MŚ 14' // Grupa A (Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 23:07

Odnośnie jeszcze meczu otwarcia i kontrowersji.. (nie wiem czy już ktoś wspominał) ale wymieniany jednym tchem bohater meczu, Neymar, powinien obejrzeć czerwo za uderzenie rywala łokciem. Ale co tam. Im szybciej powtórki video zostaną wprowadzone do tego sportu tym lepiej. Obym jeszcze doczekał tych dni.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2014, 00:06

Dobra trzymał, nie trzymał. Karny podyktowany, Zahor przy swoim, każdy wie, że czegoś takiego się nie gwizda nawet jak jest taki przepis. Ale to co zrobiła dzisiaj Holandia to coś pięknego. Każda porażka Hiszpanii cieszy, ale taki wymiar klęski to naprawdę okazja do świętowania 8)


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2014, 00:12

zoff pisze:każdy wie, że czegoś takiego się nie gwizda nawet jak jest taki przepis.
No i ja właśnie o tym. To jest w tej chwili, obok braku powtórek, główna bolączka piłki nożnej. Że przepisy to jedno, a to co się zwykło gwizdać to drugie. W efekcie każdego sędziego z każdej decyzji można wybronić, powołując się w zależności od potrzeby na literę prawa lub przyjęte zwyczaje. Pamiętam że nie tak dawno bardzo podobną dyskusję prowadziłem na temat jakiegoś tam zagrania ręką, w tym temacie rozbieżność teorii i praktyki jest chyba jeszcze większa. Póki to się nie zmieni, będzie problem. Bo co z tego że arbiter zobaczy powtórkę, skoro uzna że w sumie to Fred był przytrzymywany, czyli według pisanych zasad należy się karny.
zoff pisze:Tak Zahor - ale rozwiązaniem problemów nie będzie dyktowanie takich karnych jak ten z wczoraj, tylko zmiana przepisów. Jeśli co mecz będą gwizdane po dwa, trzy czy nawet cztery karne to straci swój smaczek.
Ale ja nigdzie nie napisałem że gwizdanie czterech karnych na mecz jest rozwiązaniem problemów - jest ich skutkiem.
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2014, 10:43 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2014, 00:26

Tak Zahor - ale rozwiązaniem problemów nie będzie dyktowanie takich karnych jak ten z wczoraj, tylko zmiana przepisów. Jeśli co mecz będą gwizdane po dwa, trzy czy nawet cztery karne to straci swój smaczek.


Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2014, 10:54

Oglądanie mundialu bojkotuję z oczywistych względów i tylko śledzę wyniki. Przypomniał się niejaki sędzia Moreno z Ekwadoru z 2002. Jako fani włoskiej kadry, chyba nie powinniśmy nigdy o nim zapomnieć - choć pewnie, wszyscy bardzo byśmy chcieli. Oczywiście, znaczących konsekwencji za swoje kłopoty ze wzrokiem nie poniósł, ale później podobno narobił sobie już innych kłopotów...Z wielu powodów, w interesie wielu tzw. notablów jest, żeby Brazylia doczłapała do samego finału. 12 lat temu, jako zespół niczym nie zachwycili, tylko mieli kilkoro fenomenów w składzie i po prostu równą formę. Oczywiście, bardzo szkoda Chorwacji, ale nie wiem czy ktokolwiek jeszcze może się łudzić, że futbol to gra sprawiedliwa.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2014, 03:49

Normalne sędziowanie, trzymanka vis a vis, bez karnego i mecz bez kontrowersji. Można? Można.


Obrazek
Harni10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2014
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2014

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 21:55

Póki co dosyć wyrównany mecz mamy okazję oglądać. Bardzo umiejętnie bronią się Meksykanie, łapiąc na spalonego Brazylijczyków. W dzisiejszym meczu w porównaniu do ostatniego zabrakło u Brazylijczyków Hulka, moim zdaniem słusznie bo zupełnie nic nie dawał drużynie. Ramires przynajmniej przyzwoicie w obronie. Na duży plus Ochoa, który jest najlepszym zawodnikiem Meksyku jak do tej pory. Podoba mi się osobiście Peralta, dobra szybkość i drybling. Meksykanie zauważyli, że w pierwszym meczu niepewny był Julio Cesar i próbują go zaskoczyć strzałami z dystansu. W drugiej połowie liczę na podkręcenie tempa przez Brazylię, remis nie jest najgorszym wynikiem dla nich, ale pewnie będą chcieli się lepiej zaprezentować przed własną publicznością.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 22:47

Ciekawe za ile pójdzie po tym mundialu mexolski bramkarz i gdzie trafi? Mega kot.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 22:51

Ochoa ! :bravo: :bravo: :bravo:

Wielkie brawa dla Meksyku! Parę razy świetnie potrafili świetnie stłamsić "wielką" Brazylię, szkoda, że nie udało się im strzelić, ale jeden pkt nie jest zły.

Co do Brazyli to ja niemam wątpliwości, z Chorwacją też grali słabo i gdyby nie sędzia to dziś mieliby 2pkt i dużo problemów by wyjść z grupy.

Drugi mecz 0-0, ale to był bardzo dobry mecz;)


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 22:53

deszczowy pisze:Ciekawe za ile pójdzie po tym mundialu mexolski bramkarz
Za darmo. Kontrakt mu się skończył i sam zadecyduje o sobie.
deszczowy pisze:Mega kot.
Pełna zgoda. :ok:
Może i bezbramkowy, ale naprawdę bardzo dobry mecz!
Sędzia był dziś świetny - jak widać można nie sprzyjać gospodarzą.


Obrazek
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 22:57

deszczowy pisze:Ciekawe za ile pójdzie po tym mundialu mexolski bramkarz i gdzie trafi? Mega kot.
no, ciekawe. Równie ciekawym jest, że ten facet spadł z Ajaccio do Lique 2, albowiem jego zespół zakończył rozgrywki na 20 miejscu z 72 bramkami straconymi.

Dziś zdecydowanie MVP :ok: Aż mi się Jorge Campos przypomniał :D

Jedno z lepszych 0-0 jakie ostatnio widziałem. Końcówka meczu a Meksyk gra dalej otwarcie i atakuje, niesamowite, porównując to z postawą zespołu Conte...ech nieważne. Może i Meksykanie mieli trochę szczęścia i magika w bramce, ale mi zaimponowali.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 22:59

pablo1503 pisze:Może i bezbramkowy, ale naprawdę bardzo dobry mecz!
Sędzia był dziś świetny - jak widać można nie sprzyjać gospodarzą.
Dokładnie. W ogóle mam wrażenie, że po falstarcie sędziowskim w pierwszych dwóch dniach poziom gwizdania podniósł się do całkiem godnego poziomu.

Mecz świetny, zabrakło goli, ale oglądało się przednio. Ochoa wyczyniał cuda w bramce, a Meksi jak to Meksi - może niezbyt wyrafinowani, ale jaja jak arbuzy. Szacun za naprawdę dobry występ.


Harni10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2014
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2014

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 23:02

Meksyk bardzo dobrze się prezentuje, myślę że spokojnie wyjdą z grupy i powalczą o coś więcej niż 1/8 finału. Ochoa genialny mecz, też jestem ciekaw gdzie trafi po mundialu. Bernard ponownie próbował rozruszać Brazylię w drugiej połowie, ale dziś robił więcej wiatru niż pożytku dla drużyny. Jo podobnie do Freda, strasznie statyczny nie umiejący wygrać praktycznie żadnej piłki. Gdzie te czasy gdy przeciwników straszyli tacy napastnicy jak Ronaldo lub chociażby Adriano. Gdyby sędziowie chcieliby być konsekwentni to równie dobrze mogli gwizdnąć karnego dziś pod tej sytuacji w końcówce z Marcelo.


koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 23:06

Mega kot albo mecz życia. Pierwszy raz widziałem go w akcji więc nie oceniam. Dziś uratował skórę Meksykańcom i zasłużył na miano MVP meczu. Dla mnie miał dziś trochę szczęścia, choć podobno sprzyja ono lepszym.

Ogólnie 0-0, ale dobre tempo meczu i kilka na prawdę świetnych sytuacji. Skrzydłowi Meksyku zdecydowanie na plus. Bardzo szybcy, z niezłymi wrzutkami i dobrymi strzałami. Nie wiem kto to raz był na lewej stronie, ale na kilku pierwszych metrach niesamowicie odstawił Alvesa. Warto byłoby mu się jemu i reszcie Meksykanów przyjrzeć podczas tych mistrzostw. :think:


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 23:11

Posiedziałby u nas na ławeczce z rok, pobronił w Pucharze Włoch, od Buffona by się pouczył... Ech. Rozmarzyłem się na moment.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Zablokowany