MŚ 14' // MŚ 2014 w TVP - opinie, pochwały, żale, wpadki

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 13 lipca 2014, 23:52

Z tym Palaciosem to było tak , że obaj panowie nie mogli się zdecydować bo jednak Szpaku wymawiał tym razem to poprawnie, natomiast Grzesio Mielcarski tym razem nie chciał być gorszy i cały czas tylko Palasios i Palasios. A i jeszcze to Marszcze-rano :shock: :D .


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 13 lipca 2014, 23:52

Jak dla mnie jeśli chodzi o wymowę, to parę pomyłek było. Mi nie przeszkadzają dopóki nie są rażące.

Nie podobało mi się faworyzowanie pewnych zespołów. Nie wiem czy tylko mi się tak wydawało, ale np podczas meczu Włochy Urugwaj wejście Marchisio na czerwoną było brutalne i omg :shock: a ugryzienie Suareza? Dopiero po czasie coś tam powiedzieli. Tak samo podniecanie się tym Messim, Neymarem, wygadywanie różnych głupstw, kompletny brak przygotowania.

Bardzo niski poziom, ale dobrze, że przynajmniej było w TVP, a nie jakimś Polsacie czy C+. Nikt nie miał problemów z transmisją w wysokiej jakości.
Każdy obejrzał to co chciał.


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 00:00

Szpakowski nie miał pojęcia jakie nagrody indywidualne były przyznawane po meczu finałowym. Tego nie wiedział, ale jak się wymawia Fellaini po flamandzku musiał się pochwalić.

Neuer wchodzi na podest, a Szpakowski: "Neuer najlepszy bramkarz meczu oczywiście"

(ujęcie na Messiego) Szpaq: "Messi też czeka na... swoją nagrodę"


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 00:02

O Szpakowskim powiem tak. Jeżeli facet komentuje mistrzostwa od tak długiego czasu, to tym bardziej mamy prawo wymagać od niego jeszcze lepszego przygotowania. Nosz rwa, to jak on próbuje się bronić przed krytyką, jest cholernie żałosne, cholernie.

Nie oglądałem wielu spotkań z jego komentarzem na tych mistrzostwach, ale to, co słyszałem w zupełności mi wystarcza, żeby stwierdzić, że z każdym kolejnym turniejem, jest coraz gorzej. Facet zwyczajnie nie daje sobie rady, a otoczony jest jeszcze jakimiś pachołkami. Mundial w TVP, ci eksperci w studiu, to, co poza studiem, żałosne. Nosz rwa, naprawdę nie ma w tym kraju lepszych pomysłów na zorganizowanie takiej imprezy w publicznej telewizji?


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 00:22

Szczypek, Szpak to małe miki. Jorge Engel przed momentem mówił coś o "OŹILU" a Gmoch bredził o gastarbajterach.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 00:33

Mate.G pisze: Nie podobało mi się faworyzowanie pewnych zespołów. Nie wiem czy tylko mi się tak wydawało, ale np podczas meczu Włochy Urugwaj wejście Marchisio na czerwoną było brutalne i omg :shock: a ugryzienie Suareza? Dopiero po czasie coś tam powiedzieli.
Że Iwański jest nastawiony negatywnie do Włochów, wiadomo nie od dziś. Jego duet z Kołodziejczykiem komentujący Italię na Mundialu 2010 to był pokaz najgorszego komentatorstwa, jakie widziałem. Naprawdę, ich stronniczość i bzdury jakie wygadywali przerastały moje pojęcie o nierzetelnym dziennikarstwie sportowym. Powoływanie się na nieistniejące filmy i wypowiedzi, mieszanie faktów, celowe przekłamania, obrażanie piłkarzy...

Iwański zresztą to jest ogólnie osobny temat - okropny typ. Okropny. Ale przynajmniej w końcu się przyznał, że jego ciekawostki z dupy pochodzą z wikipedii :prochno: Profeska. Slava Bohu, że Laskowski przyszedł do TVP, bo rzeczony Iwański przestał być lansowany na następcę Szpaka.

No ale oddajmy Maćkowi co maćkowe - Marchisio dostał czerwo za "bandycki atak" i "nie umie przyznać się z honorem co zrobił", ale na gryza Suareza komentatorzy zareagowali ze sporym zażenowaniem i niedowierzaniem i komentowali go kilka minut.

Z wpadek zapamiętam Maradonę, "hejterów" Szpaka i cytat-perłę z Żewłakowa o książce.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 01:48

deszczowy pisze:Szczypek, Szpak to małe miki. Jorge Engel przed momentem mówił coś o "OŹILU" a Gmoch bredził o gastarbajterach.
O Antku gadali? Zyskał chłop sławę na tym JP!

PS: Nie oburzaj się Antku, ty nie mogłeś darować suchego żarciku o Lucasie w którymś temacie, tak i ja nie mogłem sobie darować :smile: I doskonale wiem, że nie jesteś już gastarbeiterem, tylko prawdziwym Aryjczykiem, nie musisz mnie uświadamiać! :prochno:


Matthias

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 lipca 2014
Posty: 1
Rejestracja: 14 lipca 2014

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 02:01

Wyłapałem dzisiaj podczas finału jedną wpadkę :wink: Pan Dariusz Szpakowski powiedział, że Sergio Goycochea zapewnił Argentynie mistrzostwo w roku 1986. Chodziło mu wtedy zapewne o strzelca bramki dającej tytuł, a przecież przywołany zawodnik był golkiperem i brylował 4 lata później, na turnieju Italia 90'. Zaś gola na 3-2 w finale w Mexico City na Estadio Azteca, zdobył Jorge Burruchaga. Fajnie, że komentator ma doświadczenie i sam pamięta takie wydarzenia, ale z drugiej strony pamięć zaczyna już zawodzić.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 09:53

Alfa i Omega pisze:
Mate.G pisze:Nie podobało mi się faworyzowanie pewnych zespołów. Nie wiem czy tylko mi się tak wydawało, ale np podczas meczu Włochy Urugwaj wejście Marchisio na czerwoną było brutalne i omg :shock: a ugryzienie Suareza? Dopiero po czasie coś tam powiedzieli.
Że Iwański jest nastawiony negatywnie do Włochów, wiadomo nie od dziś. Jego duet z Kołodziejczykiem komentujący Italię na Mundialu 2010 to był pokaz najgorszego komentatorstwa, jakie widziałem. Naprawdę, ich stronniczość i bzdury jakie wygadywali przerastały moje pojęcie o nierzetelnym dziennikarstwie sportowym. Powoływanie się na nieistniejące filmy i wypowiedzi, mieszanie faktów, celowe przekłamania, obrażanie piłkarzy...

Iwański zresztą to jest ogólnie osobny temat - okropny typ. Okropny. Ale przynajmniej w końcu się przyznał, że jego ciekawostki z dupy pochodzą z wikipedii :prochno: Profeska. Slava Bohu, że Laskowski przyszedł do TVP, bo rzeczony Iwański przestał być lansowany na następcę Szpaka.
Nosz kuźwa, w 2010 też dostał Włochów? :angry: To nawet nie pamiętam, za to doskonale pamiętam Euro 2012, wtedy też dostał (a jakże) grupę "włoską". Kiedyś może i nawet dobrze się zapowiadał, ale obecnie gość mnie irytuje. Włosi symulanci, cwaniacy itd. Profesjonalne to to nie jest. A z Urugwajem to jeszcze Żewłakow sam go podprowadził, że Włosi nic nie grają, że czekają na 0:0, ten oczywiście podchwycił. Kij tam, że to Urugwaj nastawił sie tylko na kontry a to im powinno zależeć.
No nic, jak za 4 lata będzie jeszcze w TVP, to niech dadzą mu inną reprezentację do komentowania, po co ma się męczyć. Laskowskiego albo Jońcę proponuję, nawet Jasinę, wprawdzie zasnę na meczu, ale nie będę się irytować.

Aha, tak już podsumowując cały mundial, wasz też wkurzało: "CZY TO JUŻ TEN MOMENT?"? Ja rozumiem powiedzieć coś takiego przy wolnym z 20 metrów w 90 minucie, ale nie przy co drugim rożnym :/


JuventusPerSempre

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 111
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 12:52

"Futbol jest niesprawiedliwy" - powiedział Szpak wczoraj, jak tylko mecz się skończył. Może i jest, ale on to gadał w kontekście porażki argentynki i maradony, eee tfu, messiego. Tylko ja się pytam, gdzie tu, cholera, niesprawiedliwość? Argentynka grała wielkie gie przez cały turniej, fartownie strzelając bramki w końcówkach meczów. Zagrali jeden niezły mecz (finał), a mistrzunio messi był niewidoczny praktycznie przez cały turniej, nie licząc 2-3 rajdów z Bośnią :prochno: Ja nie oglądam hiszpańskiej ligi, a LM tylko, gdy grają Juve, Ajax i czasem Bayern, no i finały. Więc nie wiem, jaki ten cały maradona, tfu, messi jest na co dzień. Znam go tylko z MŚ i Copa America. I z tego, co widzę, to z niego żaden geniusz. No ale dla Szpaczka to niesprawiedliwe, że przegrywa jego idol, a wygrywają Niemcy, drużyna poukładana, w której wszystko działa, jak należy, i która zasługuje na ten tytuł jak mało kto (3 miejsce w 2006 roku, tak samo w 2010, finał euro 2008, półfinał euro 2012).
I na koniec jeszcze ten żałosny tekst Szpaka: "Gratulacje dla obu drużyn, może troszkę większe dla zwycięzców". No żeż! To chyba oczywiste, że dla zwycięzców największe, ale Darek widzi świat trochę inaczej niż większość ludzi.


Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 17:10

Palacios - dobre, dobre
ale ja z "kwiatków" wyłapałem jeszcze cos takiego:
realizator nie przedstawia nam obrazu kibica, który wbiegł na boisko, aby nie pokazać jak słabe były zabezpieczenia

ta jasne... wszyscy komentatorzy na świecie mówią, że ktos wbiegł na boisko, a Brazole przejmują się, że ktoś zobaczy liche zabezpieczenia.
(z tego co pamiętam FIFA jakiś czas temu wprowadziła wytyczną aby nie pokazywać "pajaców" na boisku - to przecież ich cel żeby zabłysnąć przed milionami ogladajacych)


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 17:19

A po faulu na Kramerze Mielcarski przyćmił Szpaka: 'Możliwe, że po tym faulu zawodnik nie będzie mógł wrócić na boisko. Miejmy nadzieję, że nie.'


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 20:23

Filippo911 pisze:FIFA jakiś czas temu wprowadziła wytyczną aby nie pokazywać "pajaców" na boisku - to przecież ich cel żeby zabłysnąć przed milionami ogladajacych
Razem z legendarnym już szprejem jedyna rozsądna decyzja FIFA, chociaż tak na prostą logikę - facet i tak dostanie olbrzymią grzywnę, prace społeczne, zakazy stadionowe i cokolwiek tam mają w menu, skoro jest na tyle szalony, dlaczego by go nie pokazać przez 30 sekund? W tym czasie i tak pokazuje się zatroskane miny trenerów i inne widoki stadionowe. :prochno:
McDonald i Pepsi w ogóle nie myślą. Mogliby podpisywać z nimi liche kontrakty i zgarniać uwagę całej publiki.


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 20:45

Ouh_yeah pisze:
Filippo911 pisze:FIFA jakiś czas temu wprowadziła wytyczną aby nie pokazywać "pajaców" na boisku - to przecież ich cel żeby zabłysnąć przed milionami ogladajacych
Razem z legendarnym już szprejem jedyna rozsądna decyzja FIFA, chociaż tak na prostą logikę - facet i tak dostanie olbrzymią grzywnę, prace społeczne, zakazy stadionowe i cokolwiek tam mają w menu, skoro jest na tyle szalony, dlaczego by go nie pokazać przez 30 sekund? W tym czasie i tak pokazuje się zatroskane miny trenerów i inne widoki stadionowe. :prochno:
McDonald i Pepsi w ogóle nie myślą. Mogliby podpisywać z nimi liche kontrakty i zgarniać uwagę całej publiki.
Czym byłby słynny mecz Polszy na narodowym gdyby nie pokaz kibica na murawie.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2014, 22:58

Po to pajace nie są pokazywani w TV, żeby nie mieli tych swoich 5 minut i ich zniechęcić do tego typu wyskokow. Uwielbiam czytać ludzi wymyslajacych jakies inne teorie.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Zablokowany