny mieli przez tych ludzi problemy, a te kamienice najczęściej chcą sobie przywłaszczyć wywalając ludzi na bruk, także zamknij buźkę jak nie wiesz o czym mówisz i ode mnie się po prostu odpimpaj.
Kurde, a prosiłem byś lepiej nie odpowiadał na moje rozmyślania. Dlatego ja zachowam się mądrze i nie napiszę zbyt wiele, każdy ma swoje racje i swoje podejście. Chociaż teraz znowu zaciekawiło mnie ilu słów pochodzenia germańskiego używasz :prochno: Co do "przywłaszczania" kamienic przez nich zresztą wybudowanych, to oczywiście tego nie pochwalam, ale za takie akcje pretensje powinieneś mieć raczej do władz polskich, a nie do niemieckich właścicieli.
nieraz* i nie mów mi, że w dialekcie poznańskim(którego jak widać używasz) pisze się "nie raz" :wink: Szanuję i w pewnym stopniu potrafię zrozumieć Twoje podejście, dlatego proszę nie ciągnijmy tego dalej.
JuventusPerSempre pisze:
Antek666 pisze:
JuventusPerSempre pisze:To, że urodzili się w Niemczech i mają niemieckie obywatelstwo, nie czyni z nich Niemców, co zresztą sami potwierdzają swoją postawą podczas hymnu.
Miałem się z Tobą spierać, ale nie będę bo nie mam linii obrony :( Tym samym poniekąd przyznaję Ci rację, kurde.

W ogóle powiedz, czym naprawdę zaskoczyłeś pisząc to już w innym temacie, czemu będziesz kibicował Niemcom a nie Francuzom którzy przecież mają jednego Juventiniego? :think:
1. Ależ ja nie mam zamiaru się z tobą spierać.
2. Jestem za Niemcami, bo mam więcej z nimi wspólnego niż z Francuzami, z którymi de facto wspólnego nie mam nic. Do tego wolę, jak w reprezentacji danego kraju grają jego rodowici przedstawiciele. No a w reprezentacji BRD jednak jest więcej Niemców niż w rep. Francji Francuzów :prochno:
A co do tego, że tam gra Juventino - i co z tego? Ja go najzwyczajniej w świecie nie lubię.

Aha i jeszcze jedno. To, że piszę "ci" czy "tobie" zamiast "Ci" i "Tobie" nie oznacza braku szacunku. Tak po prostu mam. Uważam za durnotę pisanie wielką literą tych zaimków. Zresztą to nie jest (chyba) żaden wymóg językowy i nie trzeba się do tego stosować. Nawet, gdy piszę z najlepszymi kuplami, to używam małych liter i nikt nie ma tego za złe. Jedyny wyjątek - kiedy piszę do samicy, która mi się podoba :prochno:
Fajnie i konkretnie wytłumaczyłeś wszystko, aż nie mam dalszych pytań :wink:

Z tymi małymi/wielkimi literami to nawet nie zauważyłem, a jakbym zauważył to i tak bym się do tego nie przyczepił.
Czyli fajne okazy posiadające cycki i pochwę zasługują na zwracanie się do nich z wielkiej litery, rozwaliłeś :smile: Cóż za poświęcenie polegające na wciskaniu Shifta, w nadziei na wciśnięcie, if you know what I mean :smile:


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 12:18

Hołek pisze:
Antek666 pisze: Tak dziś zastanawiając się nad Twoją niechęcią do Niemców [..].
Panie, ale co Pan się dziwisz.Przecież pani od polskiego mówiła,że Niemiec to bestia wcielona (no może był wyjątek i pozwolił takiemu jednemu i jego puszce z ogórami spać na strychu) . Podobno każdy z nich modli się do Hitlera, a w garażu trzyma Panzerfaust. A Polak ? Anioł, Panie, anioł i męczennik zarazem..
Ale ok, nie ma co wywoływać burzy.

Gigi miał kilka takich wyjść jak Neuer, które czasami kończyły się nieciekawie. Właśnie się wczoraj z bratem zastanawialiśmy, czy Neuer wyszedł kiedyś na tym swoim ryzykowaniu in minus?
Gigi mial takich kilka wyjsc które uratowaly nam tylek ostatnie jakie pamiętam. ( Mecz z Violą w marcu w Turynie, czy np mecz z Kostaryką na mś ) fakt ze nie czyni tego tak b czesto jak Neuer, ktory jest w tym elemencie ewenementem :)


Juve, storia di un grande amore
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 12:20

Hołek pisze:
Antek666 pisze: Tak dziś zastanawiając się nad Twoją niechęcią do Niemców [..].
Panie, ale co Pan się dziwisz.Przecież pani od polskiego mówiła,że Niemiec to bestia wcielona (no może był wyjątek i pozwolił takiemu jednemu i jego puszce z ogórami spać na strychu) . Podobno każdy z nich modli się do Hitlera, a w garażu trzyma Panzerfaust. A Polak ? Anioł, Panie, anioł i męczennik zarazem..
Ale ok, nie ma co wywoływać burzy.

Gigi miał kilka takich wyjść jak Neuer, które czasami kończyły się nieciekawie. Właśnie się wczoraj z bratem zastanawialiśmy, czy Neuer wyszedł kiedyś na tym swoim ryzykowaniu in minus?
Tak, nienawiść wpajana od małego, mądrze piszesz :roll: No ale zostawmy to, nie chcę kolejnej burzy której znowu ja miałbym być zapłonem, później zbieram gromy na każdym kroku.

Odnośnie wpadki Neuera to pisaliśmy o tym na pierwszej stronie tego tematu:
Antek666 pisze:Fakt, jest w tym niesamowity i zdecydowanie najlepszy ze wszystkich golkiperów, ale pewny nie jestem czy to jemu jakieś 2 lata temu ktoś nie walnął z ok 40 metrów po jego gorszej interwencji na przedpolu? :think: Liga Misrrzów i możliwe że to jakiś Holender mu strzelił? :think: Przypomnijcie :)
Wojtek pisze:Hmm, mecz Schalke - Inter 5-2 ? Stanković bodajże strzelił :p
:wink:


JuventusPerSempre

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 111
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 12:21

Antek666 pisze:Z tymi małymi/wielkimi literami to nawet nie zauważyłem, a jakbym zauważył to i tak bym się do tego nie przyczepił.
Czyli fajne okazy posiadające cycki i pochwę zasługują na zwracanie się do nich z wielkiej litery, rozwaliłeś :smile: Cóż za poświęcenie polegające na wciskaniu Shifta, w nadziei na wciśnięcie, if you know what I mean :smile:
Akurat ja stosuję wyszukaną metodę wciskania dwukrotnie Caps Locka :D


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 14:15

Różnica pomiędzy Niemcem, a Ruskiem jest mniej więcej taka:

Obrazek Obrazek

Jedni i drudzy od 1000 lat próbują nas pożreć, a to, że zrobili sobie chwilową przerwę nic nie znaczy.

Wczoraj trzymałem kciuki za Algierczyków, pomimo, że to mahometanie. W następnej rundzie "Allez les blues"!


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 17:49

Hołek pisze:Panie, ale co Pan się dziwisz.Przecież pani od polskiego mówiła,że Niemiec to bestia wcielona (no może był wyjątek i pozwolił takiemu jednemu i jego puszce z ogórami spać na strychu) . Podobno każdy z nich modli się do Hitlera, a w garażu trzyma Panzerfaust. A Polak ? Anioł, Panie, anioł i męczennik zarazem..
Ale ok, nie ma co wywoływać burzy.?
Chyba na Podkarpaciu...

Ach ten biało-czarny ( i nie ma to nic wspólnego z barwami Juventusu ) świat Antka. Albo lubisz Niemców i możesz mieszkać w ich kamienicach ( postawionych na zagrabionych ziemiach ), albo ich nie lubisz, co oznacza, że najprawdopodobniej zamordowałbyś pierwszego spotkanego na ulicy Niemca i nie masz prawa nawet spojrzeć na niemiecki produkt...

Licho Teutoni grają jak na razie, ale może to jest właśnie ten klucz? Na dwóch ostatnich imprezach było dużo fajerwerków i ostatecznie nic z tego nie wychodziło, więc może teraz tak cichaczem wygrają? Droga do triumfu wcale taka trudna nie jest.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 17:51

Myślę raczej, że po prostu nasi antagoniści pewnie zmierzają po 'swój' medal.


Deutscher

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 01 lipca 2014
Posty: 61
Rejestracja: 01 lipca 2014

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 21:13

Antek666 pisze:Jeszcze coś. We wczorajszym meczu w podstawowym składzie Niemców zagrało aż 7 graczy Bayernu. Rekord bawarskiego klubu jak i rekord świata. W tym miejscu pragnę przekazać serdeczne pozdrowienia i życzenia powrotu do rzeczywistości dla jednego obecnego tu kibica BVB, który kilka miesięcy temu spierał się i kłócił, gdy pisałem oczywisty fakt, że najlepsi gracze niemieccy grają w Monachium.
Ogółem to dość mądrze piszesz w tym temacie o Die Mannschaft, ale ten fragment jest kompletnie bez sensu. Nie wiem czy się orientujesz, ale nieobecność piłkarzy BVB w pierwszej '11' reprezentacji Niemiec jest spowodowana raczej przez ich wielki problem z kontuzjami, a nie przez znakomitość piłkarzy Bayernu. Fakt, Bawarczycy od bardzo długich lat stanowią trzon zespołu naszych zachodnich sąsiadów, ale gdyby wszyscy piłkarze Borussii byli zdrowi, to czterech z nich miałoby raczej pewne miejsce w podstawowym składzie. I nie mówię tutaj o przypadkowych graczach, bo:

Hummels - bezapelacyjnie najlepszy niemiecki obrońca i jeden z najlepszych na świecie.
Reus - przez wielu uznany za najlepszego piłkarza w Bundeslidze, pewniak w talii Loewa.
Schmelzer - najlepszy nominalny lewy obrońca w Niemczech, jedyną realną konkurencją jest dla niego... Durm.
Gundogan - kapitalny pomocnik, typowany jako następca Schweinsteigera.

Został jeszcze Bender, Grosskreutz, Ginter, no i Durm, który wg. ekspertów powinien grać obecnie na lewej stronie zamiast bezpłciowego Howedesa. Do Brazylii pojechało 7 graczy Bayernu, a gdyby nie kontuzje, to w samolocie znalazło by się również 7 piłkarzy Borussii + Ginter, który już jest dogadany z Dortmundem. O bawarskiej dominacji zatem nie byłoby mowy.

Inna sprawa, że ta mocno monachijska reprezentacja Niemiec gra na razie bardzo niemrawo i jeśli nie zmieni ona swojego stylu gry, to żabojady mogą powtórzyć to, co zrobił Real z Bayernem na AA.
Ostatnio zmieniony 01 lipca 2014, 21:37 przez Deutscher, łącznie zmieniany 1 raz.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 21:22

no, ale nie ma jednak co siac defetyzmu i hejtingu ( sorry, ostatnio moje ulubione slowo na tym forum) co do Bayernu bo po pierwsze:
to czwórka z Monachium tworzy trzon druzyny:
W każdym meczu inny, ale za kazdym razem wszyscy tj. Neuer, Lahm, Muller i Bastian ciągną druzynę Niemiec.
Po drugie:
- gdyby któregos z powyzszej czworki nie było - którys z meczów mógłby skończyć się inaczej.
Reasumując BVB możne gdyby nie kontuzje dałaby nie tylko jakość ale i ilośc, ale jednak to ludzie od Guardioli obecnie ciągną ten zespol do cwiercfinalu.
Przeciez to co robil wczoraj Neuer to Mistrzostwo Świata, Lahm krecił całym srodkiem pola. Muller pokazywal we wczesniejszych meczach. a Bastian to taki Vidal i Pirlo w jeden osobie, spokoj w defensywie, spokoj w rozegraniu, zagrozenie w ofensywie.


Zablokowany