MŚ 14' // MŚ 2014 w TVP - opinie, pochwały, żale, wpadki

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 13:33

@D@$ pisze: Przy okazji,czemu Tomasz Wołek jest ekspertem od południowoamerykańskiej piłki (bez złośliwości, ciekawy jestem)? Był tam kiedyś, jakieś ma związki z Argentyną czy Brazylią, czy tak po prostu lubi i tyle?
Publikował w "Piłce nożnej+" felietony o południowoamerykańskiej piłce, a może ściślej, o historii tamtejszego futbolu. Sporo można było się dowiedzieć o dziejach ligi argentyńskiej; Wołek jest fanem Argentyny i bodajże River Plate. Sporo czyta o tamtejszym futbolu, a to co wiedział przelewał na papier i tworzył ciekawe felietony, napisane dość barokowym i miejscami irytującym językiem. O takich graczach jak Guillermo "El Filtrador" Stábile czy Arsenio Erico w czasach "przedinternetowych" dowiedziałem się dzięki niemu.

Inną kwestią jest jednak, czy on się w ogóle zna na futbolu?! Podczas któregoś Copa America dowodził, że błędem trenera Urugwaju było niewpuszczanie Dario Silwy i Sebastiana Abreu, ponieważ - to argument Wołka - są to zawodnicy z serii "El Loco". Abreu miał zwrotność wozu z sianem, a Silva wpuszczony na boisko (ku zadowoleniu Wołka) tak mocno strzelił na pustą bramkę z dwóch metrów, że trafił w poprzeczkę i Urugwaj przegrał. Innym przykładem jego "znawstwa" było przekonywanie telewidzów podczas France 98, że Zagallo niepotrzebnie na boisku trzyma Rivaldo, skoro na ławce siedzi znakomity Denilson :P


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 13:49

a mi za to bardzo przyjemnie slucha sie Żewłakowa, jako jedyny z tych ekspertow potrafi spostrzec i wypunktowac cos ciekawego na boisku, poza tym to jak mowi czasami z perspektywy pilkarza tez jest ciekawe, jak dla mnie naprawde ok.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 19:01

@D@$ pisze:Polecam biathlon (czy kolarstwo), podczas jednych MŚ od pana Jarońskiego i Wyrzykowskiego dowiedziałem się wszystkiego o jakimś austriackim księciu :) Taka praca, muszą o czymś pieprzyć przez 90 minut, grunt żeby o samym meczu nie zapomnieć.
Doprawdy nie dostrzegasz różnicy pomiędzy kolarstwem gdzie poza startem i finiszem praktycznie nic ciekawego się nie dzieje, 1/3 transmisji polega na ukazywaniu przyrody i otoczenia trasy, a meczem piłki nożnej gdzie przez 99% czasu pokazywane jest boisko i mimo wszystko (nawet w nudnym spotkaniu) coś się dzieje? Duet J&W nie dość, że ma prawo pieprzyć o krówkach i księciuniach to jeszcze robi to po mistrzowsku (zdając sobie sprawę jak to brzmi). Ekipa TVP z kolei nie dość, że nie powinna gadać od rzeczy to jeszcze słabo u nich z poczuciem humoru. Jedynie Laskowski pozytywnie się wybija z tym pamiętnym kretem, który zginął podczas wykonywania przez Rooneya rożnego z Włochami.


Obrazek
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 12:59

Karowiew pisze:
Bobeknaklo pisze:
ekspert tvp pisze:jego podanie otwarło drogę do bramki Shakiriemu
Ja doskonale rozumiem jak to jest być w centrum uwagi, a nawet nie wyobrażam sobię w tv, no ale są jakieś granice..

Pierdłem, rzygłem i wyszłem z tego studia]
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10279 :wink:
Wszystko fajnie, ale jeśli to takie poprawne to użyj to w pracy dyplomowej.

Poszłem też jest dopuszczalne, ale czy to znaczy, że poprawne? Zdecydowanie nie. Tak to już jest z językiem, że bardzo często tworzy się sam, z dala od lingwistycznej poprawności. W angielskim mamy ain't które wywodzi się z kultury Afroamerykanów, a w polskim takie poszłem, które jest wynikiem ciemnoty, zacofania i braku wykształcenia użytkowników tego języka. Nikt nikomu nie zabroni tak mówić, a kiedy mówi tak duża część użytkowników danego języka, to musi to zostać zaakceptowane jako zgodne z zasadami, mimo że nie ma z nimi nic wspólnego.

Także z tymi linkami to bym uważał. Dzisiaj na wszystko możemy znaleźć jakieś pseudobadania czy linki potwierdzające daną tezę. Sztuką jest oddzielić wartościowe od syfu, albo po prostu właściwie zinterpretować je.

Od kogoś, kto zarabia na chleb jako profesjonalny "mówca" i robi to przed milionami Polaków w telewizji opłacanej z ich kieszeni oczekuje czegoś więcej niż zniżania się językowo do poziomu odbiorcy (większości narodu). Skąd ludzie, którzy nie czytają a szkołę traktują jako przymus mają uczyć się języka? Jak widać, nie tylko Świat wg Kiepskich dostarcza języka na wysokim poziomie.


west88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2014
Posty: 100
Rejestracja: 14 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 13:48

Do tej pory najlepiej komentuje Zawadzki. Najgorzej Szpakowski i Iwański. No i Ci nieszczęśni pomocnicy komentatorów typu Żewłakow, Ulatowski i Kosowski -ma-sa-kra. Studio nie jest najgorsze, nawet rozbawiła mnie sytuacja w której Grecy odpadli i mina Gmocha po meczu-bezcenne. :prochno:


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 19:52

Bobeknaklo pisze:
Wszystko fajnie, ale jeśli to takie poprawne to użyj to w pracy dyplomowej.
Mistrzu miej litość i wpisz w google książki formę otwarło :-D . Zapewniam Ciebie, że tej formy używa się w pracach naukowych, przy których jakiś studencki gniot typu praca dyplomowa się nie umywa. Żeromski i Sienkiewicz używali tej formy 8) . Jest to forma poprawna. EOT.

Wracając do głównego wątku, Szpakowski rozbroił mnie z tym Maradoną na boisku :lol:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 21:06

Bobeknaklo pisze:Poszłem też jest dopuszczalne, ale czy to znaczy, że poprawne? Zdecydowanie nie.
Piotr Bałtroczyk powiedział a nie pisze:Sięgłem... bo miałem blisko (daleko – „sięgnąłem”).(...) i poszłem... bo miałem blisko (daleko – „poszedłem”).
Myślę że wszystko jasne.

Ogólnie to spoko temat, gdyby nie te 18 kompletnie nikomu niepotrzebnych stron wyjaśniania humanistów z mcdonald's jak się poprawnie z flamandzkim akcentem mówi "wan bujten" etc. i dlaczego. Zdecydowanie nie po to był ten temat zakładany.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 23:53

Bobeknaklo pisze: Poszłem też jest dopuszczalne, ale czy to znaczy, że poprawne? Zdecydowanie nie. Tak to już jest z językiem, że bardzo często tworzy się sam, z dala od lingwistycznej poprawności. W angielskim mamy ain't które wywodzi się z kultury Afroamerykanów, a w polskim takie poszłem, które jest wynikiem ciemnoty, zacofania i braku wykształcenia użytkowników tego języka. Nikt nikomu nie zabroni tak mówić, a kiedy mówi tak duża część użytkowników danego języka, to musi to zostać zaakceptowane jako zgodne z zasadami, mimo że nie ma z nimi nic wspólnego.

Także z tymi linkami to bym uważał. Dzisiaj na wszystko możemy znaleźć jakieś pseudobadania czy linki potwierdzające daną tezę. Sztuką jest oddzielić wartościowe od syfu, albo po prostu właściwie zinterpretować je.

Od kogoś, kto zarabia na chleb jako profesjonalny "mówca" i robi to przed milionami Polaków w telewizji opłacanej z ich kieszeni oczekuje czegoś więcej niż zniżania się językowo do poziomu odbiorcy (większości narodu). Skąd ludzie, którzy nie czytają a szkołę traktują jako przymus mają uczyć się języka? Jak widać, nie tylko Świat wg Kiepskich dostarcza języka na wysokim poziomie.
1. Nieprawdą jest, jakoby to "poszłem" było formą poprawną. Rada Języka Polskiego nic nie prostowała i kryterium uzualne nie działa w tym wypadku.

2. "Otwarłem" to coś obecnego w języku polskim od setek lat i jest fakultatywne wobec "otworzyłem". Jak zauważył Karowiew, pisał w ten sposób Żeromski, Sienkiewicz, ale i Słonimski, Lechoń czy Wat (paru Żydów - bo i na pięciu polskich pisarzy jakiś Żyd się zwykle trafi - żadnego Afroamerykanina).

3. Profesor Bańko to jeden z największych językoznawczych autorytetów w kraju. Tym bardziej więc nie rozumiem dość niemiłej i szczekliwej odpowiedzi.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 08 lipca 2014, 21:45

Okazuje się, że komentatorzy TVP muszą uważać nie tylko na użytkowników JP :D , ale także na inne osoby i liczyć się ze swoimi słowami w komentarzu. Co może skutkować nawet odsunięciem od komentowania pozostałych meczy na mundialu.
O kim mowa, o tym poniżej

http://www.sportfan.pl/artykul/ms-komen ... rga-52774?

Pewnie i tak wszystko rozejdzie się po kościach, tym bardziej, ze ta para komentowała już po fakcie mecz ćwierćfinałowy. Zastanawia czy to był już ostatni mecz tej pary czy usłyszymy ją jeszcze , w którymś z półfinałów. Osobiscie uważam, że była to najlepsza para komentatorów TVP na tym mundialu i szkoda by było nie usłyszeć jej jeszcze w półfinale.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 lipca 2014, 23:00

To trochę stare:)
Laskowski-Ulatowski mają komentować Argentyna-Holandia:)
http://sport.tvp.pl/2014fifaworldcup/15 ... -12-finalu


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 lipca 2014, 23:11

Szpaku: pięć bramek Niemców bez emocji, jakby wszystkie ze spalonego. Brazylia strzela groźnie, podnieta jak przy akcjach Borussi i Hiszpanii :D "niech będzie ta jedna bramka chociaż!"


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 lipca 2014, 23:52

Cytat dnia : Ferdinando !


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 00:38

Prawie spadłem z krzesła jak Piechniczek powiedział "przegrac cztery do zera a siedem do jednego to jest różnica" :shock: :think: :rotfl:
jak mozna takie głupstwo powiedzieć, kabaret


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 09 lipca 2014, 06:51

AdiJuve pisze:Laskowski-Ulatowski mają komentować Argentyna-Holandia:)
http://sport.tvp.pl/2014fifaworldcup/15 ... -12-finalu
Pisałem przecież, że i tak wszystko się rozejdzie się "po kościach". Cóż z mojego punktu pozostaje się tylko cieszyć, mam nadzieję tylko, że Argentyńczycy zapewnią nam w tym spotkaniu jakieś żywsze widowisko i ładniejszą grę dla oka.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lipca 2014, 18:33

Laskowski wczoraj a propos 1/4 z Kostaryką coś w stylu:
"Van Gaal dokonał rzeczy niemożliwej, zrobił szach mat Kr(u/ó)lem" :prochno:

Kto będzie komentował finał? :think:


Zablokowany