MŚ 14' // 1/8 finału FRANCJA 2-0 Nigeria [30.06.2014]

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 07:51

Po odpadnięci Italii w fazie grupowej, Chile i Meksyku po horrorach w 1/8, Francja pozostała ostatnią reprą, której kibicuję na tym mundialu. Mam nadzieję że jeszcze ich pooglądamy przez jakiś czas ;-)
Wydaje mi się że przejdą Nigerię bezprobemowo.


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 18:27

Ależ Pogba mógł zdobyć wspaniałą bramkę :bravo: .Mecz jak narazie wyrównany.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 18:52

Bardzo dobry mecz ;) Irytuje mnie w drużynie francuskiej Giroud, drewno :roll:

Co do Pogby, to tak jak w poprzednich meczach, tak i teraz, boi się uderzyć z dystansu (co jest nie do pomyślenia w Juve), miał parę okazji by uderzyć ale wolał zagrać do kolegi :think:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 18:56

Wspaniała kupa w wykonaniu Francji. Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za wykończenie akcji i szuka (czyt. podaje na pałę) "lepiej ustawionego" partnera. Najlepszy Pogba ze swoim wolejem i paroma niekonwencjonalnymi zagraniami za linię obrony.

Najgorzej zdecydowanie Benzema - zupełnie niewidoczny, a jeśli już dostanie piłkę, to: nie przyjmie jej, odskoczy mu na 5 metrów, niecelnie poda, straci.

Drugi do zmiany Valbuena. Podobnie jak w meczu z Hondurasem, przegrywa masę pojedynków, bardzo często traci, no i odbija się od tych dorodnych murzynów jak od ściany. Do tego spowalnia grę swoim holowaniem piłki.


Z kolei Nigeria przyjemnie dla oka, z polotem, szybkimi akcjami, dużą dawką techniki i dryblingów. Niestety szwankuje ostatnie podanie, głównie dośrodkowania. Ich akcje wyglądają na składniejsze, a partnerzy na boisku rozumieją się lepiej, niż u Francuzów.

Sprawiedliwy remis po pierwszej połowie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:02

jackop pisze: Najgorzej zdecydowanie Benzema - zupełnie niewidoczny, a jeśli już dostanie piłkę, to: nie przyjmie jej, odskoczy mu na 5 metrów, niecelnie poda, straci.

Drugi do zmiany Valbuena. Podobnie jak w meczu z Hondurasem, przegrywa masę pojedynków, bardzo często traci, no i odbija się od tych dorodnych murzynów jak od ściany. Do tego spowalnia grę swoim holowaniem piłki.
???
najgorszy zdecydowanie Giroud, nie wiem co on w ogole robi na boisku, jest cienki jak sik pająka, Griezmann na bojo i Benzema do srodka i ogien z murzynkami, Pogba fajny mecz, szkoda tego woleja :(


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:08

squinter pisze: i ogien z murzynkami, Pogba fajny mecz, szkoda tego woleja :(
Wyzywasz Nigeryjczyków od ''murzynków'' a jednocześnie spuszczasz się nad takowym, żenada w sosie własnym :roll:
jackop pisze:Z kolei Nigeria przyjemnie dla oka, z polotem, szybkimi akcjami, dużą dawką techniki i dryblingów.
Podobnie wyglądali już w meczu z Argentyną, a dziś grają jak równy z równym z faworyzowaną Francją :bravo:

By the way. Serdeczne współczucie olbrzymiej głupoty dla ludzi którzy po pierwszym grupowym meczu(0-0) z Iranem narzekali bardzo na Nigerię. Następnym razem polecam chociażby zapoznać się z aktualną sytuacją panującą w danym kraju, spojrzeć na poziom polskiej piłki a później marudzić i narzekać na taką Nigerię.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:12

Spotkanie wyrownane, Nigeryjcwycy probuja sila a Francuzi licza na blad rywale.
Im blizej konca mozemy sie spodziewac ze obie druzyn zagraja bardziej asekuracyjnie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:13

squinter pisze: ???
najgorszy zdecydowanie Giroud, nie wiem co on w ogole robi na boisku, jest cienki jak sik pająka...
Gdybyś oglądał trochę Arsenalu, to wiedziałbyś, że Giroud to bramko-czoło-wpychacz i "stojanow". Nie mam aż tak wielkich pretensji, bo taka jest charakterystyka tego gracza. Za to po Karimie oczekuje brania gry na siebie, techniki, dryblingu i robienia różnicy z przodu. A Benz gra dzisiaj jak za "najlepszych czasów" w Realu gdzie kibice chcieli go wywieźć na taczce.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:14

Czemu Matuidi dostał tylko żółtą?
Widziałem już kilka gorszych wejść niz to markiza z Urugwajem, tam była czerwień, zazwyczaj dają żółtą, albo wcale/
Ci sami komentatorzy,którzy mówili o bandyckim ataku Claudio, na temat zachowania Matuidiego ani słowa,że powinna być czerwień?


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:17

Francja miała sporo szczęścia z tym nie uznanym golem jak tez sędzia mógł pokusić się na wskazanie na jedenasty metr po trzymaniu Evry któregos z Nigeryjczyków w polu karnym.Czekam na jednego gola Francuzów w regulaminowym czasie gry.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:31

Zycze szczerze Francji odpadniecia. Poluja tylko na kosci. Przegrywaja silowe i szybkosciowe pojedynki z Nigeryjczykami, i tylko kosza. Matuidi powinien dostac czerwo i zawieszenie na dluugo. Atak sprzed chwili na Ambrosa tez powinien zakonczyc sie przynajmniej zoltkiem. Cholera jasna, sami poczuli jak to jest w meczu z Hondurasem, i nawet nie probuja grac w pilke. No, poza moze Pogba i Valbuena.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
JuventusPerSempre

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 111
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:37

Antek666 pisze:
squinter pisze: i ogien z murzynkami, Pogba fajny mecz, szkoda tego woleja :(
Wyzywasz Nigeryjczyków od ''murzynków'' a jednocześnie spuszczasz się nad takowym, żenada w sosie własnym :roll:
Obrazek

http://sjp.pwn.pl/szukaj/murzyn
1. Murzyn «człowiek należący do rasy czarnej»
EDIT:

Kurde, przyjrzałem się tym Nigeryjczykom. Faktycznie nie należy ich nazywać Murzynami, bo to Eskimosi przecież ;)


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2357
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:38

No i Pogba pociągnął :bravo:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:38

Francja przycisnęła i odrazu mamy tego efekt, Pogba! :dance:

Szkoda tej poprzeczki Cabaye'a :shock:


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:43

Pogba zasluzyl na ten gol podczas tych MS.
Nigeria oddalla inicjatywa i to dobrze wykorzestala Francja bo juz od kilku minut pachnialo gola dla Les Bleux.


Zablokowany