MŚ 14' // 1/8 finału FRANCJA 2-0 Nigeria [30.06.2014]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:43

Wejście Griezmanna rozbujało Francuzów. U Nigeryjczyków ciekawe spotkanie rozgrywa Ambrose.


Spadino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2010
Posty: 202
Rejestracja: 05 grudnia 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:49

No i Francja gra dalej.
Griezmann dał dobrą zmianę. :ok: :bravo:


JUVE PER SEMPRE!
Greger

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2004
Posty: 634
Rejestracja: 13 września 2004

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:50

Ale ta Nigeria jest żałosna... Przydałoby się wrócić do formuły dwóch drużyn z Afryki.


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:50

Zejście drewna = Giroud i wejście Griezmanna dało Francji to coś ;)

Brawo Pogba, będziemy mieli bardzo ciekawy mecz w 1/4 Francja vs Niemcy.

ps. jestem pełen podziwu jak Nigeria rozegrała końcówkę meczu :shock: :rotfl:


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:53

JuventusPerSempre pisze:
Antek666 pisze:
squinter pisze: i ogien z murzynkami, Pogba fajny mecz, szkoda tego woleja :(
Wyzywasz Nigeryjczyków od ''murzynków'' a jednocześnie spuszczasz się nad takowym, żenada w sosie własnym :roll:
Obrazek

http://sjp.pwn.pl/szukaj/murzyn
1. Murzyn «człowiek należący do rasy czarnej»
EDIT:

Kurde, przyjrzałem się tym Nigeryjczykom. Faktycznie nie należy ich nazywać Murzynami, bo to Eskimosi przecież ;)
Wrzuć mordę Korwina, będziesz uważany za mądrego i zabawnego. Nudna taktyka.

Jeśli nie widzisz różnicy między "murzynem" a "murzynkiem" to dziwie się, że komputera używać potrafisz :think: To tak jak Polak a Polaczek, tym drugim też rzygam. Nigeryjczyków zwie murzynkami a
Pogbę po nazwisku i oczywiście z dużej litery, nie widzisz tu pogardy dla graczy z Afryki(tych nie grających dla Franci) ?
zbysioJuve pisze:Francja miała sporo szczęścia z tym nie uznanym golem
Spalony tam był ale dosłownie max 2cm, można było to uznać :roll: No i kartka dla Matuidego powinna być koloru czerwonego.

Co nie zmienia faktu, że już kilka minut przed zdobyciem gola Francuzi przycisnęli ostro, od wejścia Griezmanna grają "swoje".

No i samobój Yobo, przechodzą 3 ekipy z Europy dalej, szkoda że Francuzi będą musieli mierzyć się (raczej) z Niemcami :(
Greger pisze:Ale ta Nigeria jest żałosna... Przydałoby się wrócić do formuły dwóch drużyn z Afryki.
tja.... a Francuzi gdyby nie mieli czarnych graczy to by 11 nie ułożyli.

Pogbon uznany został Man of the Match :ok:


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:57

Musiało się to tak skończyć.Piłkarze Nigerii w końcówce całkowicie bezradni nawet nie potrafili wyprowadzić akcji z przed własnego pola karnego.

Nigeryjczycy biorą te 3 mln $ co im dostarczyli i pierwszym samolotem jak najdalej od Brazylii :smile:


JuventusPerSempre

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 111
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:57

Antek666 pisze: Jeśli nie widzisz różnicy między "murzynem" a "murzynkiem" to dziwie się, że komputera używać potrafisz :think: To tak jak Polak a Polaczek, tym drugim też rzygam. Nigeryjczyków zwie murzynkami a
Pogbę po nazwisku i oczywiście z dużej litery, nie widzisz tu pogardy dla graczy z Afryki(tych nie grających dla Franci) ?
Ależ oczywiście, że widzę różnicę między "murzynem" a "murzynkiem".
"Murzynek" wydaje mi się sympatycznym słowem (jak np. Murzynek Bambo), podczas gdy "Murzyn" neutralnym. Gdyby on chciał upokorzyć Nigeryjczyków, to napisałby "<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>". Ale trzeba przyznać, powinien napisać "Murzynkami", a nie "murzynkami". Konkludując, nie widzę w jego wypowiedzi żadnej pogardy dla graczy z Afryki (tych nie grających dla Francji).
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2014, 19:59 przez JuventusPerSempre, łącznie zmieniany 1 raz.


Greger

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2004
Posty: 634
Rejestracja: 13 września 2004

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:58

Antek666 pisze:Jeśli nie widzisz różnicy między "murzynem" a "murzynkiem" to dziwie się, że komputera używać potrafisz :think: To tak jak Polak a Polaczek, tym drugim też rzygam. Nigeryjczyków zwie murzynkami a Pogbę po nazwisku i oczywiście z dużej litery, nie widzisz tu pogardy dla graczy z Afryki(tych nie grających dla Franci) ?
W Twoich Niemczech to pewnie policja myśli od razu zgarnęłaby za taką myślozbrodnię. Poza tym sam powinieneś pisać Murzyn z wielkiej litery. Aż dziwię się, że jeszcze wszystkich rzeczowników z takowej nie piszesz, jak to czyni wszechtolerancyjna rasa panów :lol:


Obrazek
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 20:05

Juventuspersempre, daj spokoj, nie dyskutuj z antkiem, szkoda czasu. oczywiscie, ze w mojej wypowiedzi nie bylo pogardy dla Nigeryjczykow i nikt oprocz antka raczej takowej pogardy sie nie doszukal, no ale on nie mieszka w Polsce to moze miec problemy z czytaniem ze zrozumieniem w polskim jezyku.
brawo Francja, latwo nie bylo ale wazne ze awansowali.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 20:11

JuventusPerSempre pisze:
Antek666 pisze: Jeśli nie widzisz różnicy między "murzynem" a "murzynkiem" to dziwie się, że komputera używać potrafisz :think: To tak jak Polak a Polaczek, tym drugim też rzygam. Nigeryjczyków zwie murzynkami a
Pogbę po nazwisku i oczywiście z dużej litery, nie widzisz tu pogardy dla graczy z Afryki(tych nie grających dla Franci) ?
Ależ oczywiście, że widzę różnicę między "murzynem" a "murzynkiem".
"Murzynek" wydaje mi się sympatycznym słowem (jak np. Murzynek Bambo), podczas gdy "Murzyn" neutralnym. Gdyby on chciał upokorzyć Nigeryjczyków, to napisałby "<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>". Ale trzeba przyznać, powinien napisać "Murzynkami", a nie "murzynkami". Konkludując, nie widzę w jego wypowiedzi żadnej pogardy dla graczy z Afryki (tych nie grających dla Francji).
Po to napisałem Ci ten durny przykład z Polakiem i Polaczkiem byś zrozumiał, nie dotarło. Ja uważam słowo murzyn za neutralne, wyraz murzynek natomiast za pogardliwe i tak to autor pisał.
Nie chodziło mi też o pisanie "murzyn" z dużej litery. Słówka "Francji" nie musisz aż tak mi podkreślać, ot zwykła literówka i pominięcie jednej litery.
Greger pisze:
Antek666 pisze:Jeśli nie widzisz różnicy między "murzynem" a "murzynkiem" to dziwie się, że komputera używać potrafisz :think: To tak jak Polak a Polaczek, tym drugim też rzygam. Nigeryjczyków zwie murzynkami a Pogbę po nazwisku i oczywiście z dużej litery, nie widzisz tu pogardy dla graczy z Afryki(tych nie grających dla Franci) ?
W Twoich Niemczech to pewnie policja myśli od razu zgarnęłaby za taką myślozbrodnię. Poza tym sam powinieneś pisać Murzyn z wielkiej litery. Aż dziwię się, że jeszcze wszystkich rzeczowników z takowej nie piszesz, jak to czyni wszechtolerancyjna rasa panów :lol:
oho, wpierw jeden z drugim marudzi, że ja pisze za często coś o Niemcach czy Niemczech, a gdy ja przestaje to robić to średnio w co drugim poście kierowanym do mnie sami to wyciągacie, takie typowe i głupie.
Żebyś wiedział, że są tolerancyjni, ale co Ty możesz wiedzieć. Swoją drogą, NIESTETY są tolerancyjni.

Koniec tematu,miłego wieczoru.
squinter pisze:Juventuspersempre, daj spokoj, nie dyskutuj z antkiem, szkoda czasu. oczywiscie, ze w mojej wypowiedzi nie bylo pogardy dla Nigeryjczykow i nikt oprocz antka raczej takowej pogardy sie nie doszukal, no ale on nie mieszka w Polsce to moze miec problemy z czytaniem ze zrozumieniem w polskim jezyku.
:angry: Nie mieszkam w Polsce i się z tego cieszę, dzięki temu jedynym miejscem w którym na mnie plują jadem jest polskie forum Juventusu.
JuventusPerSempre pisze:
Antek666 pisze: Po to napisałem Ci ten durny przykład z Polakiem i Polaczkiem byś zrozumiał, nie dotarło. Ja uważam słowo murzyn za neutralne, wyraz murzynek natomiast za pogardliwe i tak to autor pisał.
No widać, że za długo siedzisz w Dojczlandii, skoro według ciebie słowo "Murzynek"/"murzynek" jest pogardliwe. Zalecam lekturę pierwszej czytanki, z jaką mają styczność dzieci w polskiej szkole podstawowej - "Murzynek Bambo". Słowo "Murzynek" NIE JEST POGARDLIWE i nikomu poza tobą się takie nie wydaje. Przykład z Polakiem i Polaczkiem trochę nie na miejscu. Niby konstrukcja ta sama, ale wydźwięk inny, więc tu nie ma czego porównywać. Mam nadzieję, że dotarło. Kończę już ten offtop, bo to temat o meczu Francji z Nigerią.
Ano widzisz, gdyby w podstawówce czytali ci bajeczkę o "Polaczku" to byś słyszał inne wydźwięki i pisał teraz inaczej :wink:
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2014, 20:19 przez Antek666, łącznie zmieniany 3 razy.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 20:12

Antek666 pisze:szkoda że Francuzi będą musieli mierzyć się (raczej) z Niemcami Sad
Akurat w tym przypadku to nie mam najmniejszej wątpliwości, że tak będzie.No cóż po dwóch stronach barykady chyba będziemy Antoś w tym meczu :-D .Ale i tak Niemcy będą w tym spotkaniu faworytem.Gdyby wygrała Francja w spotkaniu z Niemcami, przyznam szczerze, że byłbym bardzo zdziwiony.Cóż pożyjemy, zobaczymy :ok:


JuventusPerSempre

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 111
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 20:16

Antek666 pisze: Po to napisałem Ci ten durny przykład z Polakiem i Polaczkiem byś zrozumiał, nie dotarło. Ja uważam słowo murzyn za neutralne, wyraz murzynek natomiast za pogardliwe i tak to autor pisał.
No widać, że za długo siedzisz w Dojczlandii, skoro według ciebie słowo "Murzynek"/"murzynek" jest pogardliwe. Zalecam lekturę pierwszej czytanki, z jaką mają styczność dzieci w polskiej szkole podstawowej - "Murzynek Bambo". Słowo "Murzynek" NIE JEST POGARDLIWE i nikomu poza tobą się takie nie wydaje. Przykład z Polakiem i Polaczkiem trochę nie na miejscu. Niby konstrukcja ta sama, ale wydźwięk inny, więc tu nie ma czego porównywać. Mam nadzieję, że dotarło.
Antek666 pisze:Nie mieszkam w Polsce i się z tego cieszę, dzięki temu jedynym miejscem w którym na mnie plują jadem jest polskie forum Juventusu.
Takie pytanie. Jeśli nie mieszkasz w tej obrzydliwej Polsce, to dlaczego udzielasz się na polskim forum Juventusu? Nie możesz na niemieckim? Tylko nie pisz, że Niemcy nie mają dobrego forum o Juve, no bo jak to? Taki cudowny, poukładany naród, Ordnung muss sein usw. a tu nie mają dobrego forum Juve?


Kończę już ten offtop, bo to temat o meczu Francji z Nigerią.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2014, 20:19 przez JuventusPerSempre, łącznie zmieniany 1 raz.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 20:19

Cieszyłem się po golu Pogby więc dopiero teraz ponownie oglądając tego gola zauważyłem że Pogba nie celebrował tej bramki. Dlaczemu? :think:


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 20:23

JuventusPerSempre pisze:
Antek666 pisze:Nie mieszkam w Polsce i się z tego cieszę, dzięki temu jedynym miejscem w którym na mnie plują jadem jest polskie forum Juventusu.
Takie pytanie. Jeśli nie mieszkasz w tej obrzydliwej Polsce, to dlaczego udzielasz się na polskim forum Juventusu? Nie możesz na niemieckim? Tylko nie pisz, że Niemcy nie mają dobrego forum o Juve, no bo jak to? Taki cudowny, poukładany naród, Ordnung muss sein usw. a tu nie mają dobrego forum Juve?
Oho, tego się od dłuższego czasu spodziewałem, głupota jest tak łatwa do przewidzenia :wink: Mieszkam w Niemczech, JESTEM POLAKIEM i odczepcie się z łaski swojej od jakby nie patrzeć swojego rodaka.

Starajcie się dalej, ostatnio mam wrażenie że tracę jedynie tu swój czas.


JuventusPerSempre

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 111
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 20:29

Antku, nie odchodź, bo będziemy po tobie płakać! :płaczę:

Aha, i jeszcze cię zaskoczę - w meczu Francja - Niemcy, będę trzymał kciuki za "twoich" :lol: No chyba że Algieria wyeliminuje Deutschland.


Zablokowany